PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś może opisać doświadczenia z rzeczoznawcą majątkowym



pik33
24-10-2005, 12:15
Interesuje mnie, jak naprawdę wygląda wycena nieruchomości, co rzeczoznawcę obchodzi, a co nie..

I czy jest jakaś możliwość wstępnego szacunku ("tego powyżej xxxx nie wycenię") płatnego.. no, mniej niż kilkaset złotych.. nie chce mi się wydawać pieniędzy na wycenę jeśli do niczego nie będzie się dla mnie nadawać...

mr.smith
24-10-2005, 17:58
no to masz problem.. Ja mam jakieś takie antypatyczne uczucia w stosunku do rzeczoznawców. Facet się mnie pytał np. ile kosztuje w mojej miejscowości grunt pod budowę.. A skąd ja mam to wiedzieć???? To on jest od tego aby to ustalić!!! Suma sumarum facet napisał mi to co chciałem a ja nie zapłaciłem mu żadnej kasy :lol:
Aha nie dodałem że to taki trochę znajomek był .

MARZENA I GRZEGORZ
24-10-2005, 21:04
Wycena nieruchomości potrzebna jest przede wszystkim do kredytu bankowego. Wtedy rzeczoznawca musi oszacować 2 wartości jedna wartość to jest na etapie teraźniejszym tzn wycena działki, co jest zrobione do tej pory itd. natomaist druga wartość określa stan nieruchomości po zakończeniu inwestycji. Na wycenę nieruchomości ma głownie wpływ: metraż domu, miejsce zamieszkania czy okolica jest atrakcyjna , dojaz, uzbrojenie itd.Musisz przedstawić projekt, warunki zabudowy, pozwolenie na budowę. Wycena nieruchomości kształtuje się w granicach 300 - 1000 zł zazwyczaj banki mają swoich rzeczoznawców których bezpośrednio kierują do Was.
Jeśli chodzi o kosztorys to może zrobić to Kierownik budowy można komuś zlecić nawet są specjalne programy do tego ale to kosztuje około 400-600 zł.

Mufka
25-10-2005, 10:28
Jak tylko kupilam mieszkanie, a kupilam w bardzo okazyjnej cenie odrazu zadzwonilam do rzeczoznawcy zeby zrobil mi operat szacunkowy. Pani rzeczoznawca przyszla obejrzala mieszkanko zapytala po ile kupione , odrazu umowilismy sie ile ma byc za metr, bo jasno powiedzialam ze chce miec na tyle a tyle operat bo nie chce miec problemow z urzedem skarbowym. 8) pani rzeczoznawca powiedziala ile bedzie na operacie i nawet uzgodnilismy ze wycene robila w dniu zakupu :lol:
u nas sa takie ceny :
mieszkanie 300 zl
budynki 700 zl
niezaleznie od metrazu