PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś budował systemem Termat? Albo inny keramzyt...



Zachar
24-01-2002, 06:38
Witam! Dostałem propozycję budowy z pustaków keramzytowych systemu Termat. Ściana jednowarstwowa. Cena wychodzi mi 23tys za materiał (domek 150m użytkowej). Jak liczyłem z betonu komórkowego to wychodziło około 7tys. beton komórkowy plus ocieplanie i w sumie wychodzi tylko trochę taniej. Czy ktoś ma jakieś sugestie co do wyboru? Albo jakieś uwagi co do keramzytu?

Darek
25-01-2002, 20:35
Mam dom z Optiroc'a (U=0,29). Za 170 calkowitej (140 uzytkowej, parter z uzytkowym poddaszem) 18.000 PLN w 2000r. Z Termatu zrezygnowalem, bo u mnie wychodzil ok. 23.000. Optiroc byl w sumie najtanszy z jednowarstwowych. Mala uwaga: poniewaz w niego nie wsiaka woda, wiec tynki trzeba bylo robic bardzo wolno (obrzutka jednego dnia, a wykonczenie nastepnego). Podobno tani keramzyt ma IBF... ale nie wiem jakie sa jego parametry.

25-01-2002, 22:25
Czy dawałeś zbrojenie w poziome spoiny jak zalecają to specjaliści od Opiroca czy też nie? Jeśli dawałeś to czy we wszystkie spoiny czy też np. co drugą?

Zachar
26-01-2002, 19:10
Termat zaleca tynk ciepłochronny, ale jednocześnie gwarantuje, że ściana jednowarstwowa ma odpowiednie parametry termiczne. Mam pytanie czy ekipa, która stawiała Twój dom nie miała problemów z technologią (klej)? I dzięki za odpowiedź. :smile:

28-01-2002, 07:13
Zbroilem po 4-tej warstwie na parterze, po 8-mej juz bylo niedaleko do wienca wiec ekipa sobie odpuscila. Na poddaszu na 4-tej warstwie jest murlata wiec tez nie ma zbrojenia.

Zaprawa M-Blok, tynk cementowo-wapienny, bo taniej.

Darek
28-01-2002, 07:14
Nie wiem czemu odpowiedzialem jako Anonimowy.
Darek

gosc
15-02-2004, 21:29
Moj dom juz stoi. Budowany jak Pan Bog przykazal i firma Optiroc. Zbrojenia itp s? koniecznie. Zaprawa kladziona - dwa pasy ze sczelina powietrzna. Na razie ok. Brak pekniec scian. Ciekawa tylko jestem jak utrzymaja sie okna i drzwi. Wszystko co jest gwozdziem wbitym w ta sciane to wylatuje i sie nie trzyma. Zabezpieczenie okien na zieme bylo nieco trudne , trzeba bylo wbijac gwozdzie na gorze w krokwie. Nie dalo sie zrobic ram obsadzanych w otwory bo dwa okna s? polokrogle. Mam nadzeje ze kotwy trzymaja sie lepiej.
Przez porowatosc jest dosc trudna. Ekipe trzeba pilnowac i uczyc, lubi sobie przepolowic cegle mlotkiem, jak nikt nie widzi, a cegielka jest droga.
Czy ktos przezyl juz zime w takim domu? Jak z ciepelkiem? Bo ja bardzo lubie ciepelko.

Wciornastek
14-11-2005, 10:11
Podnoszę ten temat. Jak wam się sprawują domy. Też dostałam ofertę z optiroca - za bloczek 36,5 - 4,6 zł brutto z dowozem i rozładunkiem, z Czarmanina. Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat?[/list]