PDA

Zobacz pełną wersję : poromur



bunio
27-12-2002, 21:03
Czy ktoś budował z poromuru firmy Jopek i jakie ma doświadczenia. Pozdrowienia dla wszystkich czytelników foru - bunio

araman
27-12-2002, 21:08
W prawym górnym rogu jest <<SZUKAJ>> kliknij tam i wpisz interesujące hasło było o tym trochę na forum.

żuczek
31-01-2003, 10:23
osobiście wybrałem maxa + 12 cm styropianu, kolega ma poromur 44 i chyba będzie docieplał bo jakość jest nie najlepsza, a ile się musiał nasłuchać od murarzy na niedopasowane pióra to historia

żuczek
31-01-2003, 10:24
osobiście wybrałem maxa + 12 cm styropianu, kolega ma poromur 44 i chyba będzie docieplał bo jakość jest nie najlepsza, a ile się musiał nasłuchać od murarzy na niedopasowane pióra to historia

żuczek
31-01-2003, 10:24
osobiście wybrałem maxa + 12 cm styropianu, kolega ma poromur 44 i chyba będzie docieplał bo jakość jest nie najlepsza, a ile się musiał nasłuchać od murarzy na niedopasowane pióra to historia

Grabek
31-01-2003, 13:55
wybudowałem do z poromuru 25cm gr i ociepliłem styropianem 10cm.
Wszystko jest jak do tej pory OK. Na temat nie dopasowania pióro-wpustów nie moge się źle wypowiedzieć. Było wporządku i murarz nie narzekał. Ściany wyszły równo i prosto. Cegła była robiona w Paczkowie w latach 1999 i 2000 (tak przynajmniej było odciśnięte na cegłach. W chwili obecnej budynek jest jeszcze w fazie wykańczania ale juz dogrzewany (1 sezon). Jest ciepło w zimie i w duże upały latem było chłodno w środku. Jestem pełen dobrych wniosków na użytkowanie w przyszłości tego domu.

KrasnaLL
15-02-2003, 10:05
Witam. Ja w tamte lato wybudowałem jedna kondygnację z POROMURU 25 P+W i jedno treba przyznać, że można by znicz budować latarnię lub Barbakan. Nie dość że nie pasuję pióro-wpust to jeszcze krzywe (a dokładnie łukowate. Murarz musiał tak murować, że by szpary(pionowe)były po stronie wewnetrzej domu. Kiedyś wypełnie je zaprawą ciepłochronną. A może macie jakiś inny pomysł? :???: