PDA

Zobacz pełną wersję : Okna Gartfen - jakie macie doswiadczenia?



franek
11-11-2002, 19:54
Witam.interesuja mnie okna gartfen firmy Celtis.Drewniane,mahon meranti.Wygladaja fajnie,maja duzo dodatkow.Prosze o jakies informacje

pchelek
12-11-2002, 09:03
:grin: nie kupuj okien jeśli przynajmniej nie mają aprobaty technicznej [nie mówiąc o certyfikacie].
Inaczej możesz trafić na wyrób oknopodobny z narożami łączonymi na śruby [nie czopowe] na suche szklenie [szyba osadzona bez silikonu] i na inne wynalazki wprowadzone dla potanienia okna.
Potem będziesz miał masę kłopotów z cieknącymi oknami i przewiewającymi zimno. Ci z Zachodu wypychają tu marne technologie na ogół oszczędne. Nie mogę podawać nazw tych podłych wyrobówchyba że na priva lub szyfrem jako anonimus.
Chyba że ten gartfen to jakiś DJ-68 ale chyba rzaczej nie.
Podaj szczegóły.

pchelek
12-11-2002, 09:08
:grin: nie kupuj kota w worku. To znaczy okna muszą mieć co najmniej aprobatę techniczną ITB [nie mówiąc o certyfikacie]. Inaczej możesz trafić na okna z narożami łączonymi na śruby, z szybami zespolonymi szklonymi na suche szklenie i na inne cudowne wynalazki psujące okno. Ten gartfen to chyba taki wynalazek.
Podaj szczegóły. Inaczej możesz mieć okna "oknapodobne" jak wyroby czekoladopodobne.
!!!!! Wyszło dwa razy - coś się myli to FORUM


<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: pchelek dnia 2002-11-12 10:10 ]</font>

franek
14-11-2002, 08:27
posiadaja aprobate techniczna ITB AT-15-2948/98,DO prodkcji okien stosuja;okucia obwiedniowe,przesuwne MACO MULTI TREND,farby akrylowe Sikkens,Glasurit,szklo izolacyjne,cieplochronne,antywlamaniowe VEGLA SAINT GOBAIN,klamki HOPPE,MACO,uszczelki DEVENTER,QLON,silikony DEN BRAVEN,WACKER.To chyba wszystko

pchelek
14-11-2002, 11:55
Firma :GARFEN" Edward Skiba, ul. Szkolna 27, 44-244 Żory-Osiny posługuje się aprobatą techniczną ITB nr AT-15-2948/98 [starą wersją] Jest wersja nowa AT-15-2948/00.
Firma niezależnie od tego powinna mieć certyfikat zgodności z aprobatą - jest to napisane na 42 stronie aprobaty w punkcie 8.2 Ustalenia formalno-prawne.
UWAŻaJ i zażądaj certyfikatu.
Ponadto aprobata nie obejmuje okien fix [formalnie nie można ich produkować] a maksymalna szerokość okna dwuskrzydłowego nie może być większa niż 1500 mm
Niezależnie od tego skład [konstrukcja] okna wygląda porządnie. Od ciebie zależy czy kupisz [nawet jak nie mają certyfikatu - ale możesz się w tej sytuacji potargować - zapłacę taniej bo nie macie certyfikatu [są tacy cwani - czego nie polecam - że biorą okna świadomie bez certyfikatu a potem nie płacą żądając certyfikatu i niestety mają rację. Prawo jest Prawem i obowiązuje każdego

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: pchelek dnia 2002-11-14 12:58 ]</font>

zolw
01-03-2005, 08:10
Od dwóch dni puchnie mi głowa.
Nie mogę się zdecydować na okna. Mam dowyboru dwie firmy -STOLAR i GARTFEN.
Osobiście bardziej skałniam się ku Gartfenowi - jak na cenę którą proponują są strasznie "wypasione", po prostu kłada konkurencję na łopatki.

Problem polega na tym, że Gartfen montuje okucia firmy Maco Mayer, które podobno są nie najlepsze jakościowo.

Bardzo prosze o info osób które zetknęły się lub sa szczęsliwymi posiadzcazmi okien firmy Gartfen

zolw
01-03-2005, 17:08
Hej ludziska czyżby nikt nie słysząl nic o tejże firmie.... no to zaczyna być ciekawe

Aghula
09-08-2005, 09:38
Moj architekt bardzo mi polecal te firme i okna - twierdzi, ze sa doskonalej jakosci, sam je ma w swoim domu od 7 lat z szybami p4 i nic sie nie dzieje zlego, jest zadowolony i nam tez je polecal, jako ze zastanawiamy sie nad kupnem okien drewnianych

ivqo
26-10-2005, 21:58
Proszę o odpowiedź osoby które mają okna tej firmy

pchelek
27-10-2005, 07:38
znam prawie 2.500 firm - jak nie osobiście to z nazwy, reklamy itp.
Ale tej nie znam - jakie okna oni produkują????????

Ulik
27-10-2005, 09:57
to jest firma z żor.
generalnie wyspecjalizowani w produkcji akcesoriów drewnianych.
najbardziej znani sa z mebli ogrodowych- jesli o te chodzi to maja bardzo dobra opinie.
jesli chodzi o jakosc ich okien i drzwi (drewniane oczywiscie) to niestety nie slyszalam...

Janusz Homa
21-09-2019, 19:14
Jeśli nie chcecie mieć problemu z oknami to omijajcie z daleka firmę GARTFEN i jej wyroby.
Po 4,5 roku z okien GARTFEN powłoka lakiernicza zeszła odkrywając surowe drewno. Wszelkie prośby o rozwiązanie problemu kończyły się zwodzeniem, nieodbieraniem telefonu. Po dwóch latach kolędowania do GARTFEN dostałem kontakt do zaprzyjaźnionej z firmą osoby, która miałaby dokonać naprawy. Kolega kuriozalnie stwierdził, że w takim miejscu tak mogło się zdarzyć i przedstawił wycenę usługi bliską połowy ceny nowych okien (Sic!) Międzyczasie prosiłem GARTFEN o wyregulowanie okien bowiem po stosunkowo krótkim czasie okucia źle pracowały, a część z nich uległa zepsuciu. Oczywiście zero chęci pomocy ze strony GARTFEN. Musiałem sam sobie radzić. Zrobiłem też badanie termowizyjne, na którym wyszło, że uszczelki okien GARTFEN przepuszczają zimno, a szyby utraciły gaz szlachetny. Tego przy zakupie nie widać i mało kto to sprawdza. Pamiętajcie, że okna są bardzo ważnym elementem inwestycji, który ma być niezawodny przez wiele, wiele lat (ciepłe, szczelne, estetyczne, łatwo otwierające się) i nie można sobie pozwolić na brak jakości i brak obsługi posprzedażnej. Drugi raz od GARTFEN NIE kupiłbym okien i drzwi. Swoje produkty sprzedają przez wielu pośredników tak więc warto zorientować się gdzie są produkowane.