PDA

Zobacz pełną wersję : Usterka drzwi balkonowych ?



ricardos1
17-10-2005, 13:59
Mam pytanie z prośbą o rade , drzwi balkonowe nie wiem czy się wypaczyły czy coś innego, górna ich część przy zamykaniu zachacza o metalowe okucia które służą do otwierania drugiej połowy drzwi , na dole jest regulacja kiedyś regulowałem bo sie wogóle góra nie domykała po regulacji poprawiło sie, teraz znowu jest to samo , ale regulacja / tj podkręcanie / nie likwiduje w/w stanu rzeczy nie wiem ile jeszcze mogę dokręcac im wiecej dokręcam, to drzwi sie nie domykaja ? Stolarka jest drewniana marki chyba Pustków , ma chyba 5 lat !

jareko
17-10-2005, 21:17
tylko regulacja i klopot zniknie

krzysztofh
18-10-2005, 06:28
Ja mam też problem z drzwiami balkonowymi. Jedna połówka trochę opadła i trzeba by ja podnieść. Drzwi są ciężkie bo szyba P4. Proszę o odpowiedź czy tą regulację wykonuje się przy pełnym obciążeniu drzwi czy może trzeba je jakoś podnieść na czas regulacji. Chodzi mi o to, że mam wątpliwości czy przy pełnym obciążeniu można kręcić imbusami?
Czy to nie spowoduje uszkodzenia gwintu?

pchelek
18-10-2005, 07:45
tylko w naturze - bez odciążania - zwróć uwagę że dolne zawiasy mają czasem aż trójkierunkową regulację - czasami trzeba też podregulować zawias górny z rozwórką

rafallogi
18-10-2005, 13:42
A u mnie drzwi tarasowe PVC w kolorze, 5 komór nie dolegają jednakowo do ościeżnicy/progu, nawet zauważyłem że pomiędzy uszczelką a ramą potrafi sie przedostać piasek z tarasu oraz woda podczas deszczu i widac to po otwarciu drzwi. Mało tego, to samo zauważyłem w 2 innych oknach.
Czy to można też wyregulować?

jareko
18-10-2005, 13:51
rafallogi - najpierw sprawdz czy przypadkiem nie masz wygietej oscieznicy - jakze czeste zjawisko po wykonaniu wylewek nawet jesli okno na dole bylo kotwione prawidlowo

rafallogi
18-10-2005, 14:00
Co do wylewek to jestem spokojny, bo robiliśmy je sami. Okna osadzane były na profilach montażowych i zdylatowane od wylewek styropianem 2cm. Problem dotyczy jak pisałem także 2-ch okien od strony południowej.

paweu
18-10-2005, 14:04
rafallogi - najpierw sprawdz czy przypadkiem nie masz wygietej oscieznicy - jakze czeste zjawisko po wykonaniu wylewek nawet jesli okno na dole bylo kotwione prawidlowo
Mam pytanie do Jareko. W jaki sposób można sprawdzić grubość zastosowanych szyb w zamontowanej stolarce PCV ? Zamawiałem jeden zestaw z szybą zewn. 6 mm i nie jestem pewien czy taką dostałem.

jareko
18-10-2005, 14:05
to w takim razie kwestia regulacji zaczepow (o ile je masz ;) ) i ewentualnie jesli zawias dolny taka mozliwosc posiada mozniejsze docisniecie skrzydla do oscieznicy na zawiasie

rafallogi
18-10-2005, 14:26
to w takim razie kwestia regulacji zaczepow (o ile je masz ;) ) i ewentualnie jesli zawias dolny taka mozliwosc posiada mozniejsze docisniecie skrzydla do oscieznicy na zawiasie

Okna z Plastsystemu Radom system Veka 5 komór- jak sprawdzić, czy jest regulacja wspomniana przez Ciebie?
a swoja drogą to zadzwonię sobie do nich.