PDA

Zobacz pełną wersję : Kondensacyjny piec >niskotemperaturowy< - co to znaczy



P.e.t.e.
21-10-2005, 18:10
Witam

Planuję u siebie ogrzewanie podłogowe. W związku z tym chciałbym zakupić piec kondensacyjny z zasobnikiem C.W.U.
Praktycznie byłem zdecydowany już na Junkersa CerasmartModule lub Vaillanta ecoCompact, ale ostatnio dowiedziałem sie, że do ogrzewania podłogowego należy zastosować piec >niskotemperaturowy<.

Co to znaczy piec "niskotemperaturowy"?
Czy wyżej wspomniane piece nie nadają się do ogrzewania podłogowego? Czy przy temperaturze wody rzędu ~50 stopni "zwykłe" kondensacyjne piece pracują z niezadowalającą sprawnością?

I druga sprawa, która nasunęła mi się w związku z powyższym.
Czy woda w obiegu C.O. do "podłogówki" o temperaturze ~50 stopni ma wystarczającą temperaturę aby sprawnie nagrzać - do porządanej temperatury - wodę w zasobniku C.W.U. ?

pozdrawiam

jeżyk
21-10-2005, 19:33
Wszystko jest OK kotły kondensacyjne są niskotemperaturowe, a na przygotowanie c.w.u. zazwyczaj nie pracują w kondensacji i temp. może być wyższa.

jeżyk
21-10-2005, 19:34
Wszystko jest OK kotły kondensacyjne są niskotemperaturowe, a na przygotowanie c.w.u. zazwyczaj nie pracują w kondensacji i temp. może być wyższa.

1950
21-10-2005, 19:44
kotły niskotemperaturowe, są to kotły których temperatura pracy nie przekracza 100C, w tej klasyfikacji łapią się wszystkie kotły małych mocy na rynku

Mały
21-10-2005, 19:52
A kondensacyjne najlepiej i najoszczędniej pracuja właśnie na podłogówce.

P.e.t.e.
22-10-2005, 08:56
Dziękuję za informacje :)