PDA

Zobacz pełną wersję : Ile architektowi?



goda15
22-10-2005, 16:23
Witam,
Właśnie odbyłam pierwszą rozmowę z architektem. Chcę budować dom w orchideach. Architekt przyznał, że na naszą waskę działkę dom jest idealny. Po obejrzeniu projektu (bardziej wydruków ze strony intern) i wstępnym przeanalizowaniu zmian, powiedział, że jego wynagrodzenie wynosić będzie 3.000,00 zł. Nie ukrywam, że nie mam zupełnie pojęcia o budowaniu a tym bardzuej o tym jak rozmawiać z architektem, dlatego nie wiem jak podejść do sprawy.
Jakie Wy macie doswiadczenia?
Pozdrawiam.

mialek
23-10-2005, 15:57
Wszystko zależy od tego gdzie budujesz. Inne są stawki w Warszawie , inne w Londynie, a inne w Szczecinie, Gorzowie lub Zielonej Górze. W Londynie tyle zapłacisz za 1 minutę pracy architekta. W Warszawie nie wiem. W Szczecinie i Gorzowie adaptacja kosztuje ok. 1000-2000zł z załatwianiem papierów i pozwolenia na budowę. Wszystko zależy też od zakresu adaptacji. Ja za dorysowanie garażu, zmianę wejścia , zmianę konta nachylenia dachu i kilku duperel oraz plan zagospodarowania terenu i jakieś zmiany branżowe zapłaciłem 2000zł ( architekt załatwił także wszystkie formalności: wodę , prąd, gaz oraz pozwolenie na budowę).

Pozdrowienia

mialek
23-10-2005, 15:59
Ps.
Zadaj to pytanie na forum grupy z Twojego miejsca zamieszkania. Dostaniesz dokładne informacje , a nawet adresy projektantów.