PDA

Zobacz pełną wersję : Wreszcie dostałem warunki zabudowy !!!!



qmoter
20-10-2005, 15:57
Hurra !! po 7 miesiącach i 2 dniach czekania wreszcie odebrałem WZ.
Na razie jestem jeszcze w szoku, ale już coś wzbudziło mój niepokój. :evil: W punkcie "Geometria dachu" wpisano: (..) spadek dachu 10-40 stopni!!! A przecież wyraźnie we wniosku wpisałem że "chcę 47 stopni" i przedstawiłem im projekt z takim dachem. O ile mógłbym zrozumieć, że takie mają w Gminie Wawer "widzimisię" więc narzucają mi taki kąt a nie inny ale oto w dalszej cześci decyzji czytam: " Na podstawie przeprowadzonego postepowania stwierdzono, że przedmiotowe zamierzenie inwestycyjne jest zgodne z wymogami wynikającymi z przepisów odrębnych (tzn jakich? - aut.) i warunkami wynikającymi z przeprowadzonych uzgodnień a niniejsza decyzja spełnia wymagania inwestora zawarte we wniosku
Prosze poradźcie coś - czy mam "iść na wojnę"? czy to urzędnik "niedopatrzył" czy mam jakieś dobre wyjście z tej sytuacji?

muzykant
21-10-2005, 08:33
idź na Żegańską i po prostu zapytaj
w razie potrzeby na WZ masz napisane jak, kiedy i do kogo się odwoływać (i w jakim terminie!!)

robert58
01-11-2005, 18:02
qmoter,
i jak wyszło z tymi warunkami a Twoim domem.
Ja czekam na warunki a dach mam w planach na 45 stopni - projekt również podłączyłem do wniosek i czekam...

ania
01-11-2005, 20:54
Qmoter powinien napisać odwołanie od tej decyzji wskazując "oczywistą omyłkę". Bo skoro treść decyzji jest zgodna z wnioskiem inwestora to powinna być siódemka zamiast zera!

qmoter
04-11-2005, 23:19
qmoter,
i jak wyszło z tymi warunkami a Twoim domem.
Ja czekam na warunki a dach mam w planach na 45 stopni - projekt również podłączyłem do wniosek i czekam...

robert58

poszło OK. zadzwoniłem tam i zapytałem co jest grane i czy są jakieś uchwały lub inne przepisy które wskazywałyby na te 40 stopni. Pan kierownik (według którego opinii napisano decyzję) trochę zdziwiony zapytał "a to pan chciał 47 stopni?" Potem stwierdził że jest "po ptakach" bo decyzja poszło też do sąsiadów itd. Nie chaciałem wierzyć w taką błyskawiczna akcję urzędniczą (zadzwoniłem nazajutrz po odebraniu decyzji) więc poprosiłem aby sprawdził czy na pewno zostało wysłane. Sprawdził i ....okazało sie że nie wysłali :P . Pan stwierdził: "niech Pan przywiezie tę decyzję to zmienimy" Tak zrobiłem, poleżało 4 dni i poprawili -wpisali dokładnie kąt od 10-47 stopni.
Decyzja leży - ruszam na poszukiwanie architekta. :lol:

robert58
06-11-2005, 21:57
dzięki
i gratuluję załatwienia sprawy