PDA

Zobacz pełną wersję : Dostałam beznadziejna działke



Elo
20-10-2005, 18:02
Witam wszystkich :wink:
Dostałam działke Uwaga 13m na 60 m
:( :( wiem tragedia........
Wiem , ze jest beznadziejna ,nie ma mozliwosci dokupienia :-? :cry: i co teraz.... Po co mi ona :o :o
Nie moge nawet tego sprzedac bo nie wypada :cry: :o
Co zrobić??? Czy jest sznasa na takiej waskiej działce domek postawic??? Pewnie nie bo jaki :o :o Nawet jesli sasiad zgodził sie wybudować przy granicy :o
Szukam szperam jakis projektów i nic :cry: Czy rozwazać projekt indywidualny, czy sobie odpuscic marzenia o domku :cry: Jeśli ktos ma takie wymiary działki ,co nie sadze :o i ma postawiony na tym domek to bardzo prosze o jakieś wskazówki.
Pozdrawiam

Coquelicot
20-10-2005, 18:14
Nie trać nadziei
:D
Zawsze lepiej dostać taką działkę niż żadną :D

Coś znalazłem:
http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=216&IdKolekcji=24&action=showProject
Małe, bo małe, ale zawsze coś. Poszperałbym jeszcze. A w razie czego faktycznie projekt indywidualny. Przynajmniej zoszczędziłaś na kupnie działki :wink:

dhr
20-10-2005, 18:25
Witam. Dzialka faktycznie troszke waska :( Wedlug obecnych przepisow jesli w projekcie sa okna to odleglosc od granicy do sciany musi wynosic 4m, a jesli bez okna to 3m. I nie ma tutaj znaczenia,ze sasiad sie zgadza na zmniejszenie odleglosci.
Slyszalam jednak, iz mozna sie ubiegac o niezachowanie tych przepisowych 4 m badz 3 m w przypadkach gdy gabaryty dzialki uniemozliwiaja budowe z zachowaniem owych odleglosci.
Osobna sprawa jest projekt. Ciezko bedzie znalezc typowy wiec moze warto sie zastanowic nad indywidualnym. Nie jest on duzo drozszy, jesli doliczy sie koszt zmian i adapatcji projektu typowego.
My mamy dzialke 20x60 m. Nie jest zle ale i tak zdecydowalismy sie na projekt indywidualny, gdyz zaden dom z garazem dwustanowiskowym by nie wszedl (a tylko taki dom wchodzil w rachube).

Pozdrawiam :)

bratki
20-10-2005, 18:48
Nie łam się. Po pierwsze Dhr prawdę gada z tym odstępstwem. Nie wiem na jakim etapie sąsiad, ale może można by rozważać jakoś budowe w ostrej granicy - wspólnie.

Po drugie gdzieś widziałam - bardzo piękny projekt na wąską działkę. Jak znajdę to wkleję. Był modernistyczy, z dużą ilością drewna i bardzo sensownym rozkładem funkcji.

Zorientowany w ten sposób, że wejście było z boku (na długim boku), a garaż na wprost na wąskim (chyba wkopany, ale już taka pewna nie jestem bo dawno to widziałam). Ale uderzał świetnym wykorzystaniem przestrzeni.

Szczerze mówiąc, mnie się podobają domy rozwinięte wgłąb działki, ze skromnym niewielkim frontem.

W każdym razie - jeszcze nie przegrane - coś wymyślicie.

Elo
20-10-2005, 18:57
Dziękuje bardzo :D To znaczy ,że jest szansa :D :D
Co teraz mam zrobić isc ubiegac się o te odległosci do urzedu miasta ,czy najpierw zrobic projekt :o :wink:

dhr
20-10-2005, 19:23
Elo sadze, iż najpierw powinnaś sprawdzić w planie zagospodarowania przestrzennego (jesli takowy dla twojego miasta istnieje) jaki budynek możesz budować w Twojej okolicy. Jesli nie ma planu to juz troszke bardziej skomplikowana sprawa, bo trzeba złożyć wniosek o warunki zabudowy i zagospodarowania przestrzennego. Ja próbowałam najpierw sama zdobyć sama te warunki ale po paru tygodniach wymieklam. Za dużo biegania i papierków do załatwienia (uzgodnienia z dostawcami mediów itp.) Znalazłam miłą panią architekt, która w naszym imieniu prowadzi nasze sprawy, a teraz i projektuje dom. Dodam, iż za całkiem niewielką opłatą (załatwianie, nie projekt :wink: ). Może spróbuj znaleźć jakiegoś fachowca, który od początku poprowadzi was przez ten papierkowo- urzędowy gąszcz.

Elo
20-10-2005, 19:33
Dzięki śliczne :wink:

jabko
20-10-2005, 19:56
Ostatnio słyszałem (pogłoski zuełnie nie sprawdzone) że w po zmianach w prawie (tych ostatnich) mozna mieć okna nawet 2m od granicy działki jeśli są problemy z nasłonecznieniem itp.
W praktyce można podciagnąć pod to każdy projekt.
ale to tylko słyszałem. Co prawda od gościa co ma firme budowlaną ale za nic nie ręcze.
Dowiedz się po prostu.

bladyy78
20-10-2005, 22:24
ja sie buduje w granicy tzn mam od plotu 1.2m i mam okna wiec nie jest tak zle z tymi oknami wystap o warunki zabudowy i wszytko bedziesz wiedziec

Mały
20-10-2005, 22:29
PODSTAWA - się nie łam!!!!!!! Jesteśmy tu z Tobą . A i projekty przewidują "wynalazki"...Sam wiem bo jak wybierałem na "typówkę "to były tylko po 180-220m2...i jakoś żyję...damy radę!

Cpt_Q
20-10-2005, 23:02
Dostałam działke Uwaga 13m na 60 m
:( :( wiem tragedia........

Jak to śpiewali w Monthy Pythonie "always look at the bright side of life..."
Eech, żeby mnie ktoś chciał coś dać :-?
Myśl pozytywnie - masz swoją działkę (a niektórzy nie) :lol:
Na pewno za jakiś czas będziesz zadowolona - pozdrawiam.

mario_pab
21-10-2005, 07:17
U mnie sąsiad (ale nie bezpośredni) ma działkę 12m szeroką i się chłop wybudował. Z tego jednak co widzę to z jednej strony przybliżył się do granicy sąsiada. Głowa do góry! :wink:

inż. Mamoń
21-10-2005, 07:57
Są przecież szanse na odstępstwa, no i są projekty domów nawet na tak wąską działkę. O ile pamiętam to nawet w muratorze opisywali kiedyś superwąski projekt.

janaro
21-10-2005, 08:01
[quote="jabko"]Ostatnio słyszałem (pogłoski zuełnie nie sprawdzone) że w po zmianach w prawie (tych ostatnich) mozna mieć okna nawet 2m od granicy działki jeśli są problemy z nasłonecznieniem itp.


Jak zauważyłeś to tylko pogłoski

Maggie
21-10-2005, 09:21
Projekt Termini (są dwie wersje) z pracowni Archigraph pasuje na działkę o szerokości 13,2m.

http://www.archigraph.pl/new/archigraph/ind.php?co=projekt&n=371

pstryna
21-10-2005, 09:32
porozmawiaj z sasiadami przeciez moze byc tak ze i on ma takie wymary to moze lepiej scalic dzialki i inaczej je wytyczyc np z droga wzdluz tych 60 metrow

pstryna
21-10-2005, 09:33
porozmawiaj z sasiadami przeciez moze byc tak ze i on ma takie wymary to moze lepiej scalic dzialki i inaczej je wytyczyc np z droga wzdluz tych 60 metrow

robert58
21-10-2005, 09:43
Witam,
mój brat postawił dom o szerokości 6 metrów - nawet całkiem funkcjonalny i nie wyglądający jak potwór.
Jedyna różnica - u niego jest skarpa i wchodzi się od frontu na poziom o, który od strony ogrodu jest poziomem 2, natomiast poziom 2 od frontu jest poziomem 3 od elewacji ogrodowej itd.

Elo
21-10-2005, 10:37
Faktycznie sasiadka ma taka samą działke :o Chciałam od niej odkupic ale się nie zgadza.Myśleiiśmy o podziale dzałki w inny sposób , tzn poloczyc je i podzielic na poł odliczajac droge.Mysle że to by były za duze koszty ,musiałabym ciagnąć gaz,prad itp po 30 metrów :o Doliczyć koszty drogi :o Przerażają mnie koszty tych podciągnieć i zrobienia drogi. A może warto jak myslicie :o jeszcze nic starconego :-?

anpi
21-10-2005, 10:59
Projekt Termini (są dwie wersje) z pracowni Archigraph pasuje na działkę o szerokości 13,2m.

http://www.archigraph.pl/new/archigraph/ind.php?co=projekt&n=371

Świetny projekt! Bardzo mi się podoba. Ja bym się nie prosił sąsiadów i nie bawił w podziały, tylko właśnie znalazł taki projekt, albo podobny zlecił architektowy.

Maggie
21-10-2005, 11:02
To może nie dzielić w poprzek, a linią łamaną, wtedy jeden dom stałby w głębi działki. Koszta pociągnięcia mediów mniejsze, no i nie zaglądalibyście sobie w okna.

Albo rozważyć z sąsiadką budowę bliźniaka, jeśli warunki zabudowy tego nie wykluczają.