PDA

Zobacz pełną wersję : Dane do warunków zabudowy - jak wypełnić



Eugeniusz_
04-11-2005, 14:49
Szukam szukam i nie mogę znaleść,
jak ktoś wie gdzie znaleść dane aby wypełnić formularz o warunki zabudowy na domek jednorodzinny- dane metrażów, zpotrzebowanie na gaz, wodę, prąd itd
Z góry dzięki :):)
:lol:

Zavadcoff
08-11-2005, 22:06
Hej,
Dane dotyczące metrażu musisz wziąć wprost z projektu. Długość, szerokość, wysokość do kalenicy, gzymsu... (i co jeszcze im się przyśni).
Co do mediów - skocz do poszczególnych firm. I tak uzgodnienie w zakresie wody, kanalizacji, gazu i energii elektrycznej będziesz musiał mieć do projektu!
Pozdrawiam

Eugeniusz_
13-11-2005, 20:06
hm, :oops: na mój rozumek coś tutaj nie tak :wink: , chyba najpierw powinienem wiedzieć co mogę postawić a potem znaleśc odpowiedni projekt, a nie zaopatrywać się w projekt a potem walczyć aby go móc postawić :-?.
ale serdeczne dzięki doszukałem się informacji w starym muratorze, także dzięki za pomoc a zainteresowanych odsyłam do Murator 01/2003 strona 182.
Pozdrawiam
:lol:

Zavadcoff
13-11-2005, 20:48
Żebyś wiedział, co możesz postawić, to musisz się ich zapytać, czy na coś konkretnego Ci pozwolą. Mi teś się tak wydawało, jak Tobie. Wyrysowałem mniej więcej obrys domu, podałem wysokość do kalenicy, opisałem dach, specyfikę pięter, ułożenie garażu. Wydawało mi się, że to wszystko, a tu ZONK. Zachciało im się szczegółów (tak jak np wysokość do gzymsu i budynku mieskzalnego i garażu). Poza tym nie zgadzał im się rysunek z opisem. Tak więc niemalże zażądali projektu. Ja myślę, że to widzi mi się Wrocławia i gra na zwłokę :(
Pozdrawiam

Nefer
29-12-2005, 22:25
U mnie po prostu zarządali projektu domu ! i do tego wypisu z księgi wieczystej - niezłe jaja. Troszkę się zdziwiłam, bo im się zmieniło przez 2 tygodnie:)

agamuza
06-01-2006, 09:51
Zlozylismy we wtorek podanie o warunki zabudowy. Pisalismy z pomoca Pana z gminy (przesympatyczny :) ) - bardzo ogolnikowo to wszystko opisalismy, Pan Darek powiedzial, ze nie ma po co sie wysilac bo oni i tak musze sobie popatrzec na swoje dokumenty - pare słów o mediach, o drodze dojazdowej, rodzaj budynku - załączyłam tylko mapke geodyzyjną w skali 1:1000 i akt właśności. I muszę czekać :roll: Nawet zadzowniłam dziś do Pana Darka, aby sie dowiedzieć, co tam słychać w gminie, ale cóż - czekać trzeba :-?

PS. A tak wogole to jestem pod wrazeniem - wszyscy są tacy mili - Gmina, Starostwo, energetyka, gazownia - tacy pomocni; nie spodziewałam się tego, myślałam, że to będzie droga przez piekło, a tu niespodzianka. Tylko to oczekiwanie cholerne...

Zavadcoff
06-01-2006, 20:45
Agamuza,
ale jak się to wszystko obserwuje, to ręce człowiekowi opadają! Po co żądają aktu własności? Wierz mi, że ja również mógłbym równolegle wystąpić o warunki zabudowy Twojej działki i nie mogliby zażądać jakiegokolwiek dokumentu potwierdzającego mój stosunek prawny do działki!
Ale OK, skoro tacy mili? We Wrocławiu dużo gorzej.
PA