PDA

Zobacz pełną wersję : Odkurzacz. Wybór odkurzacza - wątek zbiorczy



tom soyer
06-12-2004, 18:47
Nie mysle o centralnym odkurzaczu!
Mysle ze tradycyjne sa jeszcze na tyle popularne ze macie duze doswiadczenie i bedziecie w stanie cos doradzic.
Mam na oku Miele. Znam odkurzacze tej firmy z bardzo dobrej strony. Koszt to okolo 500..600PLN. Dlatego jestem ciekaw czy mozecie polecic cos alternatywnego i tanszego przede wszytskim.

Poza tym jaki radzicie kupic: pioracy, zwykly? na co zwracac uwage? filtry? moc? pewnie tak ale ...

Wg mnie odkurzacz powinien byc stosunkowo lekki (wodne pewnie wiec odpadaja - nie wiem czy ten system jest wart zainteresowania: czyszczenie odkurzacza trwa tyle co odkurzanie), spora moc (najlepiej to sprawdzam "na" samochodzie), i wg mnie odkurzacz powinien byc jak najcichszy. Co wy na to?

xavi
07-12-2004, 06:16
Myślę, że te wymagania może spełnić jedynie stary poczciwy zielony ogurek Zelmer :wink:

tom soyer
07-12-2004, 07:36
Myślę, że te wymagania może spełnić jedynie stary poczciwy zielony ogurek Zelmer :wink:

jest super cichy :))

Jarek.P
07-12-2004, 09:06
jest super cichy :))

fakt, ten co u moich dziadków w piwnicy stoi, jest idealnie bezszelestny ;) I bezprzewodowy w dodatku (przewód osobiście sprzeniewierzyłem jeszcze 'za młodu') ;)

A na poważnie - takie wątki trochę nie mają sesnu. Jeśli wpiszesz w google frazę "jaki odkurzacz", znajdziesz milion dyskusji na ten temat i przyokazji milion argumentów za i przeciwko dowolnie wybranej marce, co dziwniejsze, często będa to dokładnie te same argumenty. Z postu wynika, że wiesz, czego szukasz, idź do dobrego/dużego sklepu, pooglądaj dostępne tam modele pod tym kątem, każdy weź w rękę, zobacz jak się włącza, jak chowa szczotki, jak zmienia worek, jak rozkłada rurę, jak zwija kabel, porównasz, wybierzesz i to będzie najlepsze wyjście.

J.

tom soyer
07-12-2004, 10:18
jarek
przydalyby sie jeszcze "wrazenia " z uzytkowania, koszty worow (moze ida w parze z cena odkurzacza) itp. Znam trzy konstrukcje odkurzaczy: klasyczna, "wodna" i jakis z super turbina (chyba bezwodny). Jestem ciekaw co warto ale skorzystam tez z twojej podpowiedzi o innych forach. :)

pattaya
07-12-2004, 14:15
Najlepszy jest pies yorkshire terrier.Wszystko zgarnia :D

Stanisław Rzepka
27-10-2005, 00:22
Co powinien mieć dobry odkurzacz. Chcę kupić dobry odkurzacz, taki uniwersalny domowy.
Może jakieś sugestie- czym się kierować przy zakupie, oczywiście oprócz ceny.
Pozdrawiam.

AVID
27-10-2005, 02:13
Co powinien mieć dobry odkurzacz. Chcę kupić dobry odkurzacz, taki uniwersalny domowy.
Może jakieś sugestie- czym się kierować przy zakupie, oczywiście oprócz ceny.
Pozdrawiam.
CENTRALNY

MONSZ GRUBEJ_BERTY:]
01-11-2005, 21:04
Avid,

centralny tak sobie czy z doświadczenia? Mał szonka się uparła a ja muszę się jeszcze przekonać.

gregmena
01-11-2005, 21:10
electrolux praxio 6035
nawet szyby za Ciebie umyje

POLECAM

Grzegorz63
01-11-2005, 22:13
:D Po zwykłym polskim "Zelmerze" miałem już wodnego "Karchera" i Koreańczyka "Samsunga" bez worka tylko z tzw. "cyklonem" na rurze i z filtrami w środku. Po tych doświadczeniach następny będzie zwykły- "workowy" o dużej mocy i sile ssącej. I zwrócę uwagę aby rura miała spiralne wzmocnienie z drutu...
Te wszystkie wynalazki to "psu o .... rozbić". Porządny odkurzacz ma mieć dużą moc i zwykły worek w środku! Wiem co mówię... :wink:

NOTO
12-02-2006, 12:55
electrolux praxio 6035
nawet szyby za Ciebie umyje

POLECAM

A jaka cena ?
Rozumiem, że ma filtr Hepa ....

Jestem na etapie szukania czegoś ciekawego (filtr obowiązkowo) i niezbyt drogiego.

darek63
12-02-2006, 13:10
Ja ma Electrolux Clario (Hygienic ?) 1600 W z elektroszczorką za 700 zł. Bardzo lekki i duża siła ssania (podnosi róg dywanu). Teściowa ma zwykły E. Clario już 5 rok.
Poprzednio używałem Zelmera Meteor (teraz do piwnicy i auta), potem włoski Gisowat (podróba Rainbowa) z separatorem wodnym - idea super, ale sprzęt ciężki i za słaby ciąg (dali silnik tylko 900W), dlatego stoi na strychu, ale działa.
Polecam Electrolux Clario :lol:
Natomiast nie polecam lodówek firmy "E", ale to inna historia.

bladyy78
12-02-2006, 14:40
Ja ma od 5 lat zelmera wodnik i jestem bardzo zadwolony. Odkurzacze z filtrem wodnym maja ta zalete ze jak cos ci sie rozleje mozna szybko to zebrac do odkurzacza. Polowa sukcesu w odkurzaniu zalezy od szczotki która odkurzamy. Kademu polecam turboszczotke która bardzo przyspieszy odkurzanie.

Monika B
12-02-2006, 17:46
A może coœ napiszecie o doœwiadczeniach z centralnym.
Warto?

krzysztofh
13-02-2006, 12:49
Na ten temat było bardzo dużo na Forum. Też mam centralny, ale jeszcze nie używałem. Ale już niedługo :D

NOTO
25-02-2006, 15:45
Nie potrzebuję elektroszczotki. 90% powierzchni to panele lub płytki ... i tak cgyba pozostanie :)

Ostatnio widziałem nowego Zelmera za 550 zł o mocy 2100W !!!
Pani ze sklepu go zachwalałą (filtr Hepa , z 5 sztotek, duża moc, 4 lata gwartancji itp.)
Tylko idea worków papierowych mi nie odpowiada :(

nika
25-02-2006, 19:12
A czy ktoś może wyjaśnić jakie wady ma odkurzacz bezworkowy np. cyklonowy i dlaczego workowy jest lepszy. Dotychczas miałam Zelmera- to raczej zakurzacz, choć przynajmniej worki są tanie . Do Electroluxa ponoć worki po 8-10 zł sztuka

Ula i Sławek
26-02-2006, 21:56
Nasz bezworkowy nie miał żadnych bajerów, producentem był tylko Solac, dlatego nie wiem czy wszystkie podobne odkurzacze mają podobą konstrukcję, ale ten nasz między pojemnikiem plastikowym zbierającym brud a silnikiem miał takie małe siteczko, które stale się zatykało i kilka razy pod czas jednego odkurzania trzeba było je oczyszczać. Jeśli brud zawierał długie włosy to one oklejały filtr podobny do harmonijki, a to trzeba było ręcznie zdejmować i była to dodatkowa zbędna robota.
Teraz dobry odkurzacz workowy (2200W) jest dla nas wygodniejszy. Co jakiś czas wymieniamy tylko worki i filtry. Jeśli chodzi o to co powinien mieć dobry odkurzacz to Ameryki nie odkryję - dużą siłę ssania, a poza tym trudno byłoby mi sprzątać odkurzaczem nie mającym przycisku startu i wyłączenia, oraz zmiany siły ssania w rączce, jak też wolnego startu. To tylko bajery ułatwiające odkurzanie. Może warto mieć też filtr HEPA jeśli jest się alergikiem.
Dodam, że fitr cyklonowy w odkurzaczu tradycyjnym i centralnym wygląda i działa inaczej. Dlatego urabianie Sławka na montaż centralnego trwa. Wydaje się, że sprzątanie będzie wygodniejsze, cichsze i do tego ciepłe powietrze z silnika nie będzie podnosiło fruwającego brudu, ponieważ silnik znajduje się w innym pomieszczniu. Centralne odkurzacze mają coś, co nazywa się szufelką, która wydaje się być fajną sprawą. Importer wymieniał inne atuty centralnego odkurzacza (np. długa, lekka rura, którą sprzątniesz powierzchnie, do których jest utrudniony dostęp, np. wysokie półki albo separator, czyli np. jeśli wysypie ci się ziemia z doniczki to możesz ją sprzątnąć takim odkurzaczem w specjalne naczynie, tzw. separator i potem ponownie ją wykorzystać), ale żaden z nich na mnie nie zadziałał.

lema
12-12-2006, 18:32
nie wiem jakiej firmy, jakiej mocy i siły ssania i czy z turbo- czy z elektroszczotką???
czytałąm rady w muratorze,a w sklepie mówią,że na moc i siłę ssania mam nie patrzeć,filtry też nie wiem jakie!
Doradźcie coś naprawde dobrego i niedrogiego- w domu mam same wykładziny z krótkim włosem,pełno kurzu na nich... Nie cierpię tego kurzu!
Liczę na pomoc!!!

Marzin
12-12-2006, 18:59
nie wiem jakiej firmy, jakiej mocy i siły ssania i czy z turbo- czy z elektroszczotką???
czytałąm rady w muratorze,a w sklepie mówią,że na moc i siłę ssania mam nie patrzeć,filtry też nie wiem jakie!
Doradźcie coś naprawde dobrego i niedrogiego- w domu mam same wykładziny z krótkim włosem,pełno kurzu na nich... Nie cierpię tego kurzu!
Liczę na pomoc!!!
Zelmera se kup!

SPIDER_2007
12-12-2006, 19:12
Rainbow na raty.
Sam takiego używam.... jest świetny!!!
:lol: :lol: :lol: Pozdrawiam Spider :lol: :lol: :lol:

bart_us
12-12-2006, 21:59
Centralny Beam :D :D :D

ESKIMOS
12-12-2006, 22:34
Centralny, dziewczyno - tylko centralny.
Żaden Reinbow Ci tego nie załatwi.
Ten syf trzeba wyrzucić poza dom.
A to potrafi tylko centralny. :D

SPIDER_2007
12-12-2006, 23:01
Kto twierdzi że centralny jest ok moim zdaniem jest w błędzie!!!!!
Dlaczego?... już tłumaczę.
Byłem u kolegi w domku jednorodzinnym, jego żona zaczeła odkurzać centralnym i w pewnym momencie "chmura kurzu" wpadła do pokoju. Jak się okazało wiatr tak zawiał , że to co posprzątała to wróciło do domu.
Zaczął się tłumaczyć, że niby zapomniał wyczyścić pojemnik, ale mnie centralny mimo wszystko nie przekonuje .... wyrzucać kurz na własne trawniki ???? ale frajda!!!
Poza tym koszty zakupu i eksploatacyjne są zbyt wysokie / sprawdź cenę czyszczenia kanałów i co ile się je czyści /powinno/.
pozdrawiam Spider

ESKIMOS
12-12-2006, 23:29
Kto twierdzi że centralny jest ok moim zdaniem jest w błędzie!!!!!
Dlaczego?... już tłumaczę.
Byłem u kolegi w domku jednorodzinnym, jego żona zaczeła odkurzać centralnym i w pewnym momencie "chmura kurzu" wpadła do pokoju. Jak się okazało wiatr tak zawiał , że to co posprzątała to wróciło do domu.
Zaczął się tłumaczyć, że niby zapomniał wyczyścić pojemnik, ale mnie centralny mimo wszystko nie przekonuje .... wyrzucać kurz na własne trawniki ???? ale frajda!!!
Poza tym koszty zakupu i eksploatacyjne są zbyt wysokie / sprawdź cenę czyszczenia kanałów i co ile się je czyści /powinno/.
pozdrawiam Spider
Jeszcze jeden co bladego pojęcia nie ma o odkurzaczu centralnym. :wink:
Używam od wielu lat (wtedy to jeszcze było to bliżej nieznane UFO).
Dzisiaj to w domach standard taki jak pralka, czy zmywarka
Ot ustrojstwo ułatwiające życie.
"Chmura kurzu" nie ma prawa wpadać do pokoju, bo to działa w dokładnie odwrotna stronę.
Kurzu nie wyrzuca na trawniki - wyrzuca go do pojemnika (opróżnianego 2 razy w roku).
A niewidzialne dla Twojego oka drobne ustroje wyrzuca na wiatr gdzie "rozcieńczone" w powietrzu, dla nikogo juz nie sa groźne.
Nie majac pożywki z Twoich własnych dzieci - po prostu zdychają!
I to jest jego niezastąpialna niczym cecha.
Wyrzuca z domu roztocza i wszelki inny syf który normalny odkurzacz rozdmuchuje po domu.
Jak już nie chcesz odkurzacza centralnego, najlepiej nie odkurzać wcale - dużo zdrowiej!
Przynajmniej siedzi to sobie w dywanach i innych zakamarkach i nie atakuje Twojego układu oddechowego.

Rezi
12-12-2006, 23:34
Byłem u kolegi w domku jednorodzinnym, jego żona zaczeła odkurzać centralnym................

a może to był nie centralny odkurzacz a odkurzacz w centralnym miejscu np na środku pokoju ?

MARKOG
13-12-2006, 05:50
pewnie worka nie miała :) :) :) moze nie była tak przeszkolona jak z Rainbowa ( tam sie pewnie takie rzeczy nie zdarzają).

Darek_P
13-12-2006, 19:38
A moja znajoma kupiła sobie takiego robota: http://www.roomba.info.pl/. Mówi, że kasy takiej (3000 PLN) w życiu na oczy nie widziała. Wzięła na raty jak zobaczyła co to cudo potrafi. Podobno uczy się rozkładu pomieszczeń i samo sprząta. Jak się rozładuje to wjeżdża do swojej "budy", ładuje się i jedzie dalej. Domowy kot podobno zwariował jak to zobaczył.

Ja tam na razie montuję centralny. Zobaczę co ta znajoma powie za dwa lata i ewentualnie kupię takiego robocika.

kuleczka
13-12-2006, 20:28
Kto twierdzi że centralny jest ok moim zdaniem jest w błędzie!!!!!
Dlaczego?... już tłumaczę.
Byłem u kolegi w domku jednorodzinnym, jego żona zaczeła odkurzać centralnym i w pewnym momencie "chmura kurzu" wpadła do pokoju. Jak się okazało wiatr tak zawiał , że to co posprzątała to wróciło do domu.
Zaczął się tłumaczyć, że niby zapomniał wyczyścić pojemnik, ale mnie centralny mimo wszystko nie przekonuje .... wyrzucać kurz na własne trawniki ???? ale frajda!!!
Poza tym koszty zakupu i eksploatacyjne są zbyt wysokie / sprawdź cenę czyszczenia kanałów i co ile się je czyści /powinno/.
pozdrawiam Spider

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Dawno się tak nie uśmałam :D

imwbudowa
13-12-2006, 22:25
nie wiem jakiej firmy, jakiej mocy i siły ssania i czy z turbo- czy z elektroszczotką???
czytałąm rady w muratorze,a w sklepie mówią,że na moc i siłę ssania mam nie patrzeć,filtry też nie wiem jakie!
Doradźcie coś naprawde dobrego i niedrogiego- w domu mam same wykładziny z krótkim włosem,pełno kurzu na nich... Nie cierpię tego kurzu!
Liczę na pomoc!!!
Ja w mieszkaniu mam philipsa (nie wiem jaki model, ale taki trochę lepszy) z filtrem hepa, cichy, a moc ssania duża. Śmierdzi jak worki są do połowy zużyte.
W domu juz centralny :)

editta
13-12-2006, 22:26
A moja znajoma kupiła sobie takiego robota: http://www.roomba.info.pl/. Mówi, że kasy takiej (3000 PLN) w życiu na oczy nie widziała. Wzięła na raty jak zobaczyła co to cudo potrafi. Podobno uczy się rozkładu pomieszczeń i samo sprząta. Jak się rozładuje to wjeżdża do swojej "budy", ładuje się i jedzie dalej. Domowy kot podobno zwariował jak to zobaczył.

Ja tam na razie montuję centralny. Zobaczę co ta znajoma powie za dwa lata i ewentualnie kupię takiego robocika.

coś obiło mi się o uszy, że nadaje się tylko do lekkiej pracy

Darek_P
14-12-2006, 08:59
Mnie się też tak wydaje, że ten Roomba to do lekkiej pracy jak się popatrzy na rysunki tego co jest w środku (mój link powyżej). Dlatego nie rezygnuję z centralnego. Ten robocik to mógłby w czasie naszej nieobecności w domu wyjechać i posprzątać tzw. "koty", których zwykle jest pełno na panelach i terakocie.

cassie
12-11-2007, 10:40
Mam jakiś stary ruski odkurzacz który pamięta czasy chyba starsze ode mnie :) i tak naprawde już do niczego się nie nadaje.Słabo ssie, chodzi głosno, jednym słowem złom. Chcę kupic nowy, w miare możliwości niedrogi ale też nie taki co po roku odmówi posłuszeństwa.
wymagania:
cichy bo po tym starym jestem jakis przewrażliwiony :)
mocny
gdyby był antyalegriczny to byłoby super
cena tu dokładnie jeszcze nie wiem ale nie wiecej niż 3 stówki

sebo8877
12-11-2007, 11:42
Kupowałem ostatnio samsunga z filterkiem Hepa coś za 150 zeta

Sebo8877

kadra
12-11-2007, 18:21
też miałam tego samsunga - nadaje się do kawalerki pedanta (w sensie nie za duża powierzchnia i czysto jak w laboratorium) - bardzo szybko zapychają się filtry, szybko się przegrzewa, nigdy nie zdążyłam odkurzyć za jednym podejściem całego domu (raptem jakieś 160m2). Musiałam wymienić - teraz mam hoovera, wcześniej elektrolux - z obydwóch jestem bardzo zadowolona.
pozdr K

madd
12-11-2007, 21:40
Ja mam jakiegos starusienkiego Boscha - idzie jak zloto. Ale nastepny bedzie napewno taki, zebym nie musiala wybierac w makro wsrod tysiaca papierowych workow!!!!

izat
13-11-2007, 00:40
polecam Miele
pani sprzątająca jest bardzo zadowolona :D

sebo8877
13-11-2007, 06:56
Gostek Chciał tani odkurzacz - a Wy mu tyu z Miele :D wyjeżdzacie

Sebo8877

kofi
13-11-2007, 08:56
To się podłączę: czy ktoś używa odkurzacza bezprzewodowego?
Potrzebny mi taki - nie jako sprzęt "główny" w domu, ale do odkurzania schodów i takich drobnych sprzątanek.

Zagłoba
14-11-2007, 09:24
Kupowałem ostatnio samsunga z filterkiem Hepa coś za 150 zeta

Sebo8877
zgadzam sie samsungi są bardzo dobre i wciągną praktycznie wszystko.U siebie w domu mam jednego działa bez zarzutów natomiast moja mama kupiła sobie ostatnio coś takiego http://www.ceneo.pl/categories.aspx?search=yes&categoryID=0&searchText=SC4147&inDesc=False&minPrice=0&maxPrice=99999999

andzik.78
14-11-2007, 14:49
ja mam zelmera i jak do tej pory sprawuje się dobrze, biorąc pod uwagę co moje dzieci z nim robią...(tak jak w reklamie zelmera) :D :D

cassie
15-11-2007, 09:00
zgadzam sie samsungi są bardzo dobre i wciągną praktycznie wszystko.U siebie w domu mam jednego działa bez zarzutów natomiast moja mama kupiła sobie ostatnio coś takiego http://www.ceneo.pl/categories.aspx?search=yes&categoryID=0&searchText=SC4147&inDesc=False&minPrice=0&maxPrice=99999999
no podoba mi się, cena też moze być.Mają jakąś strone internetową żeby można było sie czegoś więcej dowiedzieć? są jakieś filtry?

ullerowa
15-11-2007, 09:16
To ja przyłaczę sie do watku :wink:

a jaki doradzacie odkurzacz do odkurzania na mokro, takiego dla alergików?
no ale tez taki zeby nie zbankrutowac :roll: :wink:
wszelkie sugestie mile widziane :lol:

Makary
16-11-2007, 11:40
mam samsunga z jakimis (niby) wybajerzonymi filtrami hepa,podwojnym i cos tam jeszcze. normalnie kosztuje okolo 600 zlotych,ja kupilam na promocji za 400. kupiony w kwietniu tego roku - do lipca byl perfekcyjny :) swietnie odkurzal, dzialal bez zarzutu. w lipcu nagle z dnia na dzien sila ssaca bardzo, bardzo znacznie sie zmniejszyla, piorunem zacal sie przegrzewac, sam wylaczal sie - oddalam do serwisu, wymienili silnik. mialo byc ok - nie bylo. jak nie ciagnal, tak nei ciagnie - nie zbiera brudu prawie wcale, nadal sie przegrzewa i wylacza (po jakichs 5-7 minutach dzialania). w serwisie stwierdzili, ze dla nich jest w porzadku i sprawny "bo buczy" :o) i nie ma uszkodzen mechanicznych. zglosilam reklamacje do producenta z informacja,iz chce nowy,sprawny odkurzacz albo zwrot kasy - do dzis nie odpowiedzieli (ponad 2,5 miesiaca). uzyskalam tylko telefoniczna informacje na infolinii, ze odkurzacze "tak maja" i to, ze nie wciagaja brudu "jest normalne" a "buczy prawidlowo", wiec ja sie wlasciwie czepiam :o)!!!!!! i moja reklamacja jest bezzasadna...
NIGDY W ZYCIU NIKOMU NIE POLECE SAMSUNGA - produkty dziadowskie do bolu, obsluga klienta na poziomie zenujacym.
mam tez starego zelmera meteor, dzis kosztuje cos okolo 200 zlotch- ma ponad 11 lat, dziala bez zarzutu.

Zagłoba
16-11-2007, 11:54
hmm a to dziwne co prawda nigdy nie korzystałem z serwisu samsunga bo nie było takiej potrzeby ale ich odkurzacz który mam już od kilku lat działa bardzo dobrze.Moc ssąca tak na oko jest taka sama.Jeśli chodzi o głosność to nic się nie zmieniło od nowości także moze trafiłeś na wadliwy model? sam nie wiem co o tym mysleć ale u mnie naprawde wszystko działa prawidłowo.W dodatku jak wcześniej pisałem moja mam kupiła sobie samsunga z tym ze ma go od niedawna i też spisuje sie ok

cassie weź normalnie wpisz w google samsung i jak wejdziesz na strone to znajdziesz dział odkurzacze.co do pytani o filtry itd. to są, jest też kontrolka wskazująca zpełnienie worka, dmuchawa.Co ciekawe do tych zestawów dodają za free jakieś zapachy nie wiem po co ale pachną ładnie

Zagłoba
19-11-2007, 15:54
jest ok tylko że cassie chciał odkurzacz do 300złotych natomiast jak przejrzałem powyższe modele electroluxa to nie ma szans zeby się zmieścił w tej cenie. także lepiej chyba pozostać przy tym kwiatkowym samsungu

Lucia
21-11-2007, 10:57
polecam Miele
pani sprzątająca jest bardzo zadowolona :D
Miałam Miele, a po nim znacznie tańszy Electrolux. Żadnej różnicy w pracy. Ja jestem z electroluxa zadowolna i polecam.
Nie polecam natomiast Philipsa, wprawdzie się nie psuł, ale był zrobiony z kiepskiego plastyku.

Elcia84
08-03-2008, 18:16
Witam

Chciałabym zakupić odkurzacz i zastanawiam się jaki. Interesują mnie głównie Zelmery. Na oku mam Zelmer Jupiter 4000.0 ST i Zelmer 5000.0 SK. Czy ktoś z Was posiada takie modele, jeśli tak to proszę o opinie. A może polecalibyście coś innego? Jestem gotowa zapłacić do 700 zł za ten sprzęt.
Aha, sceptycznie jestem nastawiona do bezworkowych bo słyszałam, że trzeba je czyścic po każdym odkurzaniu i to troszkę zajmuje. Co sądzicie o takich modelach?

kalya55
08-03-2008, 22:10
Osobiście mam Elektroluxa, ten cichy model, Ultra silence chyba, jest mały zgrabny, zwrotny i lekki, dosyć cichy. Kosztował coś koło 300 zł. Poprzednio miałam też Elektroluxa Oxygen ale coś mu przestało kontaktować po 7 latach. A jeszcze wcześniej miałam Zelmera i strasznie buczał no ale teraz to pewnie są lepsze modele.
Sąsiadka ma Zelmera wodnego i jest zadowolona, ale mnie się nie chce wylewać wody po każdym odkurzaniu...

Do_rota
11-03-2008, 19:23
Ja kupiłam elektroluxa bez workowy i jest beznadziejny. Świetnie ciągnie tylko zaraz po wyczyszczeniu. Jak po odkurzeniu zapomnę wymyć filtr to następne odkurzanie mam z głowy.

kalya55
11-03-2008, 21:50
ja mam z workiem ale jest podobnie - jak pusty worek to ciągnie mocno aim pełniejszy tym słabiej ale to chyba w każdym workowym tak jest bo powietrze przechodzi przez worek.
Dlatego w domu instalować będę odkurzacz centralny.

zielony_listek
12-03-2008, 09:40
Ja przez lata miałam Wodnik Trio - bo filtr wodny i piorący. Kurcze, wielki grzmot, niewygodny, rura sztywna (bo z podczepionym przewodem dla płynów), w szafce mnóstwo miejsca zajmował.
Miałam taka opcję, ze zamiast wlewania wody mozna było worek papierowy włożyc. Wiec i tak rzadko lałam wode, bo wygodniej z workiem, tyle że ten woreczek malutki.
A z opcji prania i tak nie korzystałam.

Wymysliłam, że dokupie sobie Zelmera Elfa na takie doraźne uzywanie.
I to był strzal w dziesiątkę! Moc ssania ma wiekszą niz Wodnik, no czuje się to po prostu odkurzając. Jest malutki, poręczny. Wodnik poszedł w odstawkę.

Ja kupiłam taka wersje wypasiona z regulacją mocy 9wczesniej nie sądziłam, że mi sie to przyda - a jednak) i gniazdem na kabel od elektroszczotki (w promocji 200 zł). Naprawdę polecam.
Aha, worki są albo papierowe, albo z takiej włókniny.

Pozdrawiam
zielony_listek

Elcia84
12-03-2008, 11:46
Dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi, czekam na dalsze posty.

Pozdrawiam

agnieszkakusi
12-03-2008, 11:53
Dorota, ja też mam elektrolux bezworkowy, ale spisuje się b. dobrze. W tym pudle gdzie zbierają się śmieci jest coś w kształcie stożka i tam lubi zalegać brud. Może tamto masz brudne? Ja po jakimś czasie doszłam do tego, że jest tam taki pierdołek, który trzeba czyścić.

grave
19-03-2008, 15:15
hej, a ja kupiłem bezworkowca Samsunga sc6571 za 400zł i powiem Wam, że to rewelacja! Nosiłem się generalnie z zakupem tradycyjnego workowca Zelmera, bo teraz dają4lata gwarancji, ale dałem sobie spokój, postawiłem na nowowczesność i nie żałuję! Ten Samsung jest cichy, zgrabny, ma sterowanie w rączce, duża moc ssania, mi przypasował bardzo...

Jola z Melisy
13-04-2008, 18:55
A długo użytkujesz tego samsunga? Bo ja półtora roku i to największe badziewie jakie kiedykolwiek kupiłam. Nie wiem czy to ten sam, ale mój to ten z cyklonem, turboszczotką, sterowany z rączki. Na poczatku zachwyt, ale po pewnym czasie masakra. Cyklon juz wymieniany (pękł) oczywiście serwis gwaqrancyjny tego nie uznał, tak samo jak tego że złamała sie owa rączka. Kabel juz dawnio sie sam nie zwija. Za to rura rozwaliła sie w dwóch miejscach. Nie jest to pierwszy odkurzacz w moim zyciu i nie jestem "człowiek demolka". Bardzo na niego uważałam, bo drogi był jak...Ku przestrodze.

magpie101
13-04-2008, 20:07
Ja uzywam od 7 msc jupitera zelmera i jestem bardzo zadowolona, ciagnie bez zarzutu, a worek wymieniam dopiero jak ten w odkurzaczu jest na maxa napelniony.
Poprzednio przez 3 lata uzywalam elektroluk mondo i to byl niewypal, kiepsko wciagal, a worek musialam wymieniac co 3-4 odkurzania mimo, ze byl zapelniony nawet nie w polowie. Jak wymienilam worek to w miare kilka razy moglam odkurzyc, a potem to juz nic nie zbieral.
Mialam juz 2 zelmery i 1 elektrolux i w moim przypadku zwycieza zelmer.

KiZ
13-04-2008, 21:40
Cóż za wątek! :evil: Od kilku miesiecy przeklinam Hoovera Telios 2000W
Ten grat pracując na dedykowanych workach i czystych (sprawdzałem) filtrach ssie jak mu sie podoba - kilka minut mocno, potem wręcz jakby dmuchał :roll: znów jakies zasysanie itp... Najlepsze, że potrafi się nagle wyłaczyc i z pół godziny nie reagować jakby sie studził :o :evil:

Jola z Melisy
13-04-2008, 21:48
Tak więc w nowym domu będzie u nas odkurzacz centralny. :wink:

Katarina78
13-04-2008, 21:57
Witam! Ja używam odkurzacza HydroDio optimum VC412 i jestem z niego bardzo zadowolona. Swietnie czyści dywany i tapicerkę jak również panele podłogowe. Pozdrawiam

zielonooka
13-04-2008, 22:22
a jaki ma to zwiazek z odkurzaczem ??? :o

w mordke jeża
14-04-2008, 21:39
Witam! Ja używam odkurzacza HydroDio optimum VC412 i jestem z niego bardzo zadowolona. Swietnie czyści dywany i tapicerkę jak również panele podłogowe. Pozdrawiam

a jak z wykwitami i rdzą ? he. :P

grave
17-04-2008, 11:37
do Jola z melisy: miałaś identycznego Samsunga??? ja swój kupiłem ze 2 miesiace temu i na razie jestem zachwycony...mam nadzieję, żę Twoje słowa się ne sprawdzą, bo mnie będą przelklinąc moi rodzice i teściowie, bo też sobie kazali takowy kupić! a nie był tani bo 400zeta... :-?

Mikazuu
17-04-2008, 17:41
Z bezworkowych chwalę sobie Philipsa. I rzeczywiście, żeby ssanie było dobre, trzeba czyścić filtr, a worek "tylko" opróżniać.

Ale odkurzacz pt. rewelacja to firmy Miele. Mój ma mocy ledwie 1600W, a ssanie takie, że az podnosi dywany. Fakt, sa droższe ale warto (zwłaszcza jak ktos lubi pedantyczny porządek na podłodze). :)

Jan1975
23-04-2008, 15:24
Poszukuje cichego odkurzacza. CICHEGO!!! Macie jakieś typy, pozdrawiam

brigid
28-04-2008, 11:05
Moja mama ma Bosch silence i jest cichszy od mojego Siemensa dino.

sharoon
28-04-2008, 12:09
Użytkuję SIEMENS VS 07G2222 HYGIENICPOWER i jestem bardzo zadowolona. Świetna moc, płynna regulacja i bardzo cichy. Na moje ucho cichszy od ultra silencera, którego miałam wcześniej.

retrofood
28-04-2008, 19:36
Z bezworkowych chwalę sobie Philipsa. I rzeczywiście, żeby ssanie było dobre, trzeba czyścić filtr, a worek "tylko" opróżniać.

Ale odkurzacz pt. rewelacja to firmy Miele. Mój ma mocy ledwie 1600W, a ssanie takie, że az podnosi dywany. Fakt, sa droższe ale warto (zwłaszcza jak ktos lubi pedantyczny porządek na podłodze). :)

ja mam z Allegro niemiecki AFK 2000W. ssanie faktycznie jak u smoka. ssawki od dywanu odciągnąć się nie da, trzeba redukować siłę ciągu (ma płynną regulację) i to przy otwartej przysłonie otworu w rurze szczotki. Rura teleskopowa. Mój kosztował 109 PLN, a taki 1600 W kosztuje 80 PLN.

MAREK S
04-05-2008, 21:48
Rainbow tylko....
Spory koszt ale na wiele lat wiele,,,,,,,,,,,,,,,,,

05-05-2008, 06:47
Mam Rainbow , dobry jest , ale jak mam te wszystkie klamoty dzwigac na pietro plus odkurzacz z woda to mi sie odechciewa.
Zastanawiwm sie nad kupnem odkurzacza Miele. Slyszalam , ze jest cichy , lekki i dobrze odkurza.

dasio
29-07-2008, 14:41
ja też posiadam Boscha, jest w miarę cichy- , natomiast mam go już dosyć długo i chciałbym go już wymienić- może ktoś poleci jakiś model?

Adar
26-08-2008, 09:31
Chciałam odświeżyć temat, z pytaniem jaki odkurzacz polecacie, zależy mi żeby dobrze ssał, żeby nie śmierdział i nie było mocno obsługowy. I bardzo proszę wszystkich miłosników i użytkowników odkurzaczy centralnych o nie wychwalanie swojego sprzętu, bo na pewno jest świtny, ale już go nie założę więc szukam modelu jeżdżącego o w/w zaletach.

dandi3
26-08-2008, 10:07
Ja miałem wczoraj w domu prezentację wyżej wzmiankowanej ROOMBY. Żona chciała to obejrzeć więc niech ma. Absolutnie w to gów...o nie wierzę. łazi gdzie chce, jest niedokładna. Nie wierzę w pieprzenie o opracowanym kosmicznym algorytmie za pomoca którego roomba robi sobie w swoim elektronicznym mózgu plan domu. Zbiera sierśc zwierząt a i owszem ale zostawia ją na brzegu dywanu i po nią nie wraca. Jest głośna jak Bizon. Być może jestem rozczarowany bo osoba prezentująca była marketingową nędzą ale uważam, że człowiek odkurza lepiej nawet odkurzaczem niższej klasy. Dla silnie zainteresowanych tym cudem, LINK (http://pl.youtube.com/watch?v=HqhIMFQNGCg)

Na temat centralnego się nie wypowiadam bo nie mam ale widziałem, znajomi opiniowali i nie chcę. Widziałem też pracę i jej efekty odkurzaczy z filtrem wodnym np Karchera i to chyba będzie mój sprzęt do nowego domu

Andriu
26-08-2008, 10:10
Wodnik duo z Zelmera tylko kłopot z płukaniem zbiornika na wodę

Adar
26-08-2008, 11:42
Widziałem też pracę i jej efekty odkurzaczy z filtrem wodnym np Karchera i to chyba będzie mój sprzęt do nowego domu

Obecnie jeszcze uzytkuje odkurzacz wodny zelmer wodnik, taki z opcja prania, jest ekstra jeżeli chodzi o kompletny brak zapachu w opcji odkurzania z wodą, ale sprzątnąć to ustrojstwo po odkurzaniu - zajmuje mi to ok 20 min - umyć zbiornik (a jeszcze jak odkurzam bez worka - tragedia, syf starszny, tylko w rękawiczkach), przepłukać filtry, dodam że pół łazienki zabrudzone... przy codziennej pracy, dwójce małych dzieci, nie mam na to czasu, doszło do tego że wolę w domu pozamiatać (i tu do "kotów: panelowych, sierści zwierząt przy podłogach bez dywanów - polecam miotły antystatyczne - takie jak mają fryzjerzy, nie wiem z czego to silikon albo coś takiego) niż wyciagać odkurzać. Czytałam, że obecnie filtr hepa daje bezzapachowe odkurzanie, ale co z jego czyszczeniem , jak często, jakiej firmy i jaki model możecie polecić (żeby nie tracił siły ssania przy lekko zabrudzonym filtrze, jak to się ma w przypadku sierści zwierząt, dużo częściej się zapychają, a może przy zwierzętach mimo filtrów czuć nieprzyjemny zapach. Jka często zmieniac filtry... wszelkie praktyczne wskazówki baaardzo proszę

zielony_listek
26-08-2008, 12:05
Co do kwestii turboszczotki i elektroszczotki - jesli juz to elektroszczotka!
Turboszczotka jest napędzana "ciągiem powietrza" z rury, a elektroszczotka ma własny napęd tych wałeczków, więc "moc odkurzania" bardzo się zwiększa.



Obecnie jeszcze uzytkuje odkurzacz wodny zelmer wodnik, taki z opcja prania, jest ekstra jeżeli chodzi o kompletny brak zapachu w opcji odkurzania z wodą, ale sprzątnąć to ustrojstwo po odkurzaniu - zajmuje mi to ok 20 min -

Ha, ha! Bardzo długo uzywałam Wodnika Trio i tez mnie wkurzało to wylewanie wody. Co prawda mnie to zajmowało ok. 5 minut (wylałam, wyplukałam, chowałam - bez dokładnego mycia i sudzenia zbiornika, chyba że wylewając syf zalałam pół podłogi w łazience :evil: ).
Potem zaczęłam do niego zakładać worki papierowe (mój mial taka opcję), ale one były malutkie (u mnie mnóstwo sierści jest).
Poza tym on jest po prostu duży i ma nieporęczną rurę (jest sztywna i ma wężyk na płyny podczepiony).

Niedawno przesiadłam się na zwykłego Elfa (tez Zelmer) i jestem super zadowolona! Full wypas - z regulacja mocy (o dziwo czasem sie przydaje), gniazdkiem na elektroszczotkę (ale nie uzywam jej teraz, nie ma potrzeby), rura teleskopową i wskaznikiem zapelnienia worka (ale to juz bajery mnie wcale niepotrezbne).
Uzywam zwykłych worków, żadnych tam nie ma super filtrów i jeszcze mnie roztocza nie zjadły. Fakt, że nikt w domu nie ma alergii. Mam za to 2 psy i 3 koty :-)

zielony_listek
26-08-2008, 12:17
"Chmura kurzu" nie ma prawa wpadać do pokoju, bo to działa w dokładnie odwrotna stronę.
Kurzu nie wyrzuca na trawniki - wyrzuca go do pojemnika (opróżnianego 2 razy w roku).
A niewidzialne dla Twojego oka drobne ustroje wyrzuca na wiatr gdzie "rozcieńczone" w powietrzu, dla nikogo juz nie sa groźne.
Nie majac pożywki z Twoich własnych dzieci - po prostu zdychają!


No Eskimos, nie pij więcej :-)
Znaczy jak to? Wrzuca śmieci do pojemnika, a dla roztoczy jest drogowskaz "A państwa prosimy do innego wyjscia, lewo na wiatr"?
A te drobnoustroje co się dziećmi tylko żywią to jakis specjalny gatunek jest? Rozcieńczalny :-)
A co się dzieje po pół roku nieczyszczenia w takim worku to ja sie boję myślec nawet...

Nie to żebym miała cos przeciwko odkurzaczom centralnym, bo pewnie wynalazek to jest naprawde niezły, po prostu Twoje ujecie tematu mnie zaintrygowało :-)

A ten samobiezny odkurzaczyk ROOMBY to podobny do Trylobita (tez taki kiedys reklamowali). Tylko że one maja bardzo małe brzuszki, a czy umieja same opróżniac zbiorniczki na smieci?

ashca
26-08-2008, 12:45
Polecam ze zwykłaych odkurzaczy PHILPS MOBIL lub jakiś jego nowszy model, bo nie wiem czy te jeszcze są w sklepach.
Jak dla mnie rewelacja, lekki a siła ssąca nawet nieporównywalna z odkurzaczami, które przerabiała moja mama (zelmer, clatronic). Ciągnie jak smok.

dandi3
26-08-2008, 13:19
A niewidzialne dla Twojego oka drobne ustroje wyrzuca na wiatr gdzie "rozcieńczone" w powietrzu


A te drobnoustroje co się dziećmi tylko żywią to jakis specjalny gatunek jest? Rozcieńczalny :-)

DROBNE USTROJE - nie umiesz czytać ze zrozumieniem liściu. Skoro drobne to się rozcieńczają. Boże... to takie proste... 8)


A ten samobiezny odkurzaczyk ROOMBY to podobny do Trylobita (tez taki kiedys reklamowali). Tylko że one maja bardzo małe brzuszki, a czy umieja same opróżniac zbiorniczki na smieci?

Nic nie umieją a pojemniki prawie nie istnieją

reng
26-08-2008, 14:17
Polecam ze zwykłaych odkurzaczy PHILPS MOBIL lub jakiś jego nowszy model, bo nie wiem czy te jeszcze są w sklepach.
Jak dla mnie rewelacja, lekki a siła ssąca nawet nieporównywalna z odkurzaczami, które przerabiała moja mama (zelmer, clatronic). Ciągnie jak smok.

rodzice też mają philipsa. nie pamiętam jaki model, ale ma worek z materiału, który opróżnia się i raz na jakiś czas pierze. bardzo mocne ssanie, tak, że na na max dajemy rzadko, bo zasysa dywan.

na budowę kupiliśmy morphy richards, to odkurzacz który nadaje się nie wiem do czego. chyba do czystych miejsc, żeby sciągnąć pyłki. niby 1800 mocy, ale ssanie ma o połowę słabsze niż philips. do tego nagrzewa się po 5 min, wyłącza i trzeba czekać godzinę aż ostygnie i wtedy znowu działa. masakra :/

jacekp71
26-08-2008, 21:21
u nas sprzata BEAM 2750 ....
sprzet wyrywa gwozdzie z parkietu ;-) .... pylki i inne mikroswinstwa laduja za garazem gdzie wietrzyk rozwiewa je po calej okolicy ....

NJerzy
26-08-2008, 21:49
Moja ciotka ma hurtownię AGD, a jeden z kolegów handluje rainbowem - niestety nie potrafili mi wykazać wyższości żadnego z odkurzaczy nad centralnym.
Właśnie dzisiaj zamontowałem instalację do centralnego, i tylko pozostałą jaka jednostkę ssącą kupić?

fioter
27-08-2008, 11:19
Jestem po pierwszych testach Iroomby Irobota jak zwał tak zwał. Muszę przyznać, że jest naprawdę ok. Nie trzeba się bawić w żadne ciąganie rur, przystawek itp. itd. Jest zaprogramowany i żyje własnym życiem, wychodzę do pracy i nic mnie nie interesuje, przychodzę i jest czysto. Jedyny mius to sobie mebli nim nie odkurzę, ale mogę wilgotną szmatka wyczyścić. Cena bez przesady nie jest, aż tak duża, $ jest tani.
Roztocza jak cholesterol nikt nich jeszcze na oczy nie widział, więc nie istnieją.

jajmar
07-09-2008, 10:45
Jestem po pierwszych testach Iroomby Irobota jak zwał tak zwał. Muszę przyznać, że jest naprawdę ok. Nie trzeba się bawić w żadne ciąganie rur, przystawek itp. itd. Jest zaprogramowany i żyje własnym życiem, wychodzę do pracy i nic mnie nie interesuje, przychodzę i jest czysto. Jedyny mius to sobie mebli nim nie odkurzę, ale mogę wilgotną szmatka wyczyścić. Cena bez przesady nie jest, aż tak duża, $ jest tani.
Roztocza jak cholesterol nikt nich jeszcze na oczy nie widział, więc nie istnieją.

Jak duża powierzchnie sprząta? I ile mu to zajmuje czasu? Mam w domu sporo płytek, i zastanawiam sie czy ten model Scobba by nie mogła sobie po nich jedźcic.
Z filmików w necie wnioskuje ze to diablestwo głosne jest.

Lookita
07-09-2008, 14:42
a ja mam dosc zwyklych odkurzaczy!!
mam Zelmera i Rainbow'a-pozyczone na czas pobudowlabnej zapasci gotowkowej,niemniej, po podbitce i balkonowej wykkonczeniowce odkladam na reszte instalacji Beam'a....mam dosc halasu,ciagniecia za soba sprzetow,jeden i drugi trzeba targac po schodach,wqrzaja jak sie tv oglada lub spi ( mowa nie tylko o mnie ;-) )
wieje od nich,nawet jesli ma naczynie z woda,to jak sie zaniedba czyszczenie separatora,to fajny smrodek wali,wiec.....mowie dosc...Zona juz wymiekla i....moze do konca roku sie zalatwi,teraz fajne promocje sa z zestawami garazowymi...ale ...musze poczekac...

imported_Niedźwiadek
07-09-2008, 14:56
my mamy samsunga (trochę mi przypomina ekspres do kawy ;))

http://www.amigos.pl/produkt,71857/


uwielbiam go, jest mały, wsysa w siebie wszystko ;)
niekłopotliwy i leciutki,
bez woreczków

grave
07-09-2008, 17:58
ja tez mam Samsunga SC6571 kosztował ok. 400 bezworkowy, nieźle wciąga, fajnei wygląda, moc regulowana w rączce, rura teleskopowa...

Cpt_Q
07-09-2008, 20:52
a tu opinie o tej zabaweczce :)

http://www.ceneo.pl/;015426657-10.htm#productOpinions

http://image.ceneo.pl/data/products/426657/c94df38a-fe1c-4c47-99ae-eca1d9d8fff2_product.jpg...

a dzwonki polifoniczne ma? 8)

imported_Niedźwiadek
07-09-2008, 22:29
a dzwonki polifoniczne ma? 8)

nie, ale wydaje się z siebie jakieś dźwięki
całkiem miłe, w każdym razie nie ryczy jakoś bez sensu :wink:

Cpt_Q
07-09-2008, 22:44
my mamy samsunga (trochę mi przypomina ekspres do kawy ;))...

http://www.amigos.pl/images/products/th_6,11761,63479479.jpg

faktycznie, ten jak ekspres, tamten jak komórka z klapką :D

adass
07-09-2008, 23:24
Dyson....i dlugo,dlugo nic a pozniej co sie komu podoba :wink:

witu102
07-09-2008, 23:24
ja mam rainbowa i centralny:)
przez większość czau używam centralnego..ale do rzyczy jak pranie dywanów mycie szyb, trzepanie dywanów rainbow jest niezbędny...został z czasów bloku, kiedy o centralnym nie było oczywiście mowy:) teraz zrobiłbym sam centralny, szczególnie, że różnorodne przystawki są do niego też oferowane:)
Co do mikrobów i innych roztoczy to widzę, że część forumowiczów nie ma pojęcia o zasadzie działania odkurzacza...bo on nie tylko wsysa powietrze, ale musi go gdzieś wypuścić...pod mniejszym ciśnieniem, ale powietrze zassane jest wyrzucane z tyłu odkurzacza..większe śmieci zostają w worku/wodzie ew na filtrach, ale uwierzcie mi, że filtr który zatrzymałby roztocza i mikroby, kosztowałby ok 10x tyle ile cały odkurzacz:) oczywiście te nowe zatrzymują 95%, ale to nie wystarczy...w przypadku centralnego "zużyte powietrze" wydalane jest na zewnątrz gdzie wobec dużego rozcieńczenia zagrożenie znika.
Niebezpieczeństwo wcale nie kryje się w worku i kurzu (zazwyczaj jest dość zbity i się nie pyli) ale w powietrzu opuszczającym nasz odkurzacz:)

billion.
08-09-2008, 00:15
a tu opinie o tej zabaweczce :)

http://www.ceneo.pl/;015426657-10.htm#productOpinions

http://image.ceneo.pl/data/products/426657/c94df38a-fe1c-4c47-99ae-eca1d9d8fff2_product.jpg

zupełnie nie widzę potrzeby sensu instalowania centralnego odkurzacza, skoro są doskonałe bezworkowe

"Po odkurzeniu wyciągam pojemnik, nakładam na niego siateczkę z "marketu" obracam i zawartość ląduje w reklamówce, którą związuję i do kosza. Tym sposobem nic sie nie pyli".


....bzdura. Nawet najlepszy dyson, siada przy centralnym. Inna klasa, inna sila , wyzszy komfort, itp, itp, itp.

billion.
08-09-2008, 00:25
autorki wątku to nie interesuje ...

Chciałam odświeżyć temat, z pytaniem jaki odkurzacz polecacie, zależy mi żeby dobrze ssał, żeby nie śmierdział i nie było mocno obsługowy. I bardzo proszę wszystkich miłosników i użytkowników odkurzaczy centralnych o nie wychwalanie swojego sprzętu, bo na pewno jest świtny, ale już go nie założę więc szukam modelu jeżdżącego o w/w zaletach.


... wiec dlatego zamiescilem dysona , ktorego posiadam. Dobry sprzet w sredniej cenie.

witu102
08-09-2008, 19:17
no to jak nie centralny to wszystko zalezy od pojemno9sci kieszeni i szafy (bo niestety np rainbow potrzebuje duzo mijesca):)

tapken1
11-09-2008, 19:58
:D A ja mam odkurzacz samoczynny, kupiony na Allegro za 416 zl.Jestem bardzo zadowolona, jest dokładny /tylko podłogi/ wejdzie pod meble i wersalki, fotele, wszystko pieknie posprząta.To mój najledpszy zakup, a kupiłam go tylko po to aby przekonać sie, co to jest - ta nowość. A do odkurzania dywanów mam dobry odkurzacz MIELE, odkurza świetnie.Polecam obydwa.!!!!!!!!!!!!

asizo
27-09-2008, 13:28
Chcę kupić odkurzacz, nie jakiś full wypas typu Rainbow, ani nie tak drogi jak Dyson czy Miele - ma być funkcjonalny, skuteczny, bez fajerwerków, przede wszystkim solidny i cena do 600zł. Nie żaden wodny, piorący, itp.

- raczej workowy (chyba, ze ktoś mnie rzeczywiście przekona, ze bezworkowy jest 10000 razy lepszy i dlaczego)
- raczej rodzimej produkcji, zeby nie było problemu z serwisem i częsciami
- w miarę lekki (do wnoszenia po schodach)
- raczej do odkurzania twardych powierzchni - dywanów w domu prawie nie będzie, zwierząt też nie
- alergików w domu brak, ale filtr hepa może być, bo zależy mi na świeżym powietrzu po odkurzaniu
- powinien być wytrzymały (ze względu na zapał 1,5 rocznej córki do pracy)

Moje typy to:
Zelmer Syrius 1600.0 HQ: http://www.ceneo.pl/;015393452-10.htm#productOpinions

Zelmer Cobra II Silent 2500.0 ST: http://www.ceneo.pl/;0151168600-10.htm#productOpinions

lub - tu nie jestem do końca przekonana, czy warto,
Zelmer Solaris Twix 5500.0 HT:
http://www.ceneo.pl/;0151167451-10.htm#productOpinions

Będę wdzięczna za opinie użytkowników w/w odkurzaczy i wszelkie sugestie :)

Apia
27-09-2008, 15:15
Moge polecic Electroluxa (co prawda nie krajowy, ale z czesciami chyba nie powinno byc problemow). Mam model Clario Ergospace, polecam. Odkurzacz jest w miare lekki (nosze go po schodach), poza tym, jego najwieksza zaleta jest bardzo dlugi kabel (13m) i teleskopowa rura (przydaje sie przy odkurzaniu pod lozkiem :D
http://www.electrolux.pl/node37.aspx?categoryid=6748

Beaty
28-09-2008, 21:58
witam

posiadam od roku odkurzacz Zelmer Solaris 5000.0 HQ- jak dla mnie rewelacja!

ale ja mam 2 koty i 2 psy oraz dywany wełniane

pzd

kolina
07-10-2008, 11:47
Chcę kupić odkurzacz o dużej sile ssącej, z maksymalna ilościa filtrów :) , dobrze radzący sobie z deskami i kaflami(tak, odkurzam deski i kafle :wink: ). Polećcie sprzęt, za który warto zapłacić, z którego jesteście zadowoleni. Ostatni zakup odkurzaczowy poczyniłam 5 lat temu i to pod wpływem chwili, wieć teraz postanowiłam przygotowac się do zakupu gruntonie..

AMFI
07-10-2008, 12:00
ja użytkuję jakieś 2-3 lata electrolux ergospace, tez głównie na podłodze drewnianej i płytkach - sprawuje się świetnie, ma filtry hepa do mycia, baaardzo długą rurę i kabel el. (chyba model XXL), jest nieduży i bardzo poręczny - jedyny minus - nie można go włączyć/wyłączyć nogą - trzeba sie schylić i przekręcić włącznik :-( Poza tym polecam :-)

Justynka
07-10-2008, 20:35
Ja w ubiegłym tygodniu, po mozolnych poszukiwaniach "nabawiłam się" Electroluxa Ultrasilencera - środkowy model jeśli chodzi o cenę i wyposażenie. Wśród końcowek w tym modelu (w nazwie ma PARKETTO) jest ssawka z długim, dość miękkim włosiem właśnie do odkurzania drewnianych powierzchni - tydzień to może za wcześnie na pełną ocenę, ale póki co spisuje się znakomicie (w zasadzie to mam tylko drewno i gres, bez dywnów i wykładzin).
Jest to zresztą mój kolejny Electrolux, poprzedni Mondo - gdyby był nadal w produkcji, to bym go zakupiła.
Przy zakupie nie kierowałam się reklamowaną "cichością" tego odkurzacza, ale bardzo miło mnie zaskoczył :D
A kabel jest tak długi, że odkurzałam piętro, podczas gdy wtyczka była podłączona na parterze :o

Justynka
07-10-2008, 20:39
I można go włączyć nogą :wink: ; natomiast nie posiada schowka na końcówki, ale dla mnie to nie wada (małe końcówki, np do mebli) przyczepia się do uchwytu na rurze.

vendea
07-10-2008, 21:21
tez mam ultrasilencera - wspanialy! nie tylko cichy - mozna w niedziele w nocy wciagnac szklo, jak sie upusci jakies naczynie, ale tez doskonale wykonany i przez to po prostu mily w uzyciu... poprzednie moje odkurzacze mialy male slabe kolka, wypadajaca rure, denerwujacy elektryzujacy sie plastik. electrolux jest wolny od tych wszystkich wad i po prostu az milo go wyciagac do odkurzania!!!

kolina
08-10-2008, 08:45
Dziekuję za podpowiedzi-rozważam elektroluxsa bardzo intensywnie.
:-)

A co sądzicie o odkurzczch BEZWORKOWYCH??

seweryn80
08-10-2008, 08:58
Ja polecam Philisa FC 9160 jest cichy ma największą moc ssania 500W kabel 12 metrów regulacja mocy ssania rura teleskopowa jest na worek wielorazowy ma filtry itp duże koła z tyłu Polecam. jedyny minus to cena około 700 zł

Malwi
16-10-2008, 10:28
Korzystał ktoś z nich? Zastanawiam się nad kupnem i bardzo kusi mnie cena. Możecie powiedzieć coś o użytkowaniu w/w odkurzacza..

kaśka maciej
16-10-2008, 18:48
Korzystał ktoś z nich? Zastanawiam się nad kupnem i bardzo kusi mnie cena. Możecie powiedzieć coś o użytkowaniu w/w odkurzacza..Odpuść sobie lepiej, też się połaszczyłam na cenę i po roku kupiłam nowy. Ten z MPM to miał być taki niby bezworkowy z liltrem hepa :-? Jak się dokładnie wszystkiego po każdym odkurzaniu nie wyczyściło to sie nie dało odkurzać. Na domiar złego był głośny niemiłosiernie. ODRADZAM.
Mogę za to polecić LG również bezworkowy z hepa, no i Rowentę Silence Force. Super!! Ten ostatni ma jakiś magiczny worek :roll:

Dreikainnen
16-10-2008, 18:58
Oj nie można generalizować, ja do swojego mieszkania kupiłem z mpmu model V-814 i jest w porządku, długi przewód żadnych kłopotów z workami (nie jestem fanem rozwiązań bez workowych). Zastąpił wysłużonego już meteora :)

Edmar70
16-10-2008, 19:13
Nie mam odkurzacza, ale mam, a raczej miałam :-? czajnik, który zanim minęła gwarancja zdążył popsuć się 3 razy. Potem w ramach rekompensaty dostałam drugi, któru równiez popsuł się 2 razy. :o Znajomym po kilku miesiącach zaczął szwankować mikser. Pewnie, że nie można generalizować i wrzucać wszystko do jednego wora, ale akurat ta firma zbyt często wypuszcza wadliwe towary. :roll:

Dreikainnen
16-10-2008, 19:25
Dlatego dobrze jest oprócz firmą sugerować się również konkretnym modelem. Każda firma pewne rzeczy robi lepiej a inne gorzej, np. odkurzacz meteor o którym wcześniej wspomniałem chodził grubo ponad 5 lat a żywot zakończył przez nieszczęśliwy upadek ze schodów :| kupiłem czajnik zelmera spalił się po 2 tyg i pociągając za sobą bezpieczniki... (nie tylko ja miałem taką sytuację z tym modelem czajnika). Aktualnie producenci posiadają bardzo rozbudowany asortyment, ale często jego jakość jest mocno zróżnicowana. Mam nadzieje, że nie zanudziłem ;)

Malwi
16-10-2008, 20:59
Mam suszarkę do owoców i grzybów, toster i mikrofale tej firmy i odpukać wszystko chodzi bez zarzutu. Suszarka mam chyba 2 sezon i co roku od sierpnia chodzi prawie codziennie (susze głównie grzyby, jabłka, śliwki, morele), toster używam raczej sporadycznie a w mikrofali przygrzeje coś raz na 3-4 dni. A pytam się o odkurzacz, bo zdziwiłam się, że ta firma robi takie rzeczy. Wcześniej miałam zelmera cobre, ale niestety po prawie 2 latach zdechł...

Kasia_de
16-10-2008, 21:01
to jak o odkurzaczach mowa, to przestrzegam przed LG CYKING ( ja mam v-cb 371 heu)

Jest to odkurzacz bezworkowy, z filtrem hepa. Większego g... nie widziałam. Miał niby zapobiegać rozdmuchiwaniu kurzu przy odkurzaniu, ale efekt taki wcale nie występuje. Podczas odkurzania i po, kurz lata tak jak przy zwykłym odkurzaczu, wydmuchiwany jest normalnie jak z każdego odkurzacza.

Poza tym bardzo szybko stracił siłę ssania ;-) mimo regularnego opróżniania, mycia itp./

Odkurzanie nim to katorga

CO do MPM - miałam suszarkę do włosów tej firmy i nigdy więcej tego sprzętu. Cena adekwatna do jakości.

Malwi
16-10-2008, 21:11
Poprzedni zelmer w sumie dobrze się sprawował. Siła ssania spadała (ale nie znacznie) jak worek był mniej niż w połowie napełniony.

grzegorz_si
31-10-2008, 07:47
Witam
Nie zrobiliśmy odkurzacza centralnego. Nie chcę dyskutować czy to dobrze czy nie.
W każdym razie żona obarczyła mnie obowiązkiem zakupu zwykłego odkurzacza do nowego domku. Przeprowadzka na dniach więc sprzęt będzie potrzebny.
Co polecacie godnego uwagi?
Do odkurzania: wykładziny, parkiety, płytki. W domu nie ma alergików, ale taki nie kurzący, nie śmierdzący by się przydał :)
Pozdrawiam

minkapinka
31-10-2008, 08:29
jestem zadowolona z elektroluxa

grzegorz_si
31-10-2008, 09:30
jestem zadowolona z elektroluxa
Dzięki za odpowiedź. Możesz podać model który masz?? :)

a_kasiek
31-10-2008, 19:04
a ja jestem baaaardzo zadowolona z zelmer syrius :) Jak dla mnie odkurzacz idealny :)

Beaty
31-10-2008, 20:05
posiadam od roku odkurzacz Zelmer Solaris 5000.0 HQ- jak dla mnie rewelacja!
a od pół roku posiadam i używam do prania dywanów, mycia okien, podłóg, odkurzania i nie tylko odkurzacz LG V-WA363ND- też rewelacja!

sprawdzają się przy dwóch długowłosych psach i dwóch kotach

pzd

Mymyk_KSK
01-11-2008, 20:03
my mamy electrolux ultrasilencer - jest cichuteńki i dobrze wciaga ;-)

A$IA
02-11-2008, 09:18
Ja tez kupiłam ostatnio Electroluxa za 300 zł.Narazie sprawuje sie dobrze.
Ma wbudowany pojemnik.Nie chciałam na worki wymienne,zeby nie trzebabyło pamietac o kupowaniu :wink:
A modelu nie podam bo odkurzacz mam na budowie,wiec...ale jakby ktos był zainteresowany to chetnie spojrze przy najblizszej okazji :D

iwcia43
27-04-2009, 15:03
No i stało się - odkurzacz szlag trafił (i dobrze nie lubiłam go...). Podpowiedzcie proszę jaki polecacie - Zelmer, Electrolux? Jaki typ? Chciałabym taki uniwersalny (różne rodzaje podłoża), na worki, dobry filtr ( co to ten filtr hepa ?), gumowe nakładki na koła i sama nie wiem co jeszcze byłoby dobre. Przejrzałam archiwum ale tam każdy wątek o odkurzaczach schodzi na temat wyższości odkurzaczy centralnych :evil:

marecki6
27-04-2009, 15:55
a wiec na wstepie moge odradzic ci odkurzacz bezworkowy w rzie gdyby taka mysl przeszla przez twoja glowe :-) zreszta jest o tym caly watek .... filtr hepa to filtr powietrza nadajacy sie do czyszczenia pod woda ( wazne dla alergikow bo ogranicza podobno spora ilosc kurzu ) ..... co do marki ciezko ogolnie powiedziec zeby kupic zelmera czy electroluxa ---- konkretne modele mozemy ocenic i odradzic lub nie ... zaden producent nie robi wszystkiego ok wiec jeden model zelmera moze byc super a drugi do bani ... napisz ile chcesz wydac na odkurzacz i wtedy mozna poszukac czegos dobrego

iwcia43
27-04-2009, 16:12
kwota to 400-500zł. no właśnie modeli konkretnych nie znam i tu leży pies pogrzebany. Bezworkowego nie biorę pod uwagę :wink:

marecki6
27-04-2009, 16:38
tutaj masz kilka propozycji i linkow do opinii na ich temat


Zelmer Syrius 1600.0 SP

http://www.skapiec.pl/site/cat/304/comp/145425_komentarze/


Electrolux ZUS 3365 UltraSilencer

http://www.skapiec.pl/site/cat/304/comp/196079_komentarze/

Samsung SC8305

http://www.skapiec.pl/site/cat/304/comp/76036_komentarze/


Electrolux XXL150 Ergo Space

http://www.skapiec.pl/site/cat/304/comp/152454_komentarze/


Samsung SC8345

http://www.skapiec.pl/site/cat/304/comp/76035_komentarze/

iwcia43
27-04-2009, 18:21
Dziękuję Ci bardzo za namiary. Już małe co nieco wiem. Najlepiej wypada chyba ten super cichy electrolux. Czy ktoś jeszcze mógłby wypowiedzieć się na temat swoich maszyn ssących?? :wink: [/i]

Darek Rz
08-09-2009, 10:49
Witam

Stary padł . Zona chce piorący (tylko nie wiem do czego bo dywanow nie mamy :lol: ). Ja chce zwykły ale solidny . Co polecacie ?

pozdrawiam

zetka
08-09-2009, 12:04
Poczytaj opinie o zelmerach: syrius bądź odyssey. Ja właściwie mam odkurzacz centralny ale dziś mi przywożą syriusa dla rodziców :) Sporo pozytywnych opinii o nim przeczytałam i ma 4 lata gwarancji.
Odradzam samsunga i lg - szybko padły :-?

Trociu
08-09-2009, 12:19
ze swojej strony polecę Karchera DS5600. Wodny.

Piorący to pic na wodę..

zott36
08-09-2009, 13:09
A jaki możecie polecić z turboszczotką?
Najlepiej coś małego , cichego ,lekkiego ale dobrze odkurzającego , czy takie rzeczy to tylko w Erze? :wink:

morfeusz1
08-09-2009, 13:10
Witam

Stary padł . Zona chce piorący (tylko nie wiem do czego bo dywanow nie mamy :lol: ). Ja chce zwykły ale solidny . Co polecacie ?

pozdrawiam

może żona chce piorący, do czyszczenia obić kanap/foteli/sof :wink:

Dobre sa odkurzacze z takim systemem antyalergicznym. Ale konkretnego modelu nie polecę, bo sama jestem na etapie wybierania. Nasz musi być lekki i cichy - mamy dwa futrzaki, które jak ognia boją się halasu odkurzacza :D

zetka
08-09-2009, 13:13
A jaki możecie polecić z turboszczotką?
Najlepiej coś małego , cichego ,lekkiego ale dobrze odkurzającego , czy takie rzeczy to tylko w Erze? :wink:
Z opinii jakie czytałam idealnie nadaje się właśnie zelmer syrius :D Choć odyssey też ma turboszczotkę (lecz jest trochę głośniejszy)

Darek Rz
08-09-2009, 13:15
Witam

Dzieki za pomoc -zrobilem juz rozeznanie cenowe . A do czego ta turboszczotka ??? Co to za ustrojstwo i czy jest potrzebne jak nie ma dywanów ?

morfeusz1
08-09-2009, 13:19
Sposób działania turboszczotki polega na kręcącym się małym wałeczku, który podczas odkurzania jednocześnie trzepie dywan.

Juniorka
09-09-2009, 08:55
Witam

Stary padł . Zona chce piorący (tylko nie wiem do czego bo dywanow nie mamy :lol: ). Ja chce zwykły ale solidny . Co polecacie ?

pozdrawiam

Elektrolux UltraSilencer ZUS 3385. Jestem nich zachwycona :lol:
Nie jest piorący tylko workowy ale jest lekki, cichy, bardzo zwrotny, ma długi kabel, leciutko (bez znacznego użycia siły :wink:) się nim odkurza. A najfajniesze, że ma autorewers na kabel (sam reguluje długość kabla dostosowując ją do naszych kroków), czyli koniec z plączącym się kablem pod nogami :wink:. Szczerze polecam!
A turboszczotka przydaje się gdy ma się zwierzątka sierściowe :wink:

aneta-we
15-09-2009, 20:30
Dziś odebrałam paczke z nowym odkurzaczem:
Zelmer Solaris 5000.0M14HQ

Na razie tylko wypróbowany, ale wrażenia super pozytywne.
Jest cichy, ma sporą moc, elektroszczotkę, autorewers kabla o czy mowa wyżej.

mia123
21-12-2009, 08:40
poszukuję w miarę mały odkurzacz na wodę. Macie może jakieś propozycje?

Myślałam o Zelmer Aquarius bądź Wodnik. Czy ktoś z Was taki ma i jest zadowolony?

A może na wodę jest bez sensu i lepiej kupić zwykły?

dwo
21-12-2009, 20:40
jesli chodzi o Wodnika to moja mama miala, bardzo niewygodny po kazdym odkurzaniu trzeba czyscic ten filter wodny, bardzo nieprzyjemne zajecie a jak zostawisz ten syf na 24h to poprostu skisnie.Elemety wirnika narazone sa na wczesniejsza korozje i odkurzacz po krodkim czasie zaczyna glosno chodzic.Ja mialem takie doswiadczenia zobaczymy jak inni.

bestisz
21-12-2009, 21:03
Moi rodzice w 1998 roku za ciężkie pieniądze kupili odkurzacz Rainbow. Nie pamiętam ale było to prawie 5tys. zł co w owych czasach było kupą kasy. Było to sprzedawane tylko i wyłącznie metodą prezentacji domowych. Powiem szczerze że wtedy mając jakieś 20 lat uważałem że to szaleństwo i głupota a oni naiwni dają się nabierać na głupie sztuczki prezentera.
Dzisiaj z perspektywy czasu znacznie zmieniłem zdanie z prostej przyczyny. Odkurzacz przetrwał gładzie gipsowe w całym domu, ostatnimi laty remont mojego domu od A do Z i dalej chodzi tak jakbym go z pudełka wyciągnął. Jest do niego masa osprzętu począwszy od urządzenia do trzepania dywanów bez wynoszenia po urządzenie do prania dywanów. Co ważne nie są to dodatkowe urządzenia które posiadasz i leżą gdzieś na strychu bo działają tak że można ich wogóle nie używać. Wręcz przeciwnie!! Urządzenia do trzepania cały czas urzywamy do dywanów przy standardowym ich odkurzaniu. Jak ktoś ma miękkie dywany które mają tendencję do wklepywania się włosa to po każdym odkurzaniu włos jest podźwignięty i puszysty. Trzepaczka to jakby szczotka która sama w sobie ma silnik który porusza dwie wirujące szczotki i tym samym wyczesuje dywan. Jest ona oczywiście połączona wężem do odkurzacza bo gdzieś te wyczesane śmieci muszą lecieć. Wąż ma zatopiony w sobie kabel który podaje zasilanie na silnik W/w trzepaczki.
Odkurzacz jest oczywiście wodny bez żadnego worka. Wszystkie śmieci i pyły zatrzymywane są w kilku litrowym bidonie. Dla mnie rewelacja po tylu latach.
Dzisiaj kupuję coś za 700zł i po jednym odkurzaniu poremontowym wszystko jest zalepione i nie do użytku bez głębszego rozbierania. Tu wylewasz wodę i płuczesz zbiornik.
Sam się zastanawiam nad zakupem używanej sztuki po serwisowej. Na allegro można takie dorwać poniżej 2tys. zł. i uwierzcie że ta cena nie bierze się z niczego. Znajomy zakupił taką sztukę od faceta który jako jeden z nielicznych jest serwisantem tego sprzętu i oferuje używki po kompleksowym serwisie. Żeby było śmieszne to on jako autoryzowany serwisant daje 36mis gwarancji na zakupiony u niego sprzęt. Samo przez się mówi że ktoś ma odwagę dawać taką gwarancję na używany sprzęt.

mia123
22-12-2009, 11:24
Zainteresował mnie tez Zelmer Aquos, który może być używany 2 funkcyjnie albo na worek albo na wodę. Ma ktoś z Was może taki odkurzacz?

Pan Staszek
28-12-2009, 07:37
Ja mam odkurzacz Zelmer Wodnik DUO - z fitrem HEPA - posiada on możliwość odkurzania zarówno na mokro jak i po zmianie wkładu z workiem na sucho - jestem z niego bardzo zadowolony - owszem czyszczenie pojemnika z brudnej wody nie nalezy do najciekawszych ale wolę to niż wymieniać worki (no i nie trzeba ich kupować :) - na jedno odkurzanie wlewa się ok 0,5 l wody - jeżeli jest bardzo brudno to wodę należy zmienić na czystą i można dalej odkurzać. Mam go do ponad roku i nie ma z nim żadnego problemu. Jedynie elementy drugiego wkładu na worek do suchego odkurzania zajmuja trochę miejsca.

revalidon
28-12-2009, 09:03
Mam odkurzacz wodny Karchera... Kiedys kosztował około 800 zł, ale to było z osiem lat temu, a więc niemało... Odkurzacz hula do dziś i jakbym miał kupować kolejny to też wodny... Nie wiem o jakim czyszczeniu filtra tutaj mowa, bo u mnie wylewa sie brudną wodę i już... Dodatkowo jest jeszcze filtr HEPA, który od czasu do czasu trzeba umyć...

mia123
28-12-2009, 10:54
Dzięki za opinie, zdecydowałam się na tego Aquosa i powiem szczerze jestem bardzo zadowolona.

Tkanka7
29-12-2009, 21:41
A ja sie dołączę do peanów na temat Rainbowa. W moim domu rodzinnym jest od wielu lat i zmienił moje podejsćie do zakupywania drogiego sprzętu. Jest w 100 procentach warty swojej ceny. Odkurzacze "na wode" mają podstawowy pozytyw w stosunku do tych "na worki" - nie zakurzają a ODKURZAJĄ Jedynym minusem Rainbowa jest to, że to dość ciężkie ustrojstwo (z kilkoma litrami wody nie moze być lekkie) i wciąż pamietam jak mi ręce odpadały po odkurzaniu domu, a szczególnie schodów.. Brrr..
Ale cieszył widok odkurzonego dywanu - jaki by nie był brudny, tak po odkurzaniu Rainbowem i szczotką trzepiącą wyglądał jak świeżo przywieziony ze sklepu..
U siebie mam centralny, też nie zakurza;)I jest o niebo lżejszy;)

mia123
30-12-2009, 10:23
Właśnie tego chciałam uniknąć, żeby ten kurz który odkurzam nie lądował sekundę później za odkurzaczem...

aha26
30-12-2009, 10:45
poszukuję w miarę mały odkurzacz na wodę. Macie może jakieś propozycje?

Myślałam o Zelmer Aquarius bądź Wodnik. Czy ktoś z Was taki ma i jest zadowolony?

A może na wodę jest bez sensu i lepiej kupić zwykły?


O MAtko Mia ..tylko nie Zelmer Wodnik,kupilam w sieprpniu i to jest potrazka na calego,ciężki jak cholera( nie wiem wogole ,ze tez nie zastanowilam sie nad jego wagą w sklepie :-? :evil: ),niewygodny,moj jakos słąbo ciągnie,te filtry trzeba w kolko czyscic....kupila teraz karchera i jest super:-)

revalidon
30-12-2009, 10:47
....kupila teraz karchera i jest super:-)

a ile teraz karcher kosztuje, a ile wodnik..?

mia123
30-12-2009, 10:55
poszukuję w miarę mały odkurzacz na wodę. Macie może jakieś propozycje?

Myślałam o Zelmer Aquarius bądź Wodnik. Czy ktoś z Was taki ma i jest zadowolony?

A może na wodę jest bez sensu i lepiej kupić zwykły?


O MAtko Mia ..tylko nie Zelmer Wodnik,kupilam w sieprpniu i to jest potrazka na calego,ciężki jak cholera( nie wiem wogole ,ze tez nie zastanowilam sie nad jego wagą w sklepie :-? :evil: ),niewygodny,moj jakos słąbo ciągnie,te filtry trzeba w kolko czyscic....kupila teraz karchera i jest super:-)

Kupiłam Aquos, jest o połowę lżejszy od Wodnika (i mniejszy). Jestem z niego zadowolona, chociaż nie należy do super małych ani super lekkich. Ale w super małym i super lekkim to za wiele funkcji nie jest.

softer.sex
02-02-2010, 18:59
Witam wszystkich,
właśnie zastanawiam się nad kupnem odkurzacza i już prawie zdecydowałam się na wspomniany w temacie zelmer odyssey, tylko chciałabym poznać opinie na jego temat. Może ktoś z was posiada??? Wielkie dzięki za każdą odpowiedź :wink:

zetka
02-02-2010, 20:17
Tu masz dużo opinii:
http://www.ceneo.pl/;004+szelmer~~Modyssey

Też brałam go pod uwagę wybierając odkurzacz dla rodziców, ale jednak zdecydowałam się na Syriusa:
http://www.ceneo.pl/;004+szelmer~~Msyrius

Saskja
02-02-2010, 21:33
Ja też kupiłam syriusa z elektroszczotką i jestem bardzo zadowolona.

iwcia43
03-02-2010, 07:49
Też mam syriusa- tego z "nawigacją". Też jestem bardzo zadowolona

softer.sex
03-02-2010, 15:41
Dzięki wielkie, chyba się jeszcze zastanowię. A czy ta elektroszczotka jest w komplecie, czy ją się osobno kupuje? Ile to kosztuje i czy jest dużo lepsze od turboszczotki?

softer.sex
03-02-2010, 16:22
Weszłam na to ceneo, ale za diabła nie wiem który z tych syriusów? Nie rozumiem dlaczego ten sam model ma kilka kolorów, a każdy inne funkcje :x Oczywiście nie tyczy się to tylko syriusa, ale przez odyssey już przebrnęłam :lol: Błagam, poradźcie, nie mam czasu tyle siedzieć przy necie :cry: Chcę żeby dobrze wciągał i był workowy. Mam trochę dywanów, trochę terakoty i niedługo panele i od czasu do czasu kota, więc jakaś turboszczotka byłaby wskazana. Wielkie dzięki za każdą odpowiedź :lol:

chrisowaty
03-02-2010, 20:08
Od roku czasu używam:
http://www.zelmer.pl/odkurzacze/odkurzacze-klasyczne/odyssey/art296,odkurzacz-odyssey-450-0-st.html

I jestem zadowolony. W ub roku przeżył remont mieszkania (pył po skrobaniu ścian, pył gipsowy itd).
Turboszczotka - piękna sprawa przy dywanach, a przy dwójce małych dzieci mam co sprzątać.

Polecam.

Saskja
03-02-2010, 20:27
Turboszczotka działa na zasadzie wiatraczka, powietrze zasysane do odkurzacza ją obraca. Z tego wynika, że jeśli siła ssania jest słabsza (bo np. worek pełny), to i dzialanie turboszczotki będzie slabsze.
Elektroszczotka ma osobne gniazdko na obudowie odkurzacza - jest zasilana osobno - więc jej działanie będzie zawsze takie samo. Szczególnie polecana do kudłatych lub miękkich dywanów albo do takich, które od dawna nie miały porządnego odkurzania.
Ja mam syriusa bialo-pistacjowego. Ma elektroszczotkę w komplecie. Kupowałam go na allegro, z dostawą płaciłam 420 zł, moim zdaniem dobra cena.

Justynka
21-02-2010, 09:46
Z góry sorki jeśli temat już był, ale mnie nie rzucił się w oczy.. :roll:

Jak w temacie - noszę się z zamiarem zakupu w/w odkurzacza - kolumnowy z wypinanym małym, ręcznym odkurzaczem, do tzw. szybkiego sprzątania.
Proszę użytkujących o opinie, czy warto...Jakie ma zalety, a jakie wady...

Pozdrawiam
Justyna

e-mól
21-02-2010, 10:05
wystarczyło użyć wyszukiwarki

http://forum.muratordom.pl/post4025615.htm?highlight=ergorapido#4025615

Justynka
21-02-2010, 10:26
dzięki :) wpisywałam "odkurzacze", ale nie dopatrzyłam się bezprzewodowych :wink:

e-mól
21-02-2010, 11:36
a ja wpisałam ergorapido i wyskoczyły odpowiednie wątki

meganik
23-06-2010, 13:06
A ja ostatnio zakupiłem, jednostkę centralną kanadyjskiej firmy Drainvac. Jak wiadomo, Kanada i Stany to ojczyzny centralnych odkurzaczy. Jestem bardzo
zadowolony, ponieważ oprócz ciał stałych mogę również odkurzać wszelkiego rodzaju płyny bez użycia separatora. Ranking popularności odkurzaczy centralnych DRAINVAC: http://www.dominujacesystemy.pl/informacyjna-11.html

marzena999
23-06-2010, 13:20
mam zelmera, bursztynowy, elektroszczotka jest dobra do włosów, ale....zepsuł mi się już 4 razy, użytkuję go 1,5 roku

greg29
03-08-2010, 22:52
Witam, odświeżę ten temat. Czy ktoś z Szanownych forumowiczów używa może odkurzacza piorącego m-ki PHILIPS FC 6844 ?

http://cokupic.pl/i/c_big347778.jpg

Czy warto go kupić do domu, do prania dywanów i mycia podłóg drewnianych i paneli?
Serdecznie dziękuję za sugestie.

lepro1
29-08-2010, 09:18
Witam,
Poszukuję profesjonalnego odkurzacza do drewnianych, olejowanych podłóg. Priorytetem jest bezpieczeństwo podłogi i skuteczność sprzątania. Cena jest drugorzędna :)

prawdziwy.anika
29-08-2010, 10:02
czy rodzaj podlogi ma znaczenie dla wyboru odkurzacza? hmmmmm

mam najtanszy model dysona i stwierdzam,ze nie mialam w rekach lepszego odkurzacza
http://www.electro.pl/produkt-DYSON_Odkurzacz_DYSON_DC29_Base-142831,168.html

opinie sa ponizej opisu produktu,takze nie bede sie rozpisywac

lepro1
29-08-2010, 10:54
Dziękuję za sugestię, też rozważałem Dysona. Odkurzacz pewnie nie ma istotnego znaczenia, ale już szczotki do niego tak. Będę wdzięczny za uwagi od użytkowników innych marek.

Kasiołek
29-08-2010, 12:22
Tez jestem zainteresowana tym tematem, bo niektóre szczotki ną nieodpowiednie do drewnianych podłóg - mogą je porysować.

Joki
06-09-2010, 13:04
Ja od jakiegoś czasu (około 3 m-ce) używam tego cuda: dobry odkurzacz (http://www.mixelectronics.pl/odkurzacze_bezworkowe), odkurzacz cena również była zachęcająca. Normalny, workowy philips, ale na ssanie absolutnie nie narzekam, plus jest dość lekki i na dodatek cichy. Mój miał od razu w komplecie nasadki do czyszczenia parkietów, a że takowych u nas w domu nie brakuje, toteż cacko sprawdza się wyśmienicie ;)

ZABRA
20-09-2010, 16:49
A ja jeszcze o Roombie.
Mam od 2 miesięcy i jestem bardzo zadowolona i bardzo polecam, ... ale nie wszystkim! Po pierwsze najlepiej się sprawdza w pomieszczeniach, w których nie ma zbyt wiele mebli, ewentualnie meble mają wysokie nóżki (ok. 15 cm). Wtedy Roomba spokojnie wjeżdza sobie pod meble, sofy itp i sprząta. Dywany nie przeszkadzają. Po drugie najlepsze efekty osiąga się przy codziennym odkurzaniu ( co 3 dzień też jest ok). Akumulator działa ok 2 godziny. Po jednym takim seansie mój 35 m salon jest czysty, ale czasem się coś zdarza znależć. Po trzecie polecam ją dla zajętych: idziesz do pracy, lub - jak ja - na spacer z dzieckiem i na do widzenia włączasz Roombe. Wracasz, a tu krasnoludki posprzątały. :))

No i cena, zawsze jest Allegro!

Włodek W.
23-09-2010, 10:58
Haniula
Teściowa powinna pozbyc się alergii ............................sama ,a nie udawac ,że się ,,leczy"
Pozdr.

natalia23
20-10-2010, 22:21
Polecam electrolux!

Kombat
05-11-2010, 11:30
Powiem wprost: chcę kupić dobry odkurzacz (http://www.mixelectronics.pl/odkurzacze). W tym sklepie kupowała już moja siostrzyczka i bardzo go sobie chwali, że niby o wiele taniej jest i nie ma problemu z wysyłką, dlatego chciałbym wybrać coś od nich z oferty. I teraz... kto będzie tak dobry i zerknie na to, co oni mają w swojej ofercie?? Ja się absolutnie na odkurzaczach nie znam i sam nie wiem czego chcę ;/ W sumie to chciałbym, żeby był na worek, bo nie widzę się w roli kogoś, kto często czyści ten pojemnik na kurz. No i żeby on dobrze ciągnął i... w zasadzie to tyle. Większych wymagań nie mam, może tylko tyle, żeby nie był za duży.:)

Filionka
11-11-2010, 20:26
Ja posiadam odkurzacz piorący (http://www.agito.pl/sprzatanie-i-prasowanie/odkurzacze/1118.html) który kupiłam w tamtym sklepie i jestem z niego całkiem zadowolona. I na mokro i na sucho bardzo dobrze ciągnie, dywany zostają suche i na szczęście w ogóle nie są przemoczone. Czysto, schludnie i w miarę szybko. Nie jest może zbyt leciutki, ale w końcu gdzieś te wszystkie funkcje muszą się w nim zmieścić... :).

Kombat
23-11-2010, 22:02
Wreszcie wczoraj zdecydowałem się na to, żeby kupić taki odkurzacz philips (http://www.agito.pl/odkurzacze/philips-fc-9071-niebieski.0.345321.html). Cacko jest już zamówione, pieniądze wpłaciłem wczoraj. Teraz wystarczy tylko zaczekać na przesyłkę... Jak wreszcie do mnie dojdzie i będziemy już po pierwszy odkurzaniu, to od razu dam znać jak się sprzęcik sprawuje

samantaa83
26-11-2010, 15:36
a ma ktoś może odkurzacz Electrolux UltraSilencer ZUS 3970P i mógłby napisać coś na jego temat

Cecylka_29
30-11-2010, 23:00
Ja mam taki sprzęcik i moim zdaniem to jest bardzo dobry odkurzacz (http://www.zadowolenie.pl/philips-fc-844501,17108). Jest na worek, moc silnika 1800 W, do tego filtr Super Clean Air HEPA i coś, co bardzo mi się podoba czyli wskaźnik zapełnienia worka. Dodatkową, fajną opcją jest elektroniczna regulacja mocy. Jak dla mnie super, więc szczerze polecam :))

samantaa83
12-01-2011, 12:48
Dzięki Cecylka, zastanawiam się i zastanawiam ale chyba w końcu go kupię :-)

montwa
14-01-2011, 14:40
jam mam electroluxa i jestem z niego bardzo zadowolony, nie pamietam dokladnie modelu ale ma 13-metrowy kabel, swietna sprawa

marinella879
18-01-2011, 09:19
miele
mam model cat and dog
rewelacja
kocham ten odkurzacz miłoscią bezgraniczną

wczeniej kupiliśmy bezworkowowego Hoovera. Nie wiem dlaczego , jakieś zaćmienie nas w sklepie dopadlo. Nigdy wiecej bezworkowca. Przez pierwsze pół roku nawet się spiywał, później przestał. Opróżnianie pojeminika mnie irytywało, wszystko wokół w kurzu

Dominik Z.
05-02-2011, 21:39
Ja mam taki sprzęcik i moim zdaniem to jest bardzo dobry odkurzacz (http://www.zadowolenie.pl/philips-fc-844501,17108). Jest na worek, moc silnika 1800 W, do tego filtr Super Clean Air HEPA i coś, co bardzo mi się podoba czyli wskaźnik zapełnienia worka. Dodatkową, fajną opcją jest elektroniczna regulacja mocy. Jak dla mnie super, więc szczerze polecam :))

FC8445 czyli seria Gladiator to moim zdaniem najbardziej nieudana seria odkurzaczy Philipsa od wielu lat. Słaby materiał, mocno się nagrzewa i obudowa potrafi się odkształcać przy dłuższym sprzątaniu. Obudowa trzeszczy, przy mocowaniu worka jest nieszczelny i część zbieranego "materiału" nie trafia do worka. Dla mnie koszmar.

Dużo lepsze były FC86xx (seria Expression), a z droższych wspomniany już Jewel (FC9071) i Performery (FC91xx), ale w tych ostatnich trzeba uważać na rączkę, bo potrafi się wyłamać (to jedyna ich wada).

Mariolka!
10-02-2011, 09:50
Haniula
Teściowa powinna pozbyc się alergii ............................sama ,a nie udawac ,że się ,,leczy"
Pozdr.

Pozbyć się alergii na kurz?? jak? ja jestem alergikiem właśnie na kurz - i co mi powiedział alergolog - że nic mi z tym nie zrobi, trzeba po prostu utrzymywać mieszkanie czyste, wszystko wietrzyć itp. Niestety ja kupiłam taki bez workowy przed diagnozą lekarza - teraz muszę się męczyć - taki odkurzacz alergikom odradzam.

stilla
18-02-2011, 08:13
A te z filtrem hepa tez nie pomagają? Bo widziałam w programie miedzy Kuchnią a Salonem jak jeden z odkurzaczy kompresował kurz, zbijał go w taką kosteczkę.

Mariolka!
28-02-2011, 10:53
A przyznam nie słyszałam o takich - to są same filtry czy odkurzacze z takimi? i w jakich cenach?:)

Qbass
11-03-2011, 09:20
Zdecydowanie odradzam electrolux'a - mam jednego z filtrem i jest dramat. Zapycha filter po 1 odkurzaniu mieszkania 50m2!
W domu mam zelmera workowego i z czysytym suminiem moge kazdemu polecic ta firme :)

Sziva
18-03-2011, 12:16
My mamy już drugi rok Zelmera Syrius 1600.3 HQ (są różne wersje Syriusa). W mieszkaniu 60m2 spisuje się bardzo dobrze - moc ssania jest regulowana i na ostatnim poziomie nie można oderwać końcówki od dywanu. Do tego ma na tyle kompaktowe wymiary, że łatwo się go przesuwa i przenosi.

megi24
19-03-2011, 18:25
Filtry Hepa są dobre, tylko trzeba patrzeć, który rodzaj.
Taki model bezworkowy z funkcją kompresji kurzu powinien być dobry dla alergików i nie tylko, każdy lubi mieć czysto w mieszkaniu i nawet jak ktoś nie jest alergikiem, to kurz przeszkadza.

Kodak
20-04-2012, 11:51
Moja mama w przyszłym tygodniu obchodzi 65 urodziny, jako prezent chce jej kupić odkurzacz bo ten co ma nadaje się już do wyrzucenia, jest ciężki, nieporęczny ogólnie słaby. Szukam czegoś leciutkiego, najlepiej żeby sam odkurzał, bo mama do najmłodszych już nie należy. Jakie propozycje?

Piosk
20-04-2012, 12:43
http://allegro.pl/vileda-robot-sprzatajacy-odkurzacz-nowosc-i2263453564.html

Piosk
20-04-2012, 12:46
polecam ten odkurzacz ze względu na łatwość jego obsługi, co w tym wypadku może mieć znaczenie. być może znajdą się lepsze odkurzacze, jednak trudniejsze w obsłudze. jak zwykle w takich sytuacjach trzeba wyważyć i podjąć decyzję "coś za coś". :-)

maska45
20-04-2012, 12:55
Teraz istnieją takie odkurzacze tzw roboty.Odkurzają same:) Szczegółów niestety nie znam,ale może to jest jakaś myśl:)? Popatrz w Internecie-może coś znajdziesz.

sylwek44
21-04-2012, 07:20
mnie tam, jego jakość też zadowala. Nie mam napaskudzone bardzo to sobie radzi przyzwoicie. I ja się nie męczę przy sprzątaniu. Same plusy:)

Trociu
24-04-2012, 07:51
Ja mam i bardzo zadowolony jestem z mojego iRobota. Cenowo to trochę więcej aniżeli wspomniana Vileda czy RoboJet, ale wszystkie testy pokazują, że iRobot jest na tym polu najlepszy. Więc można i poszukać w tą stronę.

badboys
17-07-2012, 14:36
Ja mam i bardzo zadowolony jestem z mojego iRobota. Cenowo to trochę więcej aniżeli wspomniana Vileda czy RoboJet, ale wszystkie testy pokazują, że iRobot jest na tym polu najlepszy. Więc można i poszukać w tą stronę.

No ja osobiście wolałbym własnie zaoszczędzić kupując RoboJeta. :) Moja zona mnie namówiła i skuszę się. Dodatkowo czytając fora dużo się o nim dowiedziałem, w tym wiele osób się o nim pozytywnie wypowiada. Grzech nie kupić. :D

Trociu
17-07-2012, 20:38
No ja osobiście wolałbym własnie zaoszczędzić kupując RoboJeta. :) Moja zona mnie namówiła i skuszę się. Dodatkowo czytając fora dużo się o nim dowiedziałem, w tym wiele osób się o nim pozytywnie wypowiada. Grzech nie kupić. :D
To koniecznie po czasie napisz, czy się dobrze sprawdza. Bo ja na swoją Roombę nie narzekam i ciągle (codziennie) nią sprzątamy.
Niestety nie udało mi się spojrzeć na tego RoboJet'a bo ich stronka się wykrzacza przy wejściu...

Kodak
20-07-2012, 15:21
ja kupiłem mamie RoboJeta, sam troszkę nad nim posiedziałem i jest jak najbardziej ok, mama też zachwycona, duży plus to cena właśnie a myślę, że nie działa gorzej od Roomby, bo mój kuzyn ma Roombę właśnie i zrobiliśmy test porównawczy, praktycznie żadnej różnicy nie było. Mama włącza go co 2 dni z tego co mówiła, 40 min odkurza jej całe mieszkanie i mówi, że nawet go za bardzo nie słyszy. A z radości wszystkie zmiotki powyrzucała :)

Delfina
31-07-2012, 18:45
A czy jest coś takiego jak podróbka Rainbowm, ma ktoś coś takiego?

aberowski
27-06-2014, 09:52
mówisz?

Resoviax
27-06-2014, 10:42
nie sondze

bings
02-07-2014, 10:51
ja mam jakiś odkurzacz z tym wirem / tornadem co tworzy. Moim zdaniem ssa lepiej niż taki tradycyjn. W dodatku wydaje się, że zasysa także więcej drobnego brudu. Jedyne co to muszę często czyścić filtry, ale plus jest taki że można to robić pod wodą, więc koszty obslugi są minimalne.

Jozecki
08-07-2014, 11:39
Ja mam odkurzacz a filtrem Hepa i jestem bardzo zadowolony, dobra moc i dobre ssanie :)

Jamejski
07-02-2015, 22:47
Osobiscie ostanio szukałem po różnych sklepach rtv (dostałem niby na świeta nowy odkurzacz ale był mega słaby, nie polecam) i Ultra Silencer wyżej wymienionych ;) mnie po prostu zwalił z nóg :)

Wren
09-02-2015, 13:25
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?50539-Odkurzacz-workowy-czy-bezworkowy&p=6735945#post6735945 Tu się wypowiadałam i zdanie podtrzymuję.