PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja Co jest nie tak????????



krzychu1
16-10-2005, 16:03
Mam spory kłopot z wentylacją- napisze kilka niepokojących mnie objawów- może jak zwykle coś poradzicie
1. Powietrze przez kratki went wpada do środka zamiast uchodzić na zewnątrz
2. Ciąg kominowy ok ale jak otwieram okno jest lepiej- ale to chyba norma
3. W tamtym roku skraplała się para na folii na poddaszu nieużytkowym w kalenicy. ( Fachowcy zatkali went bo było zimno) kierownik kazał przeciąć folie w szczycie, wykonawca nie- nie wiem co robić
4 Kuchnia otwarta na klatkę schodową-wykonawca proponuje ekstra went. przez nieużytkowe poddasze i kominek wet zamiast 1 dachówki.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

xavi
17-10-2005, 07:10
Kłopoty spowodowane są brakiem dopływu wystarczającej ilości powietrza do domu.
Prawdopodobnie nie masz nawiewników w oknach, dlatego proponuję zrobić najprostsze tzn. wcale nie najgorsze:
w pokojach należy wyciąć po jednej uszczelce w górnej części skrzydła okna.
To powinno pomóc na pkt. 1,2,4.

Pkt. 3 - Odetkać otwory wentylacyjne i nie należy się tym przejomować - to czysta fizyka.

JackD
17-10-2005, 07:18
Tylko dostarczyć, stały dopływ świeżego powietrza, fizyka się kłania, obserwacja i wyciąganie wniosków jezeli to potrafisz, to wiele problemów z głowy..... nie chodzi tylko o wentylacje....
pozdrówka....

zygmor
19-10-2005, 13:16
Moim zdaniem powinieneś zastosować nasadę kominową wspomagającą wentylację
http://www.dospel.pl/index.php?o=5&kat=3&skat=11
Niestety w domach ze szczelnymi oknami często bywają problemy z wentylacją grawitacyjną.
A z tymi uszczelkami w oknach nie eksperymentuj!

xavi
19-10-2005, 13:31
A z tymi uszczelkami w oknach nie eksperymentuj!
Dlaczego nie eksperymentuj - to jest sposób polecany przez fachowców z muratora. Zawsze jakby co to uszczelkę można włożyć ponownie.