PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W JEŻYNACH 2 pracownia ARCHON



ReBo
19-10-2005, 10:46
Czy ktoś buduje "Dom w jeżynach 2" Archonu? Mamy już pozwolenie na budowę, zaczynamy na wiosnę , bardzo nas interesują ewentualne uwagi kogoś kto jest w trakcie budowy albo już wybudował

wari
06-05-2006, 02:59
Także byłbym zainteresowany. Jestem na etapie szukania projektu małego domku parterowego.

zalak
17-11-2008, 21:58
Czy ktoś buduje "Dom w jeżynach 2" Archonu? Mamy już pozwolenie na budowę, zaczynamy na wiosnę , bardzo nas interesują ewentualne uwagi kogoś kto jest w trakcie budowy albo już wybudował

Witam!

Jestem na etapie wybierania projektu domu i bardzo poważnie zainteresował mnie Dom w jeżynach 2... Po dacie tego posta wnioskuje że budowa pewnie jest już dawno zakończona...Czy mogę liczyć na jakieś wskazówki? Czy koszty poniesione przez Ciebie były adekwatne to tych w kosztorysie? Czy zmieniałes coś w projekcie?
Za wszelkie wskazówki z góry dziękuje
Zalak

ewciapg
27-03-2009, 20:31
My jesteśmy już po budowie, projekcik fajny i niekosztowny.

Armidia
20-10-2009, 19:48
chciałabym odświeżyć temat - biorę ten projekt pod uwagę jako jeden z dwóch (drugi to Pani Hania)
interesuje mnie zwłaszcza, jakie poprawki do projektu wprowadzaliście ? czy ktoś na Mazowszu wybudował taki dom i czy ewentualnie istniałaby szansa, żeby obejrzeć dom jeśli nie na żywo, to chociaż fotki ?

Pozdrawiam,
Armidia

Sylwia $
02-03-2017, 12:40
Hop! Hop! Buduje ktoś jeszcze dom w Jeżynach 2?
Bo ja już prawie kończę;)
hura:wave:

Sylwia $
06-03-2017, 20:00
Kuchnia zamówiona. Łatwo nie było. Trochę mnie poniosło bo zmieniłam blat w ostatniej chwili - a to do mnie zupełnie nie podobne. Trzymam się planu zawsze. Na efekt będzie trzeba poczekać około 4 tygodni.

Sylwia $
13-03-2017, 13:41
No i nasza łazieneczka.
Szafka na moje kosmetyki:) oby wystarczyła;)
383741
uwielbiam tą zabudowę na całą ścianę
383742
ze światełkami;)
383743
a oto wersja finalna
383744

Sylwia $
23-08-2017, 18:33
trochę musiałam cofnąć się w czasie;) ale miło było sobie szukać w starych zdjęciach.
z szarym klejem
395384
z gruntem
395385
i gotowy tynk, caparol chyba basalt 18 jak dobrze pamietam
395386
395387
takie tam poglądowe :)

mother_nature
24-08-2017, 12:09
Sylwia, dzięki! :hug: Nieźle ten klej wygląda, wyobrażałam sobie gorszy widok ;)

Sylwia $
21-11-2017, 18:07
Pierwszy remont;) po sześciu miesiącach mieszkania :D Nowy tapicerowany zagłówek wykonany przez Męża mego. Podstawa to łóżko z IKEA BRUSALI. Zmieniliśmy tylko zagłówek, reszta została tak jak było. Wygląda naprawdę ładnie. Wykonanie estetyczne. Koszt to 250 zł (łącznie z płytą przyciętą na wymiar w Castoramie)
przed
401500
po
401501
401502
401503
401504

małymi kroczkami na Fifth Avenue:wave:

mother_nature
29-11-2017, 11:39
Piękny zagłówek, gratuluję zdolnego Męża! :D

Ale ale... czy ja dobrze widzę, że macie listwy przysufitowe? :)

Sylwia $
04-12-2017, 17:41
:D Oooooooooooo Kogo witam Kogo goszczę :D
Ten mój mąż to jeszcze chwila a w samozachwyt wpadnie przez te swoje zdolności manualne. Musze przyznać jednak, że niezły jest skubaniec :lol2:
Listwy przysufitowe mamy tylko w salonie i w kuchni. Koszt spory i roboty z tym było tyle że ho ho a czasu oczywiście nie!!!!
wygląda to tak:
402299
402300
402301

W pozostałych pomieszczeniach mamy odcięcie biała farba pod sufitem.

402302

I wszędzie karnisze są zabudowane płyta g-k. Tak sobie wymyśliłam.

Zdjęcia w beznadziejnej jakości albowiem ponieważ mój Huawei robi taki badziew.

pozdrawiam

mother_nature
11-12-2017, 12:27
Super to wyszło :) Trochę mnie martwi, że roboty było sporo, bo też sobie takie listwy wymyśliłam a mężu jest niechętny "zbędnym" pracom ;)
Jak coś, to może brat mnie wspomoże :D
Dzięki za zdjęcia! :hug:

Sylwia $
14-12-2017, 15:22
Dałaś radę postawić dom. Dasz radę z listwami:yes: Mój też nie chciał tej sztukaterii ale chciał ledy pod karniszem więc listwa była idealna żeby doprowadzić tam prąd:lol2: A później sam powiedział, że piękne te listwy są. Faceci tak mają. Jak nie zobaczy to nie wie o co chodzi i marudzi, że to głupiego robota.

Sylwia $
26-01-2018, 18:54
A może by tak coś zacząć zmieniać w domku....
http://stencils.pl/produkt/kenitra/

czekam na odpowiedź ze sklepu czy w ogóle da się coś takiego zrobić na mojej ścianie:bash:
o właśnie takiej:
405799

Sylwia $
29-01-2018, 18:04
Czy jeszcze będzie zima tej zimy?
406069

Sylwia $
04-02-2018, 12:07
A więc jeżeli chodzi o szablon to otrzymałam odpowiedź ze sklepu, że oczywiście da się to zrobić. Mogą wykonać dla mnie dodatkowy szablon szerokości 7 cm (w cenie szablonu podstawowego:D). Sklep naprawdę super. Polecam!
Jest tylko problem z głównym wykonawcą, który to podnosi bunt na pokładzie. Czyli malowania ściany nie będzie.

mother_nature
07-02-2018, 10:05
Szkoda, że nie dał się przekonać.

Sylwia $
07-02-2018, 13:22
Niestety zaczyna się buntować. Nie wiem co mu się stało:bash: Ale i tak jest mega cierpliwy.
Ja tymczasem trzeci tydzień na zwolnieniu i już zaczynam świrować!!!! Ruszyć z domu się nie mogę więc siedzę w necie i oglądam i przeglądam i kupuje i kurierzy się mijają na podwórku:) Normalnie jak nie ja!
A więc tym razem padło na nasza nudną kanapę (nawet Mr Mąż mówi, że nudnyyyy ten nasz salon, że szooook:bash:). Co ja mu zrobię nie od razu Kraków zbudowano przecie!

Będą kolorowe poszewki może zrobi się weselej, a niech mu tam będzie;)
406758

406759

no nudno jest. wiem wiem
406760

wzór może i nie kreatywny, ale ja to lubię:)

salon to jedno z dwóch pomieszczeń w naszym domku, które nie do końca jest zaaranżowane.
Pomysł jest ale powoli będę go realizować. Może pod koniec roku się uda zrobić tak jak bym chciała żeby wyglądał docelowo.

mother_nature
07-02-2018, 13:38
Haha jakbym mojego słyszała, tylko że on ględzi na łazienkę, którą sobie w szarościach wymyśliłam ;) Chyba 2 ściany zrobię w jakimś intensywnym szmaragdzie, nie będzie nudno ;)

Sylwia $
09-02-2018, 11:59
ha ha :lol2: Mój powiedział, że jak będzie "jak w poczekalni u dentysty" to mi krzywdę chyba zrobi! Póki co jestem cała (może nie zdrowa, ale jednak cała:D) więc chyba udało się uniknąć efektu poczekalni.
Ogólnie ja dokładnie wiem co chce, jednak po poprzednim bardzo bardzo intensywnym finansowo roku muszę powoli plan realizować. I jeszcze ze mnie taki typ, że nie lubię kompromisów (w sensie: nie mogę kupić TEGO to kupię JAKIŚ zamiennik). Z doświadczenia wiem, że to zawsze się źle kończy, bo zawsze jestem niezadowolona. Budowa nauczyła mnie pokory i cierpliwości, których to cech jeszcze pięć lat temu w sobie nie miałam. Zasada grosz do grosza sprawdza się jak najbardziej i dlatego pewne elementy domku są nudne! Ale powoli idę do brzegu. Powoli:D.

Ooooo szmaragd brzmi nieźle.
Ty też jesteś bardzo konkretną osobą. Z planem na wszystko. Chyba się nie mylę....?
Wasz domek strasznie mi się podoba, jest z tych: do zrobienia samemu i przemyślany w każdym centymetrze powierzchni:D.

Wczoraj teściowa zrobiła poszewki. Ja zawsze mam głowę pełną pomysłów tylko brak mi talentu manualnego:(. Ale dobrze, że otaczają mnie ludzie, którzy są w stanie zrozumieć moje fanaberie. I jeszcze je wykonać:lol2:.

miały być na kanapę w wylądowały na łóżku. Kobieta zmienną jest:D
406891

żółte w salonie. Od razu weselej:D. Mr Mąż zadowolony.
406892
406893

PS. dzięki Asia, że zaglądasz:D.