PDA

Zobacz pełną wersję : PILNE!!! - Wylewka a podlogówka - Potrzebne zbrojenie ?



pmg
18-10-2005, 22:02
Potrzebuje szybkie Info...

Witam was -
Mam strop teriva, teraz klada rurki od wody itp, elektryka lezy, bedzie podlogówka... mam okolo 17cm na posadzke

myslalem tak:

4cm styropianu fs20
+ folia budowlana (tak radza fachowcy - po co nie wiem?)
+ 4cm styropianu fs20 (kladziony na zakladke)
+ 3cm Styropian systemowy z ekranem, na to rurki od podlogówki
+ 6cm wylewki z agregatu

CZY MOZE KTOS TO ZWERYFIKOWAC?
oraz pytanie czy trzeba w takim przypadku dawac zprojenie z siatki?? i jezeli tak to gdzie je umiescic?
PROSZE O ODPOWIEDZ - BARDZO PILNE

mkmar
18-10-2005, 23:43
Dużo tego styropianu, ale nawet gdyby było go mniej to i tak wylewka popęka (zawsze tak jest na styropianie) więc siatka zbrojąca będzie temu zapobiegać. I skoro jest ogrzewanie podłogowe to koniecznie trzeba zrobić dylatację od ściany natomiast do betonu na wylewkę dodać odpowiedni plastyfikator (taki do wylewek na ogrzewanie podłogowe).
No i oczywiście trzeba dopilnować żeby fachowcy równomiernie (bez przerw) ułożyli siatkę zbrojącą.

pmg
19-10-2005, 06:18
Pierwsze slysze.... wylewka nie ma prawa popekac... COS TU NIE GRA !!!

Cypek
19-10-2005, 06:26
Z tym styropianem to trochę przesadziłeś, ja dałem na parterze 2 x 5 cm a na piętrze 1 x 5 cm, na to folia aluminiowa, rurki, siatka i wylewka z plastyfikatorem. Znaczy robisz pewnie lepiej ale i drożej. Acha, folie pod styro tez dawałem, taką czarną grubą na 2 x i dylatacje między wszystkimi pomieszczeniami i przy ścianach. Nic mi nie popękało.

pmg
19-10-2005, 06:34
Z powodu, iz jest to domek parterowy, ale z piwnica (TAKIE JAJA :) mam wszystkie rury na podlodze. Moge kupic 10tke i ukladac ale latwiej jest dac 4ke , wyjde wtedy na równo z rurami a potem dac 4cm aby to przykryc.

Ale nie w tym problem a w ZBROJENIU wylewki ... slyszalem ze trzeba dac? - plastyfikator jasna sprawa ale to nie zbrojenie...

PAJONK
19-10-2005, 06:54
Panowie z mixokreta do posadzki w której jest podłogówka oprócz plastyfikatora dodawali włókna polipropylenowe - zamiast siatki.
Jak na razie nic nie popękało

Cypek
19-10-2005, 07:04
Ale nie w tym problem a w ZBROJENIU wylewki ... slyszalem ze trzeba dac? - plastyfikator jasna sprawa ale to nie zbrojenie...
Ja siatkę zbrojeniową dawałem, taka 1 x 2 m o oczku 10 cm. Nic nie pękło, a siatka dość tania, chyba 7,- zł za arkusz.

michal_m
19-10-2005, 08:49
U mnie na parterze siatka (dom bez piwnicy), na piętrze włókna. W Twoim przypadku na pewno dałbym siatkę.

No i trzeba mieć nadzieję, że projektant domu przewidział takie obciążenie stropu.

Michał

pmg
19-10-2005, 09:09
w projekcie mam 10cm styropianu i 8 cm wylewki, wiec 11cm styropianu i 7 cm wylewki jest ok.

włókna to chyba najlepsza opcja: LEKKIE i ciezko spartaczyc... przy stali istnieje mozliwosc tarcia stali o podlogówke...

no i włókna sa lekkie... zo tez WAZNE !!!

Joasia
19-10-2005, 12:04
A u nas dali i włókna (koszt +1 zł za m kw), i siatkę :D . Na razie nie pęka. :D

rs6000
19-10-2005, 14:58
A ja mam pytanie odnosnie tego plastyfikatora : po co go dajecie ? Plastyfikator działa tylko przy samym wykonywaniu wylewek aby usunąc powietrze z betonu. Póxniej jest bezuzyteczny. Więc skoro wylewki wykonuje się miksokretem to nie zrozumiem co da użycie plastyfikatora. Nie wierzcie w to, że plastyfikator spowoduje, że beton bedzie elastyczny - beton to beton i zawsze jest twardy.

Pozdro

tomek_lodz
19-10-2005, 17:46
A czy strop był dozbrojony? ja kładłem strop porotermu rozpiętość 5,2 i co 2 belkę dozbrajałem górą ( nawet w materialach wienerbergera jest o tym napisane ) Kilkadziesiąt -kilkaset metrów rur z wodą trochę waży leży na steropianie i na pewno go trochę ugniecie. Dlatego wylewki moga popękać więc ja daje siatkę. Cypek napisał,że 2m2 kosztują 7PLN (no dobra niech będzie 10PLN) ile masz metrów domu 200? to jest wydatek 1000PLN a masz spokój (LUB inaczej 1m2 domu na gotowo ok 2000 PLN, 5 PLN za 1m2 siatki to 0,25% wartości domu - niewiele za spokój )

pmg
19-10-2005, 18:14
ile masz metrów domu 200?
Domek ma 340m2, ale tylko 140m2 to czesc, o ktorej debatujemy...

U mnie belki stropu nie sa dluge, maja max. 4m, wiec nie powinno byc problemu

jednak dobry watek....

Kilkadziesiąt -kilkaset metrów rur z wodą trochę waży leży na steropianie i na pewno go trochę ugniecie

CZY KTOS WIE ILE WAZY (1m2 lub wiecej) PODLOGOWKI napelnionej woda??
JESZCZE NIKT SIE NAD TYM NIE ZASTANAWIAL ??

1950
19-10-2005, 22:02
tomek_lodz napisał:
Kilkadziesiąt -kilkaset metrów rur z wodą trochę waży leży na steropianie i na pewno go trochę ugniecie
to co będzie cięższe te parę metrów rury na jednym m2 powierzchni, czy 6,5 cm betonu które leży na rurach i styropianie

pmg
19-10-2005, 22:18
no, jezeli na 170m2 posadzki potrzebujemy okolo 3,5t cementu i okolo 24t piasku i troche wody to chyba sprawa jest jasna...

rurka wazy prawie nic a woda - no wlasnie ? ILE JEST WODY W OBIEGU??

pmg
23-10-2005, 08:21
nikt nie wie??