PDA

Zobacz pełną wersję : PROJEKT WNĘTRZ



Teska
31-12-2002, 10:24
poszukuję projektanta wnętrz...Szczecin i okolice..
Pozdrawiam Teska

Linka
31-12-2002, 11:58
Teska, jak znajdziesz to rzuć na forum...też byłabym zainteresowana...co prawda wyobraźnię mam:smile: ale jak myslę o zgraniu wszystkiego na metrażu 160 m2 to robi mi się słabo...chyba potrzebuję projektanta:smile:.

Kasiorek
02-01-2003, 11:44
Jestem studentką studium plastycznego na kierunku kreator przestrzeni w Warszawie,ale chętnie pomogę na stronach forum

02-01-2003, 11:50
Kasiorku,
mam pytanie dotyczące ułozenia glazury, terakoty.
Czy mogłabyś mi pomóc? Chodzi mi o kilka uwag praktycznych osoby, która ma pojęcie o tym i ktorej uwagi pomogły by mi w doborze rozmiaru płytek i ich odcieni, tak aby optycznie pewne rzeczy zamaskować, inne uwypuklić.Takie rady przydałyby się na pewno nie jednej osobie. :smile:

Linka
02-01-2003, 12:04
Kasiorku, a ja mam pytanie z dziedziny kolorów....jak poradzić sobie z doborem, tak żeby barwy nie gryzły się ze sobą. Bo wiadomo sam kolor może nie wyglądać źle ale w zestawieniu z innym wygląda zupełnie inaczej. Mam salon z kuchnią i jadalnią, chciałabym te trzy rejony jakoś kolorystycznie oddzielić. Może to zły pomysł? ale nie chciałabym aby to wszystko zlewało się w jeden kolor. Generalnie marzy mi się kolorystyka ciepła i przytulna z barwnymi akcentami. Najgorsze że nie mogę sobie tego narazie wyobrazić...:sad:

Kasiorek
02-01-2003, 12:51
Drogi Opalu
Czy możesz sprecyzować pytanie?
Temat płytek ceramicznych jest bardzo szeroki.
Muszę wiedzieć o jakie pomieszczenia Ci chodzi,ich charakter zastosowania i styl w jakim masz urządzone lub zamierzasz urządzić mieszkanie.
chętnie pomogę, pozdrawiam

Kasiorek
02-01-2003, 12:56
Miła Linko
Czy możesz mi powiedzieć jak duże są te pomieszczenia,jaki styl mebli wybrałaś i jak masz wykończone podłogi.Ważne jest również oświetlenie naturalne i sztuczne.Proszę opisz te pomieszczenia.
pozdrawiam

Linka
02-01-2003, 13:22
Dziękuję Kasiorku za szybki odzew, z przyjemnością opiszę Ci pomieszczenia, które jeszcze nie są wykończone. Mam jeszcze stan surowy.
Otóż cały salon wraz z kuchnią, spiżarnią i miejscem gdzie chcę zrobić jadalnię ma ok. 38 m2. Co do mebli to preferujemy drewno, kuchnia będzie w kolorze miodowy dąb (trudne do określenia) ale raczej jasna (ta opcja może się zmienić), glazura w kuchni - no właśnie, jaka? Barek będzie oddzielał kuchnię od jadalni(duży sosnowy stół i krzesła), jadalnię chciałam oddzielić niskim murkiem na którym będą stały kwiaty, za murkiem będzie stał narożnik albo ładne sofki (kolor coś w łosoś ale taki cieplejszy, ława. W salonie znajdzie się kominek w stylu rustykalnym. Podłoga w salonie..hmm czy pasuje stary dąb?
Co do oswietlenia, to całe pomieszczenie razem wzięte ma trzy duże okna i jedno podwójne tarasowe. W kuchni proponuję oświetlenie halogenowe, zaś w jadalni nad stołem dwie wiszące lampy. W salonie mam problem, nie wiem na co się zdecydować. Ostatnia wersja jest taka żeby zrezygnowac z górnego oświetlenia i dać same kinkiety i stojącą lampę. Mąż twierdzi że salon ma być przytulnym miejscem, punktowo oświetlonym a iluminacja halogenów to nie jest to. Chyba mnie przekonał.
Generalnie jest to ogromna dla mnie przestrzeń do zagospodarowania, nie ma żadnych wnęk (jest tylko spiżarnia mała w kuchni, cała powierzchnia w prostokącie.Szkoda że nie można tego narysować na forum:smile: Zagadką tez dla mnie będą zasłony, firany, karnisze...Rany, ja nigdy nie urządzałam domu:smile: Narazie wszystko mnie przeraża, kupuję na potęgę czasopisma i przyglądam się różnym aranżacjom. Niby wyobraźnie mam ale jak myślę o takich metrażach to mam dreszcze...tak bym chciała żeby było ślicznie:smile: Drogi Kasiorku HELP!
Pozdrawiam cieplutko

02-01-2003, 13:44
Kasiorku, teraz ja.:smile:
rzut mojego domu mieści się na stronie http://www.archon.com.pl
w alfabetycznym spisie trzeba odnaleźć -dom w zawilcach.Niestety nie ma linka do tego,ale dzisiaj wieczorem umieścimy to na naszej stronie więc dam znać-tak będzie Ci łatwiej.
Rzecz dotyczy ułożenia terakoty/gresu na parterze.Mam zamysł,aby cały parter (przedpokój,wiatrołap,kuchnia, łazienka i cześć wokół kominka) były wyłozone płytkami z jednej rodziny.Trudno mi znaleźć taką "rodzinę",ale może po prostu połączę płytki podobne. Chcę, aby ta powierzchnia była jednolita, choć jej poszczegolne części wyodrębnione bądź to przez sposób ułożenia (karo) czy też dodanie insertu, a może inny odcień.
Poniewaz jest to wnętrze w całości dość niewielkie i w pewnych momentach korytarz jest wąski chciałabym uzyskać wrazenie powiększające.
Kolory i styl płytek jaki mi się podobają to beżowo, szare o niejednolitej strukturze, moze lekko chropawej fakturze.(troszkę w antycznym bądź rustykalnym stylu)Może inserty (ale nie ze sciętymi rogami płytek lecz zwykłe kwadraty, kóre wtedy trzeba układać diagonalnie czy może inaczej)
Rozmiar płytek, jak sądzę powinien być "średni".Jeśli chodzi i ułożenie,to spotkałam się z opinią architekta z Muratora, ktory opowiedział sie przeciwko układaniu w karo.Uznaje on,że takie położenia nie daje szansy na symetryczny styk z płytkami ściennymi,poza tym wcale nie powieksza powierzchni,i jest bez sensu.:wink: Nie jest to dla mnie opinia autorytatywna,ale dość oryginalna, przyznaję. Myślę,że ten architekt bardzo lubi wnętrza ultranowoczesne, gdzie faktycznie nie dopuszcza się raczej takich rozwiązań.
Tak więc pytanie moje dotyczy ułożenia plytek podłogowych-jak na tej powierzchnie je najlepiej ułożyc, jaki kolor.
Dodam,że w łazience też chciałabym zachować "współgranie" z tymi płytkami.Myślę,że dla odróżnienia położyłabym ew. mniejsze płytki lub zastosowała karo. :smile:
Chciałabym też spytać o sposób ustawienia sanitariatów-na dole czy zmieniać czy zostawić jak jest, zaś na górze-chcę wannę jednak pod ścianą, aby zostawić wolny dostęp do okna.I tu jest trochę wątpliwości.
To "na razie" tyle.
Dziękuję bardzo i czekam cierpliwie, nie spiesz się.Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczna.A Twoje uwagi, mam nadzieję, przydadzą sie nie tylko mnie, gdyż dotyczą one jednak jakiś ogólnych zasad w układaniu płytek, które wsród fachowców bywają różne,jak widać.
:smile:

ckwadrat
02-01-2003, 14:44
http://www.enter.net.pl/www/phantom/rzuty.jpg

02-01-2003, 14:49
Kasiorku, powyżej to nasze rzuty. :smile:

Kasiorek
02-01-2003, 21:55
Witam ponownie Linkę
Faktycznie brak możliwości rysowania na forum może trochę utrudnić moje zadanie.Zawsze lepiej narysować koncepcję kolorystyczną niż ją tylko opisać.Mam nadzieję, że masz dużą wyobrażnię i będziesz mogła sobie to wszystko wyobrazić.
Zacznijmy od tego, że musimy ujednolicić w stylu całe pomieszczenie.To podstawowe zadanie, bez tego będziemy mieli wrażenie chaosu.Piszesz ,że kominek będzie rustykalny,a na podłodze stary dąb. To piękne zestawienie. Może je rozwiniemy?
W mieszkaniu gdzie mamy połączoną kuchnię z salonem i jadalnią, meble powinny współgrać z sobą (dlatego trochę martwi mnie sosnowy stół, ale zawsze można go zabejcować na inny odcień).
Ważne jest abyś dobrała razem kolor mebli kuchennych, pokojowych i podłogi. Muszą one razem współgrać i mieć podobny odcieć (np. ciepły żółty lub chłodny różowy). Co do glazury w kuchni: najlepszym rozwiązaniem będzie pas płytek ceramicznych nad stojącymi szafkami kuchennymi. Kolor ich powinien być akcentem kolorystycznym zastosowanym w całym pomieszczeniu. Mam propozycję, aby był to kolor niebieski, najlepiej głęboko szfirowy lub ciemno nasycona zieleń. Ważne, aby płytki te były matowe, jednolite, gładkie (żadnych pseudo marmurków). Rozmiar najlepiej standardowy 20 x 20 cm. Akcentami kolorystycznymi mogą być poduszki na sofach lub nawet całe sofy (polecam Ikea), szkło, wazony, doniczki. Jeżeli chodzi o ściany, proponuję jednolity kolor np. kość słoniową. Dodato to harmonii otoczeniu i podkreśli kolory zastosowane w meblach i dodatkach. Jeżeli chodzi o oświetlenie to w kuchni halogenowe punktowe jak najbardziej, w jadalni nad stołem pięknie wyglądałyby lampy z kutego metalu, a w salonie nastrojowe światło dadzą nastrojowe lampy ze skierowanym ku górze światłem. Niestety nie wiem jaką masz stolarkę okienną i co znajduje się za oknem. Napisz, a wtedy rozwinę temat aranżacji okien.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-01-02 22:58 ]</font>

Luśka
02-01-2003, 22:11
Bardzo ładny domek budujecie, Opalko. No i cieszę się, że Ckwadrat przeżył :smile: Serdeczności

Do Kasiorki - czy Twoim zdaniem płytki 50x50 na ścianę kuchenną to dobry pomysł? Kuchnia 12 m2, prawie kwadrat (ale nie C!) i płytki byłyby tylko na jednej ścianie.

Linka
03-01-2003, 11:07
Dziękuję Kasiorku, uruchomiłam wyobraźnie i widzi mi się to całkiem nieźle:smile: Zgadzam się z Tobą aby ujednolicić całe pomieszczenie, meble jak najbardziej muszą współgrać ze sobą:0 zmieniam koncepcję stołu w jadalni:smile:Nie wiem z kolei jak widzisz zestawienie mebli kuchennych z płytkami ceramicznymi nad szafkami, jakiego wtedy koloru użyć na podłogę? Zbliżonego do koloru szafek w kuchni? Jeżeli chodzi o ściany,to podoba mi się Twoja propozycja ale może przy tym podnieść jakoś optycznie pomieszczenie i dać jaśniejszy kolor na sufit? Lampy z kutego metalu, piękne! nawet takie widziałam.Pytasz o stolarkę okienną, niestety mamy zwykłe białe okna z pcv, ale za to chcę parapety z drewna w kolorze podłogi. Za oknami mamy za to ze wszystkich stron las i łaki. Generalnie narazie uspakajające widoczki.
Pozdrawiam cieplutko i dziękuję jeszcze raz za sugestie i trafne pomysły:smile: Czekam na pomysł z aranżacją okien:smile:

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-01-02 22:58 ]</font>
[/quote]

Kasiorek
03-01-2003, 11:41
Drogi Opalu
Gratuluję ,piękny dom,ja niestety muszę poczekać jeszcze kilka miesięcy.
Co do samego rzutu domu:
Ustawienie sanitariatów na dole jest OK,tam zresztą niewiele można zrobić.Ale na górze wprowadziłabym pewne zmiany.Lazienka ta jest wg mnie za mała aby był tam prysznic i wanna.Zostawiłabym tylko wannę,jest bardziej praktyczna.Można w niej wziąść prysznic jak i poleniuchowaś podczas długiej kąpieli.Nie wiem jak dużą masz rodzinę i czy konieczne są dwie umywalki,ale jeżeli przyjmniemy,że jedna wystarczy to robi nam się trochę miejsca.Dotej łazienki wybrałabym wannę asymetryczną.W tak małym pomieszczeniu będzie dobrze wyglądała i będzie lepszy dostęp do okna.W małych łazienkach bardzo dobrze sprawdzają się płytki ułożone w karo.Nadają pomieszczeniu dynamizmu i optycznie powiększają ją(sprawdzone u mnie,tak że nie muszisz się tego obawiać).Jeszcze jednym,sprawdzonym sposobem na optyczne powiększenie łazienki jest zastosowanie podwieszanych w systemie podtynkowym sanitariatów oraz to,że szafki łazienkowe i obudowa umywalki nie powinny dotykać podłogi,powinny być również podwieszone lub stać na nóżkach.
Jeżeli chodzi o sposób ułożenia płytek na dole,postaram się to jakoś opisać,choć będzie to trudne(lepięj mi wychodzi rysowanie).
Pomysł,aby parter wyłożyć takimi samymi płytkami jest bardzo dobry.To kolejny sposób na wizualne powiększenie,pod warunkiem ,że będą to w miarę jasne płytki.Poleciła bym tutaj płytki z polskiej firmy TUBĄDZIN z serii MONTANA- MONTANA 3 i MONTANA 4 (wielkość 33,3x33,3 cm)oraz dekor na podłogę FINEZJA 2.Mają one właśnie taki beżowo-szarawy kolor,a dwa odcienie dają duże możliwości kompozycyjne.Zobacz również produkt OPOCZNA:
MEXICO brąz i MEXICO beż,a do tego dekory(listwy)AZTEKA brąz i RUBIKON brąz.
W wiatrołapie położyłabym ciemniejsze płytki w sposób prosty,oraz te same płytki tuż przy wejściu do holu aby połączyć kolorystycznie te dwa pomieszczenia.W holu położyłabym jaśniejsze płytki w karo,to urozmaici i powiększy hol.Od razu dodam, że robienie ciemniejszych pasów płytek pod ścinanmi pomniejsza.Centralnie na środku holu biegnącym w kierunku kuchni,ułożyłabym pas ciemniejszych płytek co podkreśli ciąg komunikacyjny.W kuchni pod ścianami i szafkami kchennymi ułożyłabym jaśniejsze płytki w karo,ana środku,w miejscu gdzie stoi stół zrobiłabym "dywan" z prosto ułożonych płytek,otoczonych pasem ciemniejszych lub dekorem.
Lazieneczka na dole jest na tyle mała że najlepiej będzie jak ułożymy tam płytki w taki sam sposób jak w holu.
Jak już wcześniej wspomniałam ciężko jest pisać o ułożeniu płytek bez rozrysowania dokładnego projektu,ale mam nadzieję ,żemoje wskazówki pomogą Ci w wymyśleniu własnego,niepowtarzalnego wnętrza

03-01-2003, 11:48
Kasiorku,
dzięki serdeczne.:smile: :smile: :smile:
Zaraz to sobie wszystko rozrysuję.Zobaczę płytki, które polecasz.
Co do łazienki na górze, to nie pisałam,ale faktycznie rezygnujemy z prysznica, bo tam jest mało miejsca.Poza tym będę chciała zostawić dechy w lukarnie, co podniesie sufit i da trochę oddechu.
Kasiorku, myślałam o zaznaczeniu ciągu komunikacyjnego na dole, ale czy to nie pomniejsza powierzchni?
Stół w kuchni nie będzie na środku, więc czy ten dywan, jak to ładnie określiłaś, spełni swoją funkcję, będąc niesymetrycznie pod oknem?

Dzięki serdeczne, naprawdę mi pomogłaś. :smile:

Kasiorek
03-01-2003, 11:53
Do Lusi
Tego rodzaju płytki dobrze wyglądają w dużych pomieszczeniach.Aby zastosować je w mniejszym pomieszczeniu należy uważać aby nie zdominowały go.Najlepiej aby były wtedy w jasnej kolorystyce i miały jak najcieńszą ,jasną fugę

Kasiorek
03-01-2003, 12:09
Linko
Jeśli chodzi opłytki nad szafkami kuchennymi to jak już wspomniałam powinny być akcentem kolorystycznym -kolorem zastosowanym w całym pomieszczeniu.Proponowałam Ci ciemny,głęboki szfir lub ciemną nasyconą zieleń,kolory te pięknie współgrają z rustykalnym wnętrzem i drewnem.Podłoga w części kuchennej (płytki)powinna pasować do ścian.Dobrze będą wyglądały beżowe,przecierane,stylizowane na stare.
Tak pięknego widoku za oknem nie należy zasłaniać.Karnisze z kutego metalu plus lekkie,z nauralnych materiałów tkaniny,lekko przejżyste,kremowe ,będą dobrze pasowały.I powinnaś pomyśleć o roślinach na oknach.Będą w uroczy sposób wiązały się z zielenią za oknem.Sufit powinien pozostać biały i trzeba zostawić jakieś 7cm pod sufitem(pasek do okoła ścian) w kolorze białym.niekożystne jest aby kolor ścian dotykał bezpośrednio sufitu.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-01-03 13:20 ]</font>

Kasiorek
03-01-2003, 12:14
Opalko
Różnice w odcieniach tych płytek są niewielkie,tak że nie obawiaj się ,że zmiejszą optycznie powierzchnię.Jeśli chodzi o kuchnię,to "dywanik" ma wydzielać strefę przeznaczenia,tak że nie musi być centralnie na środku

Linka
03-01-2003, 12:45
jestem Ci niezmiernie wdzięczna:smile: Pozwoliłaś mi na uruchomienie wyobraźni. Masz zmysł estetyczny i dużą wyobraźnię, która pozwoliła Ci na okreslenie aranżacji przy moim niewielkim opisie pomieszczenia..a to sztuka. Życze Ci powodzenia w studiowaniu
i sukcesów w tej dziedzinie.

Kasiorek
03-01-2003, 21:47
Cieszę się,że mogłam pomóc.
Z przyjemnością czekam na kolejne pytania

Luśka
04-01-2003, 08:25
On 2003-01-03 12:53, Kasiorek wrote:
Do Lusi
Tego rodzaju płytki dobrze wyglądają w dużych pomieszczeniach.Aby zastosować je w mniejszym pomieszczeniu należy uważać aby nie zdominowały go.Najlepiej aby były wtedy w jasnej kolorystyce i miały jak najcieńszą ,jasną fugę

Dzięki, Kasiorku. Faktycznie kuchnia nie jest z tych największych, ale na jednej stronie (wykusz) jest duuuże okno, na drugiej drzwi do spiżarni i wejście do kuchni, trzecia jest w połowie otwarta na jadalnię a w połowie zabudowana (lodówka). Zostaje właściwie tylko jedna ściana na płytki i na tej ścianie będzie kuchenka. Pomyślałam więc, że przy takiej różnorodności elementów w kuchni te duże płytki wprowadzą pewien "spokój wizualny". Meble kuchenne prawdopodobnie będą w kolorze zbliżonym czereśni, podłoga jeszcze nie wiem jaka, ale płytki na ścianie - masz rację - powinny być jasne.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Luśka dnia 2003-01-04 09:27 ]</font>

Kasiorek
04-01-2003, 11:19
Lusiu
Urodę mebli z drewna oczerwonym zabarwieniu -czereśni podkreślą kolory ziemi.Płytki na ścianie i podłodze powinny być w tym wypadku w kolorze jasnego beżu.Byłoby dobrze aby płytki te były gładkie o satynowej powierzchni.Kuchnia nabierze nowoczesnego charakteru, a jednocześnie bądzie przytulna.Pomyśl też o dodatkach w kolorze kości słoniowej i ciepłego pomarńczu.Jeśli będziesz zamawiała kuchnię w jakimś sklepie,firmie to dokładnie przemyśl koncepcję projektanta.Mają skłonność do jak najbardziej zabudowanych kuchni.Kuchnie zabudowane po sufit bardzo ograniczają wizualnie powierzchnię,a przy małej powierzchni kuchni nie wygląda to dodrze.

04-01-2003, 15:23
KAsiorku,
a jakie płytki polecasz do mebli w kolorze koniaku (czyli bardziej głeboki brąz o odcieniu pomarańczowym)Podobają mi się takie jakie opisałaś do przypadku Lusi.Czyli też kolory ziemi-surowizna.Czy słusznie?

Kasiorek
04-01-2003, 16:36
Opalko
Jak najbardziej,tylko kolor płytek musi mieć ciepły odcień

04-01-2003, 18:42
Kasiorku,
nie chcę Cię już zanudzać.Ale mamy na oku rodznę płytek-cerdomusa.Durango.Są w kilku odcieniach.Nas powaliło w sklepie ułożenie białej.W taki sposób,że bardzo powiększa powierzchnię.Nie umiem tego opisać,ale użyto tam 3 rodzajów płytek , w tym jedną prostokątną i to ona niejako nadaje ton i rozszerza to ułożenie, gdyż leży w poprzek. (jest 40x60)
Zresztą ten efekt chłodnej (aż szarej) bieli, z grubymi fugami bardzo nam się podoba.Jednak uznaliśmy,że biały jest chłodnym odcieniem i potem będzie nam trudno poprowadzić płytki dalej-połaczyć z meblami w kuchni i całą resztą.Jest beż więc myślimy ,ze moze go wykorzystamy.Bardzo podobały man się Twoje sugestie. I tak myślę,aby w wiatrołapie użyć tych płytek w kolorze gliny (proste ułożenie).Potem pójść w beże (ułożenie o którym wspominałam) Następnie w przejściu do kuchni zrobić zaznaczenia komunikacji (znowu tym glinianym kolorem, co 2 płytka, ułożenie proste) I potem kuchnia, jak pisałaś.Dywanik zrobic z płytek małych-10x10 czy 15x15.Nie wiem, czy te małe wytrzymają.
Z tych płytek robione są też kuchnie-murowane.Oj, cudne one są.Ale trochę sie obawiam wykonania.
Aha, no i kominek też bym "objechała" tymi płytkami na podłodze. A może w ogóle użyła ich do obudowy, bo chcę kominek zwykły , otynkowany, trochę taki jak piec chlebowy. :wink: Tylko wykończenia wokół wkładu.
Kasiorku, czy znasz plytki Cerdomusa.I czy takie płytki bardzo narzucają styl pomieszczeń. Jak?
Pozdrawiam i przepraszam za serię pytań,ale Twoje uwagi to naprawdę przewonik dla nas-bardzo nam rozjaśniasz.Potem już w czaszcze wszystko lepiej zaskakuje. :smile:
:smile:

http://www.enter.net.pl/www/phantom/plytki.png

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: opal dnia 2003-01-04 20:16 ]</font>

04-01-2003, 19:19
Wprawdzie ten rysunek wygląda "strasznie" ,ale takie jest ułożenie.Poza tym płyeki są jakby z kamienia.Wyglądają jak kostka brukowa.Nie wiem tylko jak bedzie wyglądać przecięcie tego wzoru skoro ma on 1 m szer.a przedpokoj ma ok.1,5.
Przy białych płytkach, i jasnych w ogóle wygląda duuuużo lepiej. :smile:

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: opal dnia 2003-01-04 20:20 ]</font>

04-01-2003, 20:30
Prace projektowe trwają i jednak dochodzimy do wniosku,że na szerszej powierzchni wychodzi miszmasz.:lol:

Kasiorek
04-01-2003, 21:34
Droga Opalko
Siedzę właśnie nad pracą semestralną.Robię makietę aranżacji 200m2 ,piętrowego domu w skali 1:25.Z wszystkimi szczegółami,są już nawet kwiaty.Mam tak dosyć,że robię wszystko ,żeby tego nie robić.I dlatego z przyjemnością zaglądam na strony forum.
Co do Twoich projektów, to obawiałabym się układania płytek,które układają się w wzór 1m,są niepodzielne,żeby ułożyć je na 1,5m.Tam musi być coś prostego,nieskomplkowanego.
A płytki z tej włoskiej firmy są rzeczywiście urocze.
A co do kuchni,płytki tej wielkości nadają się na "dywanik" lecz musi mieć to potwierdzenie w innych elementach,żeby nie wzieły się z księżyca.

04-01-2003, 22:05
Kasiorku,
co masz na myśli-w innych elementach.Oczywiscie plytki nad blatem też będą w tym rozmiarze.Czy myślisz o czym innym?
pozdrawiam :smile:

Kasiorek
04-01-2003, 22:19
Opalko
Właśnie o to mi chodziło,jeżeli te płytki będą powtórzone nad szafkami to będą pasowały do całości.Aranżacja wnętrz jest jak zabawa w zbiory w I klasie:zbiór A,zbiór B i część wspólna AB

04-01-2003, 22:24
Czyli myślisz,żeby nie mieszać rozmiarów w p.pokoju tylko wziąc jeden-średni, ew.z dekorem, i dalej pojechać jak pisałaś?Albo dodać ciemniejszy (glina) na zaznaczenie konunikacji?
Kasiorku, dzięęęęękiiiii serdeczne.:smile:
To było ostatnie pytanie.:smile:

Kasiorek
04-01-2003, 22:25
To jeszcze raz ja.
Mam pytanie, w jaki sposób przesyłasz rysunki na forum?

04-01-2003, 22:27
Żeby rysunek znalazł się na forum musisz miec swoją stronę www, na którą możesz wgrywać pliki z ilustracjami.A potem podajesz link do tej ilustracji na stronie.
Pozdrówka :smile:

Kasiorek
04-01-2003, 22:49
Do Opalki
Do przedpokoju weż płytki ok 30cm.Jeśli nawet te pod ścianą trzeba będzie przyciąć to nie będzie tego tak widać.Dla zaznaczenia ciągu komunikacyjnego możesz dać co drugą płytkę na środku ciemniejszą (chyba takie chciałaś w wiatrołapie)

A tak wogóle witam na drugiej stronie.Chyba temat nam się rozwinął.Może powinnam stworzyć osobną sronę z poradami, żeby wszyscy mogli trafić (niekoniecznie w ogłoszeniach)
Pozdrawiam.

05-01-2003, 08:42
KAsiorku,
jak tam praca? Dokończyłaś?
Pozdrawiam :smile:

Kasiorek
05-01-2003, 10:51
Opalko
Właśnie siedzę nad łazienką i sklejam wannę.A został mi jeszcze pokój dziecięcy.Mój kochany mąż zrobił mi właśnie kawę i delektuję się nią przeglądając strony forum.Lubię takie niedzielne poranki.

05-01-2003, 10:53
To faktycznie miło z tą kawą. :smile:
A jaka wanna-żeliwna czy akrylowa? :wink:

Kasiorek
05-01-2003, 11:02
Wanna na razie jest z pianki modelarskiej,ale w założeniu jest akrylowa.

Teska
05-01-2003, 16:55
Kasiorku...
Dzięki bardzo za odzew..nie miałam netu,,wiec stąd ta cisza..
Mam problem..kuchnia, salon i jadalnia łącznie 60m2..kuchnia z jadalanią wyzej niz salon...30 cm
W kuchnii meble orzech włoski..i akcenty aluminiowe..oswietlenie w kuchni ..halogeny na całej powierzchni sufitu..pojecia nie mam jaka terakota glazura..
W jadalni stół z orzecha..nad stołem 3 lampy..
natomiast salon???? kanapy z Ikeii..ale zupełnie nie mam pojecia co dalej...chce zrezygnowac z górnego oswietlenia..podłoga raczej jasna? kominek chce miec raczej nowoczesny..
Okna kolor od srodka golden oak...
Jakie mozna zastosowac kolory czy lepiej zrobic jednolity kolor...hmm ale jaki..i ta terakota w jadalni..czy lepiej drewno...
Ratunku...
Pozdrawiam
Teska

Kasiorek
05-01-2003, 18:53
Droga Tesko
Już postaram Ci się pomóc.Drewno orzechowe jest dosyć ciemne.W połączeniu z metalem daje eleganckie , nowoczesne połączenie.Ponieważ jak pisałaś,kuchnia z jadalnią jest na jednym poziomie,nie rozdzielałabym ich różną podłogą.Poleciłabym Ci ze wzg.na dosyć dużą powierzchnię płytki w dużym rozmierze,monokolor.Najlepiej jasny,ciepły beż.Płytka gładka o satynowej powierzchni,ew.gdzieniegdzie płytka wtym samym kolorze,ale szkliwiona.Glazura na ścianie w małej ilości,również w tym samym kolorze.Ściany proponuję gładkie,również w kolorze płytek.Podłoga w salonie- prosi się jakieś egzotyczne drewno o ograniczonym rysunku słoiów.Nie napisałaś jakiego koloru są sofy,przydały by sie jasne o nowoczesnej linii np:STRÓMSTAD,KLIPPAN(650 zł)lub DANBO (wszystko IKEA).
Całemu wnętrzu dobrze by zrobiły dodatki w kolorze zimnego fioletu.
Czy możesz jeszcze raz napisać o kolorze stolarki okiennej?

Teska
06-01-2003, 11:03
Kolor okien złoty dąb...okna w salonie 150x150 180x150 i dwoje drzwi wejsciowych na taras..
Sofy myslałam własnie jasne..2 sztuki postawione na srodku salonu..
Drewno egzotyczne dossier..ale chyba nie bardzo pasuje do okien..wiec myslałam nad jasnym parkietem..lub panelami drewnianymi.Co myslisz o zrezygnowaniu z gornego oswietlenia?
Natomiast kuchnia oddzielona jest od salonu murkiem 11o cm..zeby nie było widac czasami bałaganu( twórczego) natomiast od strony jadalni oddzielona jest szafkami..fronty otwieraja sie od jadalni..2 szt drewniane i 2 szt metalowe..
Co myslisz o oswietleniu całego sufitu kuchennego halogenami..a w kuchni 3 lampy nad stolem..
I jeszcze jedno..nie przyszedłby mi pomysł z fioletem..
Pozdrawiam teska

Kasiorek
06-01-2003, 21:01
Droga Tesko.
Podłoga (jeśli będzie drewniana)w salonie musi być w zbliżonym kolorze do stolarki okiennej i drzwiowej.
Niestety za pierwszym wejściem nie zrozumiałam za bardzo jakie masz okna dlatego zaproponowałam drewno egzotyczne.W salonie jak najbardziej polecam panele ,parkiet byłby za drobny a do nowoczesnego wnętrza pasują raczej jednorodne powierzchnie.Nie wiem jak się zapatrujesz na panele na płycie HDF,ale poleciłabym Ci panele palisandrowe.Można takie kupić w KOMFORCIE (ok 80 zł/m2)naprawdę wygląda dobrze.Mam nadzieję,że trafiłam z odcieniem,bo kolorów i odcieni orzecha i dębu jest wiele i każdy je inaczej określa(np.w jednym sklepie orzech wygląda zupełnie inczej niż w drugim)
Co do oświetlenia,w salonie niekonieczne jest światło górne.Doskonały nastrój stworzą lampy stojące,o ograniczonej,prostej formie.
Kuchnia powinna być mocno oświetlona,więc halogeny w niej spełnią jak najbardziej swoją funkcję.Jeżeli chodzi o oświetlenie stołu w jadalni,liczba 3 lamp trochę mnie oślepiła,chyba że są bardzo minimalistyczne.Wtedy to jest OK.
Mam nadzieję że fiolet Ci się spodobał?

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-01-06 22:27 ]</font>

06-01-2003, 21:10
KAsiorku,
czy jeśli okna są w kolorze teak, to podłoga jesionowa pasuje?
:smile:

Kasiorek
06-01-2003, 21:39
Opalko miła
Niestety drewno jesionowe to zupełnie inna bajka.Teak to bardzo ciemne o ciepłym kolorze drewno.Jesion ma trochę za zimny odcień.
Spróbowałabym z dębem lub czereśnią.

am
06-01-2003, 22:14
Kasiorek - jestem pod wrażeniem :smile:
Gratuluję podejścia i życzę Ci wszystkich dobrze zdanych egzaminów (a sądząc po Twoich wypowiedziach chyba jesteś w tym dobra i na pewno będziesz/jesteś dobrym projektantem wnętrz).

Jestem facetem, więc temat wystroju wnętrza jest dla mnie zbyt abstrakcyjny :grin:

Pozdrawiam serdecznie.
am

ps
Naprawdę miło się czyta takie wątki po lekturze innych - delikatniej mówiąc mniej życzliwych wypowiedzi.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: am dnia 2003-01-06 23:15 ]</font>

Kasiorek
06-01-2003, 23:20
Dziękuję za miłe słowa

Teska
07-01-2003, 07:48
Kasiorku..
Jezeli chodzi o 3 lampy nad stołem myslałam o lampach a raczej lampkach...3 na kablu proste, długie ,mleczne klosze..
a fiolet..hmm..nigdy bym na to nie wpadła...i staram sie wyobrazic jak to wygląda...
aha i jeszcze chce w salonie postawic komody i szafki na sprzet tv ..widziałam w Ikei..szafki na sprzet wysokosci 30 cm..
cos mozzesz polecic..jakie komody a moze skusze sie na jedna witryne..:smile:
Buziaczki za Twoją pomoc..
Teska

Kasiorek
07-01-2003, 13:02
Tesko
Dd Twojego salonu będą pasowały meble niskie,najlepiej modułowe co pomoże stworzyć Ci różne wersje wystroju.IKEA jest bardzo dobrym miejscem ,aby takie kupić.Ale jast jeszcze jedna firma którą mogę polecić.Jest to firma BLACK RED WHITE.Polecam system
VIS A VIS.Mają prostą ,nowoczesną linię i są dosyć tanie.Podaję stronę internetową tej firmy, gdzie możesz je zobaczyć i dowiedzieć się o adresy sklepów.www.brw.com.pl
pozdrawiam

Teska
08-01-2003, 07:10
Kasiorku
Oglądałam te meble mam katalog..i ogladałam tez kanapy z firmy
Meblotap..brałam pod uwage sofy..OSKAR, SOLANO,MALWA,DIANA (obicia do wyboru)
ich strona to: http://www.meblotap.com.pl
Wiesz własnie kuchnie zamawiam z Black Red White..(BOLONIA) tylko w katalogu..kolor jakos nie taki:smile:
a z serii vis..chyba wybiore sypialnie w kolorach zółyo - szarym
Pozdrawiam

Kasiorek
08-01-2003, 09:44
Tesko
Kiedy użądzałam mieszkanie pod wynajem również wybrałam kuchnię z BRW,tylko Olę.Natomiast Bolonię zamierzam kupić już do swojego domu.Masz rację że w katalogu wygląda gorzej,ale gdy obejerzałam ją na ekspozycji w sklepie byłam ją zachwycona.A do tego ta dosyć niska cena.Nie zamierzam kupować jednej kuchni na całe życie.U mnie wystrój wnętrz zmienia się bardzo szybko,a wymiana mebli kuchennych za ok 20.000 zł co jakiś czas nie jest dobrym pomysłem

am
08-01-2003, 10:24
Opal
Przesyłam Ci jeszcze jedną opinię dotyczącą Twojego domku (a dokładniej łazienki na dole).
Cytuję (moja żona :smile:): "Gdybym miała możliwość, zamieniłabym miejscami umywalkę i kibelek w łazience na dole. W tej chwili na wprost wejścia jest kibelek".Koniec cytatu

Pozdrawiam

08-01-2003, 10:26
A to już zmienione.Nie lubię kibelkow na wprost wejścia. :smile:
Pozdrawiam i dziękuję. :smile:

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: opal dnia 2003-01-08 11:27 ]</font>

08-01-2003, 15:11
Kasiorku,
troszkę mnie zmartwiłaś z tym jesionem. Mhm, a ja sobie myślałam,ze on taki neutralny w sumie.A w ogóle to u mnie chyba będzie sporo kolorów, bo meble też każdy z innej parafii. :wink:
Czy taki teak może jakoś narzucić kolorystykę?
Dąb jakoś za ciemny dla mnie.
PS.A miało być ostatnie pytanie.:wink:
Nie mogę się powstrzymać.
POZDRAWIAM :smile:

Kasiorek
08-01-2003, 17:25
Do Opalki
Czy możesz napisać coś więcej o pomieszczeniu w którym są okna z teaku.Jakie i z czego są tam meble.Na pewno coś wymyślmy.

avzi
08-01-2003, 17:41
Kasiorku,
Zajrzyj na priva. Wysłałem wiadomość.

08-01-2003, 19:59
Kasiorku,
te okna będą wszędzie-w każdym pomieszczeniu. :wink:
Ale oczywiście najważniejszy jest tu zgranie kolorystyki w salonie, gdyż tam będzie widać podłogę najbardziej.
Myślę,że będzie to eklektyczne pomieszczenie :wink:
Meble stare i różne,ale niewiele (pensjonarka,może kredens,stół krzesła)kanapa jasna nowoczesna, kominek prosty otynkowany w kaształcie pieca,może trochę zaokrąglony-bardzo prosty(wykończony pewno klinkierem,ale tylko wokół wkładu,myślałam o kaflach,ale one chyba jednak zbyt zobowiazują).W niewielkim wykuszu stół.Widoczna trochę kuchnia-drewno w kolorze teaku właśnie,(koniak ewentualnie) ale o łagodnym odcieniu,terakota beżowa (kamienna) trochę ludowych i starych detali ( w kuchni) W salonie na razie mało dodatków-potem i tak w nie obrośniemy. :wink:
Kolor mebli-jak to starych mebli- brąz.
Ściany białe i złamana biel.Oświetlenie punktowe (sufit nisko),lampa stojąca.
Pozdrawiam :smile:

Teska
09-01-2003, 06:34
KASIORKU

Powiedz jak wyglada sprawa z jakoscią mebli z BRW..chodzi mi o to jakie meble sa przywozone do domu klienta..czy miałas jakies problemy?
Pozdrawiam w zimowy :smile: poranek
Teska

Kasiorek
09-01-2003, 09:23
Opalko
Dąb który widzisz w sklepach to już produkt finalny.Faktycznie przeważnie jest on ciemny,ale tak naprawdę jest jasny.Jego kolor zależy od bejcy.Twój salon z opisu przypomina mi stare szlacheckie dworki.Poleciłabym Ci dąb naturalny lub czereśnię,naprawdę wyglądają doskonale.Myślę również,że kilka drobiazgów w kolorze ciemnej czerwieni dopełniłoby całą aranżację.

09-01-2003, 09:31
KAsiorku,
czerwieni? Chciałam kuchnię w takim odcieniu(to się chyba nazywa wiśnia czy czereśnia),ale pomyślałam,że skoro ten teak ma w sobie odcień pomarańczowy jednak, to nie pasuje.I tu mnie zaskoczyłaś.:wink:
Z tym dębem muszę się przymierzyć-dzięki serdeczne za informację.
POZDRAWIAM :smile:

Kasiorek
09-01-2003, 09:41
Tesko
Witam w zimowe przedpołudnie.Takie najlepiej spędzić z dobrą kawą w internecie.
Co do mebli z BRW ,są przywożone w paczkach i trzeba je samemu skręcać.Dołączone są do nich dosyć czytelne instrukcje,śrubki i kleje.Ich jakość związana jest z ceną.Są wykonane z płyty i dosyć dobrze wykończone.Ale za 300-400 zł trudno się spodziewać mebli z litego drewna.Kupiłam kilka mebli ,mój mąż dzielnie je skręcał i narazie nie mamy do nich zastrzeżeń.A jak sprawdza się Twoja śliczna kuchnia.Sama dobierałaś szafki czy zrobili Ci projekt?

Teska
09-01-2003, 13:47
Projekt mi zrobili..ciut poprawiłam ..ale mebli jeszcze nie mam..zamierzam je zamówić..
Myslałam,ze jak meble przywoza to sami je składają..:smile:ale własnie tak mi powiedział pan który te meble sprzedaje..ze oni je przywoza i składają w domku klienta:smile:musze jeszcze raz zapytać..aha oglądalaś te kanapy z Meblotapu?
Teska

Kasiorek
09-01-2003, 14:14
Tesko
Jeżeli chodzi o meble kuchenne,to faktycznie oni montują meble ,robią to szybko i sprawnie ,chociaż u mnie były 3 poprawki.Niezgadzały się szerokości szafek,mimo że sami mierzyli mi wcześniej kuchnię.Natomiast meble pokojowe trzeba skręcać samemu,chyba że zamówisz dodatkowo "skręcacza".
Mnie również zrobili projekt kuchni,miała kosztować jakieś 6000 zł,po moich poprawkach kosztowała mnie 2300.Zagracili mi aneks kuchenny strasznie,ale nie ze mną te numery.Rozumiem,że chcieli sprzedać jak najwięcej,niezwracając uwagi na potrzeby klienta.
Jeśli chodzi o meble z "Meblotapu" podoba mi się że mają taki wybór obić,a linią przypominają mi meble z KLER.Całkiem nieżle.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-01-09 15:17 ]</font>

Teska
09-01-2003, 14:21
U mnie szafki sa stojące..a wiszace to tylko 4 wiesz te metalowe..mam wycene do domu tych szafek Bolonia na 8000 tys..duzo?:smile:
w porównaniu do innych wcale nie lepszych kuchni cena hmm..nieduza dodam zw jedno studio ( te same meble inna nazwa) wyceniło na prawie 20 tyś..zdębiałam..ale cóż niektórzy wolą zamawiac meble niby w firmowych studiach ..
Teska

Kasiorek
09-01-2003, 14:35
Tesko
Ta cena jest bardzo przyzwoita,pewnie zamówiłaś meble również do zabudowy sprzętu.Nie sztuką jest kupowanie mebli w firmowych salonach i wydanie ogromnych pieniędzy,jak się dobrze poszuka to można te same żeczy kupić o wiele taniej.I nie żal ich wymienić za jakiś czas.

Teska
10-01-2003, 06:43
Zgadzam się..:smile:

Pozdrawiam cieplutko z zimnego Szczecina

Linka
10-01-2003, 07:25
Teska, podoba mi się Twój wybór co do kanap z Meblotapu. :smile:Pozdrawiam Ciebie i Kasiorka

Teska
10-01-2003, 11:41
LINKA

I wcale nie są drogie te kanapy :smile: w porównaniu z innymi..
Wiesz gdzie mozna w Szczecinie je zobaczyć..salon maja tam gdzie była kiedys Selfa..na Gumiencach..zamawiam tam tez kuchnie z BRW na III pietrze..a na drugim saaame kanapy:smile:
Pozdrawiam

Linka
10-01-2003, 12:11
Teska, ja normalnie za Tobą nie nadążam:smile: Hihi jestem pełna podziwu dla Ciebie za to, że załatwiasz wszystko naraz, jeszcze masz stan surowy (z tego co wiem od Mar35) a Ty już wiesz jaki wystrój, jakie meble, jaka glazura itd. Rannny, ja czasu nie mam na to wszystko, siedze w pracy do 17-tej a potem dom itd. W weekend jedziemy w końcu na miasto porozglądać się za meblami, frontami do kuchni, może zdążymy wybrac akcesoria łazienkowe...Co do kanap to niestety nie zdązylam się zorientować gdzie można w Szczecinie obejrzeć..uff
Teska , czy Ty pracujesz?:smile: Czy zajmujesz się wyłącznie budową?

Teska
10-01-2003, 18:36
Linka to wynika z tego , ze wiekszość czasu jestem sama..jak moja połowa jest to wtedy wszystko uzgadniamy co i jak:smile:
:smile: :smile:
pozdrawiam

Kasiorek
10-01-2003, 21:59
Witam serdecznie
Dużo wcześniejsze planowanie jak urządzić dom naprawdę się sprawdza.Przekonałam się o tym gdy urządzałam mieszkanie pod wynajem.Mieszkanie jeszcze ne było gotowe,a ja już miałam zaprojektowane wnętrze.Uniknęłam w ten sposób niepotrzenego chodzenia po sklepach.Po prostu wchodziłam kupowałam i wychodziłam.W ten sposób mieszkanie zrobiłam w 3 tygodnie.Z stanu surowego bez białego montażu.
pozdrawiam

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-01-10 23:01 ]</font>

Teska
11-01-2003, 08:08
WITAM

Najlepiej jest urzadzic wszystko juz w głowie..zgadzam się z Kasiorkiem..wchodze wiem co kupic i nie zastanawiam sie ,ze moze jest cos lepszego..bo jak bym zaczeła...raany..pewnie wtedy kupiłabym cos przypadkowego:smile:
Pozdrawiam..milusiego weekendu :smile: :smile: :smile:

Linka
13-01-2003, 07:24
Dziewczyny!
Ja też się z Wami zgadzam tylko cierpię na brak czasu. Jeśli taki mi się zdarzy, od razu pędze do sklepów żeby coś upatrzyć:smile: od kwietnia tamtego roku już mam w głowie nasz dom i jak będzie wyglądał. Oczywiście jestem przygotowana na to, że moja wyobraźnia nie wszystko przewidziała...oj jak ja czekam na ten moment kiedy będe mogła realizować swoje plany. Pozdrawiam

Remon
14-01-2003, 12:28
Witaj Kasiorek,
rzeczy, które robisz na Forum zasługują na duże uznanie, żeby nie powiedzieć na medal.
Mam także do Ciebie jedno pytanie, ponieważ nie wiem do końca jak kolorystycznie wyjdzie całość. W salonie, który będzie obniżony w stosunku do kuchni o ok. 15-20 cm mamy zamiar położyc podłogę z jatoby (impregnowanej olejem aby kolor drewna był nasycony). Natomiast w pozostałej części domu mają przeważać rózne odcienie szarości, ew. beże). Moje pytanie dotyczy koloru kuchni (myslimy o brw) oraz koloru kominka (myślimy o prostym, białym piecu kaflowym,w którym będzie osadzony wkład kominkowy.
Uf, trochę to wszystko przydługie, ale mam nadzieję, że zrozumiałe.

Kasiorek
14-01-2003, 15:41
Drogi Remon:smile:
Gratuluję wyboru podłogi.Jatoba jest naprawdę piękna.Mam kilka pytań.Czy już wybrałeś konkratną kuchnię z brw,który model i kolor?Czy już wiesz w jakim stylu chcesz mieć urządzone wnętrza.I kominek,czy możesz opisać pomieszczenie w którym będzie stał.Postaram się pomóc,tylko daj mi trochę więcej informacji.
pozdrawiam :lol:

Remon
15-01-2003, 09:15
cześć Kasiorku,
Bardzo Ci dziękuję za kolejne pytania :grin:
Co prawda razem z żoną mamy ogólny zarys urządzenia domu, ale zapytać fachowca nigdy nie zaszkodzi :smile:


co do stylu urządzenia domu: ma być funkcjonalnie i "ponad czasowo" :smile: Na pewno bez żadnych najnowszych "krzyków mody")

Jeżeli chodzi o kafle, to na stronie http://www.kafle.com.pl/kafle wzorem, który najbardziej przypadł nam do gustu jest a-009. Sam wygląd kominka - http://www.kominki.rzeszow.pl/galeria/kaflowe/20.jpg
(adres podany przez "brzozę" - dzięki).

Co do mebli kuchennych to kompletnie nie mam pojęcia jaki kolor i model :sad:

A teraz czas na opis salonu, co nie będzie łatwe - powierzchnia 30m2, o wymiarach 6x5.
Na ścianie zachodniej (krótszym boku) znajduje się wyjście na taras oraz przejście do kuchni, a własciwie do części jadalnej. na ścianie północnej ok. 1,3 m od "Zachodu" jest przejście do dalszej części domu (hall), na prawo od przejścia, na ścianie o długości ok. 3m chcemy umieścić w/w kominek. Sciana wschodnia nie jest skalana żadnym otworem okiennym, natomiast na ścianie południowej, przy wyjściu na taras jest wykusz o średnicy ok. 2,3m
Tak to mniej więcej wygląda. Mogę jeszcze zaznaczyć, iż salon (dawniej po poznańsku tzw. pokój męski :smile: ) jest/będzie obniżony w stosunku do pozostałych pomieszczeń parteru o jeden stopień (ok. 20cm), a w prejściach do części jadalnej oraz hallu nie przewidujemy żadnych drzwi (od "góry" ograniczają wysokość podciągi).

Prościej pewnie byłoby przesłać zdjęcie, ale mam nadzieję, iż opis daje jako takie wyobrażenie o pomieszczeniu.

miłego dnia.

Kasiorek
15-01-2003, 22:21
Drogi Remonie :smile:
Dzięki opisowi mam już wyobrażenie o twoim salonie.Podoba mi się kominek który wybrałeś.Ale ponieważ będzie biały trzebaby zrobić mu oprawę,inaczej zleje się z ścianą.Proponuję aby fragment ściany na kt€rej będzie stał kominek potraktować jak tło i pomalować go intensywnym kolorem,np pomarańczowym .Kolor pomarańczowy powinien wtedy być kolorem przewodnim w całym otwartym pomieszczeniu.Co do kuchni proponuję meble z brw model bolonia lub jowita.Mają prostą i nowoczesną linię .Kolor ścian w kuchni jasny,beżowy.Płytki na podłodze również,natomiast na ścianie nad szafkami stojącymi płytki powinny być pomarańczowe-matowe.W salonie postawiłabym jasne beżowe ,tapicerowane meble.Nie wiem czy odpowiedziałam na wszystkie pytanie,jeśli nie zapraszam ponownie.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-01-15 23:26 ]</font>

15-01-2003, 22:46
Kominek jest piękny.Moje serce też on zdobył-własnie ten!.Ale coś chyba moje zaintereswanie kaflami spada.Doszłam do wniosku,że taki kominek jednak zabiera sporo miejsca i przy mojej nie za duzej powierzchni może być przyciężki.
Obawiam się,że będzie narzucał pewien styl.Dlatego chyba,jako bezpieczny,wybiorę zwykły otynkowany o nowoczesnym kształcie.
No i kafle są drogie.:sad:
Tym sposobem pozostaje mi tylko popatrzeć na zdjęcia kafli.
Pozdrawiam :smile:

Remon
16-01-2003, 07:15
Kasiorek,
bardzo dziękuję za rozwiązania, jakie zaproponowałaś. Mam jeszcze pytanie co do kuchni. Co prawda jest trochę przydługa
(3x6, na ścianie zachodniej dwa okna 120 x 150, na ścianie północnej jedno okno 150 x 150, pod którym chcemy umieścić zlew - teoretycznie wszystko jest wyliczone tak, że parapet okna będzie stanowił część blatu; na ścianie południowej tylko mur - chyba idealne miejsce na kredens; a na wschodnie przejście do salonu i osobne do hallu),
i zastanawiamy się czy jej nie złamać (tej długości) innym rodzajem podłogi. W części kuchennej - kafelki (marzy się gres :smile: ), natomiast w części jadalnej "dechy" z salonu. OK?

Kasiorku, a czy do ciemnego (ciemno szary lub czarny) blatu będą pasowały pomarańczowe kafle?

Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie.

Remon
16-01-2003, 07:47
opal,
Mam nadzieję, że kominek nie narzuci zbytnio swojego stylu w całym pomieszczeniu. Jeżeli jego głebokość na wysokości wkładu nie przekracza 50 cm (szerokość ok. 1m) nie powinno być tak źle.
Jestem przekonany, że Twój kominek będzie jeszcze ładnieszy. :smile: Dzisiaj napisze do producenta aby podał cenę za cały "komplet". pozdrawiam,

Kasiorek
16-01-2003, 22:47
Remon
Kuchnię masz faktycznie długą i dobrze jej zrobi podzielenie na strefy za pomocą koloru podłogi.Pomarańczowe płytki będą pasowały do szarego lub czarnego blatu.W zależności od stylu kuchni płytki powinny być gładkie ,monochromatyczne do wnętrza nowoczesnego,a stylizowane,przetarte do wnętrza rustykalnego.
pozdrawiam

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-01-16 23:49 ]</font>

karola
17-01-2003, 17:33
Czas na mnie - mam dylemat a już niedługo musze podjąc decyzję
Mam taką łazienkę (ciekawe czy nie wyjdzie za duza?) :-)
http://www.dzieci.bci.pl/strony/blask/lazienka.jpg

Oczywiście wszytkie urządzenia posutawiał projektant i nie są dość szczęśliwe. Łazienka jest duza i jedyna w domu. Jak widzisz jest wózek w środku, ponieważ moj syn jest niepełnosprawny - nie korzysta z takiego wozka ale projektant tak sobie to narysował. Syn porusza się dość samodzielnie ale musi miec podloze bez barier -schodków z pręczami itd...


Chciałabym mieć ładną łazienkę- nie tak porozsatawiane po kątach jak to wygląda teraz. :-(
Myślę, że powiększymy ją jeszcze (nie stanęła jeszcze ściana działowa - do góry ryzunku, zmniejszymy tam sypialnie) i komin znajdzie się w łazience, zyskamy metraż a ta wnęka może będzie ładna na umywalkę?
Chciałabym miec jakąś ściankę aby oddzielić np wannę, lub prysznic.
Zdecydowanie musi być jedno i drugie - może ktos mi poleci dobrą wanna z fajnym siedziskiem - ale nie taka która nazywa się dla niepełnosprawnych bo kosztuje zaraz z tysiąc wiecej. Prysznic raczej zrobimy jako cala kabina, widzialam tez takie lekko zakręcone z przezroczystych luksfer, dość ciekawie to wygladalo.
Proszę o kilka pomysłów - jak urządzić te łazienkę:-)

Kasiorek
21-01-2003, 20:46
Miła Karolu
Niestety ze wzg. technicznych nie jestem w stanie umieścić rysunków na stronach forum.Trudno by słowami opisać mój pomysł na aranżację łazienki.Prześlij mi na priva swój adres e-milowy,a spróbuję przesłać wiadomość z rysunkiem.
pozdrawiam

Kasiorek
27-01-2003, 13:52
Do Karoli
W proponowanej łazience którą Ci przesłałam,widziałabym kolory niebieskie,w kilku odcieniach.Najjaśniejsze na dole i stopniowo ściemniane ku górze.A na ścianie koło kabiny prysznicowej, po obydwu jej stronach powiesiłabym dwa wąskie lustra od sufitu do ziemi.Da nam to ciekawy akcent we wnętrzu.
pozdrawiam i czekam na dalsze pytania

karola
27-01-2003, 20:02
Witaj - Twoje pomysły bardzo mi się podobają. Te lustra - super pomysł :-)

Mam pytanie, jaką wanne miałaś na mysli? Może wskażesz jakis podobny wzór?

I drugie pytanie - z czego proponujesz zrobic te pólki przy umywalce, z płytek czy z drewna czy szkła?
Zastanawiam się co będzie najprostsze i moze tańsze w wykonanu.

Kasiorek
28-01-2003, 21:32
Karolu
Myślałam ,aby ściankę przy umywalce zrobić z płyt kartonowo-gipsowych,obłożyć ją płytkami .Jeżeli chcesz wykożystać drewno jeszcze w innym miejscu łazienki,to półki możesz zrobić również drewniane.Jeśli chcesz wykożystać półki jako dodatkowe żródło światła to na górze umieszczamy halogenik,a półki robimy szklane i światło przechodzi przez półki dając dodatkowe efekty świetlne.Możesz oczywiście wyłożyć je płytkami i to też będzie dobrze wyglądało.Co do wanny ,wejdz na stronę: http://www.kolo.com.pl
i zobacz model NEO i APLAUZ
POZDRAWIAM :smile:

28-01-2003, 21:39
Karolo,
widziałam dzisiaj w sklepie, brodzik z siedzeniem.Był trochę głębszy (ok.40 cm)i sprawiał wrażenie bardzo wygodnego w sytuacjach, gdy potrzeba przysiąść.Jak chcesz to sprawdzę, jaki to producent.
Pozdrawiam

karola
29-01-2003, 09:38
Kasiorek - tak też myślałam z płyt kartonowo - gipsowych i potem płytki ale gdzieś jakiś element drewniany też mi sie podoba - zobaczymy na co wystarczy pieniążków :-(

Dziękuję za namiary na wanny. Nad tym musze się zastanowić najbardziej - musi być bardzo funkcjonalan - jak również prysznic. Syn rośnie, zawsze beedzie potzrebna wygodna i kiedyś jego samodzielnośc w tej kwestii. Dlatego opal, jesli możesz to sprawdź tę firmę. Będę wdzięczna
:-)

I Kasiorku jeszcze jedno pytanie, odnośnie umywalki. To również ze względu na syna - myślę, że gdyby miała cś dookoła - właśnie nie wiem co, blat (ale jaki?)czy jaką z boku przystawkę czy cokolwiek o co można by się oprzeć lub przytrzymać. I znów nie mam na mysli tych uchwytów które proponują dla niepełnosprawnych, które są brzydkie i drogie. Wymyśl coś :-)Jak ją ładnie zamontować

29-01-2003, 09:43
Karolo,
ale to był brodzik prysznicowy.Tylko taki głębszy.Wymiary obrysu tradycyjne.
:smile:

lenki
29-01-2003, 10:04
co do brodzika z siedziskiem...
Moi rodzice robili remont łazienki i sprawdzałam dla nich ten brodzik z siedziskiem.Odradzam, nie jest wygodny, chyba że jest duży , co najmniej 90x90.Natomiast polecam głębokie brodziki - dla niezdecydowanych co wolą prysznic czy wannę - są namiastką tej drugiej.
Widziałam w sklepie plastikowe siedzisko mocowane do ściany. Składane, złożone nie zajmuje dużo miejsca, leży płasko przy ścianie.

karola
29-01-2003, 15:56
Hmm..a jak taki głeboki brodzik zamontowac? Chyba się całego nie da wpuścić w podłogę?
:sad:

29-01-2003, 19:37
Wiesz,że też tak pomyślałam w pierwszej chwili. :smile:
Ale jego się nie wpuszcza w pdołogę tylko on jest taki z wyższysch-głębszych.:wink:
Pozostaje obudowany.Ma to swoje plusy-można go potraktować jako mini wanienkę, jak ktoś potrzebuje.
Ale wejście to już solidniejszy krok niż przy tradycyjnym prysznicu-brodziku.
:smile:

Kasiorek
30-01-2003, 17:29
Do Karoli
Myślę ,że umywalkę możesz zamontować na szafce,ale koniecznie z nóżkami(niech będzie oderwana od podłogi).Jeśli będzie z elementami drewnianymi,to drewniane możesz zrobić również półki.Co do uchwytu.proponowałabym coś w rodzaju metalowego relingu,są takie uchwyty na ręczniki kąpielowe.Ale zamontowałabym je pionowo na ściance z umywalką.żeby sprawiały wrażenie elementu dekoracyjnego,powiesiłabym je symetrycznie po obydwu stronach lustra.Są na rynku bardzo śmieszne właśnie takie uchwyty,są one przezroczyste,a przed zamontowaniem można do nich wsypać różne rzeczy (muszeki,piasek itp).Z tej samej firmy jest system UNUM.Jest to pionowa rurka przykręcana do podłogi i do ściany.Jest ona z różnymi kształtkami,uchwytami,wieszakami.Może więc służyć Twojemu synowi za uchwyt i jako podręczny stojak.
Produkty te rozprowadza firma:SIRO-POLAND z Torunia (tel.056/654-77-64)Wiem że można je dostać w marketach budowlanych.
pozdrawiam :smile:

karola
30-01-2003, 19:51
Fajny pomysł z tymu rurkami - uchwytami...kurcze naprawde fajny. Nie dośc, ze jest sie czego chwycic to jeszcze mozna cos do środka? (bardzo podobają mi się elemnenty morskie w łazience)

Szkoda że tego nie mozna gdzies zobaczyć ale dziękuje za numer telefonu.

Normalnie jak zamykam oczy to coraz wyraźniej tę łazienke widze.
:smile:

Kasiorek
02-02-2003, 10:56
Cieszę się że mogłam pomóc
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to zapraszam

Teska
02-02-2003, 14:49
Witam po przerwie...
Kasiorku pomocyyyyy!

czy mogłabyś cos podpowiedziec mojej kumpelce, maja zamiar zaraz sie wprowadzic a ona siedzi na podłodze w kuchni i zastanawia sie nad kaflami w kuchni miedzy szafkami, kolorem scian i dodatkami..
Meble kuchenne kolor wanilia i szafki takie górne co ja zamierzam miec wiesz te z aluminium.Kafle na podłodze jasniejsza czekolada..i własnie zupełnie nie ma pomysłu co dalej..nie chce zrobic reszty tak by to sie zlewało wszystko..podpowiedz jakie kafle, kolor scian i kolory dodatkow..
Teska:smile:

Kasiorek
02-02-2003, 16:33
Tesko
Pogotowie kasiorkowe przybywa z pomocą.
Wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują na kuchnię nowoczesną.Mamy waniliowe i metalowe szafki oraz czekoladowe kafle na podłodze.Dodajmy do tego płytki na ścianie waniliowe,ale koniecznie gładkie(bez marmurków),matowe,możliwie duże z brązową(czekoladową) fugą.Powiesiłabym nad szafkami metalowe(matowe)relingi.Uchwyty w szafkach też powinny być takie.Jeżeli chodzi o dodatki ,raczej unikałabym dodatkowych kolorów, a jeśli już to odrobinę czystego pomarańczu.dobrze będą wyglądały dodatki szklane i satynowo-metalowe.Ściany beżowe,ale kusi mnie aby ścianę na której wiszą szafki pomalować na jaśniejszy odcień brązu.
pozdrawiam :smile:

Teska
03-02-2003, 12:21
Dzieki:smile: :smile: :smile:

Kasiorek
06-02-2003, 16:29
Tesko, jak radzi sobie Twoja znajoma?

07-02-2003, 15:06
Karolo,
wreszcie dotarłam do sklepu z brodzikami.Ten, o którym wspomniałam wyprodukowała polska firma-Italprod.
Pozdrówka i sorry,że tak późno. :smile:

Teska
11-02-2003, 10:12
Kasiorek...zastanawia sie o tym co jej przekazałam:smile: no i ma jeszcze jedno zapytanie:smile: :smile:
salon:
okna białe , podłoga czeresnia deska barlinecka , kominek z obudowa biała...kanapy jasne
Jaki kolorek na sciankach byłby odpowiedni i jakie dodatki???

Pozdrawiam..nie było mnie ciut bo byłam w Toruniu odpoczac:smile: :smile:

Kasiorek
12-02-2003, 09:10
Witaj Tesko
Już odpowiadam.Czereśnia jest drewnem o czerwonym zabarwieniu.Ściany zrobiłabym w odcieniach beżu,natomiast dodatki w kolrze ciemnej czerwieni lub pomarańczy złamanej odrobiną brązu :smile:

Teska
12-02-2003, 10:25
dzieki:smile: :smile:

Teska
15-02-2003, 20:03
cisza nastała........

Kasiorek
16-02-2003, 11:12
Wszyscy zapadli w sen zimowy.Czekam na wiosnę z nowymi pomysłami

Teska
17-02-2003, 13:41
U mnie jutro bedzie Faaaaaajjjjjjnie:smile: :smile: wstawiaja od 7 rano okna i brame garazowa...oj nastepnie elektryk , tynkarz...ale serce sie cieszy..:smile:

Teska
22-02-2003, 19:20
popadłam w samozachwyt..okna sa i brama tez:smile:

Teska
05-03-2003, 12:59
KAsiorku widziałas nowe kuchnie Verona??

Kasiorek
05-03-2003, 17:35
Jeszcze nie,a czy jest ładniejsza od Bolonii ?

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-03-05 18:38 ]</font>