PDA

Zobacz pełną wersję : c.o.



kbmazur
20-10-2005, 15:48
:( mieszkamy w kamienicy trzypoziomowej, zajmujemy ostatni poziom .Kamienica jest ogrzewana c.o. grawitacyjnym otwartym ze zbiornikiem wyrównawczym,zasilane piecem gazowym 44kw. Ogrzewanie posiada dwa piony na przeciwległych ścianach budynku ( piec jednofunkcyjny).
Nasze pytanie brzmi: czy możemy na naszym poziomie czyli trzecim, zastosować pompę wymuszającą obieg która umozliwi nam poprowadzenie rur od kaloryferów na podłodze?

Za radę z góry dziękujemy i pozdrawiamy

Mały
20-10-2005, 21:21
:( mieszkamy w kamienicy trzypoziomowej, zajmujemy ostatni poziom .Kamienica jest ogrzewana c.o. grawitacyjnym otwartym ze zbiornikiem wyrównawczym,zasilane piecem gazowym 44kw. Ogrzewanie posiada dwa piony na przeciwległych ścianach budynku ( piec jednofunkcyjny).
Nasze pytanie brzmi: czy możemy na naszym poziomie czyli trzecim, zastosować pompę wymuszającą obieg która umozliwi nam poprowadzenie rur od kaloryferów na podłodze?

Za radę z góry dziękujemy i pozdrawiamy
Osobiscie uważam ,że możecie - natomiast jesli jest to układ otwarty i ciśnienie będzie zbyt niskie to pompa może "mielić w miejscu" (sprawdzone)-po prostu będzie sie kręciła bez przepływu cieczy. Inna sprawa to zakłócenie(lub raczej wspomożenie )przepływu.Myślę ,że właściwie wszyscy sąsiedzi będą mieli wiekszy komfort (większy ruch wody w rurach). Na pewno może to poprawić Waszą sytuację.
Ale to moje zdanie.Nie próbowałem tego jeszcze.

Janussz
20-10-2005, 22:59
Nie można tak zrobić. Zakłócicie obieg w instalacji. Jak już robić, to pompa, ale dla całego układu.

Mały
21-10-2005, 06:30
Nie można tak zrobić. Zakłócicie obieg w instalacji. Jak już robić, to pompa, ale dla całego układu.
Myślałem i radziłem dziś z moimi fachowcami - w Gdyni mieli podobny przypadek i w jednym mieszkaniu przestało grzac ... :-?