PDA

Zobacz pełną wersję : JAREKO OSTATNIE RADY



AVID
18-10-2005, 23:35
Jareko jestem tuż przed montazem okien.Sa to okna drewniane .Jak sie kiedyś umawialiśmy ze jak to sie będzie działo to przyjedziesz do mnie na budowe ale nie mam serca Cie o to prosić bo pewnie jesteś "zarobiony"Mam zatem prośbę powiedz na co mam zwrócić uwage przy montażu takich okienek
PS dodam ze sa z szybami P4

Cypek
19-10-2005, 06:36
A na priva to nie możesz do niego stuknąć ??

anpi
19-10-2005, 08:10
A na priva to nie możesz do niego stuknąć ??

Takie rady mogą się też przydać innym, nie sądzisz?

Cypek
19-10-2005, 08:15
Te rady padały już 100 x w przyklejonych nr 1 i 5 !!

anpi
19-10-2005, 08:19
Te rady padały już 100 x w przyklejonych nr 1 i 5 !!

Może pojawi się coś nowego? 8)

remx
19-10-2005, 08:32
Ja kompletnie nie znam się na oknach ale chętnie coś bym poradził.

jareko
19-10-2005, 08:44
uffff....faktycznie doba ma tylko 24 godziny i czasu malo ale dla Was - zawsze :))))
Na dodatek startuje w zymiana okien dla spoldzielni i tego czasu bedzie jeszcze mniej
Dosc narzekania - do rzeczy
Sadze ze powinienes wejsc na moja strone i poszukac tam poradnika montazysty - tam walsciwie wszystko masz dokladnie opisane ale w skrocie powtorze o rzeczach na ktore trzeba szczegolnie zwrocic uwage:
- wymiary okien - luz pomiedzy oscieznica a murem powinien zawierac sie pomiedzy 10 a 30mm. Jesli jzu lepiej jak jest za duzy (czyli lekko ponad 30mm) niz za maly (ponizej 10mm)
- podparcie okna - najlepiej stosowac kliny PVC i pozostawic je na zawsze - dotyczy to tylko murow 1W i 2W, przy 3W sprawa bardziej sie komplikuje gsyz okno masz montowane w warstwie docielenia i tu musisz posilkowac sie podporkami - najlepsze to kawalki wzmocnienia od okien z PVC ale wbrew pozorom moze byc zwykla decha ktora przed montazem parapetow wewnetrznych (ale dopiero tuz przed) usuwasz - dokladnie opisane na mojej stronie przy mmontazu w scienie 3W
- wypelnienie piana - dokladne i po calosci - tutaj patrz na rece gdyz to jest punkt montazu gdzie zaoszczedzic kasy montazysta moze
- kotwienie - przy kkotwach z grubej blachy standardowo zas jesli blaszka ma do 1mm grubosci lepiej dac ja gesciej niz normalnie. Drewno pracuje od wilgoci troszke inaczej jak PVC od temperatury i realnie potrzebuje mocnego przytrzymania
- piony i poziomy - tu nie wystarczy by pecherzyk miescil sie w granicach kresek - tu naprwade MUSI byc pion. Dopuszczalne odchylki podobnie jak w PVC czyli 1mm/1 metr ale nie wiecej niz 2mm i to raczej dotyczy odchylki od pionu - poziom najlepiej jak bedzie idealnie poziomo

coz wiecej......kurcze - na biezaco to tak trudno sobie o wszystkich kruczkach przypomniec
Przecztaj poradnik - sadze ze dowiesz sie wszystkiego a w razie jakby co - pytaj smialo i wlasnie na ogolnym by wiedze o montazu szerzyc

jareko
19-10-2005, 08:56
aaaa...i na koniec - nie ma znaczenia czy szyba jest nomalna czy P-iles tam. To tylko roznica w ciezarze skrzydla i calego okna a nie w montazu
Sorki za literowki powyzej - coraz czesciej mi sie to zdarza :((((

AVID
19-10-2005, 12:09
Dzięki JAREKO :):)
PS.Zapytałem na ogólnym bo pamiętać trzeba o ludziach którzy dochodzą do naszego forum.Czasem nie mogą sie połapać na początku jak czegoś szukać itd.
A tak jak mówi JAREKO niewiedzę trzeba żelaznymi miotłami wymiatać z głow:)::):):)