PDA

Zobacz pełną wersję : Śmierdząca ciepła woda.



andyrwoj
03-11-2005, 20:55
Po zamontowaniu bojlera 50l zakupionego w OBI zauważyliśmy,że ciepła woda z bojlera jest śmierdząca siarkowodorem lub czymś takim, zaś zimna woda jest w porządku. Również przy wyłączoniu z prądu woda zimna ale idąca z "ciepłego kurka" jest cuchnąca zaś z zimnego jest ok.
Proszę mi poradzić co robić w takiej sytuacji.

Mały
03-11-2005, 21:12
Po zamontowaniu bojlera 50l zakupionego w OBI zauważyliśmy,że ciepła woda z bojlera jest śmierdząca siarkowodorem lub czymś takim, zaś zimna woda jest w porządku. Również przy wyłączoniu z prądu woda zimna ale idąca z "ciepłego kurka" jest cuchnąca zaś z zimnego jest ok.
Proszę mi poradzić co robić w takiej sytuacji.
Na początek przegrzej bojler - właduj mu temperaturę na max.Może właśnie zalęgła się legionella.A może(jek całkiem nowy) wypłukują się chemikalia z procesu produkcji.

anpi
03-11-2005, 21:41
Na początek przegrzej bojler - właduj mu temperaturę na max.Może właśnie zalęgła się legionella.A może(jek całkiem nowy) wypłukują się chemikalia z procesu produkcji.

W instrukcji do mojego bojlera, ostatnio przez przypadek wyczytałem, że trzeba raz w miesiącu ustawić temperaturę na max. - właśnie ze względu na bakterie.

andre59
04-11-2005, 07:05
Nowy bojler musi się wygrzać i wypłukać pozostałości procesu produkcji.
Potrwa to kilka dni.
U mnie też tak było.

Peterek
04-11-2005, 08:26
Legionella nie śmierdzi.