PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek wolnostojacy ! pomysl ale czy dobry:)??



kordam
15-10-2005, 19:21
Witam serdecznie!
Wiec tak mam mieszkanie 80m^2 w kamienicy w sklad wchodza :2pokoje po 20 m^2 1pokuj 12m^2 kuchnia 12m^2 przedpokój i lazienka po 8m2! Mieszkanie bylo ogrzewane elektryka lecz ze wzgledu na koszty kupilismy 2 kominki wolnostojace. ze wzgledy na okazyjne ceny (nie moglismy zalozyc centralneog z roznych wzgledow) !
Wiec dom ogrzewany jest orzez 1 komine wolnostojacy w pokoju 20m i do tegoz pokoju przylega pokoj 20m polaczony lukiem !kominek ten ma 7kw i przy niewilkich mrozach ogrzewa 2 pokoje bez problemu lecz przy mrozach ok-10jest juz problme gdyz w pokoju z komikiem jest gorac a w tamtym chlodek !
W pokoju 12 m2 znajduje sie kominek o mocy 4kw i ogrzewl przedpokuj i pokoj podbna sytuacja jak wyzej ! wszystko byloby fajnie i bym tutaj nic nie pisal gdyby nie to ze kuchania ( laczy sie z przedpokojem) jest nieogrzewana i mozna w niej solidnie zmarznac ;(!
A teraz wlasciwe pytanie Co myslicie o usprawnieniu kominkow ?? WIem ze to jest glupie co wymyslilem wczoraj wieczorem alee.....
Wiec tak,pomyslaem sobie ze skoro w tym piecu jest tak straszne goraco to mozna by to cieplo jeszcze dodatkowo wykorzystac np. od boku paleniska wprowadzic a wlasciwie nad juz przy ujsciu do komina wprowadzic rurke miedziana ktora nie tyle ze przejdzie przez kominek nad paleniskiem ale zrobi pare zawijasow i woda ktora sie wniej ogrzeje wyjedzie z kominka i pojdzie rurkami przez okolo 12 metrow do karoryfera w kuchni ! to samo w pokoju 20m2:). Co o tym myslicie ?? pewnie sa to bzdury ale ja nic madrego w sprawach grzewczych nie umie wymyslec i pytam was . Jak wymusic obieg wody?? co z tym jakby woda ogrzewala sie za bradzo??na ile sie woda moze ogrzac?? chlodzic ja czy co??woda musi byc co jakis czas uzupelniana??A jak uszczelnic miejsce wprowadzenia i wyprowadzenia rurek?? pomozcie! Dodam tylko ze kominek daje ciepla na ok 1,5m tak duze ze nie da sie przy nim stac a jak sie zlapie raczke bez rekawiczki to reke sie parzy ! A co musi dziac sie w srodu??
Czy to ma wogole sens??[/

myciek
15-10-2005, 23:17
Co o tym myslicie ?? pewnie sa to bzdury ale ja nic madrego w sprawach grzewczych nie umie wymyslec i pytam was
Nie nie bądź taki krytyczny - jesteś na drodze do wymyślenia kotła grzewczego na paliwo stałe... ;-)
Moim zdaniem, jeśli nie czujesz się mocny w temacie to zapomnij - dużo problemów jak chociażby przegrzewanie wody gdy palisz w kominku a nie ma odbioru ciepłej wody. To wszystko jest oczywiście do rozwiązania, ale nie wiem czy koszt tego rozwiązania Cię zadowoli...

kordam
15-10-2005, 23:48
A pomijajac koszty?? tak wogole czy woda zagrzeje sie az tak bardzo?? a mzoe lepszym rozwiazaniem jest puszczenie rurki z woga w metrowa rure doprowadzajaca spaliny z pieca do komina? ile moze kosztowac pompa??i prosze o wszelke inne rady :) mozemy pominac koszty :)lecz wycena poszczegolnych elementow jest mile widziana ;) ! Ps. rurki stalowe i miedziane oraz zeberka kaloryferow mam :)