PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do "Kreski"



anSi
21-10-2005, 10:24
No to goń, goń ten czas, aby ze zdjęciami w porę się pojawić. Czekamy :)

anSi
21-10-2005, 14:25
Zdjęcia juz są (ładna ta twoja działeczka, a i to co na niej zapowiada się ciekawie) :) Dobrze by było gdybyś umieścił link do komentarzy w Twoim dzienniku, wtedy nie miałbyś w nim niepotrzebnych wpisów (zwróć się z prośbą do Maksia - moderatora, to przeniesie Ci komentarze z dziennika na właściwe miejsce) :)

feyrus
21-10-2005, 15:08
Bardzo Wam kibicuję .

zaba_gonia
21-10-2005, 21:01
Witam!
Cieszę się, że zdecydowałeś się założyć dziennik! :D
Lepiej późno niż wcale.
Mieszkasz niedaleko, więc już wiem gdzie pojadę na następną wycieczkę rowerową ( jeżeli taka pogoda się utrzyma..) :D

Gdzie dokładnie budujesz?
W Jelczu, czy Laskowicach?

Pozdrawiam!
Żaba

marzka
22-10-2005, 09:18
rozpędziłam się i wpisałam w dzienniku zamiast w komentarzach ale już usunęłam wiadomość i wpisuję w odpowiednim miejscu :-)
a pytanie było o ściany. Czy zadowolony jesteś z pustaków z Kozłowic?
My też chcemy z tego budować. Napisz czy bloczki są równe i ile płaciłeś za sztukę?
pozdrawiam

pawelurb
22-10-2005, 19:55
Witam!
Cieszę się, że zdecydowałeś się założyć dziennik! :D
Lepiej późno niż wcale.
Mieszkasz niedaleko, więc już wiem gdzie pojadę na następną wycieczkę rowerową ( jeżeli taka pogoda się utrzyma..) :D

Gdzie dokładnie budujesz?
W Jelczu, czy Laskowicach?

Pozdrawiam!
Żaba

w jelczu-laskowicach, przy wylocie na miłoszyce

pawelurb
22-10-2005, 19:59
rozpędziłam się i wpisałam w dzienniku zamiast w komentarzach ale już usunęłam wiadomość i wpisuję w odpowiednim miejscu :-)
a pytanie było o ściany. Czy zadowolony jesteś z pustaków z Kozłowic?
My też chcemy z tego budować. Napisz czy bloczki są równe i ile płaciłeś za sztukę?
pozdrawiam

jestem zadowolony, murarze też byli, bloczki nie są idealne , ale tylko w miejscu gdzie się łączą, i powstają szpary , ale to nie ma znaczenia przy ścianie 2W , pióra i wpusty dobrze pasują a to chyba najważniejsze.
Jedyne co to nie polecam tych pustaków zimować, u mojeg znajomego leżały przez zimę i tragedia , wszyskie spękane i się kruszą , lepiej odrazu na budowę. Płaciłem 4,15 zł brutto za sztukę Mega 25 P+W.

zaba_gonia
25-10-2005, 19:23
Kto robił Ci dach? Zdecydowałeś się na pana W.?
Aha, jakie masz okna dachowe? I ile Cię kosztowały?
Jak nie chcesz na forum, to proszę na priva.

A domek bardzo ładny!
:D

marzka
25-10-2005, 19:39
bardzo mi się podobają Twoje schody :-)
pełen profesjonalizm ;-)

a dom pięknieje z dnia na dzień

pawelurb
26-10-2005, 08:19
Kto robił Ci dach? Zdecydowałeś się na pana W.?
Aha, jakie masz okna dachowe? I ile Cię kosztowały?
Jak nie chcesz na forum, to proszę na priva.

A domek bardzo ładny!
:D

tak zdecydowałem się i jestem zadowolony , ekipa szybka i dokładna nie mam podstwaw zeby mieć jakiekolwiek zastrzezenia, a okna dachowe mam Fakro ile kosztowaly nie wiem dokladnie, nie kupowalem sam tylko razem ze wszystkimi manelami do dachu.

Żelka
30-10-2005, 20:28
Ladny dom, ladny dach, ladne okna Fakro... :wink: Chyba tak mamy. :P
Podaj jakis link do projektu co sie troche rozejrze po chalupie. :P
Bardzo fajnie sie zapowiada. Tak troche ciagnie do tradycji (a ja to lubie). Czekam na wiecej zdjec.

pawelurb
31-10-2005, 08:59
Ladny dom, ladny dach, ladne okna Fakro... :wink: Chyba tak mamy. :P
Podaj jakis link do projektu co sie troche rozejrze po chalupie. :P
Bardzo fajnie sie zapowiada. Tak troche ciagnie do tradycji (a ja to lubie). Czekam na wiecej zdjec.

link do projektu www.apa-domy.com.pl , projekt nazywa się "Kreska"

rafałek
28-11-2005, 13:12
Widzę, że masz całkiem przytulny i pewnie ciepły :wink: kącik do przezimowania. No i z tymi drzwiami na górze też sobie poradziłeś...

Gratulacje!

pawelurb
28-11-2005, 13:48
Widzę, że masz całkiem przytulny i pewnie ciepły :wink: kącik do przezimowania. No i z tymi drzwiami na górze też sobie poradziłeś...

Gratulacje!

tak ciepły kącik jest , dzisiaj mi wstawiają okna więc jest szansa że ten piecyk coś nagrzeje , a z drzwiami zrobiłem z kawałka słupka 14x14 , trochę podciętego na grubość ściany nadproże , na kątownik przymocowałem do słupa , z drugiej strony oparłem o ścianę i stoi ( i mam nadzieję że będzie )

Żelka
28-11-2005, 13:49
Bardzo ładny projekt. A robicie do tego i poddasze, to już na prawdę miejsca nie będzie brakować. Bez poddasza to prawie 130m2 a z poddaszem to..., będzie co sprzątać... :wink:

rafałek
28-11-2005, 13:54
Bardzo ładny projekt. A robicie do tego i poddasze, to już na prawdę miejsca nie będzie brakować. Bez poddasza to prawie 130m2 a z poddaszem to..., będzie co sprzątać... :wink:

Poddasze to duuuuży atut naszych domków - mi dochodzi jeszcze ok 40 m2 nad garażem... Jak oprowadzam gości to twierdzą że jest tam więcej miejsca niż na dole, ale efekt robią okna, dużo światła to podstawa na poddaszu.

pawelurb
29-11-2005, 08:53
Może coś poradzicie , odnośnie kominka , na zdjęciach w dzienniku , tych ostatnich, gdzie teraz stoi piecyk, ma w przyszłości być kominek , tylko że jak widać ten komin stoi w poprzek salonu, i tak na oko żaden wkład kominkowy ani obudowa się nie zmieści , nie zabardzo chciałbym domurowywac jakieś kawałki ścian żeby postawić za nimi kominek , bo zniszczyłbym sobie przestrzeń jaką mam teraz, nie wiem też jakie wymiary mają wkłady i jakie są później minimalne wymiary obudowy , pierwotnie ten kominek był w innym miejscu , bo obok tego komina była ściana i stał na niej, a ścianę wywaliłem powiększając salon no i teraz drapie się w głowę co z tym zrobić , ten kącik na kominek ma teraz wymiary 40 x 40 cm....

siłaczka
04-12-2005, 21:12
Ładny domek. Dla mnie typ nr 1, ale my nie możemy takiego... Idziesz do przodu jak burza, mimo zimy.

Loxia
22-12-2005, 08:23
ŁADNA TA KRESKA.
A ile metrów jest na poddaszu?
Co zmieniliście w stosunku do projektu na stronie?

pawelurb
22-12-2005, 08:33
ŁADNA TA KRESKA.
A ile metrów jest na poddaszu?
Co zmieniliście w stosunku do projektu na stronie?

na poddaszu jest około 140 m.kw podłogi, użytkowej mniej bo liczy sie ją pod skosami, wg. projektu jest to 60 m.kw. w stosunku do projektu oryginalnego zmieniliśmy :
- brak ganku w cześci ogrodowej domu
- inny układ okien z tyłu domu
- brak pokoju na dole , za to powiększono salon
- inny strop
-

rafałek
29-03-2006, 09:34
No no - ładnie ruszasz, czyli ani się obejrzysz a już zamieszkasz...
Instalacje całkiem całkiem. Trzymam kciuki za tynkarzy. Mam tylko pytanko czy nie zastanawiałeś się nad prostym filtrem mechanicznym do wody? Nas namówił na to hydraulik i powiem szczerze, że zgodziłem się dla świętego spokoju, ale po kilku miesiącach użytkowania i przefiltrowaniu ok 70 m3 wody widzę, że była to dobra porada... Pomyśl o tym, koszt niewielki, a zawsze coś wyłapie.

pawelurb
29-03-2006, 11:16
No no - ładnie ruszasz, czyli ani się obejrzysz a już zamieszkasz...
Instalacje całkiem całkiem. Trzymam kciuki za tynkarzy. Mam tylko pytanko czy nie zastanawiałeś się nad prostym filtrem mechanicznym do wody? Nas namówił na to hydraulik i powiem szczerze, że zgodziłem się dla świętego spokoju, ale po kilku miesiącach użytkowania i przefiltrowaniu ok 70 m3 wody widzę, że była to dobra porada... Pomyśl o tym, koszt niewielki, a zawsze coś wyłapie.

mam jakiś filtr założony za wodomierzem , taki metalowy odkręcany zbiorniczek z manometrem , z zaworem spustowym. Jeszcze tego nie rozkręcałem i nie wiem co tam jest w środku, jakaś siatka , czy odstojnik..

rafałek
29-03-2006, 11:20
mam jakiś filtr założony za wodomierzem , taki metalowy odkręcany zbiorniczek z manometrem , z zaworem spustowym. Jeszcze tego nie rozkręcałem i nie wiem co tam jest w środku, jakaś siatka , czy odstojnik..

A tak z ciekawości - jakie masz ciśnienie wody?

pawelurb
29-03-2006, 11:38
mam jakiś filtr założony za wodomierzem , taki metalowy odkręcany zbiorniczek z manometrem , z zaworem spustowym. Jeszcze tego nie rozkręcałem i nie wiem co tam jest w środku, jakaś siatka , czy odstojnik..

A tak z ciekawości - jakie masz ciśnienie wody?

sprawdzę dzisiaj wieczorem , bo nie patrzyłem jeszcze:) napiszę

rafałek
03-04-2006, 07:09
No no, postęp! postęp! postęp! postęp!. Aż miło popatrzeć. Na takie fotki to aż serce rośnie. Mam nadzieję, że dalsze prace dadzą ci dużo radości i mało zmartwień.

pawelurb
05-04-2006, 15:49
mam jakiś filtr założony za wodomierzem , taki metalowy odkręcany zbiorniczek z manometrem , z zaworem spustowym. Jeszcze tego nie rozkręcałem i nie wiem co tam jest w środku, jakaś siatka , czy odstojnik..

A tak z ciekawości - jakie masz ciśnienie wody?

Sprawdzałem ciśnienie , manometr pokazuje 2,5 bara

rafałek
06-04-2006, 08:44
No to też niezłe. Jak pamiętam to u nas waha się między 3 a 3,2 bara - trzeba było uważać przy niektórych pracach...

Pozdrawiam

rafałek
15-04-2006, 13:02
http://www.bestfirma.pl/katastrofa/wesole.jpg

Dla Ciebie i Twoich bliskich :D

pawelurb
15-04-2006, 14:39
Dziękuję bardzo , i wzajemnie:) Wesołych Świąt!

sloneczny_slonecznik
02-08-2006, 11:14
gratuluję domu ! bardzo ładny projekt !

życzę, aby wszystko szlo jak najlepiej

mam pytanie co do tego pieca na ekogroszek, na czym to polega?
będę szukać infor. na forum, ale będę wdzięczna za odp.
pozdrawiam

pawelurb
02-08-2006, 12:02
gratuluję domu ! bardzo ładny projekt !

życzę, aby wszystko szlo jak najlepiej

mam pytanie co do tego pieca na ekogroszek, na czym to polega?
będę szukać infor. na forum, ale będę wdzięczna za odp.
pozdrawiam

piec na węgiel , ale wyposażony w zasobnik wegla i podajnik, co powoduje że jest bezobsługowy w pewnym stopniu , wystarczy dosypać węgla co kilka dni i to wszystko . Eko-groszek to specjalnie elekcjonowane gatunki drobnego węgla "groszku" o granulacji od 5 do 25 mm . Ogólnie piec węglowy ale automatyczny . A jak się sprawdzi jeszcze nie wiem, powinno być stosunkowo tanio i ciepło

04-08-2006, 22:17
Paweł, robota przy własnym domu jest przez całe życie. Jak już zamieszkasz, zawsze znajdzie się coś do naprawy. U nas kocioł na groszek chodzi fajnie, jednak pierwsza zima dopiero przed nami. Tylko niestety co miesiąc cena groszku rośnie, a we wrześniu z reguły przeginają z ceną.

pawelurb
04-08-2006, 22:37
Paweł, robota przy własnym domu jest przez całe życie. Jak już zamieszkasz, zawsze znajdzie się coś do naprawy. U nas kocioł na groszek chodzi fajnie, jednak pierwsza zima dopiero przed nami. Tylko niestety co miesiąc cena groszku rośnie, a we wrześniu z reguły przeginają z ceną.

mam taki zamiar, nawet kosztem innych prac zgromadzić jak najwięcej groszku przed zimą , mam pewną rezerwę i myślę że do końca września będę miał łącznie około 5 ton , może wystarczy.....paliwo jest sezonowe tak mi się wydaje , i warto chyba zawczasu kupić więcej i mieć spokój... ciężka decyzja , bo wolałoby się mieć np. jakieś kafelki czy panele , ale coż , grzać trzeba....:)

wels
09-08-2006, 22:41
Witaj Pawle! Twój dom pięknieje w oczach, a ja dodatkowo mam okazję podziwiać go na żywo, bo często jeżdżę tą trasą.
pozdrawiam Ela

Damro
26-08-2006, 14:52
PAWELURB
Bardzo ładny domek :P
Pozdrowienia z drugiej strony w-wia
Damro

arluka
29-08-2006, 14:09
Proszę powiedz, jakiej wielkości masz okna- te niedzielone ? Jestem ciekawa, bo też mam dosyć duże niedzielone ale jak narazie wszyscy odradzają :( Dzielone mi się nie podobają... Napisz jak się sprawdzają. Dziękuję i pozdrawiam !!

pawelurb
29-08-2006, 14:23
Proszę powiedz, jakiej wielkości masz okna- te niedzielone ? Jestem ciekawa, bo też mam dosyć duże niedzielone ale jak narazie wszyscy odradzają :( Dzielone mi się nie podobają... Napisz jak się sprawdzają. Dziękuję i pozdrawiam !!

okna we większości są o wymiarze 120 x 150 , skrzydła są dość spore, ale np. w bloku mam jeszcze większe i nie ma z tym problemu , jak narazie nie mam problemu z ich użytkowaniem. Są w sam raz.

arluka
30-08-2006, 13:20
no to super,że masz takie zdanie- bo ja mam takie same dziury okienne i bałam się, że jednoskrzydłowe będzie za duże. A te 120 to szerokość okna rozumiem?

arluka
30-08-2006, 13:27
aaa jeszcze jedno- jakiej wielkości jest ten Twój domek?

pawelurb
30-08-2006, 15:04
aaa jeszcze jedno- jakiej wielkości jest ten Twój domek?

parter pow użytkowa 127 m.kw , poddasze 65 m. kw, łącznie powierzchnia podłóg to 260 m.kw. wymiary domu to około 13,5 m x 10 m.
tu masz link do projektu : http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=766 , tyle że mam odbicie lustrzane

Damro
31-08-2006, 14:59
WITAM SERDECZNIE
Zauważyłem,że w Twoim domu są podciągi których moja połowa bardzo się boi ze względów estetycznych :roll:
Czy możesz podać grubość tych podciągów.
Pzdrawiam
Damro

pawelurb
31-08-2006, 15:47
WITAM SERDECZNIE
Zauważyłem,że w Twoim domu są podciągi których moja połowa bardzo się boi ze względów estetycznych :roll:
Czy możesz podać grubość tych podciągów.
Pzdrawiam
Damro

muszą byc , bo "wisi" na nich połowa stropu , stoją słupy od dachu i ścianki działowe na poddaszu , te mniejsze podciągi mają od sufitu licząc 10 cm , a ten najdłuższy ma 15 cm grubości ( tak naprawdę to są grubsze bo podciąg jest schowany w stropie i mają grubość właściwą 40 i 35 cm ) ale to co widać to wystaje tyle co napisałem ) nie ma się co bać, bo akurat w moim przypadku estetyka jest ok, bo te podciagi fajnie oddzielają optycznie przestrzeń salonu, jadalni i kuchni.

Damro
31-08-2006, 18:11
Bardzo dziękuję za odpowiedż która mnie uspokoiła :P
W moim projekcie też są podane grubości 40cm. widocznie tak jak piszesz po wykończeniu zostaje 10-15cm.Wielkie dzięki.
Jeszcze jedno ,czy do twojego pieca można podłączyć podłogówkę i czy sterownik który on posiada jest łatwy w obsłudze :roll:
Damro

P.S.
Podciągi nam się podobają ale takie właśnie na 10-15cm.

pawelurb
01-09-2006, 08:21
Bardzo dziękuję za odpowiedż która mnie uspokoiła :P
W moim projekcie też są podane grubości 40cm. widocznie tak jak piszesz po wykończeniu zostaje 10-15cm.Wielkie dzięki.
Jeszcze jedno ,czy do twojego pieca można podłączyć podłogówkę i czy sterownik który on posiada jest łatwy w obsłudze :roll:
Damro

P.S.
Podciągi nam się podobają ale takie właśnie na 10-15cm.

ja też myslałem że podciągi będą tyle wystawać na początku, ale podciąg jest na wskroś stropu , więc jak strop ma grubość około 25-30 cm ( teriva ) to tyle podciągu jest schowane w stropie i wiele nie widać , sterownik pieca jest bardzo czytelny i łatwy , a podłogówkę to można podłączyć do każdego pieca , nie podłącza się jej nigdy bezpośrednio tylko przez specjalne zawory , np. tzw RTL które nie puszczają cieplejszej wody na podłogówkę niż ma być, nawet jak na piecu będzie 80 stopni , to podłogówka i tak będzie miała swoje parametry .

Damro
01-09-2006, 15:06
Dziękuję i pozdrawiam
Damro

Grazka3
04-09-2006, 13:31
Pięknie robi się w Twoim domku. Zazdrość bierze, że tak blisko finału. Ja buduję "Babie Lato" , ale jestem dopiero na etapie budowy dachu. W planach przeprpwadzka w przyzłym roku , może po lecie. Ciągle zastanawiamy się nad boniowaniem, ale jak obejrzałam wykonane prace u Ciebie to znowu mam dylemat.
Pozdrawiam i życzę powodzenia. Może masz jakieś nowe zdjęcia- pochwal się.
Grazka3

pawelurb
04-09-2006, 14:23
Pięknie robi się w Twoim domku. Zazdrość bierze, że tak blisko finału. Ja buduję "Babie Lato" , ale jestem dopiero na etapie budowy dachu. W planach przeprpwadzka w przyzłym roku , może po lecie. Ciągle zastanawiamy się nad boniowaniem, ale jak obejrzałam wykonane prace u Ciebie to znowu mam dylemat.
Pozdrawiam i życzę powodzenia. Może masz jakieś nowe zdjęcia- pochwal się.
Grazka3

nie mam narazie nowych fotek , a boniowanie , warto zrobić, na początku sie tego bałem, ale to bułka z masłem... zrobiliśmy to sami z ojcem, chwila zastanowienia , trochę przymiarek i wysło całkiem całkiem, a koszty też nieduże bo ile może kosztować te kilka arkuszy styropianu gr. 2 cm i te kilka więcej kątowników.

Grazka3
12-10-2006, 11:24
:D Zauważyłam bardzo ładne drzwi zewnetrzne z łukiem . Czy były bardzo drogie? Robiliśmy wstępną kalkulację drzwi ze stałym łukiem- w firmach twierdzili, że będą one znacznie tańsze niż łukowe. Może jakaś podpowiedż- gdzie zamawiałeś drzwi.
Pozdrawiam Grazka3

pawelurb
12-10-2006, 11:37
:D Zauważyłam bardzo ładne drzwi zewnetrzne z łukiem . Czy były bardzo drogie? Robiliśmy wstępną kalkulację drzwi ze stałym łukiem- w firmach twierdzili, że będą one znacznie tańsze niż łukowe. Może jakaś podpowiedż- gdzie zamawiałeś drzwi.
Pozdrawiam Grazka3

zamawiałem u stolarza , w dobrej i sprawdzonej firmie www.sitak.com.pl , Lubsza woj, Opolskie, kosztowały te drzwi 5.600 zł. z ościeżnica montażem i wykończeniem.
Uważaj na drzwi ze stałym łukiem , przerabiałem temat i przy wysokości i szerokości otworu na drzwi takim jak w projekcie , montując stały łuk drzwi będą poprostu za niskie , a powiększyć otworu na drzwi się nie da , bo już nie da rady wyżej dać nadproża. Muszą być całe łukowe , co do kosztów to nie było tragedii , bo jak szukałem drzwi to takie gotowe zamawiane w sklepie ze wszystkim co chciałem wychodziły około 4 tysiące , ale nie były łukowe tylko proste.

aga1401
12-02-2008, 16:19
piekne drzwi i domek.cos dlugo nikt nic nie pisze.czy mozna prosic o kolejne fotki i wpis co u was slychac.na pewno juz mieszkacie.
pozdrawiam :D

pawelurb
12-02-2008, 16:33
fotek troche jest , problem z dostepem do sieci , bo juz mieszkamy , to fakt, ale internetu nie ma na nowym :(( w pracy nie mam jak przesłać fotek, ale postaram się nadrobić.... mieszkamy już od roku , i ciągle się coś robi, aktualnie kominek..., jak skończe to się pochwale :)

aga1401
12-02-2008, 16:35
fajnie :)

pawelurb
09-04-2008, 10:13
Mój kominek na ukończeniu, zdjęcia w dzienniku, jeszcze tylko dokończyć fugowanie....

jolanta k
26-06-2008, 20:16
WITAM!Piekny jest Wasz domek!My też budujemy KRESKE.Jaki kolor elewacji macie?Czekamy na wiecej zdjęć tego pieknego domku!Pozdrawiam.

pawelurb
30-06-2008, 09:48
WITAM!Piekny jest Wasz domek!My też budujemy KRESKE.Jaki kolor elewacji macie?Czekamy na wiecej zdjęć tego pieknego domku!Pozdrawiam.

koloru elewacji jeszcze nie mamy , tzn. mamy w planach coś piaskowego czy delikatnie żóltego , a opaski wokół okien , kolumny ganku , gzymsy nad wejściem w kolorze białym.

jolanta k
15-10-2008, 19:33
WITAM!Bardzo prosze o wiecej zdjeć z waszej KRESKI!To przecież taki piękny dom.Jak zrobisz kolumny to pochwal sie.My też zastanawiamy sie jak je pomalować?!Pozdrawiam.

pawelurb
16-10-2008, 08:12
postaram się dodać jakieś fotki, bo elewacja właśnie jest w trakcie , także coś pewnie dodam do dziennika, pozdrawiam!

jolanta k
12-10-2009, 23:06
Witam.czy mógłbyś się pochwalić schodami w środku?Jestem na etapie zamawiania i chciałabym może coś podpatrzeć?Pozdrowienia.

pawelurb
13-10-2009, 07:02
schodów jeszcza nie ma , wykanczam podasze , jak to zrobie to pomysle o schodach, pozdrawiam!

majkot
10-03-2011, 13:03
Witam .Wpisuję się do komentarzy bo może przeczytasz.Wysyłam też wiadomość na priv.Bardzo proszę o dane dotyczące wysokości i średnicy kolumn.Czy to gotowe elementy.Gdzie kupione?