PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W TRUSKAWKACH 2 pracownia ARCHON



treka
26-10-2005, 12:12
Czy ktoś zdecydował się na ten projekt? Proszę zainteresowanych o opinię, opis ewentualnych przeróbek, prognoze kosztów. Niej est to chyba domek z gatunku czyścicieli portfela i chyba go wezmę.

Renatka
27-10-2005, 11:01
Truskawki 2 buduje z Forum stuk . Tu masz link gdzie mówi o tym :http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=40567&start=60
Skontaktuj sie z nim .

treka
04-11-2005, 12:59
Dzisiaj otrzymałem projekt-czy ktoś buduje ten dom?

Joker_28
10-12-2005, 20:41
Jestem na etapie wyboru projektu. Jako jeden z pierwszych Dom w truskawkach 2 przypadł mi do gustu. Już wcześniej stuk wybrał ten projekt i troszkę "podrasował". :)

Proszę o druzgocącą krytykę tego projektu. Dzielnie przyjmę wszystko, byle było konstruktywne.

Czy taki domek jest drogi w wykonaniu? Czy nie za dużo okien?

Czy jest możliwe przerobienie poddasza z 4 pokoi na 3 następująco:

- w domu w truskawkach 2:
http://www.archon.com.pl/index.php?act=33&sid=m42b173f9c6592&rodzaj=rzuty4&intra=e8ef3df83fa7f2214b6b758e775a2f8c&crc=2d38bc64945d6c0dff613dfc8ae11549&lang=pl

- wykonać poddasze z domu w truskawkach:
http://www.archon.com.pl/index.php?act=33&sid=m42a6ef8c7d00c&rodzaj=rzuty4&intra=7a3549b7402e449834176bb399c1615c&crc=ae4e460c7e3b9b08cb69b5634b8ab1d3&lang=pl

Chodzi mi o jakieś przeszkody natury technicznej, słupy etc.

Z góry dziękuje za wszystkie opinie!

Joker_28
18-12-2005, 22:02
Już wiem, że zamiana poddaszy jak w powyższym poście jest możliwa. Archon bardzo szybko odpowiedział pozytywnie.

Ponawiam prośbę o ocenę tego projektu.

Ostatnio moją uwagę zwróciła wysokość poddasza - tylko 2,50 m.
Czy to nie za nisko ?

Joker_28
21-12-2005, 17:37
Może ktoś spojrzy fachowym okiem i oceni (chodzi głównie o niedogodności) ...

darekmatusz
20-03-2006, 18:23
Pytanie do Jokera_28:

Czy kupiłeś już projekt Truskawek 2. A jeżeli tak to czy ostatecznie zamieniłeś 4 pokoje na 3 na poddaszu?

Ja właśnie rozważam taką zamianę i jestem ciekawy ile taka zmiana kosztuje.

Pozdrowienia i będę wdzięczny za odpowiedź.

Darek M.

Joker_28
20-03-2006, 21:52
darekmatusz

Nie kupiłem jeszcze żadnego projektu. Truskawki po zmianach wciąż są rozważane, ale odkładamy ostateczny wybór na termin późniejszy.

Jeśli się zdecydujesz na wcześniej opisaną zmianę, podziel się proszę nowinkami.

darekmatusz
21-03-2006, 10:15
Ja właściwie jestem w podobnym położeniu - mam czas do końca roku na wybór projektu.
Przez ostatnie pół roku moim faworytem był projekt FIGA z Archetonu, który ma bardzo podobny układ na parterze jak Truskawki, ale na poddaszu ma trzy duże sypialnie. Jednak z zewnątrz jest wg mnie dużo mniej atrakcyjny.
I nawet dzisiaj można go kupić w Archetonie w promocji dnia z 40% rabatem.

Truskawki 2 odrzuciłem na początku z uwagi na cztery małe pokoje na górze.
Ale teraz zdałem sobie sprawę że truskawki 2 z układem poddasza takim jak w truskawkach 1 to wcale nie jest głupi pomysł jak dla mnie (mam dwoje dzieci). Kwestia tylko ile będą kosztowały zmiany.

Mnie osobiście w tych projektach nurtuje łazienka na poddaszu - niestety wąska i ze skosem. Jak rozumiem, to nie wstawie w niej jednocześnie wanny i prysznica.
Więc wanna na górze a prysznic na dole. Myślę że można to pogodzić.

Poza tym trochę mam zastrzeżeń do kuchni na dole - kuchenkę zaprojektowano na ścianie gdzie jest spiżarka a nie w ciągu ze zlewem i pozostałymi szafkami. Nie za bardzo wiem czy to duża przeszkoda.

Ciekawy jestem Twoich opinii w tym zakresie.

Pozdrowienia
Darek M.

ewikS
20-10-2006, 20:13
szkoda, że nie widziałam Waszych postów wcześniej. My w przyszłym roku będziemy stawiać Truskawki 2. Zmian w projekcie mamy całkiem sporo. M.in. pokój na poddaszu zamieniliśmy na dużą łazienkę a łazienka została zlikwidowana na rzecz kącika z małym oknem. Na dole w kuchni nie będzie spiżarki (będziemy mieć piwnicę pod całością) bo nic mi się tam nie mieściło...
Napiszcie czy zdecydowaliście się na ten projekt i jakie zmiany wprowadzacie...

Rebeka
23-01-2007, 07:49
Też bardzo podoba nam się Domek w Truskawkach2 z Garażem. Mamy tylko wątpliwośc jak dobudowac garaż. Czy tak jak jest w projekcie, czy zmienic na taki podwyzszony z dwuspadowym daszkiem. :-? Myśle tutaj głównie o wyglądzie domku (podmiejskiego) Nie potrzebujemy tego dodatkowego pomieszczenia nad garażem,a garaż jest od wschodniej strony i z niskim garażem rano byłoby słoneczko w łazience (którą przenieślibyśmy do garderoby).
Co o tym myslicie.Może ma ktoś jakieś zdjęcia domku własnie z tak dobudowqanym garażem? Bo albo ja chyba takiego domku w realu nie widziałam i jakoś boję się, że domek na tym traci.Co o tym myslicie?

wiolasz
23-01-2007, 09:27
Mam juz projekt "W Truskawkach 2" wersja bez garażu w adaptacji. Lada dzień skończymy.
Zmiany jakiekolwiek nic nie kosztują, z Archonu przychodzi taki dokumencik, że zgadzają sie na wszelkie zmiany. I tak zmiany zatwierdza architekt i to jemu sie za nie płaci.
Mamy mieć 3 pokoje na poddaszu zamiast 4. Nie będzie nic zmieniane w projekcie, tylko w trakcie budowy KB dokona odpowiedniego wpisu.
Miała być piwnica, ale nie bedzie. Skorzystamy ze spiżarki. Za tę cenę będzie wiekszy garaż.
Na górze zamienimy garderobę na łazienke. Zauważcie,że na planie pierwotnej łazienki na poddaszu są do wykorzystania przy obu stronach okna - wnęki.
W projekcie z dachem czterospadowym kominek znajduje się na ścianie między wejsciem do kuchni a wyjściem z salonu. W projekcie z dachem dwuspadowym kominek jest w rogu salonu.

Rebeka
22-02-2007, 21:16
Witam.Bedzemy budowac w Gdańsku.Wszystko wskazuje na to, że będą to Truskawki z garażem. Mieliśmy tylko dylemat jak dobudowac garaż. Już go nie mamy. :) Widziałam domek bardzo podobny i bardzo nam sie spodobał. :) Chcielibyśmy tylko wydłużyć domek o jakieś 70cm aby jednak powiększyc salon. Teraz pilnie pracujemy nad tym projektem. A co myślicie o usytuowaniu kominka, tzn.bardziej funkcjonalny bedzie w rogu czy na środku.Sama nie wiem. No i mam wątpliwości czy salon 380cm nie bedzie za wąski.
A projekt jest super i bardzo nam sie podoba.Wjazd mamy od północy i idealnie nam dopasował się do działki.Nareszcie.Pozdarwiam :)