PDA

Zobacz pełną wersję : ile na dom 140 m



seba_77
17-10-2005, 19:14
ludzie czy mozecie wymienic swoje doswiadczenia ile bym potrzebowal na budowe domu 140 m porter pod klucz solidnie wykonczony ogrzewanie gazowe plus kominek dach ceramiczny czy 230 tys wystarczy prosze o opinie otrzywiscie bez dzialki i mebli

marcin_budowniczy
17-10-2005, 19:25
"solidnie wykonczony" ?? 500 mało.
Tak powaznie to zalezy od własnie wykonczenia.
Od 1900 do 2500 zł za m2.
Chyba, że masz grubszy portfel to od 1900 do ... (nie wiem gdzie na klawiszach jest znak takiej poziomej ósemki "nieskonczonosci" :-))

andre59
17-10-2005, 19:31
Na skromnie-średnio wykończony "na styk".
Na solidnie wykończony braknie.

17-10-2005, 19:34
Starczy... pod warunkiem, że będziesz miał ze 30 na wszelki wypadek w zanadrzu ;)

dwitek
17-10-2005, 19:52
Dużo zależy od pracy własnej. Jeśli wynajmiesz firmę, która będzie za Ciebie wszystko robiła, to może być mało. Jeśli dużo będziesz robił sam (rodzina) to wystarczy spokojnie.

anpi
17-10-2005, 20:23
Dokładnie. Tani wykonawcy, ale dobrze kontrolowani. Dużo pracy własnej. Dużo myślenia przy wybieraniu materiałów, do tego potargować się trzeba. I powinno starczyć.

U mnie musi starczyć 190 tys. na 120 m kw.

KAS01
17-10-2005, 20:34
Na skromnie-średnio wykończony "na styk".
Na solidnie wykończony braknie.
Też tak uważam.

Danielek
18-10-2005, 06:32
a u mnie w Kaliszu, architekci/kierownicy budowy twierdza ze metr domu pod klucz 1500 zl.
Znajomy ktory sie budowal twierdzi ze skromnie zeby dalo sie zamieszkac styka 1100 zl za metr. (mieszka juz 3 lata w tym domu)
Chyba wszystko zalezy od regionu, ale 230 na 140 metrow powinno wystarczyc, jeszcze zalezy jakie sciany z czego dach, czy prosty/skomplikowany jakie okna i ile czy pietro i piekne schody itd.
Starczyc wystarczy tylko zalezy co i jak :) moze takze duzo braknac jesli to bedzie "pałac" :roll:

niciacia
18-10-2005, 06:38
Nie wiem, co rozumiesz pod pojęciem solidnie wykończony, ale na taki normalny, niekoniecznie z fakturami na materiały i robotę na pewno wystarczy.

rumak1974
18-10-2005, 07:17
ludzie czy mozecie wymienic swoje doswiadczenia ile bym potrzebowal na budowe domu 140 m porter pod klucz solidnie wykonczony ogrzewanie gazowe plus kominek dach ceramiczny czy 230 tys wystarczy prosze o opinie otrzywiscie bez dzialki i mebli


teoretycznie powinno wystarczyć ale to trzeba dokładnie policzyć bo ja liczyłem u siebie i prawie się wyrobiłem tylko....elewacja na przyszły rok, balkony i tarasy na przyszły rok (balustrady i gresy), kostka na przyszły rok, no i jeszcze nei wiem jak z ogrodzeniem frontowym - suma sumaru jeszcze jakieś 20-30 tys no i nie wiadomo tak naprawde kiedy .....

paweu
18-10-2005, 07:49
230 000 za 140 m2 to wychodzi ok. 1650 zł/m2. Moim zdaniem, jeżeli nie będziesz szalał z wykończeniem i z bryłą bydynku to wystarczy. U mnie jest ok. 100 m2 i całość powinna lekko przekroczyć 1500 zł/m2

theRav
18-10-2005, 07:58
1650zł/m2 to wydaje się rozsądna cena za skromnie wykończony dom budowany w najtańszych technologiach i przy sporym udziale pracy własnej.
Warto tylko uściślić na co ma starczyć te 230tys bo wszyscy tu obecni mówią wyłącznie o domu. Czyli musisz pamiętać, że na ogrodzenie, kostkę na podjazdy, szamba, przyłącza itd. itd. musisz nazbierać jeszcze trochę kaski ekstra.

miwol
18-10-2005, 08:33
Buduję 140 m2, właściwie już kończę, wprowadzka za 2 m-ce. Założyłem że na połysk robię parter (80 m2) a poddasze użytkowe tynkuję itd. ale nie wykańczam. Ogrzewanie na start w postaci kominka z płaszczem wodnym, wyposażenie kotłowni za rok. Zamknę się w kwocie, o której piszesz, przy czym pewne rzeczy faktycznie robiłem sam ale nie przesadzając - raczej zarabiam na budowę niż tnę koszty murując własnymi rękami. Powodzenia!

jabko
18-10-2005, 08:39
Najwiecej zależy od wykończeniówki. I tu mniej od materiałów a więcej od robocizny.
Ja umiem wszystko zrobic sam od momentu okien, kładzenia instalacji do końca a wiec od surowego otwartego dom jest w moich rękach.

I wiem że wybuduje 140m2 za 180tyś.

WIEM TO NA BANK
bo więcej kasy nie mam i nie będę miał he he

I tak jak poprzednik przewiduje jedynie małe odchylenia czyli nie wykańczanie poddasza a jedynie 80m na parterze ale ty tylko w wyjątkowej sytuacji.

Bikerus
18-10-2005, 08:53
Z mojej analizy rynku poznańskiego (i budów znajomych) wynika, ze potrzeba ok. 1600-1850 zł za 1 m2 domu w stanie "deweloperskim", jesli buduje solidna firma i samemu wystarczy tylko nadzorowac ;) . Deweloperski - czyli aby sie wprowadzic trzeba polozyc podłogi, pomalowac ściany, zrobic kuchnie i łazienkę, wstawic drzwi i meble.

Ja liczyłem ze potrzebowałbym na domek parterowy 105 metrow (bez garazu) :
185 tys zł (deweloperski)
35 tys zł (łazienka, kuchnia, panele, malowanie)-robocizna juz we własnym zakresie
To sa ceny za sam dom - do tego ogrodzenie, jakas kostka naokoło, zrobienie ogrodu i kupno działki ...
pzdr

seba_77
18-10-2005, 08:57
mowiac dom solidnie wykonczony mialem na mysli wszystko jezeli chodzi w posrednich cenach nie najzrozszych dom bedzie parterowy okna plastik plus rolety kominek a powierzchnie uzytkowa 117m moze ktos z was budowal taki dom i moze mnie naprowadzic mniej wiecej na koszta z tym zwiazane

anpi
18-10-2005, 09:32
mowiac dom solidnie wykonczony mialem na mysli wszystko jezeli chodzi w posrednich cenach nie najzrozszych dom bedzie parterowy okna plastik plus rolety kominek a powierzchnie uzytkowa 117m moze ktos z was budowal taki dom i moze mnie naprowadzic mniej wiecej na koszta z tym zwiazane

Daj linka do projektu, to będzie nam łatwiej spekulować :wink:

pokerzysta
18-10-2005, 09:37
zakończyłem własnie budowę domku w szeregowcu 5pok+kuch+2łaz+gar+pralnia+piwnica
pustak max ocieplany 12 cm styropianem
strop terriva
dach - blachodachówka
całośc 160m2 w tym 120m2 mieszkalnych /uzytkowych/
trochę pracy własnej (wyliczyłem na 12000), duzo targowania i wybierania tańszych opcji materiałów o wysokich parametrach jakościowych
faktycznie poniesiony koszt - 150 000 pod klucz (+12 000) (do wykońzcenia pozostały dwa pokoje - malowanie i podłoga)

AldonkaS
18-10-2005, 18:06
Ja buduję systemem gospodarczym dom GLX19 ze Studiaatrium + podpiwniczenie, i na razie wydałam jakieś 200kPLN za samą budowę:
1) piwnica - bloczki betonowe,
2) ściany Pustak poryzowany z Kozłowic 30 PW
3) dach - podwójne S BRASSA,
4) okna - 5-komorowe z OKNOPLASTu z Krakowa,
5) tynki wewnętrzne,
6) wylewki,
7) instalacje: prąd, woda, kanalizacja, CO (piec na Ekogroszek Viadrus Ling 25kW),
8) szambo,
9) brama garażowa + drzwi zewnętrzne.
I to tyle.
Do tego trzeba doliczyć:
1) koszt działki (...kPLN),
2) koszt przyłączy: woda (9kPLN), prąd (około 2kPLN),
3) papiery (komplet - jakieś 10kPLN).
Ja liczę że jak zamknę się w 300kPLN za 115m2 pow. użytkowej to będę zadowolona - tyle że na wykończeniu raczej nie oszczędzam - przecież robię dom na całe życie.
Jak mawia mój mąż - za kilka lat to se możemy tylko dokleić np. do drzwi (tych tanich) po np. 500PLN i se popatrzeć jak fajnie byłoby mieć dobre drzwi (np. DEWRO Prestige).

domek_nad_jeziorem
18-10-2005, 18:25
Nie wiem, co rozumiesz pod pojęciem solidnie wykończony, ale na taki normalny, niekoniecznie z fakturami na materiały i robotę na pewno wystarczy.

No ekstra, nie ma to jak własny, ukradziony domek :evil: :evil: :evil:

anpi
18-10-2005, 19:32
No ekstra, nie ma to jak własny, ukradziony domek :evil: :evil: :evil:

Robocizna bez faktury - to znaczy że ukradziona? :o Komu?
Materiały bez faktury też nie oznacza, że kradzione.

KAS01
18-10-2005, 20:22
Najwiecej zależy od wykończeniówki. I tu mniej od materiałów a więcej od robocizny.
Ja umiem wszystko zrobic sam od momentu okien, kładzenia instalacji do końca a wiec od surowego otwartego dom jest w moich rękach.

I wiem że wybuduje 140m2 za 180tyś.

WIEM TO NA BANK
bo więcej kasy nie mam i nie będę miał he he

I tak jak poprzednik przewiduje jedynie małe odchylenia czyli nie wykańczanie poddasza a jedynie 80m na parterze ale ty tylko w wyjątkowej sytuacji.

Jeżeli faktycznie zrobisz wszystko sam to w 180tyś powinienes się zmieścić. W moim przypadku koszt materiałów średniej jakości i po dobrych cenach dla domu z poddaszem uzytkowym z garażem o pow. uż. 110 (130m2 pow. podłóg + 16m2 garaż) to ok. 160 tyś. Koszt robocizny wyniesie troche ponad 60tyś (2/3 to wykończenówka). Nie licze przyłączy i papierologii.
pozdrawiam
Konrad

domek_nad_jeziorem
18-10-2005, 20:37
No ekstra, nie ma to jak własny, ukradziony domek :evil: :evil: :evil:

Robocizna bez faktury - to znaczy że ukradziona? :o Komu?
Materiały bez faktury też nie oznacza, że kradzione.

To znaczy że ukradzione. Mi.

KTOŚ, KTO OSZUKUJE NA PODATKACH OKRADA MNIE I MÓJ KRAJ.

Geno
18-10-2005, 20:39
No ekstra, nie ma to jak własny, ukradziony domek :evil: :evil: :evil:

Robocizna bez faktury - to znaczy że ukradziona? :o Komu?
Materiały bez faktury też nie oznacza, że kradzione.

To znaczy że ukradzione. Mi.

KTOŚ, KTO OSZUKUJE NA PODATKACH OKRADA MNIE I MÓJ KRAJ.

Mnie się wydaje,że częściowa aktualna jest zasada- mnie okrada państwo ja okradam je vide ostatni wyrok i odszkodowanie 5 tys.

domek_nad_jeziorem
18-10-2005, 20:41
No ekstra, nie ma to jak własny, ukradziony domek :evil: :evil: :evil:

Robocizna bez faktury - to znaczy że ukradziona? :o Komu?
Materiały bez faktury też nie oznacza, że kradzione.

To znaczy że ukradzione. Mi.

KTOŚ, KTO OSZUKUJE NA PODATKACH OKRADA MNIE I MÓJ KRAJ.

Mnie się wydaje,że częściowa aktualna jest zasada- mnie okrada państwo ja okradam je vide ostatni wyrok i odszkodowanie 5 tys.

Jasne. Jeden zły wyrok na 2 miliony rocznie (wiedziałeś, że w Polsce są rocznie 2 miliony wyroków ?) i już jesteś, biedaku, okradany.

Zaprawdę, sowiecka mentalność.

Geno
18-10-2005, 20:42
No ekstra, nie ma to jak własny, ukradziony domek :evil: :evil: :evil:

Robocizna bez faktury - to znaczy że ukradziona? :o Komu?
Materiały bez faktury też nie oznacza, że kradzione.

To znaczy że ukradzione. Mi.

KTOŚ, KTO OSZUKUJE NA PODATKACH OKRADA MNIE I MÓJ KRAJ.

Mnie się wydaje,że częściowa aktualna jest zasada- mnie okrada państwo ja okradam je vide ostatni wyrok i odszkodowanie 5 tys.

Jasne. Jeden zły wyrok na 2 miliony rocznie (wiedziałeś, że w Polsce są rocznie 2 miliony wyroków ?) i już jesteś, biedaku, okradany.

Zaprawdę, sowiecka mentalność.


Stary państow mnie okrada codziennie - dlaczego mam harować na bandę wszechmogądzych urzędasów?

KAS01
18-10-2005, 20:45
Ja też staram się "dymać" to państwo gdzie się tylko da. Tak samo jak ono robi to ze mną. :wink:

Geno
18-10-2005, 20:51
Ja też staram się "dymać" to państwo gdzie się tylko da. Tak samo jak ono robi to ze mną. :wink:

Ja chciałbym minimum ingerencji państwa i minimum łożenia na nie - wole sobie studia,szpitale,przezjazdy,wczasy, ochronę etc. opłacać sam wiiedząc gdzie te pieniądze i po co są a nie robi to za mnie banda niudaczników.(choć są oczywiście wspaniałe wyjątki)

domek_nad_jeziorem
18-10-2005, 20:53
No ekstra, nie ma to jak własny, ukradziony domek :evil: :evil: :evil:

Robocizna bez faktury - to znaczy że ukradziona? :o Komu?
Materiały bez faktury też nie oznacza, że kradzione.

To znaczy że ukradzione. Mi.

KTOŚ, KTO OSZUKUJE NA PODATKACH OKRADA MNIE I MÓJ KRAJ.

Mnie się wydaje,że częściowa aktualna jest zasada- mnie okrada państwo ja okradam je vide ostatni wyrok i odszkodowanie 5 tys.

Jasne. Jeden zły wyrok na 2 miliony rocznie (wiedziałeś, że w Polsce są rocznie 2 miliony wyroków ?) i już jesteś, biedaku, okradany.

Zaprawdę, sowiecka mentalność.

Stary państow mnie okrada codziennie - dlaczego mam harować na bandę wszechmogądzych urzędasów?

Nie na urzędasów, tylko na:
Szpitale
Szkoły
Naukę
Drogi
Pomoc społeczną
Wojsko
Policję
Sądy
Straż pożarną

Proponuję, żebyś, okradany biedaku, przestał: korzystać ze służby zdrowia, wysyłać dzieci do szkoły, jeździć samochodem, liczyć na publiczną pomoc. Jak nie płacisz podatków, to ci się nie należy,a jeśli nie płacisz a jednak z tego wszystkiego korzystasz, to mnie okradasz.

Geno
18-10-2005, 21:04
No ekstra, nie ma to jak własny, ukradziony domek :evil: :evil: :evil:

Robocizna bez faktury - to znaczy że ukradziona? :o Komu?
Materiały bez faktury też nie oznacza, że kradzione.

To znaczy że ukradzione. Mi.

KTOŚ, KTO OSZUKUJE NA PODATKACH OKRADA MNIE I MÓJ KRAJ.

Mnie się wydaje,że częściowa aktualna jest zasada- mnie okrada państwo ja okradam je vide ostatni wyrok i odszkodowanie 5 tys.

Jasne. Jeden zły wyrok na 2 miliony rocznie (wiedziałeś, że w Polsce są rocznie 2 miliony wyroków ?) i już jesteś, biedaku, okradany.

Zaprawdę, sowiecka mentalność.

Stary państow mnie okrada codziennie - dlaczego mam harować na bandę wszechmogądzych urzędasów?

Nie na urzędasów, tylko na:
Szpitale
Szkoły
Naukę
Drogi
Pomoc społeczną
Wojsko
Policję
Sądy
Straż pożarną

Proponuję, żebyś, okradany biedaku, przestał: korzystać ze służby zdrowia, wysyłać dzieci do szkoły, jeździć samochodem, liczyć na publiczną pomoc. Jak nie płacisz podatków, to ci się nie należy,a jeśli nie płacisz a jednak z tego wszystkiego korzystasz, to mnie okradasz.

Szpitale - boje się tam wchodzić a co dopiero leczyć
Szkoły - też dziękuję - wolałbym płacić za poziom a nie za papierek
Naukę - podobnie -
Drogi - jakie drogi? W Polsce? My nie mamy dróg...
Pomoc społeczną - nie korzystam
Wojsko - jak będzie wyłącznie zawodowe to pogadamy...
Policję - tak regauje i przyjmuje zgłoszenie jak zaczynam się drzeć do słuchawkli każąc dyżurnemu podać stopiń imie i nazwisko inaczej pełna olewka....
Sądy - buehhe - błyskawica - czekam na wyrok od 4 lat
Straż pożarną - podobnie jak z wojskeim specjalnie zarzutów nie mam - i to się mieśmi w mimimum które wymieniłem

Więc da facto płace za wszystko a "korzystam" z wojska i straży :D

MarcinBialezyn
18-10-2005, 21:22
Witam,

ja buduję domek niecałe 120m2,
dotychczas wydałem 135 tys, własne nakłady robocizny wyceniam na jakieś 40 tys.
muszę włożyć jeszcze jakieś 20 tys. i domek gotowy do zamieszkania.
Domek jest ocieplony 15cm styropianem, w środku ogrzewanie kominkiem z płaszczem + kocioł gazowy. Wykończenie raczej skromne ale solidne.
Pokrycie dachu to papa (z ceramiką będzie +20 tys) i brak ostatecznego tynku zewnętrznego (+6 tys).
Podsumowując wszystko wychodzi razem 221 tys - chyba całkiem nieźle???

Heath
19-10-2005, 07:20
No rzeczywiście nieźle.
A jakiej ceramiki użyłeś na ściany?
Czy mógłbyś uściślić co robiłeś samemu?
Jaki masz rodzaj pieca? Grzejniki typowe?

Podbudowałeś mnie trochę. :D

basias
19-10-2005, 08:19
" ....To znaczy że ukradzione. Mi.

KTOŚ, KTO OSZUKUJE NA PODATKACH OKRADA MNIE I MÓJ KRAJ.[/quote]."

Kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień!
I to zdanie powinno kończyć dyskusję w tym temacie.

MarcinBialezyn
19-10-2005, 09:01
No rzeczywiście nieźle.
A jakiej ceramiki użyłeś na ściany?
Czy mógłbyś uściślić co robiłeś samemu?
Jaki masz rodzaj pieca? Grzejniki typowe?

Podbudowałeś mnie trochę. :D


Witam,

domek jest z Porotonu T-24.

Samemu wykonywaliśmy:
kopanie fundamentów,
nowżenie piachu do poziomu zero,
deskowanie dachu,
pokrycie papą,
wykonanie podbetonu i posadzek,
instalacja elektryczna,
schody zewnętrzne wejściowe,
ścianki działowe na piętrze
obudowa i szpachlowanie płyt G-K na piętrze,
ocieplenie styropianem i inne drobne.

Grzejniki stalowe płytowe, dolnozasilane,
Kocioł termet Unico 13/K + zasobnik 150l

Pozdrawiam