PDA

Zobacz pełną wersję : Głupie pytanie?



darks
31-10-2005, 12:49
Jestem laikiem w sprawach budowlanych, dlatego dla niektórych moje pytanie może być mocno lamerskie ale patrząc na pewne sposób wykonywania pewnych prac przez "fachowców" chcę wziąść się za pewne sprawy sam. A zatem mam na suficie płytę kartonow-gipsową i chcę zamontować lampy. Jakiej długości powinny być haki na których się montuje takowe, czy są tutaj jakieś standardy?

Vondraczek
31-10-2005, 20:03
del

Vondraczek
31-10-2005, 20:12
ups żle zrozumiałem twoje pytanie :oops: sorki
Tu masz odpowiedż na twoje pytanie
Podwieszany sufit a mocowania żyrandola
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=884050#884050

JAk udasz sie do hipermarketu jast tam do mnustwo kołeczków do KB plastikowych i metalowy wszystko zależy jaki masz ciężar do powieszenia. Myśle że standardowe motylki lampe napewno utrzymają (mi na łep jeszcze nie spadły) Są to kołki plastikowe które jak skręscasz rozsówają na boki takie łapki trzymające ciężar.
Pozdrawiam :D

invx
01-11-2005, 18:42
tak jak wyzej pisal kolega - plastikowe sciagajace kolki.
Sa tez takie metalowe, i takie co maja jak gdyby "skrzydelka". :wink:

darks
02-11-2005, 07:45
Ok no to pierwszą sprawę, na razie mam za sobą. Teraz drugie pytanko odnośnie paneli. Gdzieś słyszałem, że oprócz foli izolacyjnej i pianki powinno się wcześniej zagruntować podłogę jakimś preparatem. Fałsz czy prawda?

darks
02-11-2005, 07:46
I przypomniało mi się jeszcze 3 pytanko: na co trzeba zwrócić uwagę wiercąc otwory w glazurze bądź terakocie, żeby nie pękły płytki?

Vondraczek
02-11-2005, 08:53
Ok no to pierwszą sprawę, na razie mam za sobą. Teraz drugie pytanko odnośnie paneli. Gdzieś słyszałem, że oprócz foli izolacyjnej i pianki powinno się wcześniej zagruntować podłogę jakimś preparatem. Fałsz czy prawda?
Pierwszy raz słysze :o
Oprucz pianki i foli są jeszcze podkłady takie zielone w kształcie kwadrata nie pamietam dokładnie jak sie zwią. Co do smarowania to nie wiem jakie miało by mieć znaczenie. Chyba że wilgoć ci wychodzi od podłogi - hmmm nie wiem.
co do wiercenia w kafelkach to zależy jaki chcesz otwór jeżeli na kołki używasz wiertarki z wiertłem do betonu taki z widją ale Uwaga nie używasz Udaru zaczynasz od małych obrotów żeby ci sie wiertło nie slizgało po kafelce jak przewiercisz szkliwie zwiększasz obroty i jedziesz do końca jak przewiercisz kafle włącz udar i wywierc w ścianie dalszą część. to by było na tyle powodzenia.

darks
02-11-2005, 09:57
Ok no to pierwszą sprawę, na razie mam za sobą. Teraz drugie pytanko odnośnie paneli. Gdzieś słyszałem, że oprócz foli izolacyjnej i pianki powinno się wcześniej zagruntować podłogę jakimś preparatem. Fałsz czy prawda?
Pierwszy raz słysze :o
Oprucz pianki i foli są jeszcze podkłady takie zielone w kształcie kwadrata nie pamietam dokładnie jak sie zwią.

Pisząc o piance miałem na myśle te zielone podkłady, z tego co widzę to nie to samo?

Vondraczek
02-11-2005, 10:24
Podklady są droższe masz je na dodatek różnej grubości!!
Pianki masz dwa rodzaje z folią i bez kupujesz na m2 kładziesz na zakładki jest tania ok 2 zł m2. wszystko zalezy jakie masz podloże, czy nierówne i trzeba je ocieplić - wtedy podklady, jeżli równe to tylko pianka

invx
02-11-2005, 11:18
zeby przy wierceniu otworow plytka nie pekala to trzeba uzyc odpowiedniego sprztu do wiercenia :). Jesli uzywasz takiego cyrkla do wiertarki to sie nie dziwie ze plytki pekaja. :P
Ja uzywam koronek diamentowych DEDRA, w ceramice wierci sie nimi swietnie, szybko, mozna wiercic otwory nawet 2mm od brzegu. Jest troche problemow przy terakocie, ale tez idzie :wink:

co do paneli to gruntowanie podloza nie ma sensu. Najtaniej i mozliwie na jlepiej to folia i pianka (lepiej kupic osobno folie i osobno pianke, lepiej sie uklada, nie marszczy sie). Mozna tez uzyc plyt. Zalezy to jak kolega wyzej napisal od rodzaju podloza :wink:

darks
02-11-2005, 12:35
zeby przy wierceniu otworow plytka nie pekala to trzeba uzyc odpowiedniego sprztu do wiercenia :). Jesli uzywasz takiego cyrkla do wiertarki to sie nie dziwie ze plytki pekaja. :P
Ja uzywam koronek diamentowych DEDRA, :

Co to są te koronki???

invx
02-11-2005, 16:13
takie urzadzenie :P. Zakladasz do wiertarki uchwyt, i do niego montujez rozniej wielkosci koronki (taka rurka na koncu ze spiekiem). Do kupienia w hipermarketach. Sa tez takie podobne do drewna.

Vondraczek
15-11-2005, 10:20
Oprucz podkładów i foli pod panele kladłem teraz jakieś nowe cudo (przynajmiej dla mnie) - sprasowany miał wiurowy w ksztalcie płyt podobnych do tych podkładów zielonych. Ciekawe!! - minus trzeba folie pod spód bo wyciąga wilgoć z posadzek i zmienia swój rozmiar. No ale ponoć hiper ekologiczny :lol:

Whisper
15-11-2005, 20:21
I przypomniało mi się jeszcze 3 pytanko: na co trzeba zwrócić uwagę wiercąc otwory w glazurze bądź terakocie, żeby nie pękły płytki?
Są takie wiertła do ceramiki. Wygląda jak do betonu, tylko że chyba droższe jest ;) Dziś wypróbowałem i działa super. Ale przy gresie polerowanym juz trzeba to robic na raty bo się grzeje przeraźliwie. No i najważniejsze - BEZ UDARU :D

Yogi66
15-11-2005, 20:36
Ok no to pierwszą sprawę, na razie mam za sobą. Teraz drugie pytanko odnośnie paneli. Gdzieś słyszałem, że oprócz foli izolacyjnej i pianki powinno się wcześniej zagruntować podłogę jakimś preparatem. Fałsz czy prawda?
Pierwszy raz słysze :o
Oprucz pianki i foli są jeszcze podkłady takie zielone w kształcie kwadrata nie pamietam dokładnie jak sie zwią. Co do smarowania to nie wiem jakie miało by mieć znaczenie. Chyba że wilgoć ci wychodzi od podłogi - hmmm nie wiem.
......

Powinieneś zagruntować np. rozcieńczonym unigruntem. Zapobiega to "pyleniu" się posadzki. To jest z posadzki wydostają się pojedyncze ziarenka piasku które przecinają folie. Na 100% nie zdołasz wszystkich pozamiatać czy też odkurzyć przy układaniu paneli. W skrajnych przypadkach moga przebijać folię. Ponadto "trzeszczą " podczas chodzenia po panelach.
Koszt unigruntu niewielki a znakomicie "poklei" powierzchnię posadzki.
Powodzenia

invx
15-11-2005, 20:45
gruntowanie zbedne !

Vondraczek
16-11-2005, 19:04
gruntowanie zbedne !

Logicznie żecz biorąc miało by te grumtowanie co do pylenia racje ale popre invx - gruntowanie zbędne :wink: