PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy cykl



Bartt
04-01-2003, 11:09
Proponuję napisać artykuł, bądź ich cykl przestrzegający o WSZYSTKICH możliwych błędach których można uniknąć na poszczególnych etapach budowy, widzę tam również rady sugerujące na jakie drobiazgi zwracać uwagę jeśli chodzi o pracę fachowca. Bardzo fajnie funkcjonuje ten temat na forum, ale informacje są mocno porozrzucane. Może ktoś fachowo zebrałby to w druku (taka biblia na poszczególne etapy budowy). Np. przeczytałem, że o instalacji odgromnikowej, drenażu opaskowym, wlocie powietrza do kominka i paru innych sprawach należy pomyśleć już na etapie zerowym, by nie popaść potem w koszty - o czym jeszcze nie wiem ??? Napiszcie w Muratorze
Neofita Bartt

Frankai
04-01-2003, 11:29
Temat szeroki, ale może choć hasłowo w stylu:
1. Przygotowanie terenu:
A) zgarnięcie humusu,
.
.
2. Stan zerowy:
A) zagęszczanie piasku
B) wlot powietrza do kominka,
C) rozprowadzenie kanalizacji,
D) przepusty (energia, antena, kablówka, telefon, ośw. zewn., bramofon, sterowanie bramą).

Taki artykulik wzięlibyśmy w obroty na Forum i potem jego wersja uaktualniona?

Bartt - a może zamiast czekać na mannę z nieba :wink: zajmiesz się tym jako "ojciec"? Zróbmy to tak - najpierw ustalmy strukturę podstawową (etapy), a potem będziemy dokładali punkty. Powiedzmy co 5-20 rad (zależnie od ich objętości) robisz tekst jednolity. Czy się uda? Nie wiem, ale spróbujmy.
1. Wybór działki.
2. Projekt.
3. Uzgodnienia i przyłącza.
4. Dobór wykonawców.
5. Przygotowanie placu budowy.
6. Fundamenty.
7. Piwnice.
8. Płyta podłogowa.
9. Ściany.
10. Stropy.
11. Więźba.
12. Konstrukcje dachów płaskich.
13. Pokrycia dachowe.
14. Kominy.
15. Instalacja elektryczna.
16. Instalacja c.o. i cwu
17. Instalacja antenowa.
18. Dom inteligentny i alarmy.
19. Okna i drzwi.
20. Tynki.
Qurcze - ale tego jest chyba jeden wątek nie pomieści nawet krótkich haseł.

A może w jednym Forum utworzyć to jako wątki?

Radakcjo - co Ty na to? A może by tak do takiego Forum dać komuś możliwość pełnego moderowania jakiemuś użytkownikowi (np. Bartt), aby utrzymać porządek?

Bartt
04-01-2003, 11:56
Jako neofita bez chrztu bojowego raczej odpadam (zacznę budowę w 2004), ale zawsze mogę pomóc koncepcyjnie. Może Franakai ???, albo inny Ojciec Chrzestny
Co wy na to :smile: a może odezwie się szanowna Redakcja :wink:

P.S. poza tym ograniczył bym rady do spraw technicznych - wyboru ekipy chyba nie da się opisać w formie algorytmu :smile: :smile:
_________________


<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Bartt dnia 2003-01-04 12:59 ]</font>

Bartt
04-01-2003, 11:56
Jako neofita bez chrztu bojowego raczej odpadam (zacznę budowę w 2004), ale zawsze mogę pomóc koncepcyjnie. Może FranakaI ???, albo inny Ojciec Chrzestny
Co wy na to :smile: a może odezwie się szanowna Redakcja :wink:

Frankai
04-01-2003, 13:06
Bartt - Frankai odpada z okresowego braku czasu i systematyczności (nigdy nie znam dnia ani godziny).

Bartt
04-01-2003, 13:58
To może kto inny doświadczony zgłosi się na ochotnika .... (tu podaj swoje imię) :wink: czekamy