PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie strychu czy warto?



fonari
17-10-2005, 22:40
Zastanawiam się czy powinniśmy ocieplić dodatkowo strych (15 cm)który znajduje się nad użytkowyem poddaszem.
Poddasze jest ocieplone wełną 15+5.
Ludzie od ocieplenia mówią że zrobimy termos, ale przecież wełna "oddycha" , a przez ocieplenie stryszku będziemy mieć cieplej na poddaszu w sypialniach, czy może efekt będzie inny????

Na strychu jest jeden właz - dla kominiarza , na dachu mam blachodachówkę.
Miło będzie poznać waszą opinię:)

GL35
18-10-2005, 05:45
Jeśli chcesz mieć cieplej na poddaszu ociepl lepiej poddasze. Wełna oddycha ale musiałbyś ją ofoliować by nie pyliła. Utrudnisz przez to wentylację strychu, jak i samej więźby.

cinek21
18-10-2005, 07:30
Mam tak samo ocieplone jak Ty (15+5). Jeżeli posiadasz kasę to ociepl jeszcze strych. Ja zrobiłem tam tylko 15cm + folia. Wiele Ci nie zostało. O wiele milej wejść na strych w zimie nie przeżywając szoku termicznego, zresztą w lecie też to działa, zwłaszcza w słoneczne dni.

Zbigniew Rudnicki
18-10-2005, 07:48
W zimie skutek będzie minimalny - może ze 2 stopnie cieplej.
W lecie dobrym rozwiązaniem jest zainstalowanie wentylatora wyciągowego i otworu napowietrzającego.
Wentylator sterowany czujnikiem temperaturowym (regulatorem).
Lepiej aby na stryszku panowało raczej podciśnienie niż nadciśnienie, aby gorące powietrze ze stryszku nie przedostawało się na poddasze.

fonari
18-10-2005, 08:57
Dzięki za rady, zdecydowaliœmy się ocieplić stryszek i zakryć wełnę foliš paroizolacyjnš, myœlę że będzie tańsza od aluminiowej której używamy do poddasza.

Tylko zastanawiam się czy odpowiednia będzie folia paroizolacyjna ta sama którš użyliœmy pod blachodachówkę??

18-10-2005, 09:10
Dzięki za rady, zdecydowaliœmy się ocieplić stryszek i zakryć wełnę foliš paroizolacyjnš, myœlę że będzie tańsza od aluminiowej której używamy do poddasza.

Tylko zastanawiam się czy odpowiednia będzie folia paroizolacyjna ta sama którš użyliœmy pod blachodachówkę??

Pod blachodachówkę to pewnie użyliście folii paroprzepuszczalnej (mam nadzieję!) a od ciepłej strony używa się folii paroizolacyjnej...