PDA

Zobacz pełną wersję : Czym napełnić grzejnikową instalację CO



plzws
26-10-2005, 14:00
No właśnie, jak w temacie.
Rozumiem że wodą ale czy dodawać jakieś uszlachetniacze?>
U siebie mam twardą wodę.

rafallogi
26-10-2005, 14:28
Na zasilaniu z wodociągu powinien znaleźć się magnetyzer, filtr ciał stałych, i dodatkowy filtr węglowy lub innego rodzaju zależnie od właściwości wody. Magnetyzer np. zabezpiecza przed odkładaniem się kamienia kotłowego.

VPS
26-10-2005, 19:28
Zalać zwykłą wodą.
Sprawdzić na gorąco szczelność instalacji jak wszystko jest ok spuścić i napuścić nową dawkę wody.
Następnie użyć odpowiedniego preparatu do czyszczenia instalacji ok. 1 litr na 100 litrów wody w układzie. Tak napełniona instalacja pracuje ok tygodnia.
Potem spuszczamy wszystko i płukamy zwykłą wodą. Po wypłukaniu i ponownym napełnieniu układu wodą na koniec dodać odpowiedniego inhibitora korozji ok. 1 litr na 100 litrów wody w układzie.
Ja tak robię i zapewniam, że warto i są z tego korzyści dla klienta i dla mnie :lol:

pzw
26-10-2005, 21:06
U siebie mam twardą wodę.

Jeśli jest to układ zamknięty, to nie ma wielkiego znaczenia jaka jest woda. Po pewnym czasie się zdemineralizuje i żaden kamień nie będzie się już osadzał. Dlatego tak ważne jest, aby nie spuszczać wody kotłowej z byle powodu.

plzws
27-10-2005, 08:15
Zalać zwykłą wodą.
Sprawdzić na gorąco szczelność instalacji jak wszystko jest ok spuścić i napuścić nową dawkę wody.
Następnie użyć odpowiedniego preparatu do czyszczenia instalacji ok. 1 litr na 100 litrów wody w układzie. Tak napełniona instalacja pracuje ok tygodnia.
Potem spuszczamy wszystko i płukamy zwykłą wodą. Po wypłukaniu i ponownym napełnieniu układu wodą na koniec dodać odpowiedniego inhibitora korozji ok. 1 litr na 100 litrów wody w układzie.
Ja tak robię i zapewniam, że warto i są z tego korzyści dla klienta i dla mnie :lol:

Dzięki za info.
Może znasz jakieś odpowiednie preparaty?

Sp5es
28-10-2005, 22:56
Układy glikolowe do obiegów wody - strona Boryszew SA lub Organika Łódź.

nurni
29-10-2005, 10:29
A jak, fizycznie, dodać te dodatki?
Chętnie bym dodał u siebie, ale jak?
Dopuszczanie w piecu (Immergas Zeus Victrix) pokrętełkiem i nie ma do instalcji dostępu. Chyba, że dodatki poprostu wlewać do zdjętego kaloryfera i dopierogo założyć. Ale jak napełnić całą instalację preparatem (np. Ergolid-Boryszewa), do którego, jak zrozumiałem, nie dodaje się wody? I jak wtefy osiągnąć ciśnienie w instalacji?

Pozdrawiam

VPS
29-10-2005, 12:16
Proste jak przysłowiowy "drut":D
zamyknąć zawory przy grzejniku (zasilanie i powrót) spuszczamy określoną ilość wody z grzejnik np 2-3 litrów i przez odpowietrznik wprowadzić potrzepną ilość danego płynu lub inhibitora. Otworzyć zawór powrotny odpowietrzyć grzejnik, odkręcić zawór zasilania i dopełnić instalację wodą do wymaganego ciśnienia.


Ale jak napełnić całą instalację preparatem (np. Ergolid-Boryszewa), do którego, jak zrozumiałem, nie dodaje się wody? I jak wtefy osiągnąć ciśnienie w instalacji?
Potrzebna będzie pompka do prób ciśnieniowych ręczna lub elektryczna.
http://www.rothenberger.pl/images/produkty/9.gif

nurni
29-10-2005, 13:35
Proste jak przysłowiowy "drut":D
zamyknąć zawory przy grzejniku (zasilanie i powrót) spuszczamy określoną ilość wody z grzejnik np 2-3 litrów i przez odpowietrznik wprowadzić potrzepną ilość danego płynu lub inhibitora. Otworzyć zawór powrotny odpowietrzyć grzejnik, odkręcić zawór zasilania i dopełnić instalację wodą do wymaganego ciśnienia.


Ale jak napełnić całą instalację preparatem (np. Ergolid-Boryszewa), do którego, jak zrozumiałem, nie dodaje się wody? I jak wtefy osiągnąć ciśnienie w instalacji?
Potrzebna będzie pompka do prób ciśnieniowych ręczna lub elektryczna.
http://www.rothenberger.pl/images/produkty/9.gif

Dzięki VPS. Wiadomo fachura :D :wink:
Pozdrawiam