PDA

Zobacz pełną wersję : grzejniki V szukam info o -podłączeniu



pokerzysta
18-10-2005, 12:53
praktycznie w V-kach który przewód to zasilanie a który odprowadza wody
zewnetrzny czy wewnętrzny

kret
18-10-2005, 13:02
w Purmo - wewnetrzny zasilanie, zewnętrzny powrót

pokerzysta
18-10-2005, 13:07
ok dzieki to by sioe mogła zgadzac z tym co mi przemnkęło przez uszy ale szukałem powierdzenia

Wiech
18-10-2005, 13:29
Nie tyko w Purmo jest zasilaniew po wew.stronie grzejnika.Zastanow sie (o ile tak nie masz) nad możliwością podłączenia grzejnika V z wyprowadzeniem ściennym od dołu.Latwiejsze jest sprzątanie(nie stercza Ci rury CO w podłodze).Jeżeli byś sie pomylił z rurami zasilającymi i powrotnymi do grzejnika to są " portki krzyżowe zarówno kątowe jak i proste" Wiech

rafslusarczyk
18-10-2005, 18:42
w Purmo - wewnetrzny zasilanie, zewnętrzny powrót
,
zawsze zewnętrzny to powrót
wewnętrzny zasilanie

chyba że
grzejnik zasilany jest od środka wtedy mamy dwie możliwości lub jedną jeżeli są przyspawane wieszaki w tyle

Mały
18-10-2005, 20:52
Nie zawsze...ostatnio się nadziałem z jakimis "bezimiennymi"...

rafslusarczyk
18-10-2005, 21:01
Nie zawsze...ostatnio się nadziałem z jakimis "bezimiennymi"...

ok skoro tak mówisz 8) :wink:

nurni
18-10-2005, 21:17
Jeżeli byś sie pomylił z rurami zasilającymi i powrotnymi do grzejnika to są " portki krzyżowe zarówno kątowe jak i proste" Wiech
Tylko wtedy traci się na mocy ok. 30% mocy grzejnika.

Pozdrawiam

Wiech
19-10-2005, 07:54
Nurmi właśnie po to są te "portki krzyżowe" żebys nie stracił na mocy grzejnika.Jeżeli rura zasilająca która powinna iść po wew stronie grzejnika jest odwrotnie połączona to "portki krzyżowe" idą na odwrót a więc zasilenie idzie z zew.do wew"na krzyż.Normalne "portki "kosztuja w granicach 20 zł natomiast dla tych co popełnili gafę i dali odwrotne podejścia kosztują ponad 120 zł.Ale jeżeli nie masz jak zmienić podejść to lepiej kupić to ustrojstwo niż strac minimum 30% mocy.Wiech

nurni
19-10-2005, 15:59
Wiech to albo coś ja pochrzaniłem albo w ostatnim Muratorze tak stało napisane. Sprawdzę. Jak się pomyliłem to odszczekam :wink: :D
...

Już sprawdziłem i odszczekuję (hau, hau :wink: ).
Jak się "portek" nie podłączy to traci się te 30%.
Jednak już pamięć nie ta i czas zacząć pić Bilobil. :( 8)

Pozdrawiam