PDA

Zobacz pełną wersję : Cisnienie wody w instalacji wodnej, gdzie reduktor magnetyze



1cacek
19-10-2005, 10:15
Jakie powinno byc cisnienie w instalacji wodnej domu po wodomierzu, aktualnie mam kolo 5 bar i zmienia sie w zaleznosci od obciazenia. Wydaje mi sie ze powinienem zalozyc reduktor cisnienia. Gdzie go zainstalowac, aktualnie po wodomierzu mam filtr osadnikowy a potem magnetyzer. Wydaje mi sie ze po wodomierzu powinen byc pierwszy magnetyzer potem filtr osadnikowy a za nim reduktor cisnienia czy tez reduktor powinen byc przed filtrem? Prosze o rady.

kaltam
19-10-2005, 10:24
Ogranicz ciśnienie zaworem bezpieczeństwa do 3 bar. Zawór bezpieczeństwa zabuduj po filtrach , magnetyzerach i co tam masz bowiem te elementy + złączki powodują też spadek ciśnienia.

tczarek
19-10-2005, 10:53
Tak się zastanawiam, czy instalacja takowego reduktora jest konieczna?

Peterek
19-10-2005, 10:57
Ogranicz ciśnienie zaworem bezpieczeństwa do 3 bar. Zawór bezpieczeństwa zabuduj po filtrach , magnetyzerach i co tam masz bowiem te elementy + złączki powodują też spadek ciśnienia.

Wg mojej skromnej wiedzy zawór bezpieczeństwa "wywali" ciśnienie pow. 3 bar na zewnątrz instalacji. Tobie potrzebny jest reduktor na którym ustawisz np. 3 bary.

JackD
19-10-2005, 11:10
myślę, ze tez powinieniem zamontowac reduktor, czyli czy dobrze rozumiem....jesli zamntuję w/w reduktor. to mogę go ustawic np na 3 bary.... i można domniemać, ze zawsze bedę miał rzeczone 3 bary, no chyba, że w sieci będzie niższe??
Generalnie czy mieliście przykre doświadczenia ze zbyt wysokim cisnieniem w sieci wodociągowej??

jurg
19-10-2005, 11:20
myślę, ze tez powinieniem zamontowac reduktor, czyli czy dobrze rozumiem....jesli zamntuję w/w reduktor. to mogę go ustawic np na 3 bary.... i można domniemać, ze zawsze bedę miał rzeczone 3 bary, no chyba, że w sieci będzie niższe??
Generalnie czy mieliście przykre doświadczenia ze zbyt wysokim cisnieniem w sieci wodociągowej??

W sieci mam 4,5-5,5 bara. Po podgrzaniu wody w zasobniku ciśnienie wzrastało na tyle, że "wyrzucało " wodę przez zawór bezpieczeństwa. Zamontowałem reduktor ciśnienia. Fabrycznie nastawiony był na 4 bary, zmiejszyłem do 3,5. Teraz jest OK.

skrol
06-12-2005, 05:32
Ogranicz ciśnienie zaworem bezpieczeństwa do 3 bar. Zawór bezpieczeństwa zabuduj po filtrach , magnetyzerach i co tam masz bowiem te elementy + złączki powodują też spadek ciśnienia.

Wg mojej skromnej wiedzy zawór bezpieczeństwa "wywali" ciśnienie pow. 3 bar na zewnątrz instalacji. Tobie potrzebny jest reduktor na którym ustawisz np. 3 bary.

Reduktor powinien być założony na wejściu do domu, przed filtrami. Zbyt wysokie ciśnienie na filtrach źle wpływa na ich pracę.

Grzesiek13
06-12-2005, 08:28
Ciśnienie w instalacji nie powinno przekraczać 6 bar. A jakie masz mieć to zależy od instalacji, jej oporów, wydatków w punktach poboru wody. T, że inni mają 3 bary i jest OK to nie znaczy , że i Ciebie 5 bar będzie wystarczajace.

Przekorek
06-12-2005, 10:14
No i trzeba pamietac, że zbyt wysokie, oraz wahające się cisnienie żle wpływa na wszelkie elastyczne przewody (np przy spłuczkach). Im niższe cisnienie, tym lepiej, dlatego koniecznie reduktor i raczej nie wiecej jak 3 bary. Szczytem zapobiegliwości będzie profilaktyczna wymiana wężyków do spłuczek raz na 5 lat, co może oszczędzic przykrych i kosztownych niespodzianek...