PDA

Zobacz pełną wersję : Kołki szybkiego montażu - POMOCY



inż. Mamoń
21-10-2005, 13:27
Podbitkowcy zażyczyli sobie kołki szybkiego montażu 22 cm długości. Dzwonię tu i tam i na razie namierzyłem tylko 16 cm. Czy ktoś widział dłuższe? Gdzie takie kupić w Poznaniu?
Swoją drogą może da się to zrobić inaczej? Oni chcą przymocować łatę o grubości 5 cm do muru ocieplonego styropianem 12 cm. Zatem 5 (łata) + 12 (styropian) daje 17 więc kołek 20 cm będzie za krótki. Stąd 22 cm i mam problem.

jareko
21-10-2005, 13:35
wycinasz dziure w styropianie pod klocek drewniany ktory mocujesz do sciany
pozniej do tego klocka juz wystarcza nawet same gwozdzie
taniej i tak samo dobrze

pyrka
21-10-2005, 16:49
Tylko przekonaj tych wykonawców, żeby tak chcieli robić. Zaraz zaczną wymyślać, że za dużo roboty i dodatkowe czynności i będzie trzeba dopłacić, najlepiej 100%.

jareko
21-10-2005, 17:12
do czorta - sami powinni za materialem latac i tyle. Jak to by wygladalo - przyjezdzam zoknami i klienta wysylam do sklepu po flaszke ;) i kolki, piane, i najlepiej jakby mi jeszcze dal poziomice i wiertarke i co tylko sobie zamarze
To chore

jamles
21-10-2005, 17:47
do czorta - sami powinni za materialem latac i tyle. Jak to by wygladalo - przyjezdzam zoknami i klienta wysylam do sklepu po flaszke ;) i kolki, piane, i najlepiej jakby mi jeszcze dal poziomice i wiertarke i co tylko sobie zamarze
To chore
ale u niektórych normalne :-?

maxymov
23-10-2005, 14:12
Podbitkowcy zażyczyli sobie kołki szybkiego montażu 22 cm długości. Dzwonię tu i tam i na razie namierzyłem tylko 16 cm. Czy ktoś widział dłuższe? Gdzie takie kupić w Poznaniu?
Swoją drogą może da się to zrobić inaczej? Oni chcą przymocować łatę o grubości 5 cm do muru ocieplonego styropianem 12 cm. Zatem 5 (łata) + 12 (styropian) daje 17 więc kołek 20 cm będzie za krótki. Stąd 22 cm i mam problem.

Proszę panie Inżynierze ---> kołeczki w Poznaniu (http://wkret-met.com.pl/o_firmie/wkretmet_w_polsce/)

Sam używałem ich kołków min do ocieplenia i mocowania profila przyściennego do G-K.

U mnie z podbitką jest taka sama sytuacja tyle, że ja mam 20 cm styropianu. Kolesie od podbitki zaproponowali przybicie drewnianej łaty do konstrukcji dachu, tuż przy samym ociepleniu i dopiero do niej listwę "J".

maxymov
23-10-2005, 14:21
Właśnie zerknąłem do Twojego DB i sytuacja jest trochę inna ale podaję link do strony producenta podbitki, na której podaje sposób mocowania tejże ----> podbitka (http://www.vox.pl/pl/pcv_katalog/pdachowa/instrukcja_podbitka.pdf). Rozwiązanie dla Twojego dachu znajduje się na samym dole.

inż. Mamoń
23-10-2005, 19:42
maxymov - wielkie dzięki !!! Kołki były potrzebne na gwałt i znalazłem takie w GS w Swarzędzu po 7,20 za sztukę :evil: :evil: :evil: Kupiłem 30 sztuk i kazałem mocować co 90 cm zamiast co 60. Jestem trochę podłamany. Tyle kasy na głupie kołki. Jutro jeszcze z ciekawości zorientuję się w cenie tych, które proponowałeś (szybki montaż SM - 10 x 220)

pozdrawiam

maxymov
24-10-2005, 16:08
maxymov - wielkie dzięki !!! Kołki były potrzebne na gwałt i znalazłem takie w GS w Swarzędzu po 7,20 za sztukę :evil: :evil: :evil: Kupiłem 30 sztuk i kazałem mocować co 90 cm zamiast co 60. Jestem trochę podłamany. Tyle kasy na głupie kołki. Jutro jeszcze z ciekawości zorientuję się w cenie tych, które proponowałeś (szybki montaż SM - 10 x 220)

pozdrawiam

Powodzenia

Jarzeb
24-10-2005, 18:52
dzis widzialem w budom-markecie kolki 24cm dlugie
pzdr

inż. Mamoń
24-10-2005, 20:59
dzis widzialem w budom-markecie kolki 24cm dlugie
pzdr

A to gady !!! Dzwoniłem i pytałem - podobno nie było :evil: :evil: :evil:

Jarzeb
25-10-2005, 08:45
obsluge maja tam taka, ze wcale mnie nie dziwi..... :wink:
(szambo gotowe?) :lol:

pyrka
30-10-2005, 21:28
Sprawdź jeszcze w Ferrodo na rogu Lutyckiej i Szczawnickiej. Tam sprzedają na kilogramy.

murodamian
14-04-2016, 15:34
Sprawdź muntech24 z Poznania, (Rakoniewicka 18). Mają szeroki asortyment a jeśli czegoś nie ma na stanie to od razu jest kontakt telefoniczny i sprawa jest załatwiana jak trzeba. Od lat wysyłamy tam ludzi po materiały; jeden z porządniejszych dostawców.

schizo85
14-04-2016, 16:21
Sprawdź muntech24 z Poznania, (Rakoniewicka 18). Mają szeroki asortyment a jeśli czegoś nie ma na stanie to od razu jest kontakt telefoniczny i sprawa jest załatwiana jak trzeba. Od lat wysyłamy tam ludzi po materiały; jeden z porządniejszych dostawców.

Myślę że przez 10 lat to znalazł już te kołki.