PDA

Zobacz pełną wersję : Co myślicie o oknach Roto?



anpi
19-10-2005, 16:30
Chodzi mi o okna połaciowe. Widziałem dzisiaj w Obi i cena była bardzo przystępna. Ktoś ma takie okna?

jareko
19-10-2005, 16:32
mam i bardzo sobie chwale - drewniane z podniesionym na maxa punktem obrotu

anpi
19-10-2005, 16:35
mam i bardzo sobie chwale - drewniane z podniesionym na maxa punktem obrotu

Nie ukrywam, że na Twoją opinię najbardziej liczyłem :wink: Czyli zamiast Fakro albo Veluxa spokojnie można kupić Roto?

pattaya
19-10-2005, 17:32
Ja też mam Roto.
Ładniej wykonane od Fakro,na oko nie gorzej od Veluxa a o wiele tańsze.

anpi
19-10-2005, 17:39
Ja też mam Roto.
Ładniej wykonane od Fakro,na oko nie gorzej od Veluxa a o wiele tańsze.

No właśnie - dziwne. Przejrzałem cenniki na stronach internetowych Veluxa, Fakro i Roto, i okazuje się że różnica w cenie dla okna które mnie interesuje (78x118) to tylko 10 zł między Fakro a Roto, Velux jest już droższy o 80 zł. Za to najtańsze kołnierze ma Velux.

A dzisiaj widziałem w Obi to samo okno Roto za niecałe 600 zł, czyli o 200 zł mniej niż w cenniku. Gdzie jest haczyk?

jareko
19-10-2005, 20:47
nigdy nie porownuj cen samych okien - zawsze wraz z kolnierzem ktory i tak musi byc. Dopiero wtedy okno stanowi calosc a to jest pole do marketingowych sztuczek

anpi
19-10-2005, 20:51
nigdy nie porownuj cen samych okien - zawsze wraz z kolnierzem ktory i tak musi byc. Dopiero wtedy okno stanowi calosc a to jest pole do marketingowych sztuczek

No właśnie porównałem razem z kołnierzam i generalnie ceny (cennikowe) są bardzo podobne. Np. Velux jest najdroższy, ale ma najtańsze kołnierze.

kaltam
20-10-2005, 06:09
Mam i jest wszystko w porządku.

alpin
20-10-2005, 06:39
Kupowałem we wrześniu 9 szt. róznica na całości wyniosła 1500 zł w
stosunku do Fakro, na korzyśc Roto ,
wykonanie podobne, Fakro ma ładniejszą klamke, Roto w zamian ma okno w całości plastykowe do łazienek ,Fakro ma powlekane plastykiem.

piotr.o
20-10-2005, 22:48
Witam Fakro ma okna malowane a nie powlekane plastikiem. Tego typu okno produkuje tylo firma Veluv GGU. Jeśli chodzi o kna w markecie nalezy uważać. Do marketów są produkowane odchudzone wersje okien stąd o wileniższa cena. Pozdrawiam Piotr

anpi
21-10-2005, 10:45
Jeśli chodzi o kna w markecie nalezy uważać. Do marketów są produkowane odchudzone wersje okien stąd o wileniższa cena

Co to znaczy "odchudzone"?

Lharhard
28-10-2005, 13:06
Właśnie jestem na etapie wybierania okien dachowych i zainteresowała mnie firma Roto. Ogladałem juz okienka wszystkich 3 firm ( Velux Fakro i Roto ) Porównując najbadziej zawiodłem sie na Fakro, wersje FTS nie umywaja się ani do Roto ani do Veluxów. Veluxy niestety odpadły w przedbiegach jeśli chodzi o cenę. Należy zwrócić uwagę, że oprócz ceny okna i kołnierza, doliczają koszt zestawu montazowego za ok 200 zł/okno.
Zdecyduje się wiec chyba na Roto, to co mi sie podoba:
- ładne wykonanie za przystepna cene
- 3 poziomowa rególacja szczeliny wentylacyjnej klamką
- ładnie wkomponowana kratka wentylacyjna
- wygodne wyjmowanie skrzydła ( przyda sie dla kominiarza )
- okna całe plastikowe
- teraz daja szybe hartowana AlpineStart za 26 zł !!!
- upust dostałem 25% przy 8 oknach od cen katalogowych
- szkoda że chce wydawać jak najmniej kasy, bo okna wysokoosiowe to naprawde extra produkt.

Czy ktoś miał doczynienia może z serwisem ? Czy są sumienni ? Dają tylko 5 lat gwarancji ( Fakro i Velux 10 lat )