PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D72 SIELSKI



a-g-a
17-10-2005, 15:05
Witajcie,
jestem po raz pierwszy widoczna choc od dłuższego czasu czytam forum. Wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania znalazłam za co wielkie dzieki tym którzy mają chęc pomagać stawiającym pierwsze kroki. :D. Ale przejdę do rzeczy. Szukam osób które wybrały projekt gotowy muratora D72-sielski. Chciałbym usłyszec kilka opini o tym projekcie. Niepokoi mnie wysoka cena , podana w kosztorysie przez Muratora. Jak móc wczesniej skalkulowac koszty majac niewielkie informacje na temat projektu?
Wolałabym przed ostatecznym zakupem projektu zorientowac sie w jaki sposób ograniczyc te dosc spore jak na mój gust wydatki
Czekam na pomoc z Waszej stronyi pozdrawiam. :D

brynek53
16-11-2005, 21:52
Czy ktos buduje sielskiego lub wie gdzie mozna o nim poczytac ?
Bede wdzieczny za podpowiedz
Tomek

brynek53
18-11-2005, 12:07
Jeszcze raz wita i jeszcze raz prosze o odpowiedz. czy anprawde nikomu nie podoba sie D72 czyli SIELSKI z muratora?
Pozdrawiam
Toemk

kroyena
18-11-2005, 13:47
Pytania trzeba było inaczej sformułować. Linki wkleić.

kroyena
18-11-2005, 13:50
http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_203_3.jpeg

http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_203_16.jpeg

kroyena
18-11-2005, 14:17
1) Bryła zwarta, a 3 kominy.
2) Do czego ma służyć podcień na parterze? Wychładza sypialnię o góry (sufit/podłoga).
3) W ogóle ten balkon ładny, ale użytecznie dziwny. No chyba że ktoś żonce będzie śniadanko do góry na balkon nosił.
4) 4 na parterze bardziej gabinet niż wypoczynek
5) łazienka 13 niezbyt trafnie zaaranżowana (wanna kibel w skosie dachu).
6) pokój 12 jest niesprawiedliwy, tam będzie zimniej bo od garażu, no i skosy są niżej.

kroyena
18-11-2005, 14:18
A i jeszcze przez pojedyncze drzwi do garażu będzi zapaszki spalin zaciągać.

brynek53
18-11-2005, 14:19
No to wklejam adres projektu



http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=203&action=showProject

brynek53
18-11-2005, 14:24
dzieki za pierwsze uwagi. Juz mi ktos tez zwrocil uwage na ten balkon, ze na parteze szkoda pod nim miejsca wiec moze by tak puscic sciane na wprost? Lazienki na gorze i tak chcialbym polaczyc. No i garaz ja musze miec na dwa auta. Z biura projektowego zapewnili ze nie ma problemu i wtedy sypialnia na pietrze bedzie wieksza. maly pokoj na parterze oczywiscie na gabinet.
Zastanawiam sie tez nad przerobieniem WC na spizarke a pomieszczenia pod schodami na WC. Tylko nie wiem czy sie da. No i czy podoba wam sie w ogole ten projekt?
Tomek

kroyena
18-11-2005, 14:32
Jest b. dużo podobnych projektów. W takiej bryle zrobić garaż na 2 auta to nie problem.

Możesz zobaczyć choćby Kopciuszka z Archipelagu, a jest jeszcze co najmniej kilkanaście podobnych.
Może coś jeszcze innego znajdziesz, co Wam odpowiada a bęcie nieco ładniej rozplanowane.


Miłego przeglądania.

panenka
18-11-2005, 14:55
1) Bryła zwarta, a 3 kominy.
2) Do czego ma służyć podcień na parterze? Wychładza sypialnię o góry (sufit/podłoga).
3) W ogóle ten balkon ładny, ale użytecznie dziwny. No chyba że ktoś żonce będzie śniadanko do góry na balkon nosił.
4) 4 na parterze bardziej gabinet niż wypoczynek
5) łazienka 13 niezbyt trafnie zaaranżowana (wanna kibel w skosie dachu).
6) pokój 12 jest niesprawiedliwy, tam będzie zimniej bo od garażu, no i skosy są niżej.

Witam
1) w kuchni to nie komin jeno wentylacje, no chyba, że ktoś piec chlebowy sobie fundnie - a jak nie, to można zakończyc dachowką przelotowa na dachu albo deflektorkami i zostaną dwa kominy czyli tak, jak należy
2) ja też nie wiem do czego ma służyc ten podcień ale może przyszli mieszkańcy na to wpadną.... a strop od spodu można ocieplic styropianem i się nie będzie nic wychładzac
3) śniadanko, albo obiad, albo kolacje... żonce albo kochance
4) może trafi na lekarza, będzie jak znalazł
5) no niezbyt fakt, ktoś nie myślał, jak rysował, można pomyślec przy budowaniu
6) skosy są niższe fakt, ale jest szerzej więc wychodzi na zero jesli chodzi o powierzchnię, a strop można docieplic tak jak ten w podcieniu

I fakt... takich projektów jak ten jest mnóstwo.

kroyena
18-11-2005, 15:03
Przyjrzyj się budynkowi w rysuku, jest tam komin, jeno wentylacyjny. 8)

brynek53
21-11-2005, 19:15
hallo hallo czy naprawde nie ma nikogo komu podoba sie ten projekt?
Tomek

Irma
22-11-2005, 13:34
hallo hallo czy naprawde nie ma nikogo komu podoba sie ten projekt?
Tomek
bryla domku bardzo mi sie podoba. Najbardziej chyba ten taras. Wydaje mi sie bardzo przytulny, zreszta caly domek ma taki ciepły, własnie sielski klimat. Z wnetrzami jest troche gorzej...Wada jest dla mnie zbyt mala kuchnia. i brak prysznica w wc na dole, w koncu gabinet czasem moglby byc pokojem goscinnym. Nie do konca podobaja m sie tez schody.tzn zeby dojsc na gore trzeba isc na koniec mieszkania, ale moze to byc rowniez zaleta, bo dzieki temu nie slychac na gorze o czym sie mowi w salonie. budowalabym taki domek tylko po solidnej korekcie wnetrz.

a-g-a
24-11-2005, 09:36
Witaj, :)
Ja juz pytałam o ten domek na forum-bez odzewu. Ale nie wkleiłam linków. i to pewnie dlatego.
Dom bardzo mi sie podoba i prawie jesteśmy zdecydowani na ten właśnie projekt. Po prostu wpadł nam w oko i po przejrzeniu jemu podobnych jak sugerował ktoś na forum nic to nie pomogło.
Co do funkcjonalności -kwestia gustu-widziałam o wiele gorsze rozwiazania przestrzenne. dla mnie to co mnie nie odpowiada to kuchnia visa-vie wejscia. Chciałabym równiez powiekszyc tą przeszklona cześć salonu a ponieważ bede miała ja od południa ogród zimowy jka malowanie.No i tak jak w twoim przypadku garaz na dwa samochody ale to w tym prokekcie to najmniejszy problem.Reszta jest jeszcze do dyskusji ale to juz myśle z architektem.
Domek ma swój klimat i uwazam ze tak jak w naszym przypadku bardzo ładnie wkomponuje sie w otoczenie na działce. Nie podobaja mi sie niestety te wszystkie jak na mój gust spowymyślane architektonicznie projekty-cenie sobie prostotę.
Pozdrawiam :) i ciekawa jestem czy znajdziesz coś podobnie interesującego jak Sielski.

brynek53
24-11-2005, 16:50
witam
Dzieki za słowa pocieszenia. Czyli jednak nie tylko mi się podoba ten projekt. Moje poszukiwania w innych katalogach to poki co projekt Archonu dom w konwaliach. Podobna bryła i chyba lepiej rozwiązane wnętrza. Jak ktoś widział proszę o ocene.
pozdrawiam
Tomek

ZIKO
23-02-2006, 22:24
Projekt dla mnie super jeżeli chodzi o bryłę i taras z podcieniami
(wyjście na taras z salonu i z kuchni -ok).Niewieka zmiana wymiarów i układu wnętrza i bedzie bardzo sympatycznie.Bardzo powaznie się nad nim zastanawiam ale widze BRYNEK ,że chyba sie podałeś widząc niewielkie zainteresowanie tym projektem.Czy ktosik może jeszcze też gustuje w SIELSKIM? :)

e.kala
08-03-2006, 12:07
Dla mnie to całkiem fajny projekt.
Podoba mi się ten podcień na parterze, nawet bardzo. Bardzo fajny pomysł z tym wyjściem z kuchni.
Projekt jest odpowiedni dla osób mających wjazd od zachodu (ja tak mam). Wtedy ten podcień byłby zawsze w cieniu (trochę źle a czasem dobrze :-?)

Dla mnie faktycznie "niesprawiedliwy" jest pokój nad garażem. W czteroosobowej rodzinie byłby to pokój dziecka a więc trochę mi to nie pasuje. Z drugiej strony to nie wiem czy dobre ocieplenie wystarczy aby ten pokój nie był zimniejszy.
Minus to również pojedyncze drzwi do garażu.


.

andy_wroclaw
03-04-2006, 08:31
Witam,

jestesmy bliscy decyzji wyboru projektu Sielski D72 z muratora.
Wczesniej jednak chcielibysmy porozmawiać z kimś kto ten dom budował.

Pozdrawiam

Andrzej z Wrocławia

ZIKO
10-04-2006, 21:50
Obawiam się ,że nie znajdziesz nikogo budującego ten dom ,co dla mnie jest dziwne .Domek ma swój klimat i ja go też brałem poważnie pod uwagę.Niestety wejście mam od strony południowej i chyba będę robił projekt indywidualny ale uwzględnieniem zarysu sielskiego.Bardzo mi sie podoba taras i to wejscie z kuchni,co juz podkreslalem wczesniej.Bądź co bądź jak jest ciepło to taras jest dla mnie podstawą domu i musi być zadaszony i przytulny.Chyba jednak z racji małego zainteresowania(przez innych budujących) sielskim należymy do "dziwaków".Pozdro dla majacych podobny gust :) :) :)

Ania i Zbyszek
16-04-2006, 16:53
Po obejrzeniu wielu projektów prawdopodobnie wybierzemy sielskiego lub projekt indywidualny na bazie sielskiego. Plusy sielskiego to:
1) taras częściowo zadaszony w bryle domu, częściowo otwarty
2) wyjscie z kuchni na taras
3) kuchnia od strony ogrodu
4) sypialnia z balkonem na piętrze

Punkt 1), 2), 3) - rzadko spotykane w projektach, a bardzo praktyczne.
Minusy tego projektu to:
1) brak spiżarni
2) zbyt małe wc na parterze, brak miejsca na prysznic

Chcielibyśmy dostosować ten projekt do naszych potrzeb. Zastanawiamy się nad garażem na dwa samochody, powiększeniem przedsionka kosztem pomieszczenia gospodarczego.
Czy ktoś może rozpoczął budowę tego domu? Czy wprowadził jakieś zmiany w projekcie i jak ocenia techniczną stronę projektu.

Pozdrawiamy zwolenników sielskiego

Oleńka i Potr
17-04-2006, 17:41
witam

nigdy wczesniej nie wejrzałam na ten projekt , a po jednym rzucie oka na elewace ogrodowa stwierdziłam, ze mozna sie w nim zakochac :P
ten podcien i balkon sa wspaniale!!!!
nie sa ani najbardziej praktycznymi, ani tanimi rozwiazaniami, ale sa tym czyms, dla czego mozna ten wlasnie dom pokochac.
bo daje pomarzyc - o sniadanku na balkonie i kawce w podcieniu, o slonecznej kuchni i ogrodzie zimowym przy salanie.
o domu, który ma styl i jest inny, piekny.
ale uwaga - bez rezygnowania z elementów, które nadaja mu te urode- ma byc koniecznie kamien i ten sam kamien na podmorowce ogrodzenia, ma byc to okienko z lukiem i drzwi z lukiem.
wlasciwie nie widze wad tego domku - schody z tylu to zaleta, pokoj nad garazem mozna zrobic cieplutki dzieki wykonczeniu.
balkon jest przesliczny, zestwienie kolorystyczne idealne - biel, grafitowy dach i sosna w barwie czeresnia lub teak, duze pomieszczenie gospodarcze na dole .
pewno, funkcjonalnie mozna znalec lepsze projekty, ale czy maja to cos? :wink: :D
ja bym budowala :D

fiu-fiu
16-06-2006, 19:22
Mnie też urzekł ten projekt: prosty, niemal surowy ale jakiś taki swojski przy tym. Jeszcze ostatecznej decyzji nie podjeliśmy, ale jeśli nie bedzie to Sielski to coś przypominającego ten dom.
Zgadzam się, że wnętrza można było lepiej rozplanować. Pierwsze co się rzuca w oczy to konieczność powiększenie kuchni kosztem łazienki. Ta ostatnia na moje oko spokojnie zmieści się w pomieszczeniu gospodarczym. Oczywiście pomysł na wypoczynek w pokoju na parterze jest nietrafiony. Natomiast to świetne miejsce na komputer i książki, których mamy sporo i nie chcemy się z nimi rozstawać. Dużym plusem jest natomiast zadaszony taras - ciekawe czy gdyby zamontować zdajmowalne (na ciepłe miesiące) ekrany szklane nie dałoby się z niego zrobić nieogrzewanego ogrodu zimowego??
Duża łazienka na piętrze - ustawienie sprzętów porażka. Nie wiem, też czy gdyby przesunąć toaletę do gospodarczego na parterze to nie zmieściłby się tam także prysznic. Więc jedną z górnych łazienek można przerobić na garderobę.

W dwóch słowach - nie znalazłam jeszcze projektu, w którym bym nic nie zmieniła. Sielski jest najbliżej mojego ideału pod względem zewnętrznego wyglądu i ma całkiem niezłe zadatki w środku.

a-g-a
26-06-2006, 14:16
Witajcie,
Cieszę sie,że jest nas kilkoro (wielbicieli sielskiego) :D . My juz podjeliœmy decyzję. Sielski po kilku przeróbkach bedzie naszym domem.
Chałupa niby pospolita. architektonicznie nic wymyslnego a jednak.... Ten klimat który posiada jest nie do odwzorowania. za to go cenię

Œledzę ten wštek od poczštku jak założył go Brynek. i prawie nie miałam wštpliwoœci . Kilka przeróbek (niewielkich )i jest nasz!!! Za chwilę napisze co zmieniliœmy , projekt jest juz po przeróbkach i czeka na złozenie w starostwie... czekanie na pozwolenie to sama przyjemnosc!
pozdrawiam

Czy jesteœmy jedynymi, którzy wybrali sielskiego? Na razie wzyscy deklaruja sympatię dla sielskiego...czy ktoœ zakupił projekt i go zaadaptował , tak ja my?

Ania&Piotr
01-08-2006, 10:56
My też wybraliśmy sielski. Jednakże adaptacja sporo nas kosztowała bo dużo było zmian.

Domek jest uroczy, stoją już mury i strop, teraz budujemy ścianki kolankowe. W tym roku stan surowy zamknięty przewidujemy + instalacje i tynki, może jak starczy czasu do wylewki.

rodzaj budulca: poroterm 25 P+W
ocieplenie: styropian 15cm
okna : pvc okleina zewnętrzna golen oak (złoty dąb) bez szprosów
dachówka: ceramiczna sirius antracyt (grafitowy)

Pozdrawiam wszystkich


Ania&Piotr

m-ewa
23-10-2006, 12:51
Witam budowlancow ;)

My co prawda jestesmy na zalatwiania wszelkich formalnosci z kupnem dzialki, ale juz bardzo powaznie pracujemy nad projektem domu.

Projekt sielskiego spodobal nam sie juz dawno. Ksztalt bryly, elewacja, taras - jest super. Niestety uklad w srodku nam od poczatku nie pasowal (glownie parter), a teraz znajac wymiary dzialki - widzimy ze sporo wymaga zmian. Mamy wjazd od poludnia.

Nam brakuje prysznica na dole i przejscia z garazu do wnetrza domu przez pomieszczenie gosp, aby zmniejszyc ilosc spalin dostajacych sie do domu. No i koniecznie podwojny garaz.

Jesli macie jakies rzuty sielskiego po zmianach chetnie zobacze. Ja narazie zmieniam na wlasna reke na kompie, ale co na to powie architekt to nie wiem.

ZIKO
25-10-2006, 22:18
Ania&Piotr
"My też wybraliśmy sielski. Jednakże adaptacja sporo nas kosztowała bo dużo było zmian."

Jesli zagladacie tutaj jeszcze (a chyba jestescie jedynymi,którzy juz buduja sielskiego) to myslę ,że warto pochwalić się zmianami jakie wprowadziliście.I ponieważ budowa jest mozno zaawansowana to moze też wrzucicie jakieś fotki?

:)

YASEEK
03-03-2007, 16:45
Witam
Chciałem przypomnieć jeden z ładniejszych projektów dostępnych na stronach MURATORA- SIELSKI D72 (http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=203&IdKolekcji=21#) i zachęcić osoby, które budują lub wybudowały ten domek do pochwalenia się fotkami, podzielenia się doświadczeniami z budowy.
Jestem zdecydowany na wybór SIELSKIEGO, więc każda rada będzie na wagę zł, a poprzedni temat: (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=59124&highlight=sielski) chyba umarł śmiercią naturalną,

lubny
19-11-2007, 20:07
Witam,

Chcemy zbudować dom wg. projektu SIELSKI D72 MURATORA. Bardzo prosimy o opinie, wskazówki odnośnie tego projektu.

Szczególnie interesują nas ewentualne zmiany do projektu.
Uprzejmie prosimy o kontakt osoby, które realizują lub realizowały ten projekt zwłaszcza w małopolsce.

Kachna
29-02-2008, 09:20
Zaliczam się do sympatyków sielskiego, jednak wprowadziłabym kilka zmian:

1.w miejscu gdzie jest wejście umieściłabym schody /nie podoba mi sie tu to, że wejście jest na przeciw kuchni/

2.pomieszczenie gospodarcze podzieliłabym i w części przy garażu umieściłabym wc z prysznicem /w aktualnej wersji kuchnia jest dla mnie za mała,a wc w środku domu to porażka/

3.wejście główne do domu umieściłabym pomiędzy łazienką, a schodami

4.wejście z garażu wprost na mieszkanie dla mnie nie istnieje /teraz mieszkam w takim domu i z doświadczenia wiem, że to jest nie dobry pomysł/

I co myślicie o takich zmianach?

Jaga_2
01-03-2008, 19:18
My mamy projekt indywidualny, wzorowany na Sielskim.Sielski bardzo nam się podobał, ale było kilka poważnych zastrzeżeń.Więc powstał nowy projekt.Teraz mamy potężny zadaszony taras. Można wyjść z kuchni i z salonu. WC przy kuchni zlikwidowane, jest za to spiżarka. Łazienka jest przy wejściu. Kotłownia jest za garażem. Dom jest piękny
Działkę mamy z wejściem od południa.

Jaga_2
01-03-2008, 19:18
My mamy projekt indywidualny, wzorowany na Sielskim.Sielski bardzo nam się podobał, ale było kilka poważnych zastrzeżeń.Więc powstał nowy projekt.Teraz mamy potężny zadaszony taras. Można wyjść z kuchni i z salonu. WC przy kuchni zlikwidowane, jest za to spiżarka. Łazienka jest przy wejściu. Kotłownia jest za garażem. Dom jest piękny
Działkę mamy z wejściem od południa.

Radosław Mystkowski
20-03-2008, 20:32
To rzeczywiscie fajny projekt. W mojej ocenie nalezało by zmienic:
1. powielic po lewej stronie domu okno z daszkiem (zapomnialem jaka nosi ten rodzaj okna nazwe)
2. dodac okiennice
3. z tylu domu powiekszyc okno kuchenne
4. pod schodami zrobic schowek na miotłę
5.zabudowac scianke w kuchni, tak, zeby wchodzacy do domu gosc nie wlazil nam do talerza z zupą
6. zmienic wykusz na bardziej zwiewny
7. rozwiazac problem braku spizarki i pom. gospodarczego oraz śluzy z garazem : propozycja : miejsce samochodu przesunac w lewo, rozbuwodujac garaz z prawej strony i wydzielajac pomieszczenie na piec CO i pom. gospodarcze oraz spizarke ( wejscie do tego pomieszczenia rowniez z ogrodu)
garaz oddzielic drzwiami, utworzy sie zatem naturalna sluza i zapobiegnie utracie ciepla w domku. W miejscu projektowanego pom. godpodarczego robimy ogromna garderobe, i juz sie buty nie walaja po przedpokoju. Nie radze robic tam lazienki, bo trzeba by bylo do niej wchodzic z wiatrolapu, a to klopotliwe. byc moze dalo by sie zrobic wejscie do tak zaprojektowanej lazienki z korytarza w domu, ale wtedy trzeba by zmienic polozenie schodow (odwrocic ). prosze o uwagi, bo tak chyba wybuduje swoja Sielska chalupke. Aha, powiekszajac garaz nie musimy koniecznie zwiekszac pomieszczenia nad garazem, lecz wzorem podcienia z tylu wybudowac taras nad powiekszonym garazem.

rastabart
27-07-2008, 22:27
Witam!
Rozpoczeliśmy budowę Sielskiego z Muratora, oto stan na dziś ;-)
Zapraszamy wszystkich Miłośników Sielskiego na forum ;-)


http://images31.fotosik.pl/333/01e025d2c21a30ecm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=01e025d2c21a30ec)


http://images32.fotosik.pl/326/176e431195fc7c6cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=176e431195fc7c6c)


http://images29.fotosik.pl/266/b21369a835f234fem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b21369a835f234fe)


http://images44.fotosik.pl/26/85c5fdccff5690f6m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/85c5fdccff5690f6.html)


http://images46.fotosik.pl/40/89ee2bc711904e77m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/89ee2bc711904e77.html)

rafwes
01-08-2008, 19:12
Witam wszystkich!
Widzę, że pojawiły się pierwsze zdjęcia. Gratuluję wyboru projektu. Sam niosę się z zamiarem budowy, jestem teraz na etapie wyboru projektu. Sielski mi się bardzo podoba. Ale... no właśnie, czy poczyniliście jakieś zmiany w projekcie?

pozdrawiam

rastabart
17-08-2008, 19:54
witam.
Zmiany,jakie zrobiliśmy widać trochę już po ławach fundamentowych ;-) Wydaję mi się, że większość zmian ,które wprowadziliśmy zostało już wczesniej zaproponowanych na forum , czyli :
-powiększylismy salon likwidując taras,teraz między kuchnią a jadalnią nie ma żadnej ściany,
- małą łazienkę przeznaczyliśmy na spiżarnie- sprytnie ukrytą w zabudowie kuchennej,
- pomieszczenie gospodarcze zamieniliśmy na łazienkę
góra bez zmian ;-) i to wszystko .
Działamy dalej ;-)

rastabart
22-08-2008, 19:22
http://forum.muratordom.pl/sielski-z-muratora,t59124.htm?highlight=sielski

rastabart
22-08-2008, 19:23
http://forum.muratordom.pl/sielski-z-muratora,t59124.htm?highlight=sielski

rafwes
04-09-2008, 13:35
No to super! Mury pną się do góry! Powodzenia!
A pomieszczenie gospodarcze gdzie się będzie znajdowało jeśli mozna zapytac?

rastabart
04-09-2008, 20:54
...no właśnie.... to jest pewien mankament....projekt jest przystosowany do ogrzewania gazowego, my zdecydowaliśmy się na ekogroszek, miejsce na piec wydzieliliśmy z garażu, będzie tam ścianka, no ale wciąż brakuje miejsca na graty.....

thomas_25
25-01-2009, 13:31
Witam, jestem już prawie zdecydowany na projekt Muratora Sielski D72 - czy ktoś ma jakieś sugestie do projektu, Czy koś postawił ten domek - jeśli tak to proszę o opinie???,
Nigdzie na Forum nie mogę odszukać coś ta temat tego projektu, a jestem na etapie wydawania warunków zabudowy do pozwolenie także lada moment muszę kupić projekt, a chciałbym poznać opinie


Dzieki z góry

rafwes
09-02-2009, 12:53
Hej,
podaje linka do wątku o sielskim: http://forum.muratordom.pl/sielski-z-muratora,t59124.htm?highlight=sielski
Zapraszam do dyskusji.
Tez się jeszcze nad nim zastanawiam.

rafwes
25-02-2009, 13:29
Witam,
my z żonką jesteśmy już na 99% przekonani do sielskiego.
Poprawki planujemy takie:
powiększenie jadalni;
powiększenie garażu i wydzielenie w nim kotłowni - pomysł Radka;
przeniesieni łazienki do pom. gosp. - pytanie do rastabar - zrobliscie wejście od strony wiatrołapu?
zmiana łazienki na spiżarkę;
Ale dopiero wybieramy się do architekta w celu adaptacji, chcemy postawić go w tech. szkieletowej drewnianej.
Wiecie może ile mniej więcej może kosztować taka adaptacja?

pozdrawiamy z dolnego śląska!

rastabart
01-03-2009, 11:41
Witam.
Widzę, ze zmiany sa poodbne do tych, które również my zrobiliśmy, wydaję się że wtedy wszystko jest bardziej funkcjonalne. Co do łazienki w pomieszczeniu gospodarczym, to wejście jest od strony holu pod schodami(nie od wiatrtołapu) i muszę przyznać że troszkę trzeba było zmienić schody, żeby drzwi tam właśnie weszły.Radzę zwrócić baczną uwagę na etapie adaptacji ;-)
Sama adaptacja z podobnymi do Waszych zmianami kosztowała 2 tyś, ale to tylko była adaptacja bez zmian konstrukcyjnych, które chyba będą nieunikonione przy Waszej drewnianej wersji domku. Obawiam się, że to może niemało kosztować, gdyż cały budynek trzeba przeliczyć konstrukcyjnie.
My zdecydowaliśmy się na tradycyjną budowę,chodź bardzo podobają nam się domy drewniane, dlatego teże lementy drewniane i tak stanowią w naszej wersji dużą część elewacji, dodając jej niezaprzeczalnego uroku ;-)
Pozdrawiamy.

Agatadob
23-05-2009, 13:40
SIELSKI to domek moich marzeń! Serdecznie pozdrawiam wszystkich miłośników tego projektu! :D Bardzo proszę by odezwał się ktoś,kto już zbudował domek. Ideałem byłoby zobaczenie realnego domku.. Mamy działkę z wjazdem od południa,a najładniejszy kamyczkowy tarasik byłby od północnego-zachodu. Czy ktoś ma taki domek w pobliżu Krakowa (do 200km od Krak)? Jeśli byłaby szansa zobaczenia domku w realu-chętnie wpadnę z dobrym winkiem :lol: Pozdrawiam Wszystkich Sielszczaków! Agata

rastabart
25-02-2011, 08:40
Od ponad roku mieszkamy juz w Sielskim domu ;-)
Jest on naprawde wygodny, przestrzenny ale nie za duzy, taki w sam raz.
Uwielbiam pić kawke przy oknie w salonie wczesną wiosną, kiedy świeci piersze ciepłe słoneczko, choc zimą musze przyznac wychładza sie własnie przez tą witrynę. Dom bardzo jest jasny.
Brakuje w nim troche pomieszczenia gospodarczego i pralni (tam mamy lazienkę), garaż tez nie jest zbyt duzy ale i tak jest cudnie.
Czy ktos jeszce wybudował i mieszka w takim domku? Pozdrawiam.