PDA

Zobacz pełną wersję : ZAPIS W PLANIE - kalenica równolegle



efilo
23-10-2005, 20:53
Drodzy Moi,

mam problem. Jako że właśnie stałam się właścicielem działki zaczęłam przymierzać do niej mój domek. Niestety studiując uważnie plan zagospodarowania terenu odkryłam ze zgrozą, że jest tam zapis o ustawieniu kalenicy w stosunku do głównej drogi - równolegle. Mój dom nijak nie może stanąć równolegle, a jedynie prostopadle. Czy jest na to jakaś rada? Czy można wystąpić o odstąpienie od zapisu w planie? Czy jest szansa uznać linie lukarn za kalenice? (wiem że to idiotyczne pytanie ale jeszcze się łudzę że mogę wybudować na tej działce dom marzeń. jak mi się nie uda wybudować prostopadle to właściwie nic nie będzie się dało tam postawić...

Pośpieszcie proszę na ratunek

olinek
26-10-2005, 12:07
Na początek radzę przestudiować ten wątek http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=7844
Ale moim zdanie z zapisami planu zagospodarowania nie wygrasz - możliwe zmiany do niego trzeba było wprowadzać na etapie uchwalenia - jak już jest uchwalony to pozostaje ......wybór projektu z równoległą kalenicą. Mogę się mylić ale raczej tak jest.

efilo
26-10-2005, 12:26
Dzięki za info i podrzucenie wątku w podobnej sprawie. Żeby nie było że nie szukałam - szukałam ale tematów o planie jest tyle że do tego akurat nie udało mi się dobrnąć.

Powoli godzę się z tym że domu nie postawie tak jak sobie wymarzyłam. Mam tą dobrą sytuację że działka jest prawie w L, więc dom może stać i wszerz i wzdłuż.

Niestety oznacza to konieczność zamówienia projektu indywidualnego :(