PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D83 POD LASEM



K.alina
30-10-2005, 11:24
Co sądzicie takim domku?
http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_265_8.jpeg
http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_265_3.jpeg
1. przedsionek 4,6 m²
2. hol 13,8 m²
3. kuchnia 7,4 m²
4. pokój dzienny 26,1 m²
5. łazienka 2,5 m²
6. pomieszczenie gosp. 5,1 m²
7. gabinet 12,0 m²
Razem: 71,5 m²
8. garaż 15,8 m²
9. taras 17,3 m²


rzut poddasza
http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_265_4.jpeg
10. schody 4,0 m²
11. korytarz 7,8 m²
12. łazienka 4,3 m²
13. sypialnia 10,8 m²
14. sypialnia 13,8 m²
15. sypialnia 9,9 m²
16. łazienka 1,7 m²
17. garderoba 2,0 m²
18. sypialnia 11,5 m²
Razem: 65,8 m²

Dorro
30-10-2005, 22:00
Dla mnie jest to najpiękniejszy dom na świecie!!! Od piątku jestem posiadaczką tego projektu w wersji lustrzanej. Rozpoczęcie prac budowlanych planujemy na wiosnę, a jak u Ciebie? Pozdrawiam

kroyena
31-10-2005, 11:02
Nie jest źle.

Ale na parterze razi ta przestrzeń pod schodami, co do której nie wiadomo co autor miał na myśli. Można ją było zagospodarować, np. przez powiększenie pom. gospodarczego o przestrzeń pod schodami. Jeżeli jest to przy okazji pomieszczenie pieca gazowego to drzwi mają zły układ.

Co do góry to łazienka 12 nieco trefnie zaaranżowana. Prysznic dałbym z półokrągłym brzegiem, umywalkę na stronę prysznica, a wannę w miejsce umywalki. I wtedy może pozostać tylko problem z sikaniem przez panów w pozycji stojącej (ale tylko wysokich). I w 13 to okno dachowe nad łóżkiem może być nie teges.

Ale ogólnie ładnie rozplanowane.
No moze jednak upierałbym sięz tą przestrzenią pod schodami.

K.alina
31-10-2005, 11:09
Dorro! cóż im więcej projektów oglądam tym bardziej jesteśmy do niego przekonani....nie spełnia wszytstkich moich zachcianek, ale nie można mieć wszystkiego!
:wink:

co do tej przestrzeni pod schodami to fakt....planujemy ją jakos zagospodarować.... powiekszenie pom. gosp.? dobra myśl...
nie rozumiem tylko kwestii źle umieszczonych drzwi? w pom gosp.? w przypadku ogrzewania gazowego? nas i tak ono nie intersuje....nie cierpię gazu!!!!

co do łazienki to słuszne uwagi...a w łaz. w sypialni palnujemy ja powiększyć kosztem garderoby....bo chce tam miec wannę! :wink:

K.alina
31-10-2005, 11:12
Dorro my narazie bedziemy szukać odpowiedniej działki pod ten projekt...czy Murator dostarczył wam wstęny kosztorys? jełśi tak pośłin mi na priva! ale wam zazdroszczę ....żyć z myślą na wiosnę ruszamy..my najszybciej za rok ..a jak sie uda.

Dorro
31-10-2005, 18:20
Owszem, murator dołączył osobny skoroszyt z wyszczególnieniem materiałów i prac budowlanych. Pozostaje "tylko" wpisać obowiązujące stawki, ceny i kosztorys gotowy ;-) Niewykorzystana przestrzeń pod schodami nam też się nie spodobała, trzeba będzie coś z tym zrobić. My będziemy chcieli też powiększyć kuchnię kosztem szafy wnękowej, w ten sposób uda się ją powiększyć do jakichś 9m kw.
W przeciwieństwie do Was najpierw mieliśmy działkę, a potem szukaliśmy projektu. Wybór bardzo nam ograniczły wymiary naszej działki (z przodu 19,5 z tyłu 14,5 długość 43), byliśmy w zasadzie zdecydowani na projekt indywidualny, ale gdy zobaczyliśmy ten dom, byliśmy zgodni, że właśnie o coś takiego nam chodziło.

Pol_Paweł
03-11-2005, 07:21
Bardzo się cieszę, że nie tylko nam podoba się ten projekt. Planujemy start budowy jesienią przyszłego roku. Mam nadzieję, że do tego czasu ktoś z forumowiczów będzie już w zaawansowanym stadium budowy i będę mógł skorzystać z jego rad i opinii.
Mój plan zmian jest nieco inny niż przedmówców:
1. Planujemy na poddaszu urządzić łazienkę w pomieszczeniu nr 15
2. Zrezygnować z łazienki w sypialni na rzecz powiększenia garderoby.
3. Z dotychczasowej łazienki na poddaszu urządzić pralnię z prasowalnią.
4. Rzeczywiście warto zastanowić się nad powiększeniem pomieszczenia gospodarczego o "obszar podschodowy" tym bardziej, że razem z żoną preferujemy schody betonowe w drewnianej okładzinie.
5. Myślę też o małym okienku z kuchni na taras.

Martwią mnie następujące kwestie:
1. Rzuty projektu wskazują na istnienie okienka w wiatrołapie - wizualizacjia projektu jest tego okna pozbawiona.
2. Chcieliśmy zawsze mieć zadaszony (osłonięty) taras - w tym przypadku chyba możliwość taka odpada.
3. Jeżeli łazienka ma być w 15 - co z facjatką (może zostać) ?

Pozdrawiam wszystkich

kroyena
03-11-2005, 09:06
Jeżeli pom. gosp. posiada tzw. żródło ciepła to drzwi powinny być otwierane na zewnątrz. Na wypadek eksplozji. Tak na chłopski rozum wynika to z tego, że lepiej żeby wywaliło drzwi na zew. i przeniosło się po domu niż, żeby fala uderzyła w elementy nośne.
Jeżeli planujecie pompę ciepła to jej to raczej nie dotyczy, ale nawet kocioł z zamkniętym paleniskiem może mieć awarię automatyki z zrobić bumuum, ze nie wspomnę o innych eksperymentach opisanych szczegółowo w dziennikach, a wtedy wolałbym, żeby te drzwi mi otworzyło niż zeby mi strop podniosło.

K.alina
03-11-2005, 13:54
kroyena cóż z tymi drzwiami i eksplozjami.......... :o az strach pomyśleć! ale mozna to zmeinić? żeby sie na zew otwierały?

Pol_Paweł spore zmiany....ale łazienka 9m!!! :wink: :roll: pokój kąpielowy... co do lukarny to tylko doda łazience uroku!!! :D
nam potrzebna pracownia dla męża....więc raczejz jednego pokoju bedzie pokój pracy.... a łaz. na poddaszu zostawiamy!

nie podoba mi sie jednak to ze drzwi balkonowe sa z boku a nie na tyle domu, tam tylko okna! ale zobaczymy!
powodzenia! ciekawe czy ktos go już buduje!!!

Pol_Paweł
04-11-2005, 06:25
K.alina nasza łazienika teraz ma około 4 m2 i doprowadza nas do szału. Dlatego też taka a nie inna decyzja. Mam nadzieję, że ta zmiana będzie technicznie do wykonania. Możliwość taką sugeruje (nie jestem broń Boże "fachowcem") obecność łazieniki przy garderobie. Co do drzwi balkonowych to ewentualne dylematy rozstrzygnąć może moim zdaniem tylko i wyłącznie analiza kształtu, położenia oraz stopnia zadrzewienia działki.

P.S.
Eksplozji się nie boję zamierzam ogrzewać prądem, gotować na prądzie itd.

stefan_75
15-11-2005, 17:23
Jeżeli tak to proszę o kontakt mailowy.
Stefan

Pol_Paweł
06-02-2006, 10:03
Czy nikt więcej nie jest zainteresowany tym projektem ? A może ktoś już go kupił, zmienił lub nawet buduje ?

Pol_Paweł
23-03-2006, 12:44
Dorro - budujesz ? ? ?

Dorro
03-06-2006, 11:15
Buduję, a właściwie planuję budować:) Zaczynam już w tym miesiącu, chyba, ze majster nas zaskoczy i zmieni termin. Planowo teraz powstaną tylko fundamenty, a w przyszłym roku cała reszta. A jak u Ciebie?

marud@
15-07-2006, 22:07
To ja będę z zapartym tchem śledzić ten wątek (mam nadzieję, ze trochę ożyje) :P , bo ewidentnie zakochałam się w tym domu (mimo obejrzenia tysięcy innych). mnie też ograniczała nieco działka i jej ustawienie względem stron świata i lustrzane odbicie teg domu wydaje mi się po prostu idealne. chciałabym zacząć budowę na początku lub w połowie przyszłego roku - jak będzie z zakończeniem... zobaczymy.

też myślę o pewnych zmianach na górze - duza łazienka zamiast pokoju, garderoba zamiast mniejszej i mała zmiana w umiejscowieniu ścianek działowych... hmhmmmm, marzenie :D

i powodzenia na zbliżajacej się (lub już zaczętej budowie) - 3mam kciuki!!!

Dorro
20-07-2006, 19:20
Cieszę się, że kolejna osoba dołącza do grupy budujących ten dom, bądź też planujących budowę. Zawsze będzie nam raźniej:) U mnie są spore zmiany i na chwilę obecną sytuacja budowlana wygląda następująco: fundamenty są już zrobione i wyizolowane, natomiast za dwa miesiące ruszą kolejne prace i zostaną w tym sezonie zakończone na stanie surowym otwartym z pokryciem dachu. Wszelkie uwagi na temat projektu mile widziane:)

marud@
25-07-2006, 09:15
Cieszę się, że kolejna osoba dołącza do grupy budujących ten dom, bądź też planujących budowę. Zawsze będzie nam raźniej:) U mnie są spore zmiany i na chwilę obecną sytuacja budowlana wygląda następująco: fundamenty są już zrobione i wyizolowane, natomiast za dwa miesiące ruszą kolejne prace i zostaną w tym sezonie zakończone na stanie surowym otwartym z pokryciem dachu. Wszelkie uwagi na temat projektu mile widziane:)

masz może swój dziennik budowy? jak myślisz, jaki będzie ostateczny koszt budowy (stan surowy zamknięty + podstawowe instalacje)?

no i powodzenia! :P

jasob
25-08-2006, 23:45
Wyglada na to, ze i ja zmierze sie z tym projektem.
Wkrótce odezwę sie ze szczegołami.

Dorro
26-11-2006, 21:26
Witam po przerwie. U mnie następiła zmiana planów i domek już jest :D - czyli trochę przyspieszyliśmy budowę. Jak jest ktoś zainetersowany budową 'Domu pod lasem', to chętnie podeślę fotki z poszczególnych etapów budowy - proszę tylko podać adres mailowy. Jak na razie jesteśmy z projektu bardzo zadowoleni. A do marud@ - jeśli chodzi o koszt budowy, to na razie ciężko powiedzieć. Wtym roku będzie tylko surowy, bez instalacji, podsumujemy więc po zamknięciu tego etapu.

XYMENA
25-05-2007, 10:52
:D CZEŚĆ.WITAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW.SZYKAM INWESTORÓW DOMU "POD LASEM".ZACZYNAM BUDOWĘ MOJEGO WYMARZONEGO DOMKU.MAM JUZ FUNDAMENTY.NIEDLUGO ZACZYNAM "stawiać"PIWNICE...SZUKAM PORAD NA TEMAT IZOLACJI PRZED WILGOCIA....POZDRAWIAM

starki
01-07-2007, 20:43
Czy ktos buduje D83 Pod lasem i posiada zdjecia z reazlizacji oraz posiada jakies cenne rady co do tego projektu?

--
Pozdrawiam,
ms
http://www.kubinska.eu - malarstwo, obrazy olejne, galeria.

eldorado
29-04-2008, 12:08
Cześć, Przymierzam się do modyfikacji projektu Pod Lasem.
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=265

Zamierzam wysunąć z przodu garaż o parę metrów. Lekko przesunąć gabinet do przodu i wejście do domu będzie zaraz za gabinetem prostopadle do pierwotnie zaprojektowanego ?
Nad garażem planujemy stryszek. Taras będzie przesunięty na tył domu. Nad tarasem planujemy balkonik ? Jadalnia będzie za kuchnią.

Jak Wam się podobają modyfikacje i czy znaczącą wpłyną na koszt budowy domu ? Ile może kosztować taka budowa.

Dziękuję za wyrozumiałość, bo jestem tu nowy ;)

eldorado
03-05-2008, 21:50
Może ktoś wybudował podobny dom i zaprosi mnie na wizytację ?
Byłoby bardzo miło ;)

DOROTADRA
20-08-2008, 15:27
Czy jest może ktos kto buduje ten domek, bo wydaje mi się, że jestem piewsza :)

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=265&IdKolekcji=

DOROTADRA
21-08-2008, 07:18
No to chyba jestem pierwsza :) Wybrałam z mężem ten projekt głównie ze względu na to iż pasuje on na wąką działkę. Nasza działa wprawdzie nie jest wąska, ale przecina ją linia średniego napięcia i było niemożliwe wybudowanie np. Wiery z Horyzontu, która bardzo przypadła mi do gustu. Ale cóż trzeba było szukać innego projektu, który spełniał pewne warunki, na których nam zależało. I tak np. chcieliśmy mieć pustke nad salonem - udało sie ją uzyskać likwidując sypialnie na piętrze, a mimo to zostały na poddaszu jeszcze 3 pokoje, a to był dugi warunek. Po dowiadczeniach z aneksem kuchennym zależało nam na tym aby kuchnia była całkowicie osobnym, ale przestronnym pomieszczeniem. I to tez sie udało w projekcie D83. Kuchnia powstała w miejscu pokoju, a w miejcu kuchi jadalnia połączona z salonem.
Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z projektu, a o jego funkcjonalności przekonamy się z czasem.

DOROTADRA
21-08-2008, 07:21
http://images41.fotosik.pl/1/8360e2474873a86d.jpg (www.fotosik.pl)

a to góra
http://images39.fotosik.pl/1/3b4cdd62962ed4d7.jpg (www.fotosik.pl)

DOROTADRA
22-08-2008, 18:09
Dodam jeszcze że zrezygnowałam z 2 okien na parterze w salonie na rzecz centralnie umieszczonego potrójnego okna balkonowego, co daje fajny efekt połączenia salonu z ogrodem, tym bardziej że na prostopadłej ścianie również jest okno balkonowe (podwójne). Jeden problem, o którnym nie pomyślałam wczesniej to 2 okna połaciowe nad salonem, ktore są na wysokości ok 5 metrów- więc przyjdzie mi chyba trenować alpinistykę żeby je umyc :)

DOROTADRA
16-09-2008, 18:09
Witam,
dokopałam się do starego tematu, ale dla mnie jest on jak najbardziej na czasie, gdyz jestem w trakcie budowy tego domku.
Pytanko do osób, które budowały ten domek - jakieś rady, sugestie, jakieś zmiany w projekcie, no i jestem ciekawa jak wyglada ten domek "na gotowo"

bogdan117
18-10-2009, 16:49
ktos buduje lub budowal dom *pod lasem* interesuje mnie jakie zmiany dokonal w projekcie i jezeli jest mozliwosc wyslania zdjec z placu budowy
Bardzo spodobal mi sie ten projekt i jestem ciekaw
BARDZO prosze zeby ktos sie odezwal
bogdan :roll: :roll:

bogdan117
02-11-2009, 18:47
ktos buduje lub budowal dom projekt z muratora D83*pod lasem* interesuje mnie jakie zmiany dokonal w projekcie i jezeli jest mozliwosc wyslania zdjec z placu budowy
Bardzo spodobal mi sie ten projekt na waska dzialke i jestem ciekaw
BARDZO prosze zeby ktos sie odezwal
bogdan

bogdan117
28-10-2010, 21:40
ktos buduje lub budowal dom projekt z muratora D83*pod lasem* interesuje mnie jakie zmiany dokonal w projekcie i jezeli jest mozliwosc wyslania zdjec z placu budowy Bardzo spodobal mi sie ten projekt na waska dzialke i jestem ciekaw BARDZO prosze zeby ktos sie odezwal bogdan