PDA

Zobacz pełną wersję : Cisnienie wody na Junkersie?



robertb
17-10-2005, 08:57
Mam Junkersa i wskaznik cisnienia wody na nim pokazuje wartosc bliska zero. Zaraz po montarzu pieca, cisnienie byl o wiele wyzsze, na wskazniku, bylo w obszarze zaznaczonym na zielono. Dlaczego teraz mam nizsze . Czy to cos przeszkadza, a jesli tak to jak podniesc to cisnienie? Pomozcie!!!

Cpt_Q
17-10-2005, 09:11
Aby podnieść ciśnienie w instalacji wystarczy dolać wody. Otwierasz ostrożnie zawór wodny i obserwujesz wskaźnik.
Ale nic nie dzieje się bez przyczyny - ten spadek ciśnienia w układzie. Albo odpowietrzałeś instalację, albo - co gorsza - gdzieś jest nieszczelność. Musiz to zbadać. A tak przy okazji - jaki to Junkers?

robertb
17-10-2005, 09:30
Mam 1 funkcyjny CERANORM + zasobnik 120 l tez z Junkersa. Powiedz mi kurcze gdzie mam szukac tego zaworu wodnego przy piecu. TYle tych rurek ze dla mnie to czarna magia. PZDR

robertb
17-10-2005, 09:31
Aha czy niskie cisnienie czyms grozi?

Cpt_Q
17-10-2005, 10:03
A nie zostawiono Ci dokumentacji (instrukcji) kotła? Ja mam inny, więc Ci nie powiem KTÓRA to rurka. Noo taka, która zasila z instalacji wodnej :wink: Ponieważ zakładam, że instalacja jest nowa, a Ty niedoświadczonym użytkownikiem to wal do swojego instalatora. On zresztą powinien po założeniu instalacji udzielić Ci pewnych instrukcji - tych najważniejszych.
A niskie ciśnienie nie powinno czymś zagrozić - najwyżej spadkiem wydajności - ale mogę się mylić, też nie jestem fachowcem.

robertb
17-10-2005, 14:12
Czy chodzi Ci o zawór odcinajacy doplyw zimnej wody?

Cpt_Q
17-10-2005, 15:43
Jest zawór zasilający system w zimną wodę. Służy do napełniania instalacji. Na co dzień jest on zamknięty. Pozostałe dwa (w moim przypadku - bez zasobnika) to zasilanie instalacji grzewczej w ciepłą wodę oraz powrót do kotła wody już ostudzonej. I one zazwyczaj muszą być otwarte. Tak więc u mnie są tylko trzy zawory, u Ciebie domyślam się są jeszcze dwa do zasobnika. Ale chodzi cały czas o ten pierwszy - odcinający dolot zimnej wody do instalacji.

andre59
17-10-2005, 18:41
robertb
Nie dostałeś instrukcji obsługi kotła?
Tam powinien być podany zakres właściwego ciśnienia wody w instalacji c.o. i zalecenia jak postępować w razie niezgodności.
W stanie zimnym ciśnienie w instalacji jest nieco niższe niż w stanie gorącym (u mnie ok. 20%).

Uważam, że powinieneś wezwać fachmana, który robił instalację niech sprawdzi co się dzieje. Od tego jest.