PDA

Zobacz pełną wersję : projekt WM18 WIESZCZEK



magdark
04-11-2005, 22:46
Witam,
rozpoczynamy właśnie przegladanie projektow i brakuje nam jeszcze umiejętności szybkiej oceny wad i zalet. Dlatego proszę o opinię.
Pozdrawiam
pierwszy raz na forum
magdark

Ewunia
05-11-2005, 02:00
link?

magdark
05-11-2005, 09:41
no jasne, bardzo proszę.

http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=343&IdKolekcji=36&action=showProject


i jeszcze dodam, że szukamy domu dla siebie i naszych dwóch szkrabów.

pozdrawiam

Irma
05-11-2005, 11:37
Bardzo mi sie podoba
Jesli nie zdecyduje sie na projekt indywidualny to "wieszczek" jest w pierwszej trojce typowek, ktora rozwazam.
Co mi sie w nim podoba: to wielkie pokoje na poddaszu i spore sypialnie na dole. Myslałam o tym, zeby kiedy dzieci sa male upchnac je w jednej sypialni na gorze a na dole zrobic im bawialnie. Wtedy my z mezem spalibysmy tez na gorze(blisko dzieci) a na dole pracowalibysmy tez blisko.

Poza tym podoba mi sie niewielka ilosc scian nosnych(co daje mozliwosc zmian w aranzacji) i bardzo prosta, dosc ladna wg mnie proporcjonalna bryla budynku. Dodatkowym atutem jest to, ze chyba nie jest drogi w budowie.

magdark
07-11-2005, 13:28
A myślisz, że pokój dzienny jest wystarczająco duży, żeby pomieścić tam funkcjonalnie wypoczynek z jadalnią?
No i czy ta prosta bryła nie jest trochę za prosta?
Obawiam się rownież o wrażenie po wejsciu do domu. Wchodzę z przedsionka bezpośrednio na schody, po lewej wąski korytarz. No i właśnie nie wiem czy salon po prawej będzie dawał wystarczająco przestrzeni, która mi się marzy po 30 latach mieszkania w bloku.

Pozdrawiem
magdark

Irma
07-11-2005, 19:40
A myślisz, że pokój dzienny jest wystarczająco duży, żeby pomieścić tam funkcjonalnie wypoczynek z jadalnią?
No i czy ta prosta bryła nie jest trochę za prosta?
Obawiam się rownież o wrażenie po wejsciu do domu. Wchodzę z przedsionka bezpośrednio na schody, po lewej wąski korytarz. No i właśnie nie wiem czy salon po prawej będzie dawał wystarczająco przestrzeni, która mi się marzy po 30 latach mieszkania w bloku.

Pozdrawiem
magdark
salon ma 28m + schody i moim zdaniem to jest wystarczajaco duzo. Zawsze mogloby byc wiecej, ale wg mnie teraz jest dobrze.
widok na schody to dla mnie atut, jesli schody sa ladne to powstaje bardzo eleganckie wejscie.
co do prostoty - bryla owszem jest prosta, ale elewacja jest ciekawa i tak wlasnie lubie najbardziej.

Xena z Xsary
08-11-2005, 19:23
wieszczka mi ekipa budowlańców wyceniła na stan surowy otwarty 160000 w pierwszym rzucie....
dach beton, mury z maxa kozłowickiego
no nie najmniejszy ten domek co?

Gloria Victis
01-02-2006, 11:33
Sie zastanawiam nad tym projektem. Co o nim sądzicie?

http://www.projekty.wm.com.pl/domy/W18.html

Mam kupiony W15, ale chyba bedzie za mały.

dzieki.
GV

anstak
01-02-2006, 20:51
Bardzo mi się podoba ten projekt, jest prosty i przepiekny. Ale niestety go nie kupimy, bo jest dla nas za drogi, zwłaszcza na etapie wykończenia ( tyle tych podłog:).

Za to tym, których stac i którym ten projekt tez sie podoba podaje kosztorysy dwóch wykonawców z okolic Poznania

wycena nr 1. materialy na stan surowy otwarty wraz z dachem (bez okien polaciowych) 72.654 ( z ociepleniem styropianem) oraz 76.647 zł z ociepleniem wełną) robocizna 45.043 brutto

wycena nr 2 robocizna bez wyceny materiałów za stan surowy otwarty bez dachu 33800 robocizna za dach 13,540( z oknami połaciowymi) materialy na dach 36.540

Pozdrawiam
Ania

Gloria Victis
03-02-2006, 09:26
O kurczę! Dzięki!

Powiedz mi jeszcze proszę z jakiego rejonu są te wyceny?

Nie bralas pod uwagę budowę etapami? Najpierw mieszkać na parterze, a kiedyś tam zrobić poddasze? Dom jest w końcu na całe życie :P

pozdarwiam,
Gloria

everyday
03-02-2006, 12:39
dom bardzo mi isę podoba i gdybym potrzebowała dome dla 4 osób to byłby to ten :)

zielonooka
03-02-2006, 13:37
Nie podoba mi sie tylko jedna rzecz- okno na poddaszu od frontu (od łazienki) jest niesymetryczne - jedna czesc to szyba druga albo okiennica jednostronna albo okladzina z drewna (bardziej prawdopodobne)
jak sie obejrzy inne projety tego architekta widac ze ma on upodobanie do takich "niesymetrycznych " rozwiazan okiennych :wink:
oczywiscie to rzecz gustu ale ja wole symetrie - w tym wypadku poprawka jest rzecza banalna - po prostu zmiana na cale okno ( z tym ze teraz to jest akurat na przedluzeniu lini drzwi...wiec nie wiem...cos mi nie gra:)
inna rzecz... troche glupio takie okno od lazienki na froncie :lol: trzeba caly czas pamietac o zaslanianiu chyba ze ktos wyluzowany i sie nie krepuje ze go z ulicy pluskajacego sie widac

na dole duza lazienka - chyba bym sie pokusila zeby wejscie bylo bezp z sypialni takie "room master" czyli sypialnia z garderoba i indywidualna lazienka :)

ale ogolnie projekt sie podoba:)

zielonooka
03-02-2006, 13:45
A! jeszce jedna rzecz zauwazylam "in minus"
przejscie z garazu - lubie jak wchodzi na hall (korytarz) mozna zmienic buty rozebrac sie z kurtek plaszczy i dpiero na pokoje....
tu jest przez pomieszczenie gospodarcze i od razu do kuchni... no nie wiem :-?
buty niby mozna wytrzec w tej pralni ale zawsze lepiej je zdjąc (wiadomo jak to wycieranie wyglada) ale nawet juz wizja ze przez kuchnie przetaczaja sie wracajacy domownicy w mokrych, zasniezonych kurtkach jakos mnie odrzuca ( a nie sadze zeby jak sie wjedzie do garazu to chcialo sie leciec dookola wychodzic przez brame garazowa i wchodzic przez drzwi głowne :wink: )

anstak
03-02-2006, 21:58
Glora Victis- budowa będzie w bliskich okolicach Poznania.

Dzisiaj otrzymalam 3 wycene na ten domek i inny konkurencyjny ktory chyba wybierzemy ( c 110 dom za rogiem). Za Wieszczka za tzw stan developerski (tzn bez drzwi wewnetrznych posadzek, plytek, wyposazenia lazienki itp czyli wykonczenia) firma chce 310.000 zł.( do małej negocjacji)

jezeli dodasz wykonczeniowke, wyjdzie pewnie z 400.000

Gloria Victis
06-02-2006, 08:54
Anstak dzięki,

W sumie mozna się było domysleć, że dom będzie w okolicy Poznania - z tamtąd piszesz ;-) No tak - ten dom o którym piszesz jest dużo mniejszy.

pozdarwiam,
GV

Gloria Victis
08-02-2006, 09:58
Zielonooka!

Z ta lazienka to mi sie wydaje ze tak czy inaczej (obojetne z ktorej strony bedzie) jesli ma okno - moze sie znalesc ktos, kto lubi podgladac. I nie wazne czy to bedzie sasiad czy przechodzien :oops: :oops:

Mi sie akurat podoba ta niesymetrycznosc - ale od czego jest adaptacja :D - jak bylo by symetrycznie bylo by bardziej klasycznie, bo teraz to delikatna zabawa w tej skromnej w zasadzi bryle.

Ale oni juz tak projektuja, ze nie dodaja zbednych elementow (jak sie zobaczy reszte projektow) Choc mysle ze jakby bylo symetrycznie tez by nie bylo zle - ja jednak wole tak jak jest.

pozdarwiam,
gloria

zielonooka
08-02-2006, 12:00
Gloria - symetrycznosci i okna - to akurat kwestai gustu a o nich sie nie dyskutuje :wink:
a co powiesz o tym przejsciu przez huchnie z garazu z pominieciem holu?
pozdrawiam!

Gloria Victis
09-02-2006, 14:58
Zielonooka!

Ha! To też jest ciekawa kwestia. Może nie gustu, a bardziej... modelu życia. Tak! Ja np mam duże psy. Dwa bokserki :D Jak to psy - butów nie noszą. Na podłodze mam deski, nie mam wykladzin i dywanow (za duzo siersci w to wchodzi i trudno jest utrzymac w porządku) Psy puszczam tez do ogrodu. Oczywiscie jak jest mokro - wycieram im łapy - ale sterylnie to nie jest na mojej podłodze.

W domu też chodzi się w butach. Oczywiście domownicy mają swoje kapcie. Mam na myśli to, że dom jest do mieszkania. Gściom nigdy w życiu nie pozwalam zdejmować butów i sama się złoszczę jak ktoś oczekuje ode mnie abym zdjęła buty. Wiadomo inaczej jest jak ktoś idzie do sypialni lub łazienki, ale w strefie dziennej i WC podłoga jest dostosowana do takiego wlasnie zycia.

Teraz kuchnia - tu tez mam kafle.

W przypadku tego domu - przejscie z garazu przez pom. gosp do kuchni jest niezłe. Wysiadasz z samochodu wycierasz buty i wchodzisz do spiżarki, zostawiasz ziemniaki, puszki i inne zakupy - i wchodzisz do domu. Do kuchni - witasz się z psami, dajesz im wody, nastawiasz wodę na herbatę i idziesz się rozebrać do przedpokoju. Cały czas po "twradej podłodze"

Mi to odpowiada :) :)

pozdarwiam, gloria

Mamałyga Chałabała
20-02-2006, 14:25
Właśnie zamówiłam ten projekt. Kto z Was To buduje?

Mamałyga Chałabała
20-02-2006, 14:29
Moment, taka zdolna jestem ze wkleje Wam rysunki, coby się Wam lepiej oglądało i dyskutowało :wink: :wink:

front domu:
http://projekty.wm.com.pl/images/W18/WM18front.jpg

parter:
http://projekty.wm.com.pl/images/W18/W18-poddasze.gif

poddasze:
http://projekty.wm.com.pl/images/W18/W18-parter.gif

ogród:
http://projekty.wm.com.pl/images/W18/WM18ogrod.jpg

ogród:
http://projekty.wm.com.pl/images/W18/WM18ogrod1.jpg

jak ktoś to cudo buduje - proszę o kontakt, jak nie buduje a się zastanawia... pogadam z chęcią. Zastanawiam się nad projektem wnętrza, bo funkcja przy małej korekcie jest w sam raz dla nas. To znaczy dla mojego pączusia, moich klusek i mnie.

Gloria Victis
21-02-2006, 15:51
Ja się zastanawiam nad nim. To piękny dom i taki prosty. Co chcesz w nim zmienić?

pozdrawiam, gloria

y_not
21-02-2006, 19:21
:-? wg mnie wyglada jak wielka stodoła :-?
ale ok, gustibus ..itd

ps. poroniony pomysł z przejściem przez garaż do domu

twins
11-10-2006, 21:21
Mamałyga Chałabała,też kupiłem ten projekt.Mam pytanie jaka jest wycena stanu surowego i czy już budujesz.Ja na razie szukam architekta,potem kosztorys ,pozwolenie na budowę i wykonawca.Czy rzeczywiście jest to tani projekt,bo na to liczyłem kupując go.Ale chyba się przeliczyłem :P

eleonor GT500
28-01-2007, 14:47
Witaj Mamałyga Chałabała właśnie kupiłam ten projekt i szukam kogoś komu też przypadł do gustu ten prosty domek.
Jestem na etapie wprowadzania drobnych zmian
Po pierwsze powiększę ogród zimowy do 12 m
Po drugie kotłownię umieszczę w garażu.

Budowę rozpoczynamy z końcem marca, oczywiście jak pogoda nam pozwoli.
Bardzo się cieszę :D bardzo :D

Staszek16
28-01-2007, 17:20
wieszczka mi ekipa budowlańców wyceniła na stan surowy otwarty 160000 w pierwszym rzucie....
dach beton, mury z maxa kozłowickiego
no nie najmniejszy ten domek co?


Witam wszystkich.
Hmmm 160000 to liczyłem ze juz z oknami starczy ,myślę że trochę dużo ta ekipa wyceniła,ale usługi idą w górę,możliwe że tak wyjdzie.
Właśnie kupiłem ten projekt i od marca chcę zaczynać ,pozwolenie na budowe już mamy i też dowiem się ile mnie wycenią.
Może ktoś ma amatorskie zdjęcie lub link do gotowego domu ????
Wszędzie jest tylko komputerowy projekt ,prawdziwego zdjęcie nie widziałem .

Staszek16
28-01-2007, 17:30
Witam wszystkich
Właśnie kupiłem ten projekt i od marca chcę zaczynać ,pozwolenie na budowe już mamy i też dowiem się ile mnie wycenią.
Może ktoś ma amatorskie zdjęcie lub link do gotowego domu ????
Wszędzie jest tylko komputerowy projekt ,prawdziwego zdjęcie nie widziałem .

eleonor GT500
29-01-2007, 18:08
Cześć Staszek
Nareszcie znalazłam kogoś kto buduje Wieszczka :lol:
Mam nadzieję że będziesz się dzielił swoimi doświadczeniami z placu budowy.
My również mamy zamiar rozpocząć budowę jak tylko stopnieją śniegi.
Napisz co zmieniłeś w projekcie
Jak już pisałam chcemy powiększyć ogród zimowy do 12 m a kotłownię umieścić w garażu.

magda3003
15-02-2007, 10:14
Witajcie, ja juz zakupiłam ten projekt - to moja miłość od pierwszego wejrzenia :). Będę budować etapami,w Przybysławicach pod Krakowem. Zaczynamy w marcu, właśnie czekam na kosztorys.
Czy ktoś widział ten dom na żywo? Nigdzie nie moge znależć zdjęć z realizacji.
Pozdrawiam wszystkich budujących.Magda

magda3003
15-02-2007, 10:37
to i ja się dołączę :)
Tez budujemy wieszczka, zaczynamy w marcu, pod Krakowem.Ja sprawiłam sobie piwnicę pod częścia budunku, ogród zimowy odpuszczam, przynajmniej na razie. No i budujemy etapami, czyli robimy parter, dla naszej trójki póki co wystarczy mam nadzieję :). Dodaliśmy jedno okno dachowe od frontu, z prawej strony. Układ wnętrz mi sie podoba i nic nie zmieniałam.

Pozdr. Magda

Staszek16
26-02-2007, 20:59
Własnie dostałem wycenę od profesjonalnej sprawdzonej firmy . ok 100 tyś stan surowy z dachem dachówka ceramiczna + ok 50 tyś instalacja wodno-sanitarna-elektryczna bez pieca i kaloryferów i bez okien . Razem ok 150 tys.z wykonaniem.Oj bez kredytu bedzie słabo :P
Mam nadzieję że w połowie marca zaczniemy ..Czas realizacji tego opisu ok.trzy miesiące .Pozdrawiam

Staszek16
26-02-2007, 21:04
Dodam że zmienilismy tylko okno w sypialni na normalne i okno na strychu nad sypialnią na balkonowe.
Może zaczniemy budować obok siebie zobaczymy która eikipa jest tansza i czy tyle samo cegieł zabraknie :D :P

magda3003
12-03-2007, 10:28
O super że się odezwałeś, ja czekam na kosztorys, ale buduje zaprzyjażniona firma, więc mam nadzieje że nie spadne z krzesła :). Jestem na etapie wycinania drzew ( dawny sad) i wyrównywania działki. a gdzie Ty budujesz ?
Pozdr. Magda

dudol
24-06-2007, 10:55
magda3003, Staszek16,
napiszcie jak Wam idzie. Chcielibyśmy zacząć w przyszłym roku i mocno kibicujemy Wam z Wieszczkiem.
Dzięki

dargor2003
28-07-2007, 23:05
Witam wszystkich miłośników WIESZCZKA
Projekt kupiliśmy w lipcu 2006. W projekcie zrobiliśmy niewielkie zmiany:
- zrezygnowaliśmy z ogrodu zimowego w zamian umieściliśmy duże okno tarasowe o szer.3,2m;
- drzwi balkonowe w sypialni zastąpiliśmy oknem;
- podnieśliśmy wysokość parteru o 10cm;
- poszerzyliśmy garaż o 1m;
- zrezygnowaliśmy z 1 okna połaciowego z przodu budynku w pokoju nad sypialnią;
- wydłużyliśmy o 1m daszek za garażem w celu składowania drewna do kominka.
Na początku kwietnia 2007r przystąpiliśmy do realizacji.
Na dzień dzisiejszy mamy stan surowy zamknięty
Koszt stanu surowego otwartego z oknami połaciowymi 186tyś a zamkniętego 232tyś.
Spotkałem jeszcze jedną realizację tego projektu w m. MIĘDZYRZECZ.
W terminie późniejszym umieszczę kilka zdjęć. Proszę o jakieś uwagi z waszej strony.
Pozdrawiam

magda3003
22-08-2007, 16:05
Hej dawno mnie tu nie było. gdzie budujesz ? bo ceny dość atrakcyjne w porównaniu do kosztorysu jaki dostałam. My dopiero zaczynamy - a mieliśmy juz o tej porze miec stan surowy zamkniety :evil:
Dargor odezwij sie i pokaz nam zdjęcia:)
pozdr.

dargor2003
09-09-2007, 21:21
Witam
Mam już stan surowy zamknięty, ocieplony i częściowo elewacje. Buduje 10km od Stargardu Szczecińskiego. Jeśli jesteś zainteresowana to prześlę zdjęcia ma maila. Pozdrawiam[/url]

magda3003
02-10-2007, 11:05
dargor - jesli moge prosić to mój mail: [email protected], dzieki:)

dargor2003
03-10-2007, 15:54
Witam
Przesłałem kilka zdjęć, jeśli chcesz więcej informacji to proszę na maila. Pozdrawiam

ulaO
13-01-2009, 14:11
Witam wszystkim
Odgrzewam watek.... znalazłam ten projekt i baaardzo mi się spodobał. Jesteśmy własnie na etapie szukania projektu..
Mieliśmy już kilka na oku a najbardziej: Murator M08a http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=519&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=&symbol=m08a&x=0&y=0&nr=0

Jednak coraz bardziej odchodzę od tego pomysłu bo widze że będzie on drogi w budowie...

Projekt Wieszczek coraz bardziej mi się podoba, po przejrzeniu setek opcji zaczęlismy się skłaniać do domu prostego w konstrukcji. :-)

Powiedzcie proszę czy ktoś już zakończył budowę Wieszczka, czy wiecie jak kształtują się koszty i jeśli można prosić o zdjęcia w realu.. :-))
z góry dziękuję

Dunedain
24-01-2009, 15:19
Witamy

Budowę rozpoczęliśmy w sierpniu 2007. Aktualnie jesteśmy na etapie wykończenia wnętrz, zarówno parteru, jak i poddasza.

Na dziś możemy potwierdzić, że Wieszczek jest bardzo ładny i pozytywnie odróżnia się od otaczających gargameli. Jednakże, mimo ciekawej bryły i funkcjonalnego wnętrza, nie daje poczucia wygody i przestronności.

Z poważniejszych zmian, to m.in.:
* połączyliśmy WC i łazienkę w jedną dużą przestrzeń, gdzie znajduje się duża kabina prysznicowa (byłe WC), sedes, bidet i podwójna umywalka
* salon, kuchnia, obie łazienki, hall i wiatrołap ogrzewamy podłogowo
* zamiast skromnego ogrodu zimowego, wybudowaliśmy dużą altanę w formie lukarny połączonej z połacią głównego dachu. Lukarna wsparta jest na dwóch grubych (40x40 cm) drewnianych słupach, osadzonych na poszerzonej płycie tarasu
* w związku z powyższym, przesunęliśmy ku ścianie szczytowej oba okna dachowe większej sypialni na poddaszu (o jedną krokiew)
* wstawiliśmy jedno duże okno balkonowe zamiast dwóch małych w mniejszej sypialni na poddaszu. Okno wychodzi na mały balkon, podwieszony nad tarasem przyległym do sypialni pierwszej kondygnacji;
* zamiast schodów żelbetowych, zdecydowaliśmy się na zastosowanie lekkiej, ażurowej konstrukcji z drewna. Jednak, mimo tego wyboru, klatka schodowa wciąż wydaje się ciasna
* przestrzeń nad garażem, poprzez zastosowanie podłogi z płyt OSB bitych na bazie z podwójnych jętek, wykorzystujemy jako dodatkowe pomieszczenie gospodarcze. Pomieszczenie dostepne jest po opuszczeniu drewnianych schodków. Rozważamy przebicie w przyszłości dodatkowych drzwi z dużej sypilani poddasza, co umozliwi efektywniejze wykorzystanie pomieszczenia

Uwagi:
Teraz żałujemy, że nie wydłużyliśmy budynku o 1-1,5 metra, tak aby powiększyć klatkę schodową i poszerzyć sypialnię na parterze. Przydałoby się również zwiększyć rozstaw ścian nośnych o 1 metr, by nadać wnętrzu wrażenia większej przestrzeni. Aha, na nasz gust, oryginalne, szczytowe okapiki nie spełniają swojej roli.

Rady:
Należy starannie dobierać wykonawców, a kontrolę nad nimi powinno powierzać się zaufanym kierownikom budowy. Na przykład niedopilnowanie murarzy na pierwszym etapie budowy, mści się na nas po dzisiejszy dzień.

Pozdrawiamy
Dorota i Darek

Staszek16
25-01-2009, 21:48
Witam .
Mam stan zamknięty,przygotowany do malowania .
Ważna uwaga i przestroga na zdjęciach Muratora dach wygląda całkiem ładnie jednak w rzeczywistości jak stodoła .Nie mam wybudowanego garażu więc też ma to wpływ na wygląd ,jednak dom zdecydowanie jest za wąski o 1 m ,dach też ma za duzy kąt pochylenia o 10 stopni i dlatego przypomina stodołe .Z garazu zrezygnowaliśmy ,mam w planach zrobic wiate z balkonem zamiast garażu jednak zostaniemy przy orginalnym dachu od garażu.
Okna na poddaszu zamienilismy na balkonowe z mysla o balkonach .
Ogólnie srodek mieszkania jest dośc jasny ,w salonie przstawiłem kominek przy ścianie od kuchni uzyskałem więcej przestrzeni.Jednak poddasze nie dzieliłem na pomieszczenia i uzyskałem drugi bardzo przestrzenny salon z dwoma balkonami, będzie bardzo rekraacyjnie i z tego jestem najbardziej zadowolony .Pozdrawiam

tommm
06-05-2009, 17:13
Witam. Cieszy mnie to co pisze Staszek, bo właśnie dlatego,że wygląda jak stodoła mam zamiar wybrać ten projekt. Wygląd i proporcje to jego największa zaleta i na 99% go wybiorę. Poszerzenie go i zmniejszenie kąta dachu było by koszmarne (moje zdanie).
Zrezygnuję z garażu (z garażem ten dom jest świetny na dużą działkę) na moje 13 ar się mieści ale nie wyglądałby dobrze.
Ale do realizacji jeszcze długa droga, dopiero robimy z sąsiadami i gminą projekt dociągnięcia mediów (będzie taniej i lepiej) ale dłużej.