PDA

Zobacz pełną wersję : Dziennik Niemców - komentarze



inż. Mamoń
03-11-2005, 13:23
Witaj!
Hmmm... w grudniu chyba za wiele się już nie da zrobić, ale to zależy od pogody. W ubr było fajnie nawet w styczniu, ale potem mrozy porobiły się siarczyste. Gdzie budujesz?

Pozdrawiam !!!

robinfr
03-11-2005, 13:30
Witaj

Budujemy sie w Woli Morawickiej koło Kielc ale ja z Kielc nie pochodze jakby ktos przez przypadek nie lubił kielczan :-)
Mamy wąską działkę 16m i bedziemy jak "Bóg Da" budować najprostrzy i najtańszy (mam nadzieje ze za 120 tyś) dom na swiecie z Archetonu - Baba Jaga :

http://www.archeton.pl/APLC/Projekty/index.asp?RTechnologia=1&status=2&idp=32

Pozdrawiam
Robert
[/i]

inż. Mamoń
03-11-2005, 13:35
Bardzo fajny i bezpretensjonalny. Plan finansowy bardzo ambitny. Życzę Ci udanej budowy, a przy okazji oby Ci się chciało prowadzić dziennik.

robinfr
03-11-2005, 13:46
Dzięki za zyczenia, mam nadzieje ze mi sie bedzie chciało min. po to aby pokazać ze nie tylko sie buduje domy za 300-500 tys. tak jak niektóre na tym forum ale można mam nadzieję naprawde tanio... :-)
Mam nadzieje ze mi sie to uda...z pomoca szwagrów, rodziny, etc.
Jak sie umieszcza odnośniki do stron w stopce wiadomości tak jak maja inni, np. Komentarze do dziennika?

Pozdrawiam
Robert

aha26
03-11-2005, 13:46
Dołączam się jako nowa czytelniczka.Projekt bardzo fajny,zyczę udanej budowy!!!!!!!! :wink:

Wwiola
03-11-2005, 14:16
Projekt z zewnątrz ładny, w srodku mi sie mniej podoba, ale skoro dla Ciebie jest ok to nie pozostaje mi nic innego tylko zacisnąć kciuki za udaną budowę. Pozdrawiam.

Ps. Zamierzasz coś zmienic w projekcie ? Mnie przerażałaby odległośc od pokoju dziennego do kuchni i brak podziału na część dzienną /nocną.

Monika $ Seba
03-11-2005, 14:48
Jak sie umieszcza odnośniki do stron w stopce wiadomości tak jak maja inni, np. Komentarze do dziennika?

Pozdrawiam
Robert
zapraszam do klubu budujących- klub zaczynających na wiosnę '06 tam wyjaśnili i mnie jak się to robi, ale tak z marszu ci nie powiem bo sama (jak to baba) się męczyłam. W gruncie rzeczy to proste się okazało :D
My mamy mieć pozwolenie za miesiąc- zobaczymy :-?

robinfr
04-11-2005, 12:20
Projekt z zewnątrz ładny, w srodku mi sie mniej podoba, ale skoro dla Ciebie jest ok to nie pozostaje mi nic innego tylko zacisnąć kciuki za udaną budowę. Pozdrawiam.

Ps. Zamierzasz coś zmienic w projekcie ? Mnie przerażałaby odległośc od pokoju dziennego do kuchni i brak podziału na część dzienną /nocną.

Witam

Oczywiście spotkałęm sie z róznymi opiniami na temat naszego projektu. Nie twierdze że jest to najładniejszy projekt, czy w srodku wg. innych poukładany, ale tez ma taki nie być. Ten dom ma stać na wąskiej działce 16m szerokości i długości około 150 m. W środku jest wszystko to co być powinno tzn. kuchnia, 3 pokoje kotłownia, składzik, spiżarnia. no i ma być tani w wybudowaniu (fundament -rzut prostokąta, wienieć - rzut prostokąta, dach - dwuspadowy, etc.,itd.,itp.)
Ja osobiscie nie lubie pokoi połączonych z kuchnia gdzie jest wielki łuk zamiast dzwi i nie można go zamknąć oraz jest kominek. Uważam to za zbędne marnotrasto przestrzeni w domu, w którym nie da sie położyc gości w tym pokoju tak aby sie mogli np. pokotłowac w nocy jeżeli jest to małżeństwo :-). Tak jest u mojego brata w domu i jak tam jesteśmy i śpimy to albo ktoś schodzi na dół do łazienki, albo do kuchni, albo na balkon i z kotłowania nici... :-(
Natomiast bede miał garaz za domem i grill i altanki oraz mam nadzieje w przyszłości wędzarke do wędlin i piec do pieczenia chleba. Takze mam zamiar spędzać na dworze i w odródku ile sie da i tam wypoczywać.

W tej chwili mieszkam z żoną i córeczką 4l w hotelu pracowniczym , który ma 1 pomieszczenie 17m2 łązienke i aneks kuchenny. Płacę ok 530-550 zł miesiecznie z pradem za wszystko (woda - ryczałtem, ścieki, ogrzewanie w zimie 26-28*). Blisko mam do pracy ok.2min ale sie tak nie da mieszkac za długo.
Takze dom z 3 pokojami w tym jeden duzy, skłądzik -warsztat przed kotłownią, warsztacik w pomieszczeniu z garażem, mały pokoik na mój gabinet ten przy kotłowni to jest szcyt moich mażeń.
Nawet dywagowaliśmy z żona ze gdyby wygrać w toto-lotka 11 mln to i tak byśmy wykończyli i wybudowali ten dom na tej działce w pobliżu szwagra i rodziny żony na wsi wsadzając w niego oczywiscie lepszej jakioci wykońxczenie, meble, etc..(np. deska barlinek zamiast paneli za 17.99PLN)

Co do zmian w domu to bedzie podniesiona scianka kolankowa na 3 SILKI tak zeby zamiedszkac na poddaszu w przysłości, dach z 30 na 35 stopni tak aby było przynajmniej 2.20m do jętek, przedd kotłownią bedzie składzik ze scianki działowej wczesciej, wyjscie na poddasze bedzie w spizarni ze schodów drewnianych własnej produkcji. Poddasze narazie nie wykończone tylko ocieplony strop. Jak zajdzie taka potrzeba bedzie wykoćzenie GK i oceieplenie dachu. Na górze bedzie 3 pokoje, garderoba i łazienka w przyszłości. Powstana tez wtedy okna dachowe jak bedzie gotówka i większa rodzina...

Pozdro
Robert

Żelka
04-11-2005, 17:57
http://www.archeton.pl/APLC/Projekty/RYSUNKI/babajaga/babajaga.jpg
Bardzo sympatyczny ten domek. Życzę Wam aby udało się zbudować go tak jak to sobie wymarzyliście.