PDA

Zobacz pełną wersję : Na jakiej wysokości sznurki do suszenia prania?



Grzegorz63
22-10-2005, 22:17
:oops: Wiem, zaśmiecam forum takimi pierdołami, ale stanąłem dzisiaj w suszarni z wiertarką, mierzyłem chyba z godzinę i kołków na sznurki nie zamontowałem... Jaka jest standardowa wysokość sznurków do rozwieszania bielizny- tzn. taka żeby z jednej strony osoby o wzroście 165-180 cm nie miały problemów z rozwieszeniem prania a z drugiej strony- żeby np. wisząca pościel nie zamiatała posadzki??? Chciałem zrobić niespodziankę żonce która chwilowo jest poza domem, ale nie chcę żeby mnie przeklinała jak wróci, że zamontowałem sznurki zupełnie bez rozumu... :wink:

rrmi
22-10-2005, 22:27
Mysle , ze im wyzej tym lepiej .
Jesli nawet posciel nie bedzie ciagala sie po podlodze , to moze przeszkadzac w innych czynnosciach , np.w ladowaniu pralki.
Nie wiem jaki masz uklad pralni , ale raczej to nieduze pomieszczenie .
A moze o suszarce pomyslisz .Swietny wynalazek , pod warunkiem , ze nie jest to dwa w jednym, tzn.pralka i suszarka w jednym.
Sa jeszcze takie suszarki do wieszania prania na sznurku , sciaga sie wtedy na dol i po zawieszeniu do gory .
Chyba to tez dobre rozwiazanie
A moze male schodki ? :D Moznaby wtedy sznurki zawiesic wysoko i po schodkach :D

PRO
22-10-2005, 23:54
No taki problem to juz problem !!!

22-10-2005, 23:58
A to nie będzie suszarka z opuszczanymi drążkami?
Ty się lepiej zastanów,zanim żona wróci.:lol:

jareko
23-10-2005, 00:06
wrocila?

23-10-2005, 00:08
Chyba już po wszystkim.
Sądząc po tej ciszy.......................

Grzegorz63
23-10-2005, 00:32
wrocila?
:D Wraca dopiero jutro! :wink: To znaczy dziś, bo jest już po północy. :o
To pomieszczenie to typowa suszarnia w piwnicy. Dość duże- jakieś 3x4 m. Nie będzie tam nic poza sznurkami (żadnych pralek i innych rupieci). Nie chcę opuszczanych cudów do wieszania, po prostu mają być typowe sznurki od ściany do ściany! :D

Grzegorz63
23-10-2005, 00:42
..A moze o suszarce pomyslisz .Swietny wynalazek , pod warunkiem , ze nie jest to dwa w jednym, tzn.pralka i suszarka w jednym.
..
Mam właśnie dwa w jednym ale z trochę wyższej półki- Electroluxa (posiada m/inn funkcję automatycznego suszenia dzięki wbudowanemu higrometrowi). Jestem zadowolony z efektów suszenia, natomiast mniej zadowolony ze wskazań licznika energii elektrycznej... :-?
Dlatego potrzebne mi są sznurki w suszarni! :D

Adam___
23-10-2005, 00:45
Grzegorz my u siebie mamy na wysokosci jakies 185-190m cm.
No moze ciutke wyzej.Bo przechodze pod nimi bez problemow.
Szefowa - czyli mama - daje rade z wieszaniem :)
I nic sie nie wala po podlodze :)

Grzegorz63
23-10-2005, 00:52
:D Nareszcie konkretnie! :wink:
Miałem zaznaczone kołki na wysokości 180 cm, ale nie wywierciłem bo mi się wydawało za wysoko, no ale skoro ty masz jeszcze wyżej to chyba te 180 cm będzie dobrze? Zależy też o ile sznur na środku opadnie pod ciężarem pościeli... :-? :wink:

Adam___
23-10-2005, 01:02
:D Nareszcie konkretnie! :wink:
Miałem zaznaczone kołki na wysokości 180 cm, ale nie wywierciłem bo mi się wydawało za wysoko, no ale skoro ty masz jeszcze wyżej to chyba te 180 cm będzie dobrze? Zależy też o ile sznur na środku opadnie pod ciężarem pościeli... :-? :wink:

Mimo srodka nocy polecialem sprawdzic jak wysoko sa haki ;)
Dokladnie 180 cm :).Znaczy jak dla mnie moglyby byc wyzej nawet :)
Takze mysle ze spokojnie starczy
Poza tym posciel mozesz rozwiesic na 2-3 sznurkach i wtedy napewno nie spadnie
A tak wogole to w obie strony masz 360 cm wysokosci.
Liczac posciel 2,2 m dlugosci to jeszcze masz 140 cm zapasu.Czyli 70 z jednej strony.
Wliczajac ugiecie sznurka to masz jakies 30-40 cm luzu spokojnie :D
Jak dobrze naciagniesz sznurek to ci w zyciu nie znajdzie sie na ziemi.

Aha jak bedziesz naciagal to wkrec tylko troche haki.Zamocuj sznurek i wtedy dopiero wkrecaj.Bedziesz mial fajnie naciagniete :)
I sznurki dawaj pojedynczo.
Tzn miedzy dwoma hakami jeden odcinek.Nie przeciagaj miedzy wszystkimi naraz jednego kawalka
Sprawdzone organoleptycznie :)

Grzegorz63
23-10-2005, 01:11
:D Dzięki Adam___, jutro wiercę kołki i zastosuję wszystkie Twoje rady. :wink:
Dobrej nocy życzę... 8)

Adam___
23-10-2005, 01:12
:D Dzięki Adam___, jutro wiercę kołki i zastosuję wszystkie Twoje rady. :wink:
Dobrej nocy życzę... 8)

Ale zeby potem nie bylo na mnie :D 8) :wink: