PDA

Zobacz pełną wersję : BARDZO figlarny BEAGLE



mitka
25-10-2005, 18:43
WITAM
Mam 6 miesiecznego beagle i jest on strasznei nieposluszny i do tego lekko zlosliwy:) jak sie mu cos zabroni to lubi sobei siknac lub zjesc buta,zabawke dzieci itp ,nie pomaga zadna metoda nagrod ,gazeta jako odstaraszacz nic pies jest tak uparty ze potrafi bez konca robic to samo mimo wczesniejszego upomnienia lub zabrania go z tego miejsca:)
mamy naprawde niezly ubaw a czasami czuje sie jak w jakims cyrku 2 dzieci i pies wariujacy i ktorego nie da sie okiełznac:)))
wiem ze beagle to wymagajaca rasa dlatego probujemy go zmeczyc i rano biegamy z nim a wieczrem jezdzimy na rowerze ale on ma jeszcze lepsza kondycje i niedlugo nie iwem czy damy mu rade:P
moze ktos ma jakas metode na beagla:)))

pozdr

Ew-ka
26-10-2005, 10:03
moj brat od ponad roku jest "szczęśliwym" panem nieposłusznego,nieokiełznanego i złośliwego beagla.To jest rasa chyba raczej nie do opanowania ,nie jest karna i spolegliwa .Bardzo trudno ją dobrze wychować...ale życzę powodzenia :D

RYDZU
26-10-2005, 10:50
moze ktos ma jakas metode na beagla:)))


Luminal w czopkach ;)
A tak poważnie - beagle to psy bardzo, bardzo trudne do ujarzmienia. Najlepszą metodą na beagla jest... drugi pies tej rasy. Wtedy ma niezmorodowanego kompana do zabaw - tak sąsiedzi znajomych. Jednak taki manewr zawsze niesie pewne ryzyko - np DWA niesforne beagle niszczycielsko nastawione na wszystko w domu...

Pozdrawiam

mitka
27-10-2005, 15:31
:) to widze ze pozostalo mi juz dokonca sprzatanie siuskow psa:) i ratowanie wszystkiego co moze znalezc sie w pyszczku mojego "ulubienca-nicponia " amilam jeszcze nadzieje ze ktos mi napisze ze mojemu beagle'owi kiedys to sie znudzi i przejdzie:)
dzieki wielkie :) pozdr serdecznie

T-rex
21-12-2005, 12:17
Ja tez jestem wlascicielka 6 miesiecznej suni rasy beagiel. To nie prawda ze one sa niesforne i nie da sie ich wychowac. Trzeba miec wlasciwe podejscie i przeznaczyc odpowiednia ilosc czasu.
Co prawda to prawda ale beagle nie sa dla niedoswiadczonych wlascicieli, jezeli nie miales nigdy psa i nie wiesz jak sie nim zajac to nie decyduj sie na beagla. Ta rasa ma strasznie uparty charakterek i nie latwo go przekonac do swoich pogladow ;) ale jak juz ci sie to uda i bedziesz regularnie z nim to cwiczyc i powtarzac to pies bedzie naprawde posluszny.
Co do siuskow w przypasku twojego czwronoga to musisz go nauczyc ze zalatwia sie tylko i wylacznie na zewnatrz. Nie stosuj zadnych gazet czy szmat bo to psa oglupi i on wtedy nie rozrownia dlaczego nie moze moze sikac na dywan skoro sika na gazete.......................
Musisz byc konsekwentny w swoim zachowniu i tego samego wymagac od psa. Zycze powodzenia i czekam na relacje z tresury ;)

P.S. Jezeli nie potrafisz sobie poradzic z tresura psa, to polecam treningi klikierowe, znajdzeisz duzo informacji na ten temat w necie. Pozdrawiam

coma
10-01-2006, 09:15
beagle to pieski myśliwskie, a więc bardzo lubią tropić ( wtedy nic do nich nie dociera). Kiedyś myślałam, że mają kłopoty ze słuchem.
beagle to ogromne pieszczochy - lubią czuć kontakt ze swoin "starem" czyli z rodziną w której są.
szczeniaki beagli są zwykłymi szczeniakami a więc lubią się bawić, psocić, podgryzać i w niczym nie odbiegają od innych szczeniaków.
proszę więc nie demonizować tej rasy.
jeżeli nie chcemy chodzić na kursy posłuszeństwa to pozostaje jeszce jedna metoda na przywoływanie (skuteczna) beagla:JEDZENIE.
proszę nosić przy sobie przysmaki i po każdym przywołaniu dawać je psiakowi.
w wieku 1,5 roku pies zaczyna być bardziej stateczny i nie bryka jak szczeniak.
życzę cierpliwości pozdrawiam

michal-doberman
12-01-2016, 19:58
beagle to pieski myśliwskie, a więc bardzo lubią tropić ( wtedy nic do nich nie dociera). Kiedyś myślałam, że mają kłopoty ze słuchem.
Z jednej strony to prawda co piszesz, ale bardzo dużo zależy od poziomu wyszkolenia psa, czytałem na stronie o szkoleniu beagli (tu: SPAM), że da się je nauczyć wracania na wołanie i da się zapanować nad ich instynktem myśliwskim, no ale wymaga to paru tygodniu ćwiczeń z psem.