PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie paliwo wybrać? ceny kotłowni gazowych ????



Marek13
28-12-2002, 09:25
W numerze 1/2003 na stronie 150 i 151 podane są koszty inwestycyjne kotłowni na gaz ziemny - kocioł tradycyjny i kotłowni na gaz ziemny - kocioł kondensacyjny. Kotłownia z kotłem kondensacyjnym jest droższa od kotłowni z kotłem tradycyjnym o 300 zł (słownie: trzysta złotych). Jestem ciekaw dla jakiego sprzętu zostały dokonane obliczenia? Zwykle u jednego producenta kocioł kondensacyjny jest droższy o kilka tysięcy złotych, a nie o kilkaset złotych. Do tego dochodzą kwestie związane z koniecznością przewymiarowania grzejników. W Junkersie kocioł zwykły kosztuje ok 3000 zł, a jego odpowiednik kondensacyjny ok. 6000 zł, różnica 3000 zł. Ale może Redakcja w przypadku kotła tradycyjnego wybrała najdroższą wersję kotła klasycznego (np. Viessmann), a w przypadku kondensacyjnego najtańszy na rynku. Tylko, że wtedy takie porównania nie mają sensu.

Zbyniu
05-01-2003, 17:20
Z tytulu Twojego postu "Jakie paliwo wybrac?" zrozumialem ze alternatywa do gazu ziemnego jest ... gaz ziemny.
Wg. mnie to zadna alternatywa.

Pozdr.
Zbyniu


<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Zbyniu dnia 2003-01-10 21:27 ]</font>

Frankai
06-01-2003, 06:33
Artykułu jeszcze nie czytałem. Jeżeli jest tak jak piszesz, to już nie pierwszy przypadek, którego nie można zrozumieć. Może Redakcja powinna dać arykuł do przeczytania wpierw jakiemuś średniorozgarniętemu czytelnikowi, żeby sprawdzić czy autor nie bujał w chmurach? Taka matematyka zniechęca do czytania danego periodyka.