PDA

Zobacz pełną wersję : Odbiór domu



Asia16
20-10-2005, 12:48
Przymierzam się do odbioru domu. Mam inwentaryzacje geodezyjną, protokół odbioru przyłączy energetycznego i wodnego, oświadczenie o szczelności szamba, uzupełniony dziennik budowy. W Nadzorze Budowlanym powiedzieli, że jeszcze jest potrzebny protokół odbioru instalacji elektrycznej wewnętrznej i wodnej..,. Czy też takie protokoły mieliście, ile to kosztuje.. :(

GrześS
20-10-2005, 14:10
Przymierzam się do odbioru domu. Mam inwentaryzacje geodezyjną, protokół odbioru przyłączy energetycznego i wodnego, oświadczenie o szczelności szamba, uzupełniony dziennik budowy. W Nadzorze Budowlanym powiedzieli, że jeszcze jest potrzebny protokół odbioru instalacji elektrycznej wewnętrznej i wodnej..,. Czy też takie protokoły mieliście, ile to kosztuje.. :(


Jak byś miała przyłącze gazowe - to i prtokół z przyłącza gazowego i szczelności wewnętrznej instalacji gazowej
no i zapomniałaś o kominiarzu.
Protokół wew. instal. elekt. powinien zrobić TEN elektryk co ją wykonał (to powinno być w cenie roboty) - ważny jest 5 lat
w innym przpadku cena jest od 200 zł w górę
kominiarz od 80zł w górę - ważny jest 1 rok
ceny są orientacyjne i zależą od regionu i czasu jaki poświęcisz na znalezienie tańszej oferty
odnośnie instalacji wewnętrznej wodnej to nie słyszałem, aby był wymagany - chociaż ten który to robił powinien coś takiego napisać