PDA

Zobacz pełną wersję : potrzebny kominiarz?



Mufka
22-10-2005, 09:11
Witam
Mam piec kaflowy w salonie, taki zwyczajny dzialajacy zastanawiam sie czy potrzebuje ekspertyzy kominiarza jesli planuje rozebrac piec a na jego miejsce postawic koze, bedzie stala na postumencie po piecu i bedzie podlaczona do (prosze wybaczyc brak fachowej nomenklatury :oops: ) przewodu ktory zostanie mi po tym piecu, poprostu pociagne od kozy te rure w miejsce gdzie piec ma swoj komin. mam nadzieje ze to wyszlo zrozumiale, teraz pytanie wlasciwe, potrzebuje ekspertyzy kominiarskiej zeby to zrobic?

mr.smith
22-10-2005, 21:46
do tego ekspertyza jest zbyteczna chyba że nie wiesz czy przewód kominowy jest drożny, ale to łatwo sprawdzić. Wizyta kominiarza do ekspertyzy to pieniądze wyrzucone w błoto

haruś
22-10-2005, 22:25
kominiarz Ci w tym wypadku faktycznie niepotrzebny :wink:
Ale możesz tą kozę podłączyć nieco niżej,tzn.:zamurować dziurę po piecu,która zapewne będzie dosyć wysoko i wybić nową na wysokości wylotu spalin kozy.Będziesz miała mniej rury w pokoju, a ponadto powinien być lepszy ciąg. Ciąg sprawdź zapalając zapałkę w odległości ok.10 cm od dziury. Jak ciągnie lub dmucha(zależy od pogody) to jest ok. :lol:

mr.smith
24-10-2005, 09:41
Ciąg sprawdź zapalając zapałkę w odległości ok.10 cm od dziury. Jak ciągnie lub dmucha(zależy od pogody) to jest ok. :lol:

Ja myślę że dmuchać nie powinno wtedy spaliny cofają się do pomieszczenia

Mufka
25-10-2005, 10:06
Dziekuje , tez wlasnie myslalam, ze nie trzeba kominiarza, zaczynam myslec czy przypadkiem nie taniej wyjdzie zamiast kozy postawic tradycyjny kominek zwlaszcza ze mam mase cegiel szamotowych z pozostalych piecy i calkiem ladne kafle.... A mozliwe ze ulozenie kominka bedzie wiecej od takiej kozy kosztowalo...