PDA

Zobacz pełną wersję : jak najlepiej zrobić przyłącze wody?



pakodegites
19-10-2005, 12:47
kupujemy gospodarstwo 10ha i mają nam podciągać tam wode. dom i inne budynki stoją mnie więcej pośrodku działki.

pytanie:

1. gdzie najlepiej podciągnąć (tzn bezpośrednio do domu czy gdzieś w pobliżu np na podwórko) przy założeniu że będzie potrzebna woda w budynkach gosp - stajnia
2. dom stoi pusty. teraz w przypadku podciągnięcia wody do domu jak zabezpieczyć rury i licznik prze złodziejami i mrozem (nie wiem co bardziej niezbędne).

pliz o info bo muszę do końca tygodnia zdecydować

Majka
19-10-2005, 13:00
najlepiej do budynku, który będzie najbliżej. Tam też umieścisz wodomierz. Zastanów się, czy nie bedziesz robił dwóch /jeden woda domowa, więc kanalizacja/, drugi woda gospodarcza /wylewana bez powrotu do kanalizacji.
A może u ciebie nigdy nie bedzie kanalizacji :roll:

Chyba musisz coś więcej napisać 8)

pakodegites
19-10-2005, 13:23
no ja płacę jakby ryczałt bo to gmina zakłada i do którego budynku to im wszystko jedno. ktoś mi poradził żeby zrobić jedno z tym że podłączone do domu a potem podobno każdy hydraulik będzie mógł to pociągnąć gdziekolwiek. faktycznie będzie chyba tak że część ścieków nie będzie nigdzie gromadzona. zależy mi na pożądnym zabezpieczeniu aby nie było potem więcej roboty niż to warte. poza tym czy np nie możnaby podciągnąć wody blisko domu ale bez podłączania do domu i zakładania licznika. bo prawie napewno komuś sie może on spodobać a większe ruchy pt remont tego domu, budowa stajni itp będą kombinowane gdzieś za 6 m-cy