PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie domku letniskowego



Sobootka
18-10-2005, 11:49
Może ktoś z szanownych forumowiczów pomoże mi w następującej kwestji:
Ostatnio zostałem właścicielem działki i domku letniskowego. Domek ten stoi niestety na innej działce i muszę go w jakiś spoób przetransportować na swój teren. Jest to odległośc około 100 m po płaskim trawniku bez przeszkód. Domek jest drewniany, 30 letni ale w dobrym stanie. Wymiary podstawy 4 x 5 m, dwupiętrowy ~ 6 m wysokości, dwuspadowy dach z blachy sięgający ziemi, stoi na klockach betonowych.
Doradzano mi 3 sposoby:
a. podnieść i przewieść dźwigiem,
b. podłożyć platformę na rolkach i przeciągnąć,
c. rozebrać i złożyć na nowym miejscu.
Co byście radzili ? Czy zancie firmy, które robią takie usługi ? (okolice Łodzi)
Dziękuje za każdą poradę!

Cypek
18-10-2005, 12:19
Wykonac trawersy górne i dolne, podsunąć pod domek i pod zwiesiem. Zawiesia o odpowiednim uciągu, zuraw samojezdny np. Grove RT-63S (możliwość jazdy z obciążeniem) i jeśli tylko statyka domku wytrzyma powinno się udać. Na ile oceniasz ciężar tego domku ?

Sobootka
18-10-2005, 20:40
Dokładną wage będę miał we czwartek. Wstępnę czasunki wskazują na około 3 tony.

Cypek
19-10-2005, 05:49
Nie ma znaczenia, czy to 3 czy 3,5 tony. Żuraw podany powyżej poradzi sobie z tym bez kłopotu. Szukaj takiego w okolicy, najlepiej w przedsiębiorstwie robót mostowych MOSTY ŁÓdź

Ryszard1
19-10-2005, 21:00
najprosciej byloby przetoczyc na jakis wiekszych klocach. Tylko czy dom to wytrzyma ? Ja nie ryzykowalbym, i tak jak wczesniej radza uzylbym dzwigu,

morzech
17-04-2016, 23:50
Witam,
Proszę o informację, czy udało się Panu przenieść domek?
Pozdrawiam

agb
18-04-2016, 19:20
Pytanie było 11 lat temu, a autor nie jest aktywny od prawie 5. Stąd na odpowiedź bym nie liczył.