PDA

Zobacz pełną wersję : przyłącze gazu - rozbudowa sieci - koszty



johny27
04-11-2005, 10:19
Czy ktos z was orientuje się jakie sa orientacyjne koszty pociagniecia do dzialki np 100m gazociagu? Gaz od mojej dzialki jest w odleglosci okolo 200m i zastanawiam sie czy warto w to inwestowac....

buczek
04-11-2005, 11:04
ja mam do gazocoągu 12 metrów i będzie ta przejmnosc kosztowała (instacja wew i zew. plus geodeta) 5400 zł. Od płotu do gazociągu mam 2 metry. Mój kumpel miał 20 metrow i za ten kawałek kazali mu płacić o ile dobrze pamiętam 15 tys.

Ślimak Maciek
04-11-2005, 11:09
Najlepiej spytaj w lokalnej rozdzielni gazu - albo po prostu wystąp o warunki przyłączenia do sieci. Jest zbyt wiele czynników wpływających na koszt przyłącza, by orientacyjne szacunki dawały coś w konkretnej sytuacji. Możesz też od razu szczerze i półoficjalnie rozmawiać z kimś z gazowni - nie mówię o opłacaniu się, tylko wzięciu kogoś na "rozmowę jak Polak z Polakiem" ;). Generalnie ciężko jest szybko uzyskać jakąś ostateczną informację - a przynajmniej w naszym przypadku dosyć długo to trwa :(

Pozdrawiam,

Maciek

Cezarr
04-11-2005, 11:21
W moim przypadku odcinek 123m wraz z czterema przyłączami gazownia wyceniła na ok 15 tyś. Zrobliśmy projekt na własny koszt + nasz wykonawca (ma zacząć w przyszłym tygodniu) i po kolejnej analizie ekonomicznej gazowni i uwzględnieniu zwrotu części kosztu calość będzie kosztować ok dwa razy mniej (bez instalacji wewnętrznych)
Fakt wszystko trwa baaardzo długo, ale mam nadzieję, że pod koniec roku dostanę gaz

Ślimak Maciek
04-11-2005, 11:26
Cezarr, gdzie budujecie (która rozdzielnia)? Można jakieś namiary na waszego projektanta i wykonawcę?

Pozdrawiam,

Maciek

Cezarr
04-11-2005, 11:49
Umowę podpisywaliśmy na Kasprzaka, a mój rejon to Piaseczno (geodeta, projektant, wykonawca-wszyscy stąd).
Wszystko niestety trwa: mapki, projkekt, ZUD, pozwolenia na budowę, analiza gazowni i podpisanie umowy, ale i tak można to zrobic duzo szybciej i taniej niż zdając się na gazownię