PDA

Zobacz pełną wersję : Visbit contra dysperbit



kze
19-10-2005, 12:12
Czy ktoś uzywał specyfiku visbit? Mój wykonawca zaproponował bym kupił visbit zamiast dysperbitu. Zastanawiam się, czy to sensowna zamiana.. Poza tym dysperbit jest znany od lat, a visbit nie...
Oto link do strony o tym produkcie
http://www.visla.com.pl/pl/?SID=1099285035&UID=&action=oferenci&index=12&find=

Joasia
19-10-2005, 12:17
visbit jest znany od lat :D I jest b. OK. I nie śmierdzi, i może się stykać ze styropianem. To jest taki... ekologiczny dysperbit.

kze
19-10-2005, 12:44
visbit jest znany od lat :D I jest b. OK. I nie śmierdzi, i może się stykać ze styropianem. To jest taki... ekologiczny dysperbit.
Czyli skoro może stykac się ze steropianem, a dysperbit wpływa niekorzystnie na styropian znaczy mozba brac visbit... 8)
Myślałem, że to jakieś unowoczesnienie i bede musiał zapłacić jak za zboże...
A może ktoś już używał visbitu i ma jakieś doświadczenie?

Joasia
19-10-2005, 13:17
U nas właśnie jest visbit na fundamentach - i trzyma OK.

anpi
19-10-2005, 13:23
Przecież Visbit i Dysperbit to to samo - dyspersyjna, wodna masa asfaltowo-kauczukowa. I jedno i drugie nie rusza styropianu.

Joasia
19-10-2005, 13:32
Być może. Nasza ekipa twierdziła, że visbit im sie lepiej kładzie bo mniej śmierdzi.

MarcinBialezyn
31-10-2005, 16:37
A ja mam takie pytanko: czy na dysperbit można później przykleić płytki elewacyjne? czy nie będą odpadać?
Chciałbym teraz zabezpieczyć cały cokół dysperbitem ale mam wątpliwości czy da się coś do tego przykleić.

kze
02-11-2005, 09:44
A ja mam takie pytanko: czy na dysperbit można później przykleić płytki elewacyjne? czy nie będą odpadać?
Chciałbym teraz zabezpieczyć cały cokół dysperbitem ale mam wątpliwości czy da się coś do tego przykleić.
Przyłaczam się do pytania.
Moja ekipa twierdzi, że po wysmarowaniu dysperbitem siatki na kleju nie powinno być później problemów z przyklejaniem płytek na cokole. Ale to na razie tylko opinia mojej ekipy. A ktoś tak robił?

Joasia
06-11-2005, 08:02
Na sam visbit płytek się nie przyklei (choć - jak pisał kiedyś ktoś na Forum, jednak przykleił - ale wg info producenta visbitu jak i producentów kleju - nie dadzą na to gwarancji). Trzeba położyć na to np. styropian - i dopiero na niego kleić płytki. Ale to jest możliwe tylko przy ścianie 2w. U nas była 3w, i musieliśmy z cokołu zdzierać visbit, a zamiast niego położyliśmy jako izolację jakis środek z Deitermanna (strasznie drogie niestety) - bo do niego jest gwarancja, że można kleić płytki czy kłaść tynk mozaikowy.

MarcinBialezyn
06-11-2005, 17:21
Witam,

posłuchałem waszych rad i dysperbitem pomalowałem tylko cokół w tym miejscu, gdzie będzie taras nasypowy.
Tam gdzie będą położone płytki elewacyjne lub coś innego (w tej chwili jeszcze nie wiem) pomalowałem narazie farbą emulsyjną fasadową, powinno być ok przez 2, 3 lata.

Pozdrawiam