PDA

Zobacz pełną wersję : ile jeszcze wydam??



mały.majster
27-10-2005, 19:09
mam do was pytanko , a nawet dwa ! chodzi mi o to ile wydaliście albo ile trzeba średno wydać na to aby się wprowadzić do własnego domu ! chodzi mi o to ile wydaliście na terakoty , panele , kuchnia , AGD , karny , kraniki , kominek, łazienki itp .. chodzi mi o takie średnie wyposażenie

druga sprawa moze pamiętacie ile kosztował was m2 za ocieplenie z tynkiem akrylowym
(styropian 5cm , siatka, kołki, itp) bo mi dziś firma walneła cene 90pln /m2 :(

pattaya
27-10-2005, 19:13
Ja za styropian 15cm+tynk silikatowy płacę ok 55-56 zł/m2 z robocizną.

J_K_K
27-10-2005, 19:30
mam do was pytanko , a nawet dwa ! chodzi mi o to ile wydaliście albo ile trzeba średno wydać na to aby się wprowadzić do własnego domu ! chodzi mi o to ile wydaliście na terakoty , panele , kuchnia , AGD , karny , kraniki , kominek, łazienki itp .. chodzi mi o takie średnie wyposażenie


Zaraz Ci napiszą, że to zależy od standardu i m2, ale tak bardzo skromnie
z ww., piecem, drzwiami, farbami, gniazdkami itp, to +/- 50 kPLN,
jak nic (z robotą, bez AGD).

Pzdr

JKK

Marek30022
28-10-2005, 08:29
Chyba nie ma informacji, jak duży dom. Ja właśnie kończę przygodę z wykończeniem 145 m (pow. użytk) domu. Nie szalałem z materiałami, wybrałem ze średniej półki. Mogę stwierdzić jedno 50.000 to kwota dla dużych optymistów. Przykładowo:
kominek średniej klasy conajmniej 5000
piec, kaloryfery, wyposaźenie kotłowni (zakładam że instalacje są zrobione): min: 10 000
glazura, podłogi, biały montaż min. 30.000 (zrobione są tarasy i schody wejściowe)
schody - betonowe obłożone drewnem 8000 zł.
malowanie - nie wiem ile wydałem, ale z całą pewnością kilka tys. zł
drzwi wewnętrzne i zewnętrzne - tutaj może być duża rozpiętość kosztów, mnie to kosztowało ok. 8.000 zł.
osprzęt elektryczny, TV (zakładam, że reszta jest zrobiona), mnie kosztowało powyżej 2000
kuchnia - jeśli na zamówienie i z dobrym blatem - kilkanaście tys. zł
oświetlenie - jesze nie kupiłem
i jeszcze wiele różnych drobiazgów.

Jerzysio
28-10-2005, 08:55
Policz sobie po 2000,- pln/m2 i odejmi to co wydałeś do tej pory, wyjdzie z dokładnością +/- 10%.
Pozdro
J

.....tylko mi tu bez złotych kranów :wink:

marcenka
30-10-2005, 09:18
J zakładam że jakieś 80-100 tys tyle że nie liczę tu tego co ja nazywam hydrauliką (piec, grzejniki).
a tak naprawdę wszystko zależy od standaru w którym chcesz wykończyć np. możesz kupić baterie łazienkową za 50 zł a możesz na nią wydać ok.2000 zł

pzdr

rafałek
30-10-2005, 10:49
Gniazdka - około 1000 zł
Kuchnia - zmywarka+okap+płyta+piekarnik+meble z montarzem - ok 11 tys
panele - ok 3,5 tys ale kupiliśmy najtańsze (ok 60-70 m2). Część miała być z PERGO, ale niestety zabrakło kasy. Po miesiącu mieszkania i powolnym zaniku kurzy jesteśmy zadowoleni.

mały.majster
30-10-2005, 16:53
tez mi sie wydaje ze bez szaleństw (złote klamki:)) można by się zamknąc w ok. 50-70kPLN - 160m2 przynajmniej bede sie starał :)

ps. info dla tych co słyszeli o wielkich promocjach na AGD w nowej sieci Electric Word , byłem i stwierdziłem ze to totalna poraszka !!! :-? :o przecenione towary czy te w niskich cenach to totaly złom !! wycofywany z zachodnich sieci lub zalegający w magazynach polskich producentów, a sprzęty markowych firm trzymają ceny podobnie do pozostałych dużych sieci ,,, tak więc nie ma co szturmować tego miejsca pod warszawą bo się rozczarujecie jadąc po kilkadziesiąt kilometrów :( dodatkowo widziałem tłum ludzi z kartonami przy okienku "zwrot towaru" sami wyciągnijcie wnioski

pozdro

rafałek
30-10-2005, 17:55
ps. info dla tych co słyszeli o wielkich promocjach na AGD w nowej sieci Electric Word , byłem i stwierdziłem ze to totalna poraszka !!! :-? :o przecenione towary czy te w niskich cenach to totaly złom !! wycofywany z zachodnich sieci lub zalegający w magazynach polskich producentów, a sprzęty markowych firm trzymają ceny podobnie do pozostałych dużych sieci ,,, tak więc nie ma co szturmować tego miejsca pod warszawą bo się rozczarujecie jadąc po kilkadziesiąt kilometrów :( dodatkowo widziałem tłum ludzi z kartonami przy okienku "zwrot towaru" sami wyciągnijcie wnioski

Zamisat biegać po takich okazjach lepiej dobrze poszukaj w sklepach internetowych. Moja żona wybierała ze 2 miesiące. Jak już wiedziała co chce to przejżałą oferty kilku. W końcu wybrała megamedię i jeszcze jeden. W efekcie oszczędziliśmy na zakupie zmywarki, okapu płyty i pieraknika ok 2 tys. Myślę, że warto. Cemy porównywaliśmy do kilku sieci AGD. Warto się przy okazji potargować dając nawet mocno zaniżone ceny (jeśli jest taka opcja). Trzeba również sprawdzić ceny transportu ale to przy większych zakupach może wyjść nawet 0 zł :D . Wybieraj sprzęt z głową - nie patrz na wodotryski tylko funkcje które są na prawdę uzyteczne, by się potem nie okazało, że za coś czego nie używasz lub uzywasz 1x w roku zapłacisz 1000 zł extra.

Jerzysio
02-11-2005, 07:55
..co do sklepów internetowych, to ten sam model lodówki ( Elektrolux z funkcją No Frost ) wypadł taniej w hurtowni Marcin ( uwzględniając też transport ) niż w internecie... ale to oczywiście nie reguła...
Pozdro
4ewry1
J

rafałek
02-11-2005, 08:10
Czyli trzeba sprawdzać. Okazje może być za rokiem, ale nie koniecznie.