PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za instalację centralnego odkurzacza



Becik
30-12-2002, 10:36
Cały czas się zastanawamy czy to konieczne czy tylko drogi bajer :wink:. Ostatnio otrzymaliśmy ofertę: 1200 PLN za całą instalcję ( materiał + robocizna, bez jednostki centralnej ). Domek z poddaszem użytkowym, 2 pkt na parterze, 2 na poddaszu.

Luśka
30-12-2002, 10:57
U nas 5 punktów po 250 zł za każdy (wszystko bez jednostki), czyli ciutku taniej. Ale zależy, gdzie budujesz.

Linka
30-12-2002, 11:06
Dziewczyny, mąż mi wybił z głowy taką opcję bo powiedział że jest to b.drogie. Teraz widzę że blefował:smile: A tak wogóle to chciałam się od Was dowiedzieć jak wygląda wtedy takie odkurzanie i z jakich względów chciałabyście mieć taki centralny odkurzacz?

Becik
30-12-2002, 11:21
Główne zalety to że się nie kurzy w domu i oczywiście wygoda ( nie trzeba nosić itp ). My to rozważamy ze względu na moje i naszych dzieci skłonności do alergii. Oczywiście do podanych cen należy dodać cenę jednostki centralnej ( ponad 2 tys. ). Chcemy zrobić na razie instalację - bo podobnie jak wszystkie inne instalacje najlepiej jest robić na etapie stanu surowego, a o samym urządzeni pomyśleć gdy już będziemy mieszkać i skapnie trochę grosza. Wygląda to tak że w garażu lub innym podobnym pomieszczonku wisi sobie takie coś na ścianie, a w pokojach są w ścianach otwory samozasysające :grin: po otwarciu zaślepek.
Pozdrawiam i dziękuję za szybki odzew. B.

Linka
30-12-2002, 11:35
Co do wygody to zgoda, mam dosyć noszenia odkurzacza lub ciągania go za sobą:smile:, co do kurzenia to też jak najbardziej powód do takiego rozwiązania, ale nie wiem co z tą rurą?-musi być b.długa jeśli chcę poodkurzać salon z jadalnią i kuchnią...chyba że zrobię pare otworów? Becik, jak Wy to rozwiążecie u siebie? Również pozdrawiam:smile:

Frankai
30-12-2002, 11:48
A ja zacząłem myśleć po tym jak odkryłem, że może to pomóc z popiołem z kominka. Poszukaj, bo na Forum często był już opisywany. Rury są i 9m, ale to już niewygodne i trzeba uważać "na zakrętach", bo możesz ładnie obetrzeć narożniki z G-K.
Ja nie chcę dłuższej rury niż 7m+końcówka 1.5m. Ktoś na Forum pisał o chodzeniu ze sznurkiem od miejsca planowanych gniazdek. Pomysł niezły

Becik
30-12-2002, 12:00
Ja się jeszcze nie zastanawiałam nad szczegółami, na razie rozważam czy w to wchodzić czy nie. U nas na parterze będzie tylko jeden pokój - i przewidziane są ( wstępnie ) 2 gniazdka - jedynym odgórnym ograniczeniem jest kwestia finansowa.
A teraz wróćmy do tematu wątku: ILE???
Bardzo proszę forumowiczów o opinie czy do drogo czy tanio.

Frankai
30-12-2002, 12:12
Becik - jak mąż nie ma 2 lewych rąk i odrobinę czasu, to pewnie wydasz ze 300zł na materiał, więc rachunek jest prosty. Poczytaj, bo ceny na prawdę padały dość dokładne.

Becik
30-12-2002, 15:19
Linka, wątek, który interesuje Ciebie jest tu: http://forum.murator.com.pl/viewtopic.php?topic=341&forum=34&start=30
a wątek, który interesuje mnie tu: http://forum.murator.com.pl/viewtopic.php?topic=5275&forum=34
Jest jeszcze kilka innych ciekawych wątków.
Wcześniej też szukałam, ale tylko na liście płąc wykonawców :wink:. Tak jak podejrzewaliśmy, można to zrobić taniej niż za 1200...

voo-yeck
30-12-2002, 19:58
Nie obraźcie się ale jak mam już wydać 3-5 tys. PLN to wybiorę inny gadżet.

ewunia^
01-01-2003, 17:40
Na etapie rozprowadzenia rurek to nie jest drogi bajer, my mamy zrobione podejścia pod gniazda - 3 sztuki: parter, poddasze użytkowe i poddasze nieużytkowe (narazie) oraz podejście pod szufelkę w kuchni. Koszt rurek i kształtek zamknął się kwotą 240zł brutto. Robocizna to już sama oszczędność, wszytkie rurki ułożył sam mój małżonek. Warto zrobić to na etapie stanu surowego, a jak nie będzie kasy to nie będzie jednostki centralnej. A może trafi się w totka.

greg
02-01-2003, 11:39
Zrobiłem dokładnie tak samo. Koszt rurek i kształtek jest niewielki i najlepiej zrobić to przed tynkami, wylewkami. Montaż jest prosty i można zrobić samemu.

Anhalt
08-01-2003, 01:07
Ja płaciłem po 100 zł od punktu tj. 4 punkty plus szufelka = 500 zł bez rachunku VAT jednostkę centralną dokupuję później.
Założenie instalacji przed wylewkami i tynkami.

Anhalt
08-01-2003, 01:08
Ja płaciłem po 100 zł od punktu tj. 4 punkty plus szufelka = 500 zł bez rachunku VAT jednostkę centralną dokupuję później.
Założenie instalacji przed wylewkami i tynkami.

Paweł.h
08-01-2003, 20:40
Zapłaciłem 200 zł.\punkt(4 + szufelka) z materiałem ale bez rach.

Joy1
01-03-2003, 12:37
Napiszcie, czy kurz przy wylocie osiada na tynku? Czy siła ssania jest większa od zwykłego odkurzacza? Jak często czyścicie worek?Czy kupiliście jednostkę centralną z systemem cyklonicznym i czy jest lepszy od zwykłego? A może, ktoś posiada taki odkurzacz na wodę.