PDA

Zobacz pełną wersję : Dom drewniany.



mmalinska
21-10-2005, 22:34
Witam!Podpisalam umowe na dom szkieletowy(caloroczny).Projekt jest w gminie i wlasnie sie adaptuje :) .Czy czyhaja na mnie jakies pulapki?Mam 3 lukarny,zamierzam pokryc go blachodachowka,zrobic przydomowa oczyszczalnie,z czasem marza mi sie solary :) .Czy pod 16m2 tarasu konieczny jest fundament,czy wystarcza slupy?
Prosze o znak zycia :) ,malina

martelia
09-11-2005, 13:48
hej,
ja także przymierzam sie do szkieletora. Szukam projektu i wykonawcy. Gdzie ty kupowałaś projekt?
pozdr
marta

mmalinska
12-11-2005, 09:03
Czesc Ci,firma Danmar na Kaszubach.Z domkami drewnianymi jest o tyle prosciej,ze oni daja projekt i potem stawiaja domek z nasza pomoca oczywiscie.Bardzo mi sie podobaja drewniane domki.Zrobilam wywiad w terenie, wszyscy wlasciciele bardzo sobie chwala.Ja mam natomiast pewne obawy,bo jest to u nas stosunkowo nowa moda,wszystkie te domki maja zaledwie po kila lat,jak beda wygladaly za 15,25 lat?Czy mozna sie jakos ubezpieczyc w umowie z wykonawca? Gwarancje daja tylko na 2 lata.Czy jest to standard?Mam mozliwosc wprowadzenia aneksow do umowy,ktora niestety spisalam po dziadowsku.Jezeli Ty,Marta masz w posiadaniu jakis wzor bylabym wdzieczna za informacje.
Staram sie dowiadywac jak najwiecej,przegapilam listopadowy Murator w ktorym jet obszernie o domkach z drewna,musze zamowic poczta!
Dzieki ze sie odezwalas,zycze powodzenia i pozdrawiam,
malina :D

martelia
15-11-2005, 06:40
hej,
znalazłam taki wzór umowy:
http://www.domydrewniane.org/files/Wzor_umowy-SDD.pdf

nie analizowałam jej jeszcze, jest ona polecana przez p. W.Nitkę.

Marta

mimi31
16-11-2005, 12:34
Witam!Podpisalam umowe na dom szkieletowy(caloroczny).Projekt jest w gminie i wlasnie sie adaptuje :) .Czy czyhaja na mnie jakies pulapki?Mam 3 lukarny,zamierzam pokryc go blachodachowka,zrobic przydomowa oczyszczalnie,z czasem marza mi sie solary :) .Czy pod 16m2 tarasu konieczny jest fundament,czy wystarcza slupy?
Prosze o znak zycia :) ,malina
Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że podpisałaś umowę z wykonawcą nie mając pozwolenia na budowe. Ja też tak chciałem, ale wykonawca wybił mi to z głowy. A co, jeśli z jakichś przyczyn nie uzyskasz pozwolenia na budowe?W umowie na pewno masz zawarte kary umowne za niedotrzymanie terminów również z Twojej strony.