PDA

Zobacz pełną wersję : buduj? drewniany dom - ratunku



Kasiorek
30-12-2002, 20:58
Potrzebuję informacji na temat: optymalej warstwy ocieplenia ścian, stropu i podłogi.
Planuję ogrzewanie elektryczne, kominek i rekuperator. Czy wiecie coś o problemach we współpracy rekuperatora z kominkiem?
Co można zrobić, aby obniżyć akustykę drewnianego domu?
Czy ktoś budował dom z Dworkiem Polskim? Jakie macie doświadczenia?
Pozdrawiam

M@M
01-01-2003, 22:41
Ja niebawem będę budował dom parterowy metodą szkieletu prefabrykowanego. Ciekawe informacje znajdziesz w ostatnim Muratorze gdzie omówione są również ściany szkieletowe. Grubość docieplenia jest określana na 10 - 14 cm ( wełna ) + 4 cm styropian na zewnątrz , co daje wspólczynnik 0,25 i ścianę określaną jako bardzo ciepłą. U mnie w projekcie jest 12 cm wełny oraz 8 cm styropianu ( chcę zastosować 12 cm ) - co da jeszcze lepszy współczynnik. Na stropie jest przewidziane 18 cm wełny , ale ze względu na łatwość ułożenia na poddaszu nieużytkowym chcę dać 25 - 30 cm. Liczę na cieplutki dom i niskie rachunki za ogrzewanie.

muzyk
28-02-2003, 03:52
interesuje mnie taki dom czy moglbys mi podac jakies namiary serdeczne dzieki.

muzyk
28-02-2003, 03:53
interesuje mnie taki dom czy moglbys mi podac jakies namiary serdeczne dzieki.

Wojciech Nitka
28-02-2003, 07:28
Kasiorek,
co do akustyki proponuję http://szkielet.com.pl/technologia/wlasciwosci_akustyczne.html
Na temat Dworku Polskiego była już dyskusja. Może zatem krótko - nie spotkałem na ich domach konstrukcji z drewna suszonego komorowo i czterostronie struganego, w swojej technologii nie stosują opóźniacza pary (paroizolacji. Czy to grozi to wiekszość dyskutantów zdaje sobie sprawę.

M@M,
przed zastosowaniem styropianu proponuję zapoznaj się z http://szkielet.com.pl/eifs.shtml Czy nie lepiej przejść na wełnę?

M@M
28-02-2003, 07:46
No właśnie ciągle ten sam dylemat.....Przestudiowałem dokładnie wszystkie artuykuły i rzeczywiście wełna na zewnątrz bardzo mnie przekonuje przede wszystkim ze względu na swoją niepalność. Niestety firma wykonawcza wyliczyła wzrost ceny przy przejściu na wełnę na ponad 5.000 PLN i to jest ta zła wiadomość. Ale może przy pomocy Pana Wojciecha uda mi się przekonać moją żonę do tego wydatku.

M@M
28-02-2003, 07:51
Firma z którą podpisałem umowę to http://www.unibud.com.pl
Panie Wojciechu czy ma Pan jakąś opinię o tej firmie ?

Kasiorek
28-02-2003, 08:39
Panie Wojtku, zrezygnowałam z "Dworku Polskiego" i sredecznie Panu dziękuję ,do dzięki Pana uwagom nie popełniłam błędu

Wojciech Nitka
28-02-2003, 09:05
M@M,
przestudiuj podane strony i przestudiuj technologię Unibudu.
Jaki to procent, chodzi o koszt wełny, w całości domu? Myślę, że uda Ci się żonę przekonać i bez mojej pomocy.
Kasiorek,
no cóż, skontaktuj się na priva, podam Ci namiary na rzetelną i wiarygodną firmę. Jak sądzę budujesz w rejonie Warszawy.

M@M
28-02-2003, 11:21
W stanie surowym zamkniętym dom o powierzchni 175 mkw ( w tym garaż 30 mkw )ma kosztować ok 160.000 ( stan surowy zamknięty bez fundamentu ). Welna za doplatą mialaby mieć tylko 50 mm czy to wystarczy ?. Ściany oslonowe 120 mm. Firma ta chwali się niemieckimi certyfikatami jakości i przekonują mnie, że ich technologia spelnia normy niemieckie. Buduję w okolicach Szczecina.