PDA

Zobacz pełną wersję : Uczuleni na siarczan niklawy !!!



Patos
01-11-2005, 16:17
Czy ktoś wie, czy nierdzewka ma w sobie siarczan niklawy?
Kupiony mam już zbiornik do hydroforu z nierdzewki, a ostatnio wykryli że w rodzinie jest ktoś uczulony na ten związek i nie wiem co robić, Alternatywą jest zbiornik ocynkowany, ale czy on też czasem nie ma tego związku w ocynku?
Jakiś metalurg, czy Ktuś obeznany w tej materii by się przydał :P .

Janussz
01-11-2005, 17:24
To co wiem, to zbiorniki wykonuje się ze stali konstrukcyjnej bez dodatku niklu. Trawi się przed cynkowaniem w kwasie solnym i potem następuje kąpiel w rozgrzanym cynku. W stali konstrukcyjnej o której piszę są wtrącenia siarki. Siarczan niklawy jak sama nazwa wskazuje w składzie chemicznym ma nikiel. Czyli jestem na 99,9% pewien, że w hydroforze z blachy ocynkowanej go nie ma.
Podejrzewam, że nierdzewna stal raczej nie ma w sobie tego związku który jest rozpuszczalny w wodzie. Z nierdzewki robimy przecież narzędzia chirurgiczne.
Jednak stali nierdzewnych jest cała masa gatunków i trzeba byłoby znać gatunek stali z której zrobiony jest hydrofor, gatunek elektrody którą był spawany, aby określić skład chemiczny.

Patos
01-11-2005, 17:28
UFFFFF!!!!
Dzięki za szybką odpowiedź.
Nie od parady ELITA FORUM
:P

Janussz
01-11-2005, 17:37
Strasznie nie podoba mi się to określenie:elita, jednak nie chciałem zmieniać drugi raz nicka :lol: .

rodzik
01-11-2005, 17:41
Strasznie nie podoba mi się to określenie:elita, jednak nie chciałem zmieniać drugi raz nicka :lol: .

A ja się zastanawiałem dlaczego tym razem przekroczyłeś magiczne 999. :roll: A to czyste lenistwo :wink: :D

Janussz
01-11-2005, 17:46
Normalną sprawą jest, że jeżeli uczestniczy się w życiu forum, to chce się być rozpoznawalnym.
Nie chce mi się od nowa tłumaczyć i udowadniać, że ja(pod nowym nickiem) to ja.
Powinna być możliwość wyboru co się ma wpisane pod nickiem.

rodzik
01-11-2005, 17:47
...Powinna być możliwość wyboru co się ma wpisane pod nickiem.

Ale przecież jest taka możliwość. Majka nic nie ma.

Janussz
01-11-2005, 17:51
Właśnie!
Muszę Ją wypytać jak to zrobiła :lol: .

Sp5es
01-11-2005, 21:40
Siarczanu to tam nie ma naprwno. W metalu to jeśli - sam nikiel. Uczulenie jest na jony niklu , nie na siarczan (on te jony ma).

Przy zwykłej stali cynkowanej niklu nie powinno być, moze w kwasówce.